Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Street Fighter Sorozat


Balee

Recommended Posts

SaltyDave

Mármint a SF. LK. XD

http://img710.imageshack.us/img710/8168/slk.gif

Here izé. :D

Azért jó mert nem nyúlik meg tõle a hitboxod, és az egyik leggyorsabb mozdulatod.

Még sem látom használni senkinél :unsure: Tatsu-nál se.

Nem értem viszont ezt a hitbox rajzot. A piros lenne az a rész, ahol sebez, és a sárga ahol sebezhetõek vagyunk? Csak mert ebbõl nekem az jön le, hogy baromi messzirõl megüthetnek közben, és közelre sebzünk. Keveset.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Makoto Hitbox Data Oldaláról idézve:

Yellow filled box is the space the character occupies so characters don't walk through each other and etc.

Yellow filled long horizontal box represents the proximity where the attack will put your opponent in block animation

Green filled box is the active hitbox for projectiles

Red filled box is the active hitbox for the attacks

Blue filled box is the active hitbox for throws

Green outlined boxes are the character's vulnerable hitbox, if Red filled box or Green filled box makes contact with it a hit is registered

Blue outlined boxes are the character's vulnerable throwable hitbox, if Blue filled box makes contact throw is triggered

Red outlined boxes are the character's vulnerable hitbox but have projectile invincibility only

http://shoryuken.com/f264/vega-basic-infor...itboxes-255763/

A Frame Datat vágod de azért azt is belinkelem.

http://www.eventhubs.com/guides/2008/nov/1...reet-fighter-4/

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Igen, ezért nem értem, hogy a scarlet terror-t miért lehet mégis.

A scarlett terrornak csak 42 frames charge ideje van... így miután megszakad a le hátra charge-od a cosmic heel után, szimplán képes feltöltõdni újra és ki fog jönni a mozdulat.

Még sem látom használni senkinél :unsure: Tatsu-nál se.

Nem értem viszont ezt a hitbox rajzot. A piros lenne az a rész, ahol sebez, és a sárga ahol sebezhetõek vagyunk? Csak mert ebbõl nekem az jön le, hogy baromi messzirõl megüthetnek közben, és közelre sebzünk. Keveset.

Az álló kisrúgás arra jó, ha tudod, hogy valaki move-ot, vagy normált fog bepróbálni, te pedig kiütöd belõle õket.

Mondjuk a guggoló kisütés is godlike poke, mivel rettentõen messzire elér kisütés létére és egymásba linkelhetõek, plusz linkelni lehet hozzá a középütést.

Tatsu is szokta használni. Balrogok ellen, Ryu-k ellen... kirúgni egy hadouken happy Ryu-t a startup animációból mindig jó móka :D

Utolsó kettõt aktívan használom (sc.HP, c.MP-t egy jumpin HP után lehet kötni, ráadásul c.MP után még egy EX Barcelona-t is, bár sokszor elszáll az ellenfél fölött, gondolom mert azóta guggolnak. Szóval 4 hit combo (jumpin HP 1 + 2x hit sc.HP + c.MP), és 6 ha bejön a Barcelona.

Az utóbbit simán elfelejtem használni, de megy. Az elsõ kettõ ahogy van nem érdekel, gyakorlatilag Vega LK-je használhatatlan, ha pedig kombót akarok indítani netán Barcelona-val / Scarlet Terror-al a végén, akkor is c.LP, c.MP-t vagy c.MK, c.MP-t (inkább utóbbit) fogok használni, nem kb. useless LK-t. Standing Far LK, lol, épp hogy maga elé felemeli a térdét, szinte rage-e sincs :D. Arra jó hogy 2x sf.LK, c.MK trial-al szívasson, másra nagyon nem.

Azt pedig megköszönném, ha kérdésre válaszolnál.

