Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Winyók és SSD-k


oliba

  

206 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oliba

itt is lett egy szavazás :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

itt is lett egy szavazás :)

THX :)

1000-2000GB között vagyok.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Kinéztem a jövõbeni új vinyóm ami egy: Seagate SATA2 500GB 16MB Barracuda 7200.12 ST3500418AS. Azért is ezt mert egy PH tesztben olvastam róla, ahol ajánlották. Ez lesz az egyetlen vinyóm és rajta lesz a rendszer + adatok. Szerintetek ez jó vinyó? Partíciókat hogy oldjam meg? Pl. 100 gb a C-nek, meg másik 2 az adatoknak?

Látok én más vinyókat is, de nem értem azok miért jók vagy mire valók. Pl. WD Raptor 74Gb 10000RPM. Erre mondjuk csak a rendszer megy, hogy gyorsabb legyen a gép ?

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Kinéztem a jövõbeni új vinyóm ami egy: Seagate SATA2 500GB 16MB Barracuda 7200.12 ST3500418AS. Azért is ezt mert egy PH tesztben olvastam róla, ahol ajánlották. Ez lesz az egyetlen vinyóm és rajta lesz a rendszer + adatok. Szerintetek ez jó vinyó? Partíciókat hogy oldjam meg? Pl. 100 gb a C-nek, meg másik 2 az adatoknak?

Látok én más vinyókat is, de nem értem azok miért jók vagy mire valók. Pl. WD Raptor 74Gb 10000RPM. Erre mondjuk csak a rendszer megy, hogy gyorsabb legyen a gép ?

Igen, gyorsnak lehet hogy gyors de a 10.000 RPM az már egy pöppet hangos :D . Ami az elosztást illeti 60 Gb-ot adj a rendszernek a többit meg egybe.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Igen, gyorsnak lehet hogy gyors de a 10.000 RPM az már egy pöppet hangos :D . Ami az elosztást illeti 60 Gb-ot adj a rendszernek a többit meg egybe.

Szóval akkor azt felejtsem el ha halk gépet szeretnék ?

Akkor az említett vinyó jó?

Miért csak 60-at ?

Link to comment
Share on other sites

oliba

Szóval akkor azt felejtsem el ha halk gépet szeretnék ?

Akkor az említett vinyó jó?

Miért csak 60-at ?

Ha halk és gyors rendszergépet szeretnél, akkor SSD, különben minden vinyóra telepített rendszer lassú lesz, még a 10000rpm-es vinyó mellett is.

60 bõven elég, mert csak a rendszernek és a programoknak kell felférnie a "C meghajtóra" így késõbb a kényszerû formázásnál csak a rendszert és a feltelepített programokat törlöd.

Én a Seagate vinyókért nem vagyok oda, inkább WD, mert az mégiscsak WD

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Ha halk és gyors rendszergépet szeretnél, akkor SSD, különben minden vinyóra telepített rendszer lassú lesz, még a 10000rpm-es vinyó mellett is.

60 bõven elég, mert csak a rendszernek és a programoknak kell felférnie a "C meghajtóra" így késõbb a kényszerû formázásnál csak a rendszert és a feltelepített programokat törlöd.

Én a Seagate vinyókért nem vagyok oda, inkább WD, mert az mégiscsak WD

a seagate esetébe nagyon szériája váltogatja hogy mi a jó és mi nem. de a 7200.12 egy jó széria :)

amugy meg egyetértek olibával: 60as rendszerpartició általában elég, és ha gyors és halk gép is kell, akkor ssd az egyedüli alternativa :)

aránylag halk és aránylag gyors gép elérhetõ seagate 7200.12+scythe himuro mellett :)

Link to comment
Share on other sites

mio007

Ha halk és gyors rendszergépet szeretnél, akkor SSD, különben minden vinyóra telepített rendszer lassú lesz, még a 10000rpm-es vinyó mellett is.

60 bõven elég, mert csak a rendszernek és a programoknak kell felférnie a "C meghajtóra" így késõbb a kényszerû formázásnál csak a rendszert és a feltelepített programokat törlöd.

