Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Winyók és SSD-k


oliba

  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

gbal65

Na frissültem :)

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Grat, nekem is jóljönne 1 ilyen :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Na frissültem :)

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

[gratz]

Oh, bazz ....

Rám is rám férne. Épp ma jutottam el oda h 1,8GB(!) helyem van az 1TB-oson(!)

Link to comment
Share on other sites

oliba

[gratz]

Oh, bazz ....

Rám is rám férne. Épp ma jutottam el oda h 1,8GB(!) helyem van az 1TB-oson(!)

Nekem még volt rajta 100GB, de nem akkor akartam újat rendelni, mikor már betelt ez :D

Link to comment
Share on other sites

mark44

Winyóknál mekkora jelentõsége van annak, h 5400 v 7200 RPM a sebességük? Nagyon érezhetõ a különbség? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Winyóknál mekkora jelentõsége van annak, h 5400 v 7200 RPM a sebességük? Nagyon érezhetõ a különbség? :unsure:

5400 ink. adatwinyónak jó mivel lassabb, a 7200 pedig rendszernek :D lassabb érezhetõen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stauffenberg

Szituáció: Adott egy laptop, melyet 3 évig használtam, de átruházódott édesapámra. Van benne egy 120GB-os SATA HDD. Namármost nekem az új konfigomra valahogy át kéne mozgatnom ennyi adatot (tele a vinyó és kb majdnem minden olyan adat rajta amire szükségem van).

Kérdés: Mi a legkíméletesebb, illetve leggyorsabb módja, hogy ezt a sok adatot egyszerre átmásoljam a terrás vinyóra ami a konfigom részét képezi? Van itthoni hálózat amin apám-öcsém-én vonalon szoktunk több GB-os csomagokat küldözgetni, de ehhez túl lassú, sokat tökölni meg nem akarok vele.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Szituáció: Adott egy laptop, melyet 3 évig használtam, de átruházódott édesapámra. Van benne egy 120GB-os SATA HDD. Namármost nekem az új konfigomra valahogy át kéne mozgatnom ennyi adatot (tele a vinyó és kb majdnem minden olyan adat rajta amire szükségem van).

Kérdés: Mi a legkíméletesebb, illetve leggyorsabb módja, hogy ezt a sok adatot egyszerre átmásoljam a terrás vinyóra ami a konfigom részét képezi? Van itthoni hálózat amin apám-öcsém-én vonalon szoktunk több GB-os csomagokat küldözgetni, de ehhez túl lassú, sokat tökölni meg nem akarok vele.

Ha nincs Firewire, vagy E-Sata kimenete, marad a helyi háló, vagy csinálsz egy PC-PC kapcsolatot, de ahhoz meg kábel kell, szóval ugyanott vagy.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Szituáció: Adott egy laptop, melyet 3 évig használtam, de átruházódott édesapámra. Van benne egy 120GB-os SATA HDD. Namármost nekem az új konfigomra valahogy át kéne mozgatnom ennyi adatot (tele a vinyó és kb majdnem minden olyan adat rajta amire szükségem van).

Kérdés: Mi a legkíméletesebb, illetve leggyorsabb módja, hogy ezt a sok adatot egyszerre átmásoljam a terrás vinyóra ami a konfigom részét képezi? Van itthoni hálózat amin apám-öcsém-én vonalon szoktunk több GB-os csomagokat küldözgetni, de ehhez túl lassú, sokat tökölni meg nem akarok vele.

én szimplán kivenném a laptopból a winyót, rátenném a nagygépre, másolnék, majd visszarakni a winyót a helyére, és minden víg.

kíméletes mert szabványos csatilról van szó, és legygyorsabb mód :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

én szimplán kivenném a laptopból a winyót, rátenném a nagygépre, másolnék, majd visszarakni a winyót a helyére, és minden víg.

kíméletes mert szabványos csatilról van szó, és legygyorsabb mód :)

Tényleg :D

Ez eszembe sem jutott, pedig kézenfekvõ... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nekem még volt rajta 100GB, de nem akkor akartam újat rendelni, mikor már betelt ez :D

Megvárom míg lejjebb megy az ára :D

Link to comment
Share on other sites

Razon

Megbízható 500GB-1TBos (ártól függ) hordozható HDD kéne, tudtok ajánlani? Western Digital, IOMEGA, Samsung jó márkának számítanak?

Link to comment
Share on other sites

takii

Megbízható 500GB-1TBos (ártól függ) hordozható HDD kéne, tudtok ajánlani? Western Digital, IOMEGA, Samsung jó márkának számítanak?