Superben ez az elõnyére változott... ott már rém alacsonyan is felkapja az embert a talajról a Barca :D

A cosmic heel után meg nem fog mûködni ofkorsz a buffer charge, mert stickkel is lehetetlen. Ami azt jelenti, hogy amint nyomsz egy elõrét a cosmic heelhez, utána nyomod a le hátra charge-ot. Itt jön be az, hogy a scarlett terror csak 42 frames charge move. Így simán fel tud töltõdni a dolog. Tapasztald ki az idõzítést...

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

A scarlett terrornak csak 42 frames charge ideje van... így miután megszakad a le hátra charge-od a cosmic heel után, szimplán képes feltöltõdni újra és ki fog jönni a mozdulat.

A cosmic heel után meg nem fog mûködni ofkorsz a buffer charge, mert stickkel is lehetetlen. Ami azt jelenti, hogy amint nyomsz egy elõrét a cosmic heelhez, utána nyomod a le hátra charge-ot. Itt jön be az, hogy a scarlett terror csak 42 frames charge move. Így simán fel tud töltõdni a dolog. Tapasztald ki az idõzítést...

Ez kellett, kösz. Próbáltam így is, csak eddig nem sok sikerrel, de hát egyszer kell ráérzni, mint a Vega / Guile ultrák esetében is, aztán már csuklóból :).

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Trialozgatok a "mi lenne ha" gondolatával játszva, és most már 100%-ig biztos vagyok benne hogy a CAPCOM amikor azt mondja hogy "balance", hazudik. Vegát direkt tartják low tier-ben. A legutóbb ott borultam ki amikor Moki Akumával 2xHK, c.LP -t linkelgetett folyamatosan, nekem pedig 3 EX-em ment el rá hogy EX Scarlet Terror-al keljek fel, de szinte még sárgán sem villantam fel amikor a c.LP megszakította mint ha mi sem történt volna és elengedtem volna a védekezést. Hihetetlen hogy egy ilyen mobilis, gyors karakternek egyszerűen SEMMIJE, de SEMMIJE nincs wakeup-nak. Az összes szaros kis normal gyakorlatilag megszakítja a wakeup ultrámat, EX "gimme space" special-jaimat.

Ma kifogtam egy elég pro Cammy-t, csuklóból hozott minden kombót, a földtől fél mm-re ugrásból az EX spiral arrow 2x -ből kombózott ultrába, szóval tudta amit tudni kell Cammy-vel. Jó meccsek voltak, mivel nem volt olyan nagyon rushdown vadállat mint dwnfall és volt terem játszani is, nem csak ülni a sarokban és várni hogy mikor talál be egy LP, amiből stun-ig kombóz majd. Ott is, ha rám mászott, földre küldött, odaguggolt mellém, és egyszerűen nem tudtam mit csinálni. Dobáshoz távol volt, normal-jával megüt, kombózik. Scarlet Terror-okat természetesen szakítja minden kis fos normal move (fel nem fogom hogy miért nem lehetett rá egy wakeup shoryuken prioritást rakni legalább), egy rakás EX-em el megy rá hogy próbálgatom, és szinte már verem a fejem az asztalba hogy egy nyomorult rohadt c.LP üti az EX Scarlet Terror-t. Nembaj. De tényleg, semmire nem jó. Anti air, köszönöm... legalább lenne juggle utána, de az sincs. Most próbálgatom trial-ban, a pálya gyakorlatilag bármely pontján fel tudja dobni úgy az ellenfelet, hogy utána gyorsan ultrázva az ultra még elkapná esés közben. De neeem, miért is lehetne. De bezzeg kettő scarlet-et, azt lehet összekötni, teljesen logikus.

