Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kinek Milyen A Gépe?


oliba

Recommended Posts

Lord_KROK
3 hours ago, XCube said:

Kicsit játszadozva a géppel leesett az állam, hogy mit is bír az i3 6100

Egy haverom i3 4130-ról fejlesztett erre, anno nagyon mondta h észrevehető a fejlődés. 

nehezen tudom elképzelni, de biztos. 

 

3 hours ago, XCube said:

“Minek, ha úgyis van két up-to-date PC -d, plusz még öt másik…?”

Igen, neked kész gyűjteményed van, ez nálam nem menne. 1 up to date gép, és egy retro nálam a határ 8ehhez képest most két retro project van, de teljesen átjárósak)

Link to comment
Share on other sites

XCube
12 hours ago, bcom said:

Steam kontrollert neki, vagy hangvezérlést és ott a tökéletes multimedia. :D

Tényleg, el is felejtettem a Steam kontrollert. Sebaj, amúgy is akartam már egy ideje egy ilyen fly mouse -t :D .

9 hours ago, Lord_KROK said:

Egy haverom i3 4130-ról fejlesztett erre, anno nagyon mondta h észrevehető a fejlődés. 

nehezen tudom elképzelni, de biztos.

Pedig elhiheted, mert így van :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Pedig elhiheted, mert így van :wink: .

Hát elhiszem.

A 10th gen meg teljesen más világ, de direkt akartam ilyen modern gépet (kaptam olyan tippet is h a 4330-at cseréljem I7 4770K-ra és az is mekkora előrelépés lesz, azt el is hiszem, de kellett már egy újabb)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Lord_KROK

A 2021-es platformcserének befejeződött a "facelift"je (ezeket kiemeltem pirossal), a gép most tulajdonképpnek késznek tekinthető, a végeredmény :

Asrock B560M Pro4
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
32GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
EVGA RTX 3060 XC BLACK GAMING 12GB GDDR6
ADATA SU650 480GB SSD SATA
ADATA Legend 710 SSD 1TB M2
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX SATA
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
COOLERMASTER Elite V3 600W
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

UPC 300/20Mbit

Később még egy montor fejlesztés van előirányozva (24" FullHD), de most egyelőre ezt is elég volt összeszedni

Link to comment
Share on other sites

XCube
4 hours ago, Lord_KROK said:

A 2021-es platformcserének befejeződött a "facelift"je (ezeket kiemeltem pirossal), a gép most tulajdonképpnek késznek tekinthető, a végeredmény :

Asrock B560M Pro4
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
32GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
EVGA RTX 3060 XC BLACK GAMING 12GB GDDR6
ADATA SU650 480GB SSD SATA
ADATA Legend 710 SSD 1TB M2
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX SATA
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
COOLERMASTER Elite V3 600W
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

UPC 300/20Mbit

Később még egy montor fejlesztés van előirányozva (24" FullHD), de most egyelőre ezt is elég volt összeszedni

Gratula, látom végül sikerült a VGA -t is beújítani. Túlzás nélkül mondom, hogy egy új dimenzió nyílik meg most előtted a játékok terén :) .

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
5 hours ago, Lord_KROK said:

A 2021-es platformcserének befejeződött a "facelift"je (ezeket kiemeltem pirossal), a gép most tulajdonképpnek késznek tekinthető, a végeredmény :

Asrock B560M Pro4
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
32GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
EVGA RTX 3060 XC BLACK GAMING 12GB GDDR6
ADATA SU650 480GB SSD SATA
ADATA Legend 710 SSD 1TB M2
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX SATA
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
COOLERMASTER Elite V3 600W
Gigabyte Custom Airbrushed Tower!

