Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Winyók és SSD-k


oliba

  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Gurga

A Sata kábel hiba lehetõsége fentáll, esetleg nem a tápcsatlakozó nem érintkezik valamiért valahol rendesen?! Mert lehet 1x kap áramot 1x nem azért állt le mindig. Variáld meg a kábeleket.

Ezeket ellenõriztem. Minden be volt dugva rendesen, a kábelek jók. Az itthoni vinyó eddig is arról ment, amirõl tegnap este, az én vinyómhoz használt kábelt pedig akkor bontottam ki. A táp átalakítót szintén használtam eddig is, semmi baja.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Ezeket ellenõriztem. Minden be volt dugva rendesen, a kábelek jók. Az itthoni vinyó eddig is arról ment, amirõl tegnap este, az én vinyómhoz használt kábelt pedig akkor bontottam ki. A táp átalakítót szintén használtam eddig is, semmi baja.

Hát más ötletem nagyon nincs :S.

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Kb 4-5 órája ubuntut tettem az xp helyére, azóta semmi gond, nem pörög össze-vissza a vinyó. Remélem így is marad. Mindjárt beteszem a másikat is.

Link to comment
Share on other sites

ashtm

SAMSUNG F3 Ecogreen 1000GB 5400rpm 32MB SATA2 HD105SI

Valakinek tapasztalatai vannak vele? Csak tárolásra lenne.

Link to comment
Share on other sites

skynet87

Sziasztok

Lenne gy olyan problémám ,hogy van egy Kingstone V+100 64GB-os ssd-m és egy Samsung HD502HJ hhd-m és windows 7-et használok.és most jön amiért írok ! Újraindításnál meg leállításnál a Samsung HD502HJ 2-3X leáll meg felpörög és utána áll le a rendszer, vagy ha újraindítom,indul újra ! EZ MIÉRT LEHET ??? Mikor a rendszer rajta volt nem csinálta,csak mióta ssd-m van ! :W

Elõre is megköszönném aki tud a segíteni.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

SAMSUNG F3 Ecogreen 1000GB 5400rpm 32MB SATA2 HD105SI

Valakinek tapasztalatai vannak vele? Csak tárolásra lenne.

MEhet arra, legalább csendbe lesz :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sziasztok

Lenne gy olyan problémám ,hogy van egy Kingstone V+100 64GB-os ssd-m és egy Samsung HD502HJ hhd-m és windows 7-et használok.és most jön amiért írok ! Újraindításnál meg leállításnál a Samsung HD502HJ 2-3X leáll meg felpörög és utána áll le a rendszer, vagy ha újraindítom,indul újra ! EZ MIÉRT LEHET ??? Mikor a rendszer rajta volt nem csinálta,csak mióta ssd-m van ! :W

Elõre is megköszönném aki tud a segíteni.

A rendszert tedd át az SSD-re!

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok

Lenne gy olyan problémám ,hogy van egy Kingstone V+100 64GB-os ssd-m és egy Samsung HD502HJ hhd-m és windows 7-et használok.és most jön amiért írok ! Újraindításnál meg leállításnál a Samsung HD502HJ 2-3X leáll meg felpörög és utána áll le a rendszer, vagy ha újraindítom,indul újra ! EZ MIÉRT LEHET ??? Mikor a rendszer rajta volt nem csinálta,csak mióta ssd-m van ! :W

Elõre is megköszönném aki tud a segíteni.

Mert automatice kikapcsol ha nem használod.

Teljesen normális jelenség.

Az energiagazdálkodási beállításoknál tudod módosítani a kikapcsolás idejét, vagy akár teljesen ki is iktathatod.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Ki mit gondol egy Intel X25-V 40GB SSD kizárólag rendszerlemezként való használatáról? Úgy gondolom erre a célra fölösleges nagyobb/drágább SSD-t venni.

Vélemények?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Ki mit gondol egy Intel X25-V 40GB SSD kizárólag rendszerlemezként való használatáról? Úgy gondolom erre a célra fölösleges nagyobb/drágább SSD-t venni.

Vélemények?

V mennyivel "gyengébb" az M-nél? :) lehet azzal még nem nyersz annyit sebességben :) M-et minden kérdés nélkül ideális rendszerlemezként használni :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Ki mit gondol egy Intel X25-V 40GB SSD kizárólag rendszerlemezként való használatáról? Úgy gondolom erre a célra fölösleges nagyobb/drágább SSD-t venni.

Vélemények?

Ha csak a Windows van rajta, bõven elég.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ki mit gondol egy Intel X25-V 40GB SSD kizárólag rendszerlemezként való használatáról? Úgy gondolom erre a célra fölösleges nagyobb/drágább SSD-t venni.