Ezek után az AE-ben még csökkentik Vega amúgy is (a többi karakteréhez képest) nevetségesen kevés sebzését. Szóval nézzük mink van: gyorsak vagyunk. Wakeup játék, az nincs. Kevés HP és hamar kapunk stun-t. Kevés sebzés, még inkább csökkenni fog. 2-3 hites kombók amiknek 90%-a bar-t igényel, hogy kevesebb sebzést összehozzon mint a shoto-k egy c.MK - tatsu kombóval. De nem baj, mert mellé legalább nincs ultra setup (még fókuszból is csak sarokban, és azt is úgy hogy az ellenfél van sarokba szorítva, és úgy se biztos hogy összejön), és van egy nevetséges random normal-al visszaüthető super.

Balance, az a seggükbe, GG CAPCOM.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Mindig jól esik látni a mély tudásodat a játékon belül. :lol:

Calm Down.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Azt írtam le amit tapasztalok, hidd el nem írnám le ha nem ez történne ingame. ;)

szerk: ha pedig arra gondolsz hogy próbálkozok ultrát kombózni... tudom hogy nem lehet, hidd el azért ennyire nem... :). Csak próbálgatom "mi lenne ha".

Link to comment
Share on other sites

-moki-

A Scarlett Terrornak nincs sebezhetetlensége, mert egy olyan anti air, ami bármely jump-in-t megfog, bármilyen szögbõl. Talajon nem mûködik, de arra ott vannak a hátra flippek.

Szóval nem véletlen nincs neki godlike wakeup lehetõségei. Ha lennének, akkor meg broken karakter lenne. Capcom úgy volt vele, hogy megvan Vegának minden eszköze arra, hogy az ellenfelet távol tartsa, így ha mégis magára engedi azt, akkor fizesse meg az árát. Ilyen karakter Chun Li is meg még lehetne sorolni...

Nem kaphat minden karakter bullshit, nulla odafigyelést és gondolkodást igénylõ wakeup opciót, mint Rufus. Meg persze, hogy kényelmesebb DP-t mashelni, mint mondjuk elgondolkozni azon, hogy most akkor backflippeljek, backdasheljek, vagy scarlett terrorozzak?

Vega meg azért low tier, amiért Rose is... mert nem közvetítenek annyi sebzést, mint a top tier karik. Mondjuk szerintem ez is vitatandó és inkább azért low tierek, mert senki nem játszik velük, mert mindenki kényelmes :D Vegának ott van a játék legjobb talaj és levegõ átdobása, egy félelemkeltõ normál szett, egy tonnányi menekülõ, elkerülõ move, ingyen chip dolgok és a Barca + Izuna bullshit meg az online szinte védhetetlen ex high claw.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Nem csak a top karaktereknek van reversal-ja, de akinek van az sem fogja eltolni egy jab-ra. Gondold végig szépen ezeket.:

Mennyit sebez egy reversal? 150, max 200 pontot? Mennyit sebez egy büntetés? Megéri? Nem hiszem. Mi a biztonságosabb, egy reversal, egy backdash, egy kitérõ mozdulat, vagy csak szimplán blokkolni?

A vega nerfekkel kapcsolatban is tévedésben vagy.

Pl.: A cosmic heel után even nem nagy veszteség, de cserében egy remek combo starter alapot kap. Ha nem tudsz belekombózni az EX RCF-be az már a te hibád.

Vegának van a legjobb jumpin mozdulata a játékban.

Igen. A jump arcja pocsék. De az AJ. HP Goodlike. Megeszi a Shoryukeneket, és ha nem is átesnek alatta. Persze jön, hogy nem tud vega sebezni de egy counterhitbõl indított kombó megüti a 400 fölötti sebzésszintet, 1 ex elégetésével.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Köszönöm, ilyesmit vártam nem a "hülye vagy hozzá" szépen kiszínezve, mint az előző :). Ennek haszna van :).