HP Compaq LA2205wg monitor (1680×1050)

UPC 300/20Mbit

Később még egy montor fejlesztés van előirányozva (24" FullHD), de most egyelőre ezt is elég volt összeszedni

Gratula! És még halkabb is lesz mint az enyém... :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 minutes ago, jagdtigger said:

Gratula! És még halkabb is lesz mint az enyém... :D

Köszi :)

Tudod mi  durva? Hogy sokkal halkabb lett a gép mint volt. (vagy a táp, vagy a VGA de valami nagyon hangos volt benne eddig) 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
20 minutes ago, Lord_KROK said:

Tudod mi  durva? Hogy sokkal halkabb lett a gép mint volt. (vagy a táp, vagy a VGA de valami nagyon hangos volt benne eddig) 

Hát ha ennyire fura tegyél bele egy delta-t, garantáltan nem lesz gond a túlmelegedéssel.... :D

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Gratula, látom végül sikerült a VGA -t is beújítani. Túlzás nélkül mondom, hogy egy új dimenzió nyílik meg most előtted a játékok terén :) .

Köszi :)

Igen, az, meg amiatt a táp volt a leghúzósabb tétel. (egyébként a RAM is fontos volt) 

Nagy a vigyor az arcomon  :D pedig még csak régebbi címekkel tesztelem (a Forza 4 és az RDR2 szinte új játék lett), olyat ami eddig nem indult még meg sem néztem. Egyébként a VGA vétel nagyából 820 nappal azután sikerült (Covid, Cripto, válság) , hogy kitaláltam, hogy VGA-t kell cserélnem. Igaz akkor még csak egy 1650 vagy jobb esetben egy 1660 6GB lett volna a cél... 

Link to comment
Share on other sites

XCube
6 minutes ago, Lord_KROK said:

Egyébként a VGA vétel nagyából 820 nappal azután sikerült (Covid, Cripto, válság) , hogy kitaláltam, hogy VGA-t kell cserélnem. Igaz akkor még csak egy 1650 vagy jobb esetben egy 1660 6GB lett volna a cél... 

Ne is mondd... . 2020 őszén vajúdtam, hogy venni kéne egy RTX 3080 -at, de sokallottam érte 800 Eurót... . Aztán legutóbb a nyáron vajúdtam megint, mert a 12GB -os verzió újra 800 - 900 Euró köré került, de akkor sem vettem meg. Most újra 1.000 Euró fölött vannak, már ha lehet egyáltalán találni, szóval megint elengedtem, amúgy is leköt a felújítás és a költözés. Majd ha letelepedtem eldöntöm mi legyen.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
57 minutes ago, XCube said:

Ne is mondd... . 2020 őszén vajúdtam, hogy venni kéne egy RTX 3080 -at, de sokallottam érte 800 Eurót... . Aztán legutóbb a nyáron vajúdtam megint, mert a 12GB -os verzió újra 800 - 900 Euró köré került, de akkor sem vettem meg. Most újra 1.000 Euró fölött vannak, már ha lehet egyáltalán találni, szóval megint elengedtem, amúgy is leköt a felújítás és a költözés. Majd ha letelepedtem eldöntöm mi legyen.

Akkor átérzed, hiszen én is kb azóta akarok VGA-t venni. Csak ugye pont akkor indultak meg az árak mikor lett volna 60-am VGA-ra, utána mire jobban volt pénzem  addigra beütött az igazi drágaság. Emlékszem, hogy 2020 december - 2021 január-február, minden fórumon mindenki egymást túllicitálva igyekezett lebeszélni engem főleg a VGA vásárlásról, de úgy általában a gépcseréről is. Aztán 2021 márciusában megcsináltam az upgardet azzal, hogy majd VGA-t meg veszek 2-3 hónap múlva már tényleg. A naivitásom oka az volt, hogy nekem a cripto egy nyilvánvaló scam volt, és azt gondoltam, hogy erre az emberek is rájönnek, és hamar kipukkan a lufi. Ehelyett sajnos nemhogy 2021 nyarára, de még 2022 nyarára sem mentek le az árak, így kézenfekvő volt hogy Ikarus fesztivál lesz nem VGA. ja és amikor kezdett látszani, hogy az Ukrán háború nem egy rövid konfliktus lesz és kezd hatni a piacokra (2022 májusa) akkor kezdtem eléggé elkeseredni, és megszületett bennem az elhatározás, hogy abban az évben már valahogy mindneképp szereznem kell VGA-t. technikailag berlin környékén (2022 október) megtehettem volna, de akkor a lehetőségekre koncentráltam, és terveztem. Arra bankoltam, hogy az árak november 5 és 15 között lesznek a legalacsonyabbak (ez nagyjából be is jött) az árak, de pont akkor jött közbe ismét Ausztria.  December vége a keresésekkel telt, és gyakorlatilag az a kártya ami most a gépemben van 30-án este a látokörömbe is került. Igaz, csak tegnap ért ide, de akkor is, a történet tavaly kezdődött. 
A vicces egyébként az, hogy közben lett egy 8GB-os RX570-em is, szóval ma ezt a szép sort tudtam kiállítani :D (nem tudom miért lett ilyen szar a fotó minősége, persze csak most veszem észre :( ) Durva, hogy az RTX3060 a legkissebb :D