Vélemények?

Sata3-as Crucial hol marad? :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

V mennyivel "gyengébb" az M-nél? :) lehet azzal még nem nyersz annyit sebességben :) M-et minden kérdés nélkül ideális rendszerlemezként használni :)

Hát írásban nem, de úgy is az olvasás a lényeg és az elérési idõ. Vagy ne akarjak annyira spórolni és maradjak az eredetileg tervezett Crucial C300-nál? :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hát írásban nem, de úgy is az olvasás a lényeg és az elérési idõ. Vagy ne akarjak annyira spórolni és maradjak az eredetileg tervezett Crucial C300-nál? :D

[kocc]

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

[kocc]

De minek adjak érte +12k-t, ha úgy is csak max. 30GB-t használnék belõle? :) Van itt valakinek ilyen SSD-je asszem, csak az nem rémlik kinek. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

De minek adjak érte +12k-t, ha úgy is csak max. 30GB-t használnék belõle? :) Van itt valakinek ilyen SSD-je asszem, csak az nem rémlik kinek. :D

C300-a? :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

C300-a? :)

Intel X25-V-je. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Intel X25-V-je. :)

amugy rémlik hogy van, de én se emlékszem hogy kinek.

amugy x25-v sztem még egy kicsit gyengus. és kell számolni egy kis szabad területtel is ugye. nekem a 60ból 21 van még (igaz kényelmesen telepitgetek, bár játék-mentesen) 40 egy kicsit már túl karcsú sztem.

(asszem neki is látok egy kis karbantartásnak, valami levámpírkodott egy csomó helyet sztem :D)

Link to comment
Share on other sites

oliba

amugy rémlik hogy van, de én se emlékszem hogy kinek.

amugy x25-v sztem még egy kicsit gyengus. és kell számolni egy kis szabad területtel is ugye. nekem a 60ból 21 van még (igaz kényelmesen telepitgetek, bár játék-mentesen) 40 egy kicsit már túl karcsú sztem.

(asszem neki is látok egy kis karbantartásnak, valami levámpírkodott egy csomó helyet sztem :D)

Nekem az 58GB-ból 24GB szabad, de van egy játékom feltelepítve (Shift)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

amugy rémlik hogy van, de én se emlékszem hogy kinek.

amugy x25-v sztem még egy kicsit gyengus. és kell számolni egy kis szabad területtel is ugye. nekem a 60ból 21 van még (igaz kényelmesen telepitgetek, bár játék-mentesen) 40 egy kicsit már túl karcsú sztem.

(asszem neki is látok egy kis karbantartásnak, valami levámpírkodott egy csomó helyet sztem :D)

Elég annyi a W7-nek, plusz mellé a vírusírtót a frissítéseket és még marad hely bõven.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

amugy rémlik hogy van, de én se emlékszem hogy kinek.

amugy x25-v sztem még egy kicsit gyengus. és kell számolni egy kis szabad területtel is ugye. nekem a 60ból 21 van még (igaz kényelmesen telepitgetek, bár játék-mentesen) 40 egy kicsit már túl karcsú sztem.

(asszem neki is látok egy kis karbantartásnak, valami levámpírkodott egy csomó helyet sztem :D)

Nálam 28GB a win, programokkal együtt. Szóval, ha 20%-ot hagyok szabad területnek még úgy is 32GB-hellyel gazdálkodhatnék, ami bõven elég. :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

mondjuk nálam PStõl kezdve van sokminden fent. játékokon kívül minden :) most kicsit odafigyelve találtam egy 10est énis :)

Link to comment
Share on other sites

TGWH

,,Megvárom, míg tovább bírják a cellák''

Miért, meddig bírják? És meddig kell még várni, nyomják már lefele az árakat :D Van egyáltalán olyan példány ami megérné? Win ugye felmenne rá, meg egy-két játék max, de akkor a hdd-rõl a többi játék meg lassabb lenne... ejj ezek a fránya újdonságok...

Link to comment
Share on other sites

oliba

,,Megvárom, míg tovább bírják a cellák''

Miért, meddig bírják? És meddig kell még várni, nyomják már lefele az árakat :D Van egyáltalán olyan példány ami megérné? Win ugye felmenne rá, meg egy-két játék max, de akkor a hdd-rõl a többi játék meg lassabb lenne... ejj ezek a fránya újdonságok...

Asszem 10000 írást bír az MLC típusú. SLC meg 1 millát

Link to comment
Share on other sites

TGWH

Asszem 10000 írást bír az MLC típusú. SLC meg 1 millát

Ûûûûaaa... az elég kevés. Eddig nem is hallottam, hogy ez a hátrányuk...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...