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nem vágom ezt mire érted. Kérdezted, hogy lehetséges-e CH-hoz ultrát kötni. Válaszoltam rá korrekten, plusz arra is, hogy mit lehet hozzá kötni. Majd írtad, hogy kell Vegának egy mashelhetõ, sebezhetetlen reversal, arra is írtam egy kommentet, hogy miért nem fogja azt megkapni sosem.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem vágom ezt mire érted. Kérdezted, hogy lehetséges-e CH-hoz ultrát kötni. Válaszoltam rá korrekten, plusz arra is, hogy mit lehet hozzá kötni. Majd írtad, hogy kell Vegának egy mashelhetõ, sebezhetetlen reversal, arra is írtam egy kommentet, hogy miért nem fogja azt megkapni sosem.

Syl-ére :) "Mindig jól esik látni a mély tudásodat a játékon belül. :lol: "

Utólag viszont korrekt választ adott õ is, szóval tárgytalan :). Tõled pedig amúgy sem kaptam még a fenti mondathoz hasonlót, de ha kapnék se venném a szívemre, az elõzõvel se így volt ^_^.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Magy így próbálkoztam a Hk, Lp loop-al Akumával és úgy döntöttem kettõnél többet nem csinálok, mivel Superben már amúgy se mûködik. Plusz a karakterek nagy százalékán most se mûködik teljesen. Szal Rufusnál, Sagatnál, Zangiefnél lehet kettõt csinálni, de Vegánál is, csak nála már nem lehet normálisan lezárni kettõ után.

Szal most vagy azt csinálom, hogy így zárom le a kombóim: Hk, HP shoryuken vagy HK, Lp, c.Hk.

Mondjuk az a tény, hogy a "Back" gombbal lehet plinkelni, eléggé odavág. Szal így már kisütést is tudnék plinkelni, így elvileg a határ a csillagos ég a loop esetében :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Most már mindenki tauntol ebbõl a topicból? xD

Link to comment
Share on other sites

dwnfall

Most már mindenki tauntol ebbõl a topicból? xD

Nope B) Ellenben ma rámvertek egy laza 30-2t :D (mondjuk azt hozzá kell tennem , hogy 4 meccset toltam Cammyvel , abból is csak 2-t nyertem , többi Dhalsim meg Viper) YouGotGoogled a csávó neve , a Vipere meg a Cammyje rohadt durva.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Azt lehet már tudni hogy az új anime széria (gondolom az OVA ezt hivatott felvezetni) mikortól lesz elérhetõ? Megbarátkoztam úgy ahogy a japán nyelvvel, felirat meg úgy is lesz.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Nem hiszem, hogy lesz sorozat. Ez csak egy ilyen ajándék volt a gyûjtõi kiadás mellé.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Nem hiszem, hogy lesz sorozat. Ez csak egy ilyen ajándék volt a gyűjtői kiadás mellé.

http://www.eventhubs.com/news/2010/nov/23/...-moscow-update/ :unsure:

"According to two reports, a new anime series based on Super Street Fighter 4 is in the works, but this hasn't been officially confirmed."

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Sorry Nec, Syl már lefoglalt, amikor írtál üzenetet :D Jövõhéten te leszel az elsõ, akivel játszani fogok. Péntek délután?

Most toltame egy elég érdekes Viper ellen. Rengeteget faintelt, fókuszolt, fõleg lemaradozott, seizmokra vadászott, majd elindította az offenzíváját :D Öröm volt ellene a játék... nem tudom miért, amikor úgy érzitek, hogy megvan az egymás iránti tisztelet :D Nem kezditek lerohanással, agyatlan mashhel, trollkodással... hanem két úriember, felméri egymást, majd összemérik a tudásukat :D Frankó volt nagyon... Fantastic Fuzz a neve a srácnak amúgy. Látszik rajta, hogy utána járt a dolgoknak.

Aaaaaw... ez olyan szívmelengetõ :D Kellett már ez... X) Fõleg, miután megint kiborultam Syl ellen xD Az a Honda nem tett jót azután, hogy fordítottál a Bisonomra xD

Link to comment
Share on other sites

Karez

OFF:

Wow, csak most olvasom,

B)

(tudom slowpoke.jpg, de muszáj volt leírnom! :D )

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Sorry Nec, Syl már lefoglalt, amikor írtál üzenetet :D Jövõhéten te leszel az elsõ, akivel játszani fogok. Péntek délután?