Ami téged illet, neked annyiból szerencsésebb a helyzeted, hogy neked most is van egy 1080-asod ami 8GB-ás, és messze nem annyira elavult, mint nekem a GTX950, aminek - mint ezerszer írtam - nem is annyira a sebességével van bajom, hanem a kevés VRAMmal. Most csere  előtt végeztem benchmarkokat, és meglepődtem, mert 2021 tavaszán tapasztaltam, hogy a 10400F mellett nagyon megtáltosodott, de azóta drivercsere és optimalizálások tovább növelték a sebességét, meg kapott némi tuningot is. Tegnap este akkorát lépett (Unigine Heaven benchmarkban és War Thunderben is), hogy majdnem s3ggreültem. A végén a GTX950 már egy végletekig kioptimalizált hegyesre tuningolt bestia volt. Vissza is lett gondosan csomagolva a dobozába, és a saját privát múzeumomba kerül, mint minden idők leghosszabb ideig aktív szolgálatban lévő VGAm. 

Az RTX3080 ára sajnos eléggé durva, de szerintem mostmár ahogy teret hódít a 4000-es széria, jönnek az AMD megoldásai, az Intel következő generációja, és a cripto is lecsengett... hamarosan mérséklődni fognak az áraik. :) Addig meg szerintem a költözést is befejezed. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
8 minutes ago, Lord_KROK said:

Az RTX3080 ára sajnos eléggé durva, de szerintem mostmár ahogy teret hódít a 4000-es széria, jönnek az AMD megoldásai, az Intel következő generációja, és a cripto is lecsengett... hamarosan mérséklődni fognak az áraik. :) Addig meg szerintem a költözést is befejezed. 

Az árak komolyabb változásában nem bízok, ami most van az valószínűleg így is fog maradni úgy egy - másfél évig. Adiig viszont lehet, hogy találok egy megbízható használt 3080 Ti -t. Őszintén szólva nekem az RTX 4080 nagyon bejönne, szerintem egy kimondottan jó konstrukció, csak éppen úgy 400 euróval kerül többe, mint amennyit még hajlandó lennék kiadni annyi teljesítményért. Arról nem is beszélve, hogy ahhoz már valóban kevés lenne a mostani konfigom.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Az árak komolyabb változásában nem bízok, ami most van az valószínűleg így is fog maradni úgy egy - másfél évig. Adiig viszont lehet, hogy találok egy megbízható használt 3080 Ti -t. Őszintén szólva nekem az RTX 4080 nagyon bejönne, szerintem egy kimondottan jó konstrukció, csak éppen úgy 400 euróval kerül többe, mint amennyit még hajlandó lennék kiadni annyi teljesítményért. Arról nem is beszélve, hogy ahhoz már valóban kevés lenne a mostani konfigom.

Miért nem? Én leírtam, hogy miért bízok benne. ha más nem, szerintem március-április környékén lennie kell újabb ármérséklődésnek*. Az is igaz, hogy  ahogy elnézem az exbányász kártyákat sokkal inkább egyenletesen engedik a piacra, mint az ember várta volna, ezzel magasabban tartva az árat. :( Sőt, szerintem ezen kártyák javarésze már le is ment. 

