Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Street Fighter Sorozat


Balee

Recommended Posts

SaltyDave

Chris Hu-val mi van? Valahogy elég régóta nem hallani róla.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ezen a meccsen akkorát nevettem :D. "He-hee, I'm smart too :D".

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Mint Vega player, én ilyen állat és izgalmas meccset még nem láttam B) :o

A dögunalmas Rufus / Sagat / Ryu meccsek Daigo-val mehetnek a fenébe :lol:. Ez a srác egy isten. Mocskosul gyorsan pörög az agya, és nem csak hogy jó döntéseket hoz, de annyira hogy végig érezni hogy az övé a játék, és 1-2 hülyeség miatt bukik bele... de ezt a közelharcot... én Vegával türelmes hit n run vagyok, de ez KisTehén!us, tolja neki megállás nélkül és rátapad és nem lehet levakarni ha csak õ nem akar visszavonulni... olyan normálokat és úgy használ tizedmásodperces reflexbõl hogy én azt a gombot nem nyomom le a meccs közben úgy általában.

Tatsu, max respect! B).

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Chris Hu-val mi van? Valahogy elég régóta nem hallani róla.

Full time job... ez van sajna. Mondjuk a Guard Crushokon random még fel szokott tûnni.

Tatsu Vegája meg alap, de tegnap volt a Kanada kupán is egy atom Vega Jozhear néven. Majd linkelek tõle videókat. Úgy osztott az álló közép és kis rúgással, hogy öröm volt nézni :D Mondjuk Tatsu kétség kívül jobb... szal õ képes hit confirmelni az ex barcelonát Vega guggoló középütésérõl, ami azért eléggé godlike.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Lol a tegnapi nap skacok.

Tele voltak WTF momentekkel.

Ugyebár vért izzadunk, hogy legyőzzük az unokatesómmal Gabrielt. De persze Dávid már jóval jobban csinálja. Kigrabbeli azokat a fránya chiken wingeket is. :P Nekem csak néha sikerül Goukennel.

Nade, belementem az unokatesómmal egy random select játékba, és bevontuk Gabrielt is, akit akkor vertem meg igazán először. Aztán kiderült, hogy rosz volt a stickje arra a pár körre, gyors csere és javítás és már vissza is tért.

Aztán rájött, hogy marad a Mainjénél, Longnál.

Jön az unokatesóm, a stick megjavult.

Random select.

Fei Long...

Na most az unokatesómról tudni kell, hogy nem játszik Fei Longot de pár kör után már verte a tanult Gabrielt a durva mirrorban.

Meg azok a pillanatok.

Lenézte az ellenfeléről a Flame Kick, FADC, MK Chiken Wing, Ultra kombót, + olyan 1 frames linkeket csinált a karival amit még az ellenfele sem mert plinkelve bejátszani. :lol:

Tehát:

Játszanak Gabriel ellen. Chiken Wing, HP, Flame Kick.

Gabriel megszólal:

"How can you do that? Its a 1 frame link! Even Mago don't do that!"

Erre megcsinálja mégegyszer. :lol:

Aztán ugyanez Dudley-el. Azt se tudtam mi történik a sok link miatt.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

LOL.

Mind a 3 mainem csodás lesz az arcade-ben. :D

Csak remélem nem lesz több Gouken.

A nagyja így sem tud játszani vele.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Chun eléggé nevetséges nerfet kapott. Szal ott volt neki a le elõre kisrúgás, mint végre egy jó, használható általános anti air, erre elveszik tõle megint. Dögöljenek meg xD Ahelyett, hogy adnának neki legalább 950 életet. Magyarázza már el nekem valaki, hogy õ miért törékenyebb, mint Sakura, amikor vagy dupla annyi idõs, acélcombú szuper interpool ügynök :D Az oké, hogy azért kevés az élete, mert ha nem halna könnyen, akkor még több gondot okozna, de szerintem a 900 az nevetséges.

Kicsit elegem van abból, hogy úgy kell játszanom, hogy nem hibázhatok. X)

Gouken helyben nagyütése knockdown? Mondjuk jó mixup lehetõség, de így elesel a plusz sebzéstõl :D Plusz a kis running palmot lehet kisütésekhez kötni... isten hozott Gouken link kombók :D A backgrab nerfel nem tudom hogy legyek, részben jó, ha ellenfél vagyok, de amúgy eléggé nagy bullshit :D

Jah és Honda kevesebbet fog sebezni, viszont az ultra1-e... holy shit :D

Rose meg... maradt a régi, csak az ultra 2 változott, ami eddig se zavart xD Mondjuk ez is olyan, mint Chun kisrúgása... why? :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Ez az Alpha Chun nagyon baba... xD

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ez az Alpha Chun nagyon baba... xD

A Femme Fatals pack-re gondolsz? Na igen, végre megkapta ezt a külsõt is... anime után hiányoltam hogy az alapon kívül nincs egyetlen értelmes skin-je se szegénynek, de ezzel vitték a pálmát.