Western Digital, ígaz kicsit drágább, mint a többi.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Megbízható 500GB-1TBos (ártól függ) hordozható HDD kéne, tudtok ajánlani? Western Digital, IOMEGA, Samsung jó márkának számítanak?

Külsõ vagy belsõ?

Am WD, Samsung jók nagyon

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Hali néztem külsõ vinyókat és ezt találtam.Ti mit gondoltok róla?

Kingmax 2.5" HDD 500GB

Mennyiért szereznéd be? :) Nem tûnik rossznak, külsõ winyónak sztem megteszi. :)

Link to comment
Share on other sites

azoxign

Mennyiért szereznéd be? :) Nem tûnik rossznak, külsõ winyónak sztem megteszi. :)

13.1k

Link to comment
Share on other sites

gbal65

13.1k

Sztem akkor jó vétel :)

Link to comment
Share on other sites

takii

Hali néztem külsõ vinyókat és ezt találtam.Ti mit gondoltok róla?

Kingmax 2.5" HDD 500GB

15.4k ért van WD 7200rmp, gyorsabb lenne, csak a méret nagyobb, nem 2,5"-s hanem 3,5"-s.

Az se az se rossz amit te linkeltél :)

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

15.4k ért van WD 7200rmp, gyorsabb lenne, csak a méret nagyobb, nem 2,5"-s hanem 3,5"-s.

Az se az se rossz amit te linkeltél :)

2.5"nál viszont nem kell külsõ tápegység, és az usb-nél mindegy hogy 5400 vagy 7200 a hdd sebessége :)

Link to comment
Share on other sites

mark44

Na rendeltem iponról egy 1 terrás Samsung F3-at.

Link to comment
Share on other sites

II-Adi

Sziasztok!

Érdeklõdni szeretnék, hogy "WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EARS" és "WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EURS" között mi a különbség? Csak és kizárólag adattárolásra (Filmek képek, fájlok) adattárolásra kellene, megéri-e a kettõ között lévõ 3000 FT-ért a drágábbat választani?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Sziasztok!

Érdeklõdni szeretnék, hogy "WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EARS" és "WD 1000GB 5400rpm 64Mb SATA2 WD10EURS" között mi a különbség? Csak és kizárólag adattárolásra (Filmek képek, fájlok) adattárolásra kellene, megéri-e a kettõ között lévõ 3000 FT-ért a drágábbat választani?

Az "EURS" Green GP, azaz valamivel gyorsabb. Szerintem nem éri meg a +3k-t. :)

Link to comment
Share on other sites

II-Adi

Az "EURS" Green GP, azaz valamivel gyorsabb. Szerintem nem éri meg a +3k-t. :)

Rendben, erre voltam kíváncsi! :) Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Kb 3-4 hete vettem egy 500-as wd-t. Ma mikor hazaértem, betettem mellé a gyõri gépembõl az 1000-es samsung f1-et és kb 15 perc után elkezdett KisTehén!akodni a gép. Állandóan felpörgött és leállt a wd, a rendszer sebessége pedig a most használt ubuntu live cd-s rendszerével vetekedett.

Mielõtt betettem a samut, minden szép meg jó volt, úgyhogy kivettem. Azóta be se kapcsol a gép. :D Bootolás közben újraindul rendes és csökkentett módos indításnál is.

Szervíz vagy még lehet próbálkozni valamivel? Másik gépben valószínûleg nem tudom megnézni a héten.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Kb 3-4 hete vettem egy 500-as wd-t. Ma mikor hazaértem, betettem mellé a gyõri gépembõl az 1000-es samsung f1-et és kb 15 perc után elkezdett KisTehén!akodni a gép. Állandóan felpörgött és leállt a wd, a rendszer sebessége pedig a most használt ubuntu live cd-s rendszerével vetekedett.

Mielõtt betettem a samut, minden szép meg jó volt, úgyhogy kivettem. Azóta be se kapcsol a gép. :D Bootolás közben újraindul rendes és csökkentett módos indításnál is.

Szervíz vagy még lehet próbálkozni valamivel? Másik gépben valószínûleg nem tudom megnézni a héten.

A Sata kábel hiba lehetõsége fentáll, esetleg nem a tápcsatlakozó nem érintkezik valamiért valahol rendesen?! Mert lehet 1x kap áramot 1x nem azért állt le mindig. Variáld meg a kábeleket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...