* Az meglehet, hogy mi itt MO-n a világbajnok áfánkkal és gyenge forintunkkal nem sokat vagy semmit sem fogunk érezni belőle. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
XCube

Egy ideje terveztem már két upgrade -et, amihez tegnap végül be is vásároltam.

Samsung 980 1TB m.2 SSD - Ezt majd valamikor a jövőhéten, beapplikálom, jelenleg nem ez a legnagyobb gondom.

Edifier R1280T stúdió monitor szatellitek - Szatelliteket már nagyon régóta terveztem, most realitássá vált a dolog, mert ez az Edifier szett meglehetősen jó ár / érték arányban van. Ég és föld a különbség a régi 2.1 szettjeimhez képest (Logitech Z333 és Trust GTX 628), sokkal tisztább a hangzás, nincs felesleges rezonancia és nem bugyborékol semmi a háttérben.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 3/19/2023 at 10:49 AM, XCube said:

Egy ideje terveztem már két upgrade -et, amihez tegnap végül be is vásároltam.

Samsung 980 1TB m.2 SSD - Ezt majd valamikor a jövőhéten, beapplikálom, jelenleg nem ez a legnagyobb gondom.

Edifier R1280T stúdió monitor szatellitek - Szatelliteket már nagyon régóta terveztem, most realitássá vált a dolog, mert ez az Edifier szett meglehetősen jó ár / érték arányban van. Ég és föld a különbség a régi 2.1 szettjeimhez képest (Logitech Z333 és Trust GTX 628), sokkal tisztább a hangzás, nincs felesleges rezonancia és nem bugyborékol semmi a háttérben.

Gratulálok :)

1TB M2 SSD meg jó dolog, nekem is van :) (igaz nekem ADATA, de nagyon megvagyok vele elégedve) 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
XCube

Egész hétvégén nem jelentkeztem, rézben azért, mert dolgom volt, részben azért, mert a többi időmben a gépet teszteltem.

Ha nem terveztem volna hosszabban írni a dologról, akkor elég lenne ez a videó most ide (ugyan nem Ti, de attól még passzol :D ):

 

De kezdjük inkább a legelején.

Pénteken elmentem a kártyáért (Gainward Phoenix RTX 3080 Ti), majd hazaérve szétkaptam a gépet. Nem csak a kártyát akartam kicserélni, mert egy hónapja várt már a Samsung 980 -as 1TB -os NVMe SSD -m a fiókban és a Windows is egy 2016 -os telepítés volt meglehetősen felhízva. Kapva az alkalmon kitakarítottam a gépet, bár olyan sok por nem volt benne, de azért nem árt az. Visszaraktam a hátoldalra a 14 -es Phanteks ventit, rákötöttem a vezérlőre, húztam be egy második PCI-E kábelt a biztonság kedvéért, majd összeraktam és indítottam. Itt kezdődött egy nagyjából fél - háromnegyed órás szívás az új SSD -vel, az alaplap ugyanis az eddigi beállítások mellett tudomást sem vett róla. Sebaj, ezzel is tanultam valamit :D . A rendszer úgy éjfél körülre állt fel kompletten (driverek és kliensek telepítése után), a terveknek megfelelően elsőként a Quake 2 RTX verzióját indítottam és hatalmas elégedett vigyorral konstatáltam, hogy csodásan folyékonyan megy :D . Már éppen elkezdtem letölteni a Cyberpunk 2077 -et, mire rájöttem, hogy a már telepített játékokat be lehet cibálni egy új Steam installba is, így rengeteg időt spórolva már indult is a játék. Gondoltam megnézem mit tud a GTX 1080 -asra szabott beállításaimmal, de erre nem volt alkalmam, mert a játék magától feltolt mindent maximumra, az RTX Overdrive -ot leszámítva. Bassza Isten alapon bekapcsoltam azt is és elsőre igen nagyot néztem, ugyanis a játék kiválóan fut vele. Természetesen DLSS -el, de tökéletesen játszható, nem a 20 - 30 FPS határon billeg, hanem bőven 40 felett és a képminőség sem szenved különösebben. A vigyor még szélesebbre szaladt az arcomon és nem is nagyon lehetett levakarni eddig :D . Azóta átrágtam magam néhány további RT címen és pár tesztet is futtattam, ami megerősítette azt az elképzelésemet, hogy nem lesz komoly CPU bottleneck -em. Alig volt eddig olyan játék, ahol a CPU teljes erővel dolgozott volna. Persze egy erősebb procival még többet tudnék kihozni a kártyából, de ha azt nézem, hogy ez a gép most mindent tud teljes pompájában futtatni, akkor nem fáj a fejem a platformfrissítés miatt.

