Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kinek Milyen A Gépe?


oliba

Recommended Posts

XCube

Már nem az, csak még nem javítottam az aláírást. Jött egy új kártya :)

Már látom is :) . Ő lesz az, aki majd elvileg jobban bírja :D ?

Amúgy elvetemült ötletként eszembe ötlött, hogy nem egy 23 - 24" -es monitort veszek, hanem inkább még két ilyen 17 -est és Eyefinity 3 -ban használnám őket :lol: .

Tudom tudom, rossz ötlet :D .

Link to comment
Share on other sites

oliba

Már látom is :) . Õ lesz az, aki majd elvileg jobban bírja :D ?

Amúgy elvetemült ötletként eszembe ötlött, hogy nem egy 23 - 24" -es monitort veszek, hanem inkább még két ilyen 17 -est és Eyefinity 3 -ban használnám õket :lol: .

Tudom tudom, rossz ötlet :D .

Én majd veszek egy 40"-os LED TV-t :D

Ennek a kártyának max 1-2 hónapot kell átvészelnie :D

Link to comment
Share on other sites

_WenGEr_

Hi!!

Gépfejlesztés elõtt állok

Ezeket nézem ki:

Alaplap: ASUS M4A78LT- M

Processzor: AMD Athlon II X4 630 2,8GHZ

Memória: 2GB Kingmax DDR3 1333MHZ

VGA-t meg Tápot milyen ajánlottok?

Leginkább játékra lenne a gép.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Én majd veszek egy 40"-os LED TV-t :D

Ennek a kártyának max 1-2 hónapot kell átvészelnie :D

Szép kis tervek :D . Én mondjuk egy 40" -es képernyõvel már nem tudnék mit kezdeni, nincs akkora szobám és nem is lesz még egy darabig.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Én majd veszek egy 40"-os LED TV-t :D

Ennek a kártyának max 1-2 hónapot kell átvészelnie :D

Én is gondolkozom ilyenben hogy monitor helyett ilyen nagy TV-t venni, már egész jó az áruk és persze nagyon nagy képet adnak. A kérdés persze az hogy mondjuk 1,5m-ről mennyire jó egy 40-42-es TV képe.

Link to comment
Share on other sites

ashtm

Hi!!

Gépfejlesztés elõtt állok

Ezeket nézem ki:

Alaplap: ASUS M4A78LT- M

Processzor: AMD Athlon II X4 630 2,8GHZ

Memória: 2GB Kingmax DDR3 1333MHZ

VGA-t meg Tápot milyen ajánlottok?

Leginkább játékra lenne a gép.

Ramot inkább Kingstont vegyél, Kingmax-al sokan szívnak.

Táp: Chieftec CTG-400-80P vagy FSP 350-APN vagy FSP Saga II 400

VGA: HD4850 vagy HD 5670 vagy GTS450

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én is gondolkozom ilyenben hogy monitor helyett ilyen nagy TV-t venni, már egész jó az áruk és persze nagyon nagy képet adnak. A kérdés persze az hogy mondjuk 1,5m-rõl mennyire jó egy 40-42-es TV képe.

nagyon messze kéne üljél szerintem ahhoz h élvezhetõ legyen.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

nagyon messze kéne üljél szerintem ahhoz h élvezhetõ legyen.

Nem tudom mert vannak olyanok akik így használják a tv-t monitornak és nem túl alacsony a felbontás nekik.

Pl itt van valaki aki 42"-es tv-t használ monitornak, de sztem ez nekem már túl közel lenne.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Nem tudom mert vannak olyanok akik így használják a tv-t monitornak és nem túl alacsony a felbontás nekik.

Pl itt van valaki aki 42"-es tv-t használ monitornak, de sztem ez nekem már túl közel lenne.

De azért egy ekkora képet nem is egészséges nagyon közelrõl nézni. A másik meg, hogy ha túl közel ülsz, akkor kapkodni kell a fejed, mert nem látod a sarkokat :D .

