Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobiltelefonok


oliba

Recommended Posts

_Maxtreme_
Link to comment
Share on other sites

mark44

A 2 ujjas zoomolás egész gördülékeny.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

aham, meg amúgy az egész készülék gyors. Iylen felbontás mellett azért nem pite ez. :)

Link to comment
Share on other sites

apacs101

Hali

Az lenne a kérdésem hogy mi a vélamény a nokia N8 -ról mert nekem az tetszik.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Hali

nekem nem

Link to comment
Share on other sites

ashtm

akkor ezt inkább hagyom, esetleg nem tud vki egy jó videó konvertálot? erre a teló felbontásra? tudom google a barátom, de nem találtam még, ha vkinek van kéznél dobjon egy kis infót :)

nem tudom hogy mekkora a kijelzõ, de ez szerintem egészen korrekt

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

A Super szerintem felejtõs, túl lassú és idõnként fagy is, én ezt ajánlanám: Format Factory

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Beza. A Format Facrtory messze a legjobb free konvertáló progi :)

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Szofter keresés topic-ban már oPal ajánlotta, tegnap ki is próbáltam, viszont elég lassan konvertált, mondjuk lehet azért mert az avi-nak kisebb a felbontása mint a telefoné és felfele csinálta, telon ment rendesen a film, csak a 700mb-os avi-ból 1.2gb-s mp4 lett és az a 2gb-os mem kártyához nem baráti :)

Link to comment
Share on other sites

ashtm

Szofter keresés topic-ban már oPal ajánlotta, tegnap ki is próbáltam, viszont elég lassan konvertált, mondjuk lehet azért mert az avi-nak kisebb a felbontása mint a telefoné és felfele csinálta, telon ment rendesen a film, csak a 700mb-os avi-ból 1.2gb-s mp4 lett és az a 2gb-os mem kártyához nem baráti :)

Állíts a videó bitrátáján. ;)

Ha az FF lassú, a Supertõl meg is õrültél volna.

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

áh tényleg, azt hittem az fixen megadott, de látom nem, hát lassabb mintha vegas-szal renderelnék 720p-be legalább :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

apacs101

Nokiára milyen web böngészõt érdemes rakni? Mert ami rajta van az elég béna.

X6 -os Nokia

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Az már okés, de az ébresztõt hol a retekbe találom? :blink:

Simán csak "Óra" az app neve! :D Ott lehet az ébresztést állítani. De egyébként tényleg, nyugodtan szedj le alternatív ébresztõket ha az kényelmesebb.

Böngészõ: Én is a Dolphin HD-t ajánlom, illetve másodlagosnak azért mehet az Opera Mini ha mobilnettel is nyomulnál, mert nagyon kevés adatforgalmat generál, fõleg ha bekapcsolod az oldaltömörítést nagyobb fokra. Illetve még egy Skyfire is mehet fel, mert az nagyon sok flash videót képes real time konvertálni és lejátszani (elég jó minõségben, csak tekerni nem tud), csak ez utóbbi meg egy retek lassú böngészõ...

...nem a betöltési idõk lassúak, hanem a reakcióideje. Megnyomsz egy gombot és van, hogy egy másodpercig vagy kettõig is eltart mire reagál. Még gyors telefonon is vannak ilyen belassulásai.

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Nokiára milyen web böngészõt érdemes rakni? Mert ami rajta van az elég béna.

X6 -os Nokia

Köszi.

opera mini pl. vagy az opera mobile.

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Simán csak "Óra" az app neve! :D Ott lehet az ébresztést állítani. De egyébként tényleg, nyugodtan szedj le alternatív ébresztõket ha az kényelmesebb.

Böngészõ: Én is a Dolphin HD-t ajánlom, illetve másodlagosnak azért mehet az Opera Mini ha mobilnettel is nyomulnál, mert nagyon kevés adatforgalmat generál, fõleg ha bekapcsolod az oldaltömörítést nagyobb fokra. Illetve még egy Skyfire is mehet fel, mert az nagyon sok flash videót képes real time konvertálni és lejátszani (elég jó minõségben, csak tekerni nem tud), csak ez utóbbi meg egy retek lassú böngészõ...

...nem a betöltési idõk lassúak, hanem a reakcióideje. Megnyomsz egy gombot és van, hogy egy másodpercig vagy kettõig is eltart mire reagál. Még gyors telefonon is vannak ilyen belassulásai.

Igen, vki írta lejebb, megtaláltam, most azt használom. Dolphin HD ennyivel jobb lenne mint az opera mini?(jelenleg azt használom), csak simán Wifi-n nyomulok. Hátránya igazán a telefonnak, h nagyon gyorsan merül ha egésznap majomkodik vele az ember :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Igen, vki írta lejebb, megtaláltam, most azt használom. Dolphin HD ennyivel jobb lenne mint az opera mini?(jelenleg azt használom), csak simán Wifi-n nyomulok. Hátránya igazán a telefonnak, h nagyon gyorsan merül ha egésznap majomkodik vele az ember :)

Az Opera Mini nagyon fapados, az egyetlen egy elõnye, hogy jótékony hatással van az adatforgalomra (majd a rendes Androidos Opera Browser lesz érdekes, az már "nagy" böngészõ lesz a Dolphin HD és a Skyfire uralkodásának megtörésére, de azokkal ellentétben, lesz benne az Opera szokásos adattömörítési eljárása).