Én a Seagate vinyókért nem vagyok oda, inkább WD, mert az mégiscsak WD

A mostani 320 GB-os Samu vinyóval sincs baj.

264 mûködési nap után is a teljesítmény 100% kondíció pedig csak 93%.

Halk, számomra gyors.

Ha ettõl jobbat veszek, akkor nekem már csak jó lehet, úgy sincs pénzem megfizetni aluxus SSD kategóriát...

a seagate esetébe nagyon szériája váltogatja hogy mi a jó és mi nem. de a 7200.12 egy jó széria :)

amugy meg egyetértek olibával: 60as rendszerpartició általában elég, és ha gyors és halk gép is kell, akkor ssd az egyedüli alternativa :)

aránylag halk és aránylag gyors gép elérhetõ seagate 7200.12+scythe himuro mellett :)

Értem, köszönöm a válaszokat.

A zajt akkor nem nézem, mert nekem ez is halk már. A hûtéssel meg nincs gond, ennek is csak 20 fok az átlaghõmérséklete.

Link to comment
Share on other sites

ashtm

Szóval akkor azt felejtsem el ha halk gépet szeretnék ?

Akkor az említett vinyó jó?

Miért csak 60-at ?

Ha halk és gyors rendszergépet szeretnél, akkor SSD, különben minden vinyóra telepített rendszer lassú lesz, még a 10000rpm-es vinyó mellett is.

60 bõven elég, mert csak a rendszernek és a programoknak kell felférnie a "C meghajtóra" így késõbb a kényszerû formázásnál csak a rendszert és a feltelepített programokat törlöd.

Én a Seagate vinyókért nem vagyok oda, inkább WD, mert az mégiscsak WD

Szerintem a Seagate ugyan az a kategória, mint ramoknál a Kingston.

Semmi extra, de teszi a dolgát rendesen, hosszú ideig.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

60 bõven elég, mert csak a rendszernek és a programoknak kell felférnie a "C meghajtóra" így késõbb a kényszerû formázásnál csak a rendszert és a feltelepített programokat törlöd.

nekem is 60 van és tényleg elég :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

A zajt akkor nem nézem, mert nekem ez is halk már. A hûtéssel meg nincs gond, ennek is csak 20 fok az átlaghõmérséklete.

Az a 20 fok se lesz soha 20 fok :) Samsungok bõven félremérnek 5-10 fokot lazán, de persze jó kateógria a 30-40 is még

Szerintem a Seagate ugyan az a kategória, mint ramoknál a Kingston.

Semmi extra, de teszi a dolgát rendesen, hosszú ideig.

Ezzel egyet kell értenem :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

A mostani 320 GB-os Samu vinyóval sincs baj.

264 mûködési nap után is a teljesítmény 100% kondíció pedig csak 93%.

Halk, számomra gyors.

Ha ettõl jobbat veszek, akkor nekem már csak jó lehet, úgy sincs pénzem megfizetni aluxus SSD kategóriát...

Értem, köszönöm a válaszokat.

A zajt akkor nem nézem, mert nekem ez is halk már. A hûtéssel meg nincs gond, ennek is csak 20 fok az átlaghõmérséklete.

Megette a fene a HD Sentinelt is...nekem a behalás elõtt két nappal, mindenre 100%-ot írt...

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

nekem a winyóhalál után 1 héttel tudott elérni arra a szintre hogy ezt õ is igy gondolja :) (HD sentinel)

Link to comment
Share on other sites

Th3Ac3

No, oliba én nem voltam aktív itt mostanában, de látom lett új SSD-d. Mik az elsõ benyomások/tapasztalatok? :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

No, oliba én nem voltam aktív itt mostanában, de látom lett új SSD-d. Mik az elsõ benyomások/tapasztalatok? :)

Hát az, hogy nagyon megérte az SSD :) Nagyon jó cucc

Link to comment
Share on other sites

Th3Ac3

Hát az, hogy nagyon megérte az SSD :) Nagyon jó cucc

Ahogy látom csak összejött :). Na majd jövõ nyáron 30-40k magasságában én is veszek egy 64 Gb-osat.