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Mondjuk a Hp és Ex kikouken alatt elég furán néz ki :D Mondjuk az estélyis alt ruhája is bejön nekem, csak kár, hogy a színek el vannak baxva a PC porton :D

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Van fenn egy új replay... Vega vs. Zangief :D Zangief got troll'd hard xD Miért van az, hogy Vegával mindenki tauntol knockdown után? :D Ennyire nem akartok wakeup játékba bonyolódni? :D Mondjuk Zangief ellen megértem, fõleg egy ilyen gusztustalan masher ellen xD

De ez a taunt, ez a Morpheus féle "gyere csak" kézmozdulat... ez durva :D

De ha már taunt, Chun Li 4. tauntja nagyszerûen mutatja, hogy a szinkron hogyan tud dolgokat megerõszakolni :D Ugye japánban, miután kihúzza magát Chun, azt mondja, hogy "Hora... shikkari shiro!" :D Magyarul felszólítja, hogy szedd össze magad, de ilyen erõs, parancsoló hangnemben :D Erre az angol... "get real"... wow. xD Ráadásul a Hora! rész után cancelelni lehet xD

Amúgy Syl, te még döntõben vagy championshipben? :D Le kéne már játszani... xD

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Azért tauntolunk Vegaként mert várjuk hogy mit csinál az ellenfél wakeup-nál, amit aztán büntethetünk egy cosmic heel-el, a taunt pedig ösztönöz az EX shoryuken mash-re bizonyos embereket :D.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Moki, ma este leszel (ingame) ?

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Kérdésem lenne SSFIV Vegával kapcsolatban. Ugyebár a vanillában (is) megvan a standard Cosmic Heel -> HK Scarlet Terror kombója, amit én az istenért nem tudok megcsinálni pedig azóta próbálom hogy Vegázok. Fogalmam sincs miért :ph34r:. Nem is ez a lényeg. Ugye SSFIV-ben az Ultra 1 ugyanúgy feldob és juggle-be juttat mint az EX Barcelona. Az azt jelenti, hogy megfelelõ gyorsasággal kombózható egy Cosmic Heel után, mint az EX Barcelona? Azt viszont már nem. Miért? Ugyanúgy le hátra charge mint a Scarlet Terror, tehát az nem lehet gond hogy a le+elõre CHeel-hez köthetõ-e vagy sem. Ha ugyanúgy feldob mint az EX Barcelona, akkor miért nem kombó?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

Azért nem lehet, mert az ultrának nagyobb a charge ideje, mint a speciáloknak. Kivéve a rolling christal, mert az ugyanolyan lassú, mint az ultra.

Nah és immáron Akumát felvettem a projektjeim közé :D A hétvégén elég sok mindent tanultam vele, plusz most is Akuma videókat nézegetek és threadeket olvasok :D

Ennyit arról, hogy folyton sírok, hogy alacsony élete van a karijaimnak xD

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Azért nem lehet, mert az ultrának nagyobb a charge ideje, mint a speciáloknak. Kivéve a rolling christal, mert az ugyanolyan lassú, mint az ultra.

Nah és immáron Akumát felvettem a projektjeim közé :D A hétvégén elég sok mindent tanultam vele, plusz most is Akuma videókat nézegetek és threadeket olvasok :D

Ennyit arról, hogy folyton sírok, hogy alacsony élete van a karijaimnak xD

De mondjuk ha egy helyben guggolok, Cosmic Heel, majd ultra?

Link to comment
Share on other sites

-moki-

De mondjuk ha egy helyben guggolok, Cosmic Heel, majd ultra?

Bármennyire is nyomva tartod a le hátrát, a Cosmic Heel elõre inputja megtöri a charge-ot egy pillanatra.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Bármennyire is nyomva tartod a le hátrát, a Cosmic Heel elõre inputja megtöri a charge-ot egy pillanatra.

Igen, ezért nem értem, hogy a scarlet terror-t miért lehet mégis.

Bármennyire is nyomva tartod a le hátrát, a Cosmic Heel elõre inputja megtöri a charge-ot egy pillanatra.

Az egész gondolatmenet onnan indult ki, hogy Syl Hondája ellen játszottam, és végre rájöttem hogyan kell játszanom ellene eredményesen. Onnantól, hogy a technika megvan, a lehetõségeim számát kell növelnem, ami Vegánál egyértelmûen az amúgy is gyors EX bar építésre épül - ezeket pedig én elõszeretettel pazarlom Cosmic Heel -> EX Barcelona kombóra, ami bár szép sebzés, egy szinte alig eltérõ Cosmic Heel - Scarlet Terror kombóval is elérhetem a kívánt sebzést (nagyjából), ezzel pedig EX-et spórolva, az amúgy vészhelyzetben / sietségben könnyen elõjövõ hibáim javítására (gondolok itt a becsúszásokra, az LP Rolling Crystal után reflexbõl eltolt Scarlet Terror-ra, amiket nagyon durván tudnak büntetni - ha csak nem FADC-ozok ki, amire viszont már nincs EX-em, vagy ha igen, spórolnom kell vele. Valahol itt jutott eszembe az SSFIV Cosmic Heel - Ultra 1 kombó ötlete).