Az egyetlen dolog, ami egy kicsit megingatott az mégis az RTX 4070. Míg vártam az eladót felnéztem az Alternate.de -re és meglepve konstatáltam, hogy megjelentek a boltokban és már 650 Euróért is találni belőlük :blink: . Ennek jegyében alkudtam is egy kicsit az árból, így egy évnyi fogyasztás különbözettel olcsóbban hoztam el a kártyát. Nem gondolom, hogy rossz üzletet csináltam, eleve ráálltam erre a típusra agyilag, de az szinte biztos, hogy ha pár héttel később kezdtem volna el gondolkodni ezen az egész váltáson, akkor most egy RTX 4070 került volna a gépbe. Mindkét kártyának vannak előnyei és hátrányai a másikkal szemben, nekem egyelőre lényegesen előnyösebb a 3080 Ti.

A rendszer melegebb és zajosabb lett, de ez várható volt, egy vízhűtéses GTX 1080 lényegesen halkabb, mint egy léghűtéses 3080 Ti. Ehhez hozzá jön az is, hogy a hűtés jellegéből adódóan felfűti a procihűtő radiátorát is. Tervezek még variálni egy kicsit a hűtésen, hogy a CPU hűtő kicsit több friss levegőt kapjon, de jelenleg 19 °C -os szobában minden rendben a hőfokokkal, a proci 65, a GPU 75 fokon maxol.

 

Végül álljon itt a teljes konfig a teljesség kedvéért:

Processzor: i7 5820k 4,3GHz + Corsair H110i
Memória: 4x4GB Corsair Vengeance DDR4 @ 2600MHz
Videókártya: Gainward 3080 Ti Phoenix 12GB
Op. rendszer: Windows 10 Home 64bit
Alaplap: MSI X99A SLI Plus
Tároló eszköz: 1TB Samsung 250GB Samsung 850 EVO + 480GB SanDisk SSD
Hangkártya, hangrendszer: integrált + Edifier
Optikai meghajtó: nincs
Ház: Phanteks Enthoo Evolv Black Tempered Glass
Tápegység: Corsair RM850x
Monitor: 34" ASUS ROG SWIFT PG348Q (3440x1440, G-Sync)
Billentyűzet: Razer Huntsman Mini (60%)
Egér: Razer Taipan + Razer Gigantus V2
Egyebek: XBox One black wireless for PC + XBox 360 Black controller

 

Kiegészítésképpen pár kép a gépről és a helyről, ami ugyancsak változik majd a közeljövőben, jön egy új számítógépasztal és egyéb finomságok.

eOWkGHK.jpg

nOvENzV.jpg

srlzfXx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
33 minutes ago, XCube said:

Egész hétvégén nem jelentkeztem, rézben azért, mert dolgom volt, részben azért, mert a többi időmben a gépet teszteltem.

Ha nem terveztem volna hosszabban írni a dologról, akkor elég lenne ez a videó most ide (ugyan nem Ti, de attól még passzol :D ):

 

De kezdjük inkább a legelején.