Most gondolom pillanatok alatt betölt a Windows, meg akármi ami rajta van.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ahogy látom csak összejött :). Na majd jövõ nyáron 30-40k magasságában én is veszek egy 64 Gb-osat.

Most gondolom pillanatok alatt betölt a Windows, meg akármi ami rajta van.

Ha pl msn-ezek és újrindítok, akkor még abban a percben újra tudok írni az xy emberkének :) Ugye Pali? :D

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Azt valaki el tudja magyarázni, miért kell minden hdd jóval kisebb legyen mint amennyiért árulják? 1024 gb WD = 947 gb (az ár viszont változatlan

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Azt valaki el tudja magyarázni, miért kell minden hdd jóval kisebb legyen mint amennyiért árulják? 1024 gb WD = 947 gb (az ár viszont változatlan

Azért mert a winyógyártók praktikusan nem az informatikai mértékegységeket hasznalják ahol 1024 es lépések vannak hanem simán a fizikában is használt hatványmegadásokat ahol 1000-es lépések vannak. Szóval az 1TB a winónál az nem informatikai 1TB hanem 10^12 byte.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Azért mert a winyógyártók praktikusan nem az informatikai mértékegységeket hasznalják ahol 1024 es lépések vannak hanem simán a fizikában is használt hatványmegadásokat ahol 1000-es lépések vannak. Szóval az 1TB a winónál az nem informatikai 1TB hanem 10^12 byte.

És mégis 1 tbnak adják el :)), és nem tudnák többnek számolni, hogy a véglegesen használható tárhey próbálja legalább megközelíteni azt amit igérnek ? V csak le se ejtik, hogy miwan, mert mindenki megveszi, és nekik ez jó ?

Link to comment
Share on other sites

Th3Ac3

Ha pl msn-ezek és újrindítok, akkor még abban a percben újra tudok írni az xy emberkének :) Ugye Pali? :D

Mekkora jóság lehet :D . Viszont jövõre ha jön az UEFI még jobban lecsökken a bootidõ, szóval azzal már tényleg csak pár másodperc egy rendszerstart.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

És mégis 1 tbnak adják el :)), és nem tudnák többnek számolni, hogy a véglegesen használható tárhey próbálja legalább megközelíteni azt amit igérnek ? V csak le se ejtik, hogy miwan, mert mindenki megveszi, és nekik ez jó ?

De nem hazudnak mert rendben van az 1TB csak nem mint informatikai terra, hanem siman a hatványmegadás terra. Inkább ott a félreértés hogy sokan nem tudják hogy nem az informatikai mértékegységben adják meg.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

De nem hazudnak mert rendben van az 1TB csak nem mint informatikai terra, hanem siman a hatványmegadás terra. Inkább ott a félreértés hogy sokan nem tudják hogy nem az informatikai mértékegységben adják meg.

Akkor is csalóka, mert már 5-8 ban beleverik a gyerekekbe, milyen számrendszerben dolgozik a számítógép, és hogy 1 mb az nem 1000 hanem 1024 kb, és ezt a többség megjegyzi, és csak néz mint a moziban, mikor meglátja, hogy 1 kisebb méretû hard kapacitása hiányzik az ígért összegbõl. Ok sopánkodást befelyeztem :P

Ezt az UEFI rendszert pl mostani alaplapok is tudni fogják, vagy kell újjat vásárolni ? gondolom utóbbi, de hátha nem :C

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Mekkora jóság lehet :D . Viszont jövõre ha jön az UEFI még jobban lecsökken a bootidõ, szóval azzal már tényleg csak pár másodperc egy rendszerstart.

10mp a bios+sata bios, 25 a win7 ideje :D

UEFI-tõl meg borsózni fog a hátam ha mindent egerezni kell majd. már volt szerencsém ilyenhez, gyûlöletes. Egyszerû 10 másodperces beállitás miatt 2 percig köröztem a menük nyitogatásával, csukogatásával, checkboxokkal, kattintgatva érték-beállítással (ja valahogy se numerikus se akármilyen billel nem lehetett elfogadható számot beírni - remélem ezt javítják a jövõben)

igaz, ez egy laptop uefi-je. de ugyanakkor semmivel se gyorsabb mint az én laptopom biosa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...