Ezért aztán a spórolás miatt nekiültem, hogy most begyakorlom annyira a Cosmic Heel - Scarlet Terror kombót, hogy reflexbõl azt csináljam, és ne az EX barcelona-t (igaz, mivel én szeretek mobilis lenni, a le hátra charge miatt ez eléggé kérdéses, de akkor is az egyik legalapabb link, amit nem engedhetek meg magamnak mint Vega player, hogy ne tudjam). Aztán jött a pofára esés, hogy megcsinálni sem tudom :o. Így aztán begyakorolni se.

Szóval, ahogy én próbáltam: le hátra charge nyomva tart. Cosmic Heel (elõre gombot is benyomom egy pillanatra, a charge marad), majd megint elõre + rúgás. Gondolom ott rontom el, hogy a le charge-nak keresztbe tesz a Cosmic Heel le+elõre kombinációja. Viszont akkor hogy? Cosmic Heel, majd abban a fél másodpercben amíg a levegõben vagyok, kezdem el a charge-ot? :o

Félelmetes hogy ismeritek a Vegámat annyira hogy azért nem egy randomfaggotz szinten van az online scrub-ok közül (a döntetlen játékok miatt fõleg), de megrémiszt hogy még is mennyire "nem értek hozzá". Oké, ezt a kombót nem tudom, nyilván nem az egész kariról nincs fogalmam ha már main-em elég régóta. De értitek na, nektek magyarázom akikkel együtt játszunk, jól van :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Elõbb tanuld meg a linkeket.

SF. LK, C. LP

SF. LK, C. MP

SC. HP, C. MP

C. LP, C. MP

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Előbb tanuld meg a linkeket.

SF. LK, C. LP

SF. LK, C. MP

SC. HP, C. MP

C. LP, C. MP

Utolsó kettőt aktívan használom (sc.HP, c.MP-t egy jumpin HP után lehet kötni, ráadásul c.MP után még egy EX Barcelona-t is, bár sokszor elszáll az ellenfél fölött, gondolom mert azóta guggolnak. Szóval 4 hit combo (jumpin HP 1 + 2x hit sc.HP + c.MP), és 6 ha bejön a Barcelona.

Az utóbbit simán elfelejtem használni, de megy. Az első kettő ahogy van nem érdekel, gyakorlatilag Vega LK-je használhatatlan, ha pedig kombót akarok indítani netán Barcelona-val / Scarlet Terror-al a végén, akkor is c.LP, c.MP-t vagy c.MK, c.MP-t (inkább utóbbit) fogok használni, nem kb. useless LK-t. Standing Far LK, lol, épp hogy maga elé felemeli a térdét, szinte rage-e sincs :D. Arra jó hogy 2x sf.LK, c.MK trial-al szívasson, másra nagyon nem.

Szóval, ahogy én próbáltam: le hátra charge nyomva tart. Cosmic Heel (előre gombot is benyomom egy pillanatra, a charge marad), majd megint előre + rúgás. Gondolom ott rontom el, hogy a le charge-nak keresztbe tesz a Cosmic Heel le+előre kombinációja. Viszont akkor hogy? Cosmic Heel, majd abban a fél másodpercben amíg a levegőben vagyok, kezdem el a charge-ot? :o

Azt pedig megköszönném, ha kérdésre válaszolnál.

Link to comment
Share on other sites

Syliander

Az a vicces, hogy Vega S. HK-je a legjobb poke a játékban. XD

Vega egyetlen valamennyire közelre használható poke-ja ráadásul.

Utolsó kettõt aktívan használom (sc.HP, c.MP-t egy jumpin HP után lehet kötni, ráadásul c.MP után még egy EX Barcelona-t is, bár sokszor elszáll az ellenfél fölött, gondolom mert azóta guggolnak. Szóval 4 hit combo (jumpin HP 1 + 2x hit sc.HP + c.MP), és 6 ha bejön a Barcelona.

Az utóbbit simán elfelejtem használni, de megy. Az elsõ kettõ ahogy van nem érdekel, gyakorlatilag Vega LK-je használhatatlan, ha pedig kombót akarok indítani netán Barcelona-val / Scarlet Terror-al a végén, akkor is c.LP, c.MP-t vagy c.MK, c.MP-t (inkább utóbbit) fogok használni, nem kb. useless LK-t. Standing Far LK, lol, épp hogy maga elé felemeli a térdét, szinte rage-e sincs :D. Arra jó hogy 2x sf.LK, c.MK trial-al szívasson, másra nagyon nem.

Azt pedig megköszönném, ha kérdésre válaszolnál.

Aha.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Az a vicces, hogy Vega S. HK-je a legjobb poke a játékban. XD

Igen az. De te még mindig LK-t írtál az összes linknél, és nem HK-t.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...