Pénteken elmentem a kártyáért (Gainward Phoenix RTX 3080 Ti), majd hazaérve szétkaptam a gépet. Nem csak a kártyát akartam kicserélni, mert egy hónapja várt már a Samsung 980 -as 1TB -os NVMe SSD -m a fiókban és a Windows is egy 2016 -os telepítés volt meglehetősen felhízva. Kapva az alkalmon kitakarítottam a gépet, bár olyan sok por nem volt benne, de azért nem árt az. Visszaraktam a hátoldalra a 14 -es Phanteks ventit, rákötöttem a vezérlőre, húztam be egy második PCI-E kábelt a biztonság kedvéért, majd összeraktam és indítottam. Itt kezdődött egy nagyjából fél - háromnegyed órás szívás az új SSD -vel, az alaplap ugyanis az eddigi beállítások mellett tudomást sem vett róla. Sebaj, ezzel is tanultam valamit :D . A rendszer úgy éjfél körülre állt fel kompletten (driverek és kliensek telepítése után), a terveknek megfelelően elsőként a Quake 2 RTX verzióját indítottam és hatalmas elégedett vigyorral konstatáltam, hogy csodásan folyékonyan megy :D . Már éppen elkezdtem letölteni a Cyberpunk 2077 -et, mire rájöttem, hogy a már telepített játékokat be lehet cibálni egy új Steam installba is, így rengeteg időt spórolva már indult is a játék. Gondoltam megnézem mit tud a GTX 1080 -asra szabott beállításaimmal, de erre nem volt alkalmam, mert a játék magától feltolt mindent maximumra, az RTX Overdrive -ot leszámítva. Bassza Isten alapon bekapcsoltam azt is és elsőre igen nagyot néztem, ugyanis a játék kiválóan fut vele. Természetesen DLSS -el, de tökéletesen játszható, nem a 20 - 30 FPS határon billeg, hanem bőven 40 felett és a képminőség sem szenved különösebben. A vigyor még szélesebbre szaladt az arcomon és nem is nagyon lehetett levakarni eddig :D . Azóta átrágtam magam néhány további RT címen és pár tesztet is futtattam, ami megerősítette azt az elképzelésemet, hogy nem lesz komoly CPU bottleneck -em. Alig volt eddig olyan játék, ahol a CPU teljes erővel dolgozott volna. Persze egy erősebb procival még többet tudnék kihozni a kártyából, de ha azt nézem, hogy ez a gép most mindent tud teljes pompájában futtatni, akkor nem fáj a fejem a platformfrissítés miatt.

Az egyetlen dolog, ami egy kicsit megingatott az mégis az RTX 4070. Míg vártam az eladót felnéztem az Alternate.de -re és meglepve konstatáltam, hogy megjelentek a boltokban és már 650 Euróért is találni belőlük :blink: . Ennek jegyében alkudtam is egy kicsit az árból, így egy évnyi fogyasztás különbözettel olcsóbban hoztam el a kártyát. Nem gondolom, hogy rossz üzletet csináltam, eleve ráálltam erre a típusra agyilag, de az szinte biztos, hogy ha pár héttel később kezdtem volna el gondolkodni ezen az egész váltáson, akkor most egy RTX 4070 került volna a gépbe. Mindkét kártyának vannak előnyei és hátrányai a másikkal szemben, nekem egyelőre lényegesen előnyösebb a 3080 Ti.

A rendszer melegebb és zajosabb lett, de ez várható volt, egy vízhűtéses GTX 1080 lényegesen halkabb, mint egy léghűtéses 3080 Ti. Ehhez hozzá jön az is, hogy a hűtés jellegéből adódóan felfűti a procihűtő radiátorát is. Tervezek még variálni egy kicsit a hűtésen, hogy a CPU hűtő kicsit több friss levegőt kapjon, de jelenleg 19 °C -os szobában minden rendben a hőfokokkal, a proci 65, a GPU 75 fokon maxol.