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

De azért egy ekkora képet nem is egészséges nagyon közelrõl nézni. A másik meg, hogy ha túl közel ülsz, akkor kapkodni kell a fejed, mert nem látod a sarkokat :D .

Ja persze, ha én vennék ilyet én olyan messzire tenném hogy már jól be lehessen látni a képet, de arra elég lenne egy jó 1,5m távolság esetleg kicsit több. Ezt még meg tudnám oldani ha az asztal legvégére teszem a cuccot vagy ha nem elég akkor a falra vagy valami másra a falhoz és az asztalt meg hátrébb húzom.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem tudom mert vannak olyanok akik így használják a tv-t monitornak és nem túl alacsony a felbontás nekik.

Pl itt van valaki aki 42"-es tv-t használ monitornak, de sztem ez nekem már túl közel lenne.

Elvetemült állat!

Nem lenne jó metrt olyan nagy h nem is látnám a kép széleit. Vagy a szoba másik végébe kéne ülni, akkor meg a feliratokat nem tudom elolvasni

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Elvetemült állat!

Nem lenne jó metrt olyan nagy h nem is látnám a kép széleit. Vagy a szoba másik végébe kéne ülni, akkor meg a feliratokat nem tudom elolvasni

Azért annyira nem rossz a helyzet elég kicsik maradnak még a pixelek full hd felbontás mellett, mondjuk nyilván jó ötlet még egy rendes monitort is tartani alacsony felbontású cuccokhoz, de egyébként sokan hasznáknak lcd tv-t monitornak kis távolságon és jól mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Azért annyira nem rossz a helyzet elég kicsik maradnak még a pixelek full hd felbontás mellett, mondjuk nyilván jó ötlet még egy rendes monitort is tartani alacsony felbontású cuccokhoz, de egyébként sokan hasznáknak lcd tv-t monitornak kis távolságon és jól mûködik.

Attól félnék h talán túl kicist is azok a pixelek.

Na meg milyen felbontáson kell ezeket a monitorokat hazsnálni?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Attól félnék h talán túl kicist is azok a pixelek.

Na meg milyen felbontáson kell ezeket a monitorokat hazsnálni?

1920x1080

Link to comment
Share on other sites

takii

De azért egy ekkora képet nem is egészséges nagyon közelről nézni. A másik meg, hogy ha túl közel ülsz, akkor kapkodni kell a fejed, mert nem látod a sarkokat :D .

Én egyszer poénból rádugtam az LG tv-nket(32") a gépre a monitor helyére.

És olyan távol ültem tőle, mint ahogy a 22-es monitortól szoktam, elkezdem rajt F1-ezni.

Hát nem volt jó, a kanyarnál nem lehetett érezni az autót, túl közel volt :)

Minőségre jó volt, közelről is, egyáltalán nem volt pixeles.

Full HD-ba volt és HDMI kábellet volt összekötve, szerintem már csak úgy érdemes.

D-Sub 2013-tól végleg eltűnik

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Én egyszer poénból rádugtam az LG tv-nket(32") a gépre a monitor helyére.

És olyan távol ültem tõle, mint ahogy a 22-es monitortól szoktam, elkezdem rajt F1-ezni.

Hát nem volt jó, a kanyarnál nem lehetett érezni az autót, túl közel volt :)

Minõségre jó volt, közelrõl is, egyáltalán nem volt pixeles.

Full HD-ba volt és HDMI kábellet volt összekötve, szerintem már csak úgy érdemes.

D-Sub 2013-tól végleg eltûnik

Mennyire ültél messze tõle kb?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

1920x1080

Ahhoz képest amennyivel nagyobbak nem sokkal nagyobb a felbontás.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ahhoz képest amennyivel nagyobbak nem sokkal nagyobb a felbontás.

Hát sima full hd felbontás mivel a mai filmek ebben a felbontásban jönnek.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Hát sima full hd felbontás mivel a mai filmek ebben a felbontásban jönnek.

Filmezni jó, de ilyen felbontáson játszani már rendes vas kell alá!

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Filmezni jó, de ilyen felbontáson játszani már rendes vas kell alá!