Most toltame egy elég érdekes Viper ellen. Rengeteget faintelt, fókuszolt, fõleg lemaradozott, seizmokra vadászott, majd elindította az offenzíváját :D Öröm volt ellene a játék... nem tudom miért, amikor úgy érzitek, hogy megvan az egymás iránti tisztelet :D Nem kezditek lerohanással, agyatlan mashhel, trollkodással... hanem két úriember, felméri egymást, majd összemérik a tudásukat :D Frankó volt nagyon... Fantastic Fuzz a neve a srácnak amúgy. Látszik rajta, hogy utána járt a dolgoknak.

Aaaaaw... ez olyan szívmelengetõ :D Kellett már ez... X) Fõleg, miután megint kiborultam Syl ellen xD Az a Honda nem tett jót azután, hogy fordítottál a Bisonomra xD

Np, fogtam egy mercyless Akuma-t aki ellen köpni nyelni nem tudtam Vegával (matchup ftw), de aztán Guile-al igen jókat játszottunk, megvolt a balance B).

Az idõpont amúgy tökéletes, úgy 3-ra haza is érek, feljövök skype-ra aztán szólj rám ha kimenne a fejembõl hogy "ESEF, MOST".

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Okés... mondjuk lehet, hogy én is Akumával leszek majd, aztán meglátjuk. Lehet, hogy addigra már a matchup mestere leszel :D

Én tegnap este így felmentem úgy hajnal fél kettõ körül játszani. Szal rögtön elsõ pickem egy scrub Ryu volt, akinek a másod karija Gouken volt xD Hajh de megörültem xD Ráadásul úgy kaptam ki, hogy teljesen random, káosz játékos volt. Tatsuk randomra, kisrúgás, álló középütés, majd demon flip át a pálya másik felébe, majd egy rush, majd sweep. Geh... ráadásul ha fókuszolt, én is elkezdtem és mindig bekaptam a level 3-at xD Nevetséges volt... amikor így érzed, hogy a csávó csak arra megy, hogy "guuuuh, csak nyerjek, csak nyerjek" és ilyen random, imádkozós, "csak jöjjön be" dolgokat csinál. Nah ez az, amikor nincs meg a tisztelet. Az ilyen ellen életkedvem sincs játszani xD Mondjuk azok megvoltak, amiket Syl ellen csináltam. Demon flip ultra, hogy elkapjam a mashelt counterjeit meg ilyenek, szal próbáltam színvonalasan tolni ellene, hátha észbe kap, de nem... jab jab jab... hátra ugrás, sweep. xD Mondom istenem... átváltottam Chunra és minden random szarját védtem meg büntettem xD Elegem volt már belõle.

Aztán meg jött egy counter picker xD Várta, hogy mire megyek... mondjuk én szinte azonnal ráugrottam Chunra, majd nagy nehezen kiválasztotta Burankát. Mondom hohó xD Megvertem a srácot viszonylag fölényesen, majd droppolt is azonnal. Mondom ez az igazi player...

Majd jött a Viperes arc. Szal letoltunk egy meccset, ami során megvert, viszont bazz, nem hiszem el... a nyerõ mozdulata elõtt halt be a videókártyám xD Szal ugrottam, erre õ quickstandelt és a seggemtõl fél miliméterre volt a thunder knuckleje, amikor megfagyott a kép xD Ekkor gyors visszahívtam a srácot player matchbe, aztán toltunk még vagy 10 meccset.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

^^.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Gekikame Ninja.

Link to comment
Share on other sites

rexusmaximus

Ma elkezdtem játszani a játékkal, és hát bele kell még tanulni, de nem reménytele :D

Kezdõ játékosnak mejik karaktert tanácsolnátok kitanulni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...