 

Végül álljon itt a teljes konfig a teljesség kedvéért:

Processzor: i7 5820k 4,3GHz + Corsair H110i
Memória: 4x4GB Corsair Vengeance DDR4 @ 2600MHz
Videókártya: Gainward 3080 Ti Phoenix 12GB
Op. rendszer: Windows 10 Home 64bit
Alaplap: MSI X99A SLI Plus
Tároló eszköz: 1TB Samsung 250GB Samsung 850 EVO + 480GB SanDisk SSD
Hangkártya, hangrendszer: integrált + Edifier
Optikai meghajtó: nincs
Ház: Phanteks Enthoo Evolv Black Tempered Glass
Tápegység: Corsair RM850x
Monitor: 34" ASUS ROG SWIFT PG348Q (3440x1440, G-Sync)
Billentyűzet: Razer Huntsman Mini (60%)
Egér: Razer Taipan + Razer Gigantus V2
Egyebek: XBox One black wireless for PC + XBox 360 Black controller

 

Kiegészítésképpen pár kép a gépről és a helyről, ami ugyancsak változik majd a közeljövőben, jön egy új számítógépasztal és egyéb finomságok.

eOWkGHK.jpg

nOvENzV.jpg

srlzfXx.jpg

Már vártam ezt a beszámolót :D

Az M2-es SSD berakásakor én is szembesültem, azzal a gonddal, hogy nem látta a gép az új meghajtót, aztán szintén megoldottam. 
írtad, hogy a CP2077 feltolta a beállításokat. Ugyanez volt nálam is a Spiderman-t megakartam nézni a GTX950-es beállításokkal, de mikor bekerült a 3060 akkor feltolta ahhoz a beállításokat, sőt! mikor bekerült az RTX 3080 akkor akkor meg azokhoz variált kicsit. És igazából nem csak az, hanem több másik cím is ezt csinálta. 
(Amúgy azt vettem észre, hogy FHD 60HZ-hez a RTX3060 is bőven elég, a 3080 csak hangosabbá és melegebbé tette az egészet) 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, XCube said:

Gyakorlatilag ugyanaz, csak pár paraméterben tér el :D . Köszi az írásért, rég nem voltam már Basics oldalán, az újabb írásait is elolvasom majd.

jaja, rögtön a te géped ugrott be. (van egy cikke ahol már ezt felfejlesztette) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jagdtigger
1 hour ago, Lord_KROK said:

1. A gép nagyon sokat lesz hordozva, ezért jó (lehetőleg cserélhető) aksi kellene

3. Szeretne legalább 512GB SSD-t bele, de 1TB jobb lenne (HDD-t és ODD-t nem kér bele); RAMból 8GB, de 16GB sem lenne ördögtől való
5. Jó lenne ha később bővíthető lenne, cserélhető SSD/RAM

(Áttettem ide hogy ne a noti topikot "off"-oljuk szét.)

Remélem tudattad vele hogy igazi ritkaságot keres. Isten igazándiból ami kapásból eszembe jut és mindent kipipál az a framework (nincs tapasztalatom velük), mindenki más kb az "eldobható" laptopok irányába megy.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
19 minutes ago, jagdtigger said:

(Áttettem ide hogy ne a noti topikot "off"-oljuk szét.)

Remélem tudattad vele hogy igazi ritkaságot keres. Isten igazándiból ami kapásból eszembe jut és mindent kipipál az a framework (nincs tapasztalatom velük), mindenki más kb az "eldobható" laptopok irányába megy.

uh, pillanatra azt hittem, hogy rossz topicba postoltam 

Leírtam az igényeket, de alapból látszik. hogy 30+ év asztaligép után kéne neki lapos ... ezekkel az igényekkel. 

Link to comment
Share on other sites

XCube
10 hours ago, Lord_KROK said:

Hali!

Haveromnak kellene egy laptop. Tudjátok, nem vagyok oda értük, (csak akkor nem, ha indokolatlan, amúgy nekem is volt több, és volt amikor megvolt a helye), ha lehet asztali felé terelem az embereket, de ezen helyzetben abszolút indokolt a laptop (4+2 asztali PCvel sem lehetne kiváltani teljesen). 

