Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápokról Minden


oliba

  

122 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oliba

Most már ide is került egy szavazás

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

igazából halk, modu és szép a fontossági sorrend nálam is, de ami modu, az általába halk és szép is :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

igazából halk, modu és szép a fontossági sorrend nálam is, de ami modu, az általába halk és szép is :D

Nagyon következetes vagy. FSP Everest szériáról mi a véleményed? :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nálam a minõség, a hatásfok és a halkság a meghatározó. Akkor én most melyikre szavazzak? :D

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Nagyon következetes vagy. FSP Everest szériáról mi a véleményed? :)

nem mindenkinek pozitiv a véleménye a régiekrõl. + túl sok rail jött össze. meg yateloonatic az összes FSP ami 1-2 évig tényleg esély a csöndre.

Link to comment
Share on other sites

oliba

nem mindenkinek pozitiv a véleménye a régiekrõl. + túl sok rail jött össze. meg yateloonatic az összes FSP ami 1-2 évig tényleg esély a csöndre.

1-2 év és tényleg esélyes? :D Nálam és a környezetemben ez egy évig sem jött össze :D

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

1-2 év és tényleg esélyes? :D Nálam és a környezetemben ez egy évig sem jött össze :D

a corsairem 2év fölött jár yatelonnal, tehát esélyes :D most már egyre határozottabban romlik, de még mindig elmegy. az hogy FSP-nél nem szokott menni, az másik kérdés :) én BS2-m ventije is elment fél év alatt, pedig nem pörgött sokat az se.

Link to comment
Share on other sites

Royalfrakk

Gigabyte GA-X58A-UD5

Intel Core i7 2.8GHz 8MB dobozos Socket 1366 i7-930 (tuning)

Thermaltake Frio

G.SKILL F3-16000CL9T-6GBTDD (tuning)

Trident TDD ASUS hd 5850 crossfire (tuning)

1TB WD 3.5" Caviar Black WD1002FAEX SATA600 64MB cache

Kingston V-SERIES V+ 2,5" 64GB x2

kb. ezekre elég a Corsair PSU-850AX moduláris tápegység 80+ gold táp?

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Gigabyte GA-X58A-UD5

Intel Core i7 2.8GHz 8MB dobozos Socket 1366 i7-930 (tuning)

Thermaltake Frio

G.SKILL F3-16000CL9T-6GBTDD (tuning)

Trident TDD ASUS hd 5850 crossfire (tuning)

1TB WD 3.5" Caviar Black WD1002FAEX SATA600 64MB cache

Kingston V-SERIES V+ 2,5" 64GB x2

kb. ezekre elég a Corsair PSU-850AX moduláris tápegység 80+ gold táp?

Elég,de ha esetleg még nem szerváltad be 5850 CF-et felejtsd is el hacsaknem max. 100k-ból megvan a 2vga.120-ból bõven van már hd5970 is,amivel minden tekintetben jobban is járnál.

Link to comment
Share on other sites

swado

Sziasztok!

Egy egyszerû kérdésem lenne, mik a jelei ha egy táp gyenge egy géphez?

Esetleg nem akar ujraindulni a gép, visszaállítja a húzott órajeleket a biosban?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Sziasztok!

Egy egyszerû kérdésem lenne, mik a jelei ha egy táp gyenge egy géphez?

Esetleg nem akar ujraindulni a gép, visszaállítja a húzott órajeleket a biosban?

Általában az történik hogy terhelés alatt újraindul vagy lefagy.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

Egy egyszerû kérdésem lenne, mik a jelei ha egy táp gyenge egy géphez?

Esetleg nem akar ujraindulni a gép, visszaállítja a húzott órajeleket a biosban?

Nem.

Ha visszaállítja alapra a beállításokat, az az alaplapi gombelem lemerülése.

A gyenge táp ezerféle bajt okozhat, hirtelen leáll a gép, kékhalál, instabil mûködés.

Link to comment
Share on other sites

swado

Köszi a válaszokat.

Igazából nem örülök, mert akkor nem tudom mi a s**r a gépben. Olyat csinál, hogy megy a win rendesen ahogy kell, újra akarom

indítani és eljut a fekete képernyõig, de nem kapcsol ki. Reset-et nyomok, be a biosba, látom átállított mindent alapra. Ezt egyszer-kétszer egymás után eljátszotta, azóta nem használom. A tápcsere folyamatban, már úgy is tervezve volt, majd meglátom mi lesz.