Én mindig 1920x1200-ban játszok és teljesen jól megy.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Én mindig 1920x1200-ban játszok és teljesen jól megy.

Hát a te vasad egyenlõre nem tekinthetõ átlagos gépnek.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Úgy esett a rémeset, hogy kaptam egy elgondolkodtató ajánlatot, amirõl szeretném kikérni a véleményeteket. Most ugye egy ACER AL1714 -es monitorom van, õkelme 17" -os 5:4 -es képarányú, felbontása 1280x1024, a válaszideje papíron 8ms, (valójában kb. 14 :D ) és a kontrasztja sem mondható túl jónak, de hát öt éves a lelkem. Na hát ezt cserélhetném el most egy vadiúj LG W1946S példányra ráfizetés nélkül három év garanciával. A paraméterei dióhéjban a következõk: 1366x768, 16:9, 5ms, 30000:1 dinamikus kontraszt, csak D-Sub kimenet (fekete pont).

Adatok bõvebben:

ACER AL1714

LG W1946S

Szerintetek elcseréljem vagy hagyjam meg a mostanit? Új 23" -eset nem fogok tudni venni még egy darabig (leghamarabb jövõ tavasszal).

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Úgy esett a rémeset, hogy kaptam egy elgondolkodtató ajánlatot, amirõl szeretném kikérni a véleményeteket. Most ugye egy ACER AL1714 -es monitorom van, õkelme 17" -os 5:4 -es képarányú, felbontása 1280x1024, a válaszideje papíron 8ms, (valójában kb. 14 :D ) és a kontrasztja sem mondható túl jónak, de hát öt éves a lelkem. Na hát ezt cserélhetném el most egy vadiúj LG W1946S példányra ráfizetés nélkül három év garanciával. A paraméterei dióhéjban a következõk: 1366x768, 16:9, 5ms, 30000:1 dinamikus kontraszt, csak D-Sub kimenet (fekete pont).

Adatok bõvebben:

ACER AL1714

LG W1946S

Szerintetek elcseréljem vagy hagyjam meg a mostanit? Új 23" -eset nem fogok tudni venni még egy darabig (leghamarabb jövõ tavasszal).

Én lecserélném :) (mondjuk mért akarná valaki rosszabbra elcserélni? :unsure: :D )

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Úgy esett a rémeset, hogy kaptam egy elgondolkodtató ajánlatot, amirõl szeretném kikérni a véleményeteket. Most ugye egy ACER AL1714 -es monitorom van, õkelme 17" -os 5:4 -es képarányú, felbontása 1280x1024, a válaszideje papíron 8ms, (valójában kb. 14 :D ) és a kontrasztja sem mondható túl jónak, de hát öt éves a lelkem. Na hát ezt cserélhetném el most egy vadiúj LG W1946S példányra ráfizetés nélkül három év garanciával. A paraméterei dióhéjban a következõk: 1366x768, 16:9, 5ms, 30000:1 dinamikus kontraszt, csak D-Sub kimenet (fekete pont).

Adatok bõvebben:

ACER AL1714

LG W1946S

Szerintetek elcseréljem vagy hagyjam meg a mostanit? Új 23" -eset nem fogok tudni venni még egy darabig (leghamarabb jövõ tavasszal).

Ráfizetés nélkül miért ne cserélnéd le egy jobbra? :D

Link to comment
Share on other sites

XCube

A felbontás zavar engem nagyon. Kevesebb pixel... . És a kép magassága is kisebb, mint a réginél, így ha 4:3 -as vagy 5:4 -es filmet nézek, akkor ugyanúgy szívnék, mint most a 16:10 és 16:9 -esekkel... :(

De jobban meggondolva valóban el kell cserélnem mindenképpen, mert ezért többet kapok majd ha végre nagyobbra váltok :) . Na meg játszani sem lesz rossz széles vásznon végre :D .

Kösz neketek a megerõsítést :) .

gbal: Dettó a képarány a probléma, konkrétan az, hogy kicsinek tartja az ikonokat. Szerencsére nagyon nem ért hozzá és én mocskosul kihasználom :D .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...