A gyors merülés meg már csak ezzel jár. Ráadásul az itthon kapható ZTE Blade csak sima TFT megjelenítõt kapott... ekkora kijelzõméretnél és felbontásnál meg nagyon durván tud zabálni. Egy ilyen mérethez és felbontáshoz már azért igazán járna egy LED alapú megjelenítõ.

De egyébként ne aggódj, egész napos nyomkodás esetén nem számít rossz köridõnek a napi rendszerességû töltés. Én nem nyomkodom már olyan nagyon sokat a Samsungomat, de én is töltöm két naponta. Van, hogy napi 1-2 rövid telefonon kívül hozzá sem nyúlok, akkor 3 napot ketyeg csak el. De ha már Pandas vs. Ninjas és hasonló játékokkal tolom, pöckölgetem a naptárat, Facebookot bogarászom, emaileket küldözgetek/olvasgatok és híreket olvasok akkor nekem is fel kell tennem minden este a töltõre. Szóval ez teljesen átlagos fogyasztás... ez a kategória ezzel jár, a laptopokat is lehet 2-3 óránként tölteni mégsem sír miatta senki! :)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Biza, nem vész ez. Főleg ha azt nézzük hogy a samuba 1500-as aksi van, (sokkal gyengébb kijelző, stb stb) ebben 1250-es, mégis kb ugyanannyi a készenléti ideje.

Amúgy egy rossz hír. Nem tudom mennyire hiteles a forrás, de elvileg a T visszaküldi az összes ZTE-t a gyárba, a kijelző galibák miatt.

2 eset áll fent. vagy mi is kapunk amoledes példányt, vagy a visszaküldöttekbe cserélnek kijelzőt másfajta TFT-re.

Ha viszont az első áll fent, kiv leszek mennyibe fog itthon kerülni a cucc.

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Sztem csak a visszaküldöttekbe fognak cserélni, nem hinném, h az összesben(sajnos).

Akkor ránézek arra a Dolphin HD-re. :)

Hozzászoktam már, h a régi SE telefonom bõven napok bírt ki, persze teljesen más a kettõ. Hát ma kb órákat játszottam, pandas vs ninjas, totemo, meg vmi fúros játékkal, meg wifi-zgettem. Jogos a laptopos :)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Elvileg (!) az egész szállítmányt visszaküldik. Mondjuk az egy jó kérdés hogy mi a túrót csinál addig az, akinek pont az "átállási" idõben megy tönkre. Mert ha a T nem kap rögtön helyette valamit, hanem meg kell várni amíg az összeset kijavítják (mert a kékes árnyalat a szürke színnél azért mindenhol jelen van, és ez már hiba ugyebár...még akkor is ha abszolút nem zavaró) nem mostanában fog a boltokba/raktárukra kerülni.

Link to comment
Share on other sites

ReSeTer

Már ne haragudjatok, de a 256k szín az nem kevés ilyen felbontáshoz, meg MÉGIS..... egy okostelefonhoz?

Link to comment
Share on other sites

apacs101

opera mini pl. vagy az opera mobile.

probáltam mind a 2 õt , mjadnem rosszabak mint a gyári, az tény hogy gyorsabbak ,de az érintõképernyös bevitel elég gyenge, de azért köszi :D

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Már ne haragudjatok, de a 256k szín az nem kevés ilyen felbontáshoz, meg MÉGIS..... egy okostelefonhoz?

Nem. Láttad a kijelzőt?

Az egyik legszebb színárnyalatokkal és színvilággal rendelkező tft-vl rendelkezik amit telefonba raktak eddig.

A Spica kijelzője sem volt csúnya, de ez ahhoz képest egy álom.

Link to comment
Share on other sites

OG

Lassan eljön,hogy lejár a régi szerzõdésem, és hát meg lesz hosszabitva. Két telefon közül kéne választani: Sony Ericson X8 vagy LG GT540...vélemény?

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

Lassan eljön,hogy lejár a régi szerzõdésem, és hát meg lesz hosszabitva. Két telefon közül kéne választani: Sony Ericson X8 vagy LG GT540...vélemény?

ZTE Blade. Vagy iksznyóc. Az is pörgõs kis cucc, ahogy néztem. :)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

A Blade-el várjon pár napot. Már érkezik a T-hez a következő szállítmány, annál már elvileg nem lesz ilyen magas a kijelző elhalálozási arány. (elvileg most nem is lehet kapni náluk. A Webshopról is levették)

De amúgy jah. én is a pengére voksolok. Főleg a kijelző fizika mérete, felbontása, és cucc gyorsasága miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...