Még annyit, az elem kb. hány évet bír?

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Köszi a válaszokat.

Igazából nem örülök, mert akkor nem tudom mi a s**r a gépben. Olyat csinál, hogy megy a win rendesen ahogy kell, újra akarom

indítani és eljut a fekete képernyõig, de nem kapcsol ki. Reset-et nyomok, be a biosba, látom átállított mindent alapra. Ezt egyszer-kétszer egymás után eljátszotta, azóta nem használom. A tápcsere folyamatban, már úgy is tervezve volt, majd meglátom mi lesz.

Még annyit, az elem kb. hány évet bír?

Elemtõl függ.

Átlag 3-év, de ez változhat lefelé és felfelé is drámai mértékben.

Link to comment
Share on other sites

Imishark

megint belebotlottam a szerintem egyik legviccesebb tápegység-ötletbe:

légtisztító tápegység

:D

Légtisztító+légfrissítõ. Mindenesetre ha én az erdõ friss illatát szeretném érezni, akkor felakasztok egy Wunderbaumot az asztali lámpámra :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

http://www.youtube.com/watch?v=P5hajD1kgCo

Pontosan mit is mutat az a kijelzõ?

Mindenesetre gondolom ez jó : D

Csak kíváncsiság mert ilyet rendeltem.

Azt mutatja, hogy hány W-ot fogyaszt a rendszer. Lényegi tartalma az, hogy a táp még mindig stabil még így is

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

http://www.youtube.com/watch?v=P5hajD1kgCo

Pontosan mit is mutat az a kijelzõ?

Mindenesetre gondolom ez jó : D

Csak kíváncsiság mert ilyet rendeltem.

Meg azért azt vedd figyelembe, hogy ez konnektor felõl fölvett mennyiség.

Link to comment
Share on other sites

Meridius

Eddig volt egy HKC 550 wattos tápom, majdnem 3 évig kifogástalanul működött egy E4500/8600gt kombóval. Nem igazán érdekeltek a fikázó kommentek, simán ment, de most tervezek egy vga cserét 4850-re de sejtem így már meghaladná a táp képességeit. Tudtok ajánlani pár tápot ami megbízható, elég lenne a mai átlag konfignak, és jó áron van, kb. 10e ft körül? (proci-alaplap-memória csere elképzelhető még a jövőben)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Eddig volt egy HKC 550 wattos tápom, majdnem 3 évig kifogástalanul mûködött egy E4500/8600gt kombóval. Nem igazán érdekeltek a fikázó kommentek, simán ment, de most tervezek egy vga cserét 4850-re de sejtem így már meghaladná a táp képességeit. Tudtok ajánlani pár tápot ami megbízható, elég lenne a mai átlag konfignak, és jó áron van? (proci-alaplap-memória csere elképzelhetõ még a jövõben)

FSP

Link to comment
Share on other sites

Meridius

FSP

Köszi!

Egyébként mennyit fogyaszthat a gép? (4850+E4500+2 vinyó)

Mert ha nem megy 300 watt fölé, akkor lehet adok egy esélyt a régi tápnak, annyit elbír.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Köszi!

Egyébként mennyit fogyaszthat a gép? (4850+E4500+2 vinyó)

Mert ha nem megy 300 watt fölé, akkor lehet adok egy esélyt a régi tápnak, annyit elbír.

~200W-ot, ha fogyaszt. Az a HKC egy nagy rakás ... . Jobban jársz, ha azt cseréled elõször.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Köszi!

Egyébként mennyit fogyaszthat a gép? (4850+E4500+2 vinyó)

Mert ha nem megy 300 watt fölé, akkor lehet adok egy esélyt a régi tápnak, annyit elbír.

Nem is arról van szó mit bír vagy nem bír egyrészt, persze az is marha fontos dolog, de noname tápokat pont azért hívjuk noname tápknak mert védelmük= a 0-val. Igazából már 10éve se volt érdemes komolyabb gépekhez szar tápot venni,ez most is válozatlan mert jön egy nemvárt túl áram/viilámcsapás azt lehet verni a fejet a falba mért nem szánt rá ember 8k-t...azt lehet 80k érték megy kukába silány táp miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...