Inkább mondom az igényeket, ti meg írjatok meg mire lehet számítani : :)

Igények : 
1. A gép nagyon sokat lesz hordozva, ezért jó (lehetőleg cserélhető) aksi kellene
2. Elsősorban facebook, fórumok, word, excel, powerpoint, youtube fog rajta futni, (ezek a legfontosabb szempontok, ezeket mindenképp tudnia kell!) esetleg nagyon régi játékok, de leírom lentebb a 4-es pontban, hogy  ez első körben miért nem szempont
3. Szeretne legalább 512GB SSD-t bele, de 1TB jobb lenne (HDD-t és ODD-t nem kér bele); RAMból 8GB, de 16GB sem lenne ördögtől való 
4. Jó lenne ha idővel külső videókártya lenne hozzá csatlakoztatható, hogy tudjon esetleg újabb játékokkal is játszani, amikor épp van ideje (ez nyilván csak akkor játszik ha nincs úton, tehát konnektorra dugott telep esetén --- ezt tudja is) ez nincs kőbe vésve mint szempont, csak jókora PLUSZ PONT LENNE, ha lenne, de ha nagyon sokat dob az áron, akkor el lehet tőle tekinteni 
5. Jó lenne ha később bővíthető lenne, cserélhető SSD/RAM
6. Esetleg fullHD felbontás jó lenne, de kicsivel alacsonyabb sem kizáró ok 

Jelenleg egy Ryzen 1500X 3500MHZ; 16GB DDR4 RAM; Radeon RX580 8GB gépe van otthon, ez marad is, de azért írtam, hogy ettől sokkal lassabbat azért nem szeretne. 

A helyzetet is mellé írom, hátha ez segít : olykor pár hét, olykor pár hónap külföldön (akkor nagyon sok utazással) pár hét/hónap chill itthon (akkor az asztali gépe menne úgyis) 

Elsősorban az érdekelne, hogy mekkora összeggel érdemes nekivágni, és merrefelé érdemes keresgetni?  Mit javasoltok? @Fujitsu ?

Köszönöm :)

Ha átjöttetek ide, akkor én is itt válaszolok.

Ez egy brutálisan komplex elvárás, amit a mai piacon kb. képtelenség megoldani. Jelenleg az eGPU még nem annyira elterjedt, hogy megfelelő csatolóval működjön minden laptopon vagy PC -n optimálisan, így olyan eszköz kell hozzá, ami megfelelő sávszélességet biztosít. Az ASUS -nak van platformja erre. Mindezt komibnálni a cserélhető aksival kb. esélytelen. A cserélhető akksi gyakorlatilag kihalt a piacon, ahol még van ott általában nincsen megfelelő sebességű csatoló egy külső GPU -hoz.

A standard ("eldobható") laptopok közül elsőre a Gigabyte A5 / G5 jut eszembe, mint cserélhető aksis megoldás. Business vonalon a Lenovo is kínál ilyen megoldásokat. A Framework, amit @jagdtigger említett jó puzzle alap, de árban sem csekély, illetve nincsen olyan port kiegészítő, ami gyors eGPU kapcsolatot biztosít.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
22 minutes ago, XCube said:

A Framework, amit @jagdtigger említett jó puzzle alap, de árban sem csekély, illetve nincsen olyan port kiegészítő, ami gyors eGPU kapcsolatot biztosít.

Én úgy emlékszem mintha thunderboltra lenne lehetőség..... (mennyi is az, 4x pci? Nem impozáns de valószínűleg ki tud szolgálni egy olyan GPU-t ami mindenképp erősebb lesz mint egy laptopba épített)

Link to comment
Share on other sites

XCube
42 minutes ago, jagdtigger said:

Én úgy emlékszem mintha thunderboltra lenne lehetőség..... (mennyi is az, 4x pci? Nem impozáns de valószínűleg ki tud szolgálni egy olyan GPU-t ami mindenképp erősebb lesz mint egy laptopba épített)

32/40Gbps, elég sovány :( .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...