Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobiltelefonok


oliba

Recommended Posts

_Maxtreme_

igen, írtuk is...

Link to comment
Share on other sites

mark44

Ja tényleg, sry, nem vettem észre :)

Link to comment
Share on other sites

Godzilla2

Sürgõs kérdés!

Nem akarja a gépem felismerni a friss Nokia 5230-asom... memóriakártyáját még csak-csak felismerte tárolóként, de magát a készüléket nem hajlandó telepíteni, pedig fontos lenne...barátnõm gépén használom modemnek mobilnethez, eddig a 6300-ámmal ment, amit gond nélkül telepített a gépre, de ennek nem talál illesztõprogramot... próbáltam már azt is, h a 6300-ról felkapcsolódtam a netre, az 5230-at meg offline bekötöttem a másik USB-re, hátha neten át sikerül frissíteni de nem jött be... XP SP2 alá akarnám felismertetni és minél hamarabb, mert nincs kedvem folyton ki-be rakosgatni a SIM-kártyát a két telefonba( ja és mellõzzenek a "tegyél fel Win7-et" típusú válaszok....10+éves a gép, az is csoda h XP fut rajta :) )

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Reménykedem 3hét múlva se lesz rosszabb véleményed, kb akkor lesz pénzem venni végre vmit a w580i-m helyett :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Csak fel ne menjen az ára. A pulse is így olt emlékeztek :)

Link to comment
Share on other sites

WadBill

Sürgõs kérdés!

Nem akarja a gépem felismerni a friss Nokia 5230-asom... memóriakártyáját még csak-csak felismerte tárolóként, de magát a készüléket nem hajlandó telepíteni, pedig fontos lenne...barátnõm gépén használom modemnek mobilnethez, eddig a 6300-ámmal ment, amit gond nélkül telepített a gépre, de ennek nem talál illesztõprogramot... próbáltam már azt is, h a 6300-ról felkapcsolódtam a netre, az 5230-at meg offline bekötöttem a másik USB-re, hátha neten át sikerül frissíteni de nem jött be... XP SP2 alá akarnám felismertetni és minél hamarabb, mert nincs kedvem folyton ki-be rakosgatni a SIM-kártyát a két telefonba( ja és mellõzzenek a "tegyél fel Win7-et" típusú válaszok....10+éves a gép, az is csoda h XP fut rajta :) )

Elõre is köszi

Telepítsd a Nokia PC Suite progit, az tartalmazza az illesztõ programot.

Link to comment
Share on other sites

Gubek

Telepítsd a Nokia PC Suite progit, az tartalmazza az illesztõ programot.

Meg egy SP3 sem ártana + a frissítések.

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

Na vettem egy ZTE Blade-et. Olvastam egyik fórumon, hogy sokaknak pixelhibás volt, nekem szerencsére tökéletes ^^ :) Elsõ okostelóm (szóval elsõ droid is), szóval hasonlítási alap nincsen. Remélem jó vétel volt B)

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Na vettem egy ZTE Blade-et. Olvastam egyik fórumon, hogy sokaknak pixelhibás volt, nekem szerencsére tökéletes ^^ :) Elsõ okostelóm (szóval elsõ droid is), szóval hasonlítási alap nincsen. Remélem jó vétel volt B)

Remélem én is így járok majd, nekem is elsõ okos és andro telefonom lesz, lehet jövõhéten rászánom magam :)

Link to comment
Share on other sites

jondavis2

Remélem én is így járok majd, nekem is elsõ okos és andro telefonom lesz, lehet jövõhéten rászánom magam :)

Nagyon nagy rá a kereslet, Nyíregyházán 2 boltba voltam (az elsõbe, amit elvileg nekem tettek félre..) elvitték az utolsót, aztán egy bevásárlóközpontban a t-nél bementem, mert nem angyon akartam még egy hetet várni. Egy csávó elõttem is ilyet vett, én meg az utolsót vettem :D

Amúgy most sikerült összeszinkronizálni wifi-vel, már szedtem hülyülésbõl egy-két programot Market-rõl. Kellemes, meg gyors. Azt olvastam, hogy rootolni kellene, hogy meglegyen a 3d gyorsítás... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

mark44

Nincs alapból 3D gyorsítás? :blink:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

De van. Gyerekek ne keverjük már a dolgokat Hardwares UI gyorsítás nincs (minek is, hisz nagyon gyors a menü) De amúgy ezt is lehet aktiválni.

kb 15 gamet néztem vele ami 3D-s, ebből 2-3 volt nyögvenyelős. A többi megy tökéletesen.

Aki rootolni akarja annak ajánlom az androot nevű progit, kb 3 sec alatt megcsinálja :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Ez a ZTE milyen gyártmány? Csak mer még sose hallottam róla kb :D

ZTE = Dell

Persze ez kicsit túlzó kijelentés, de a Dell mobilkommunikációs részlegének legnagyobb beszállítója. Több olyan Dell PDA, mobiltelefon is van amelyet a ZTE gyárt. Olyan, mint a Google Nexus One esete amit a HTC gyárt.

Egyébként fõleg a Huawei-hez lehetne hasonlítani. Telekommunikációval foglalkozik, fõleg hírközlési vonalak kiépítésével (ahogy például a magyarországi 3G hálózat kiépítéséért is fõleg a Huawei és a ZTE felelõs).

Most pedig a ZTE Blade (vagy más néven Orange - San Francisco) eléggé berobbant a mobilos piacra, alig pár napja jelent meg, de az Androidos közösség ettõl hangos. Mondjuk joggal, ár/érték arányban messze veri az egész mezõnyt! :) Öcsém is most egy ilyet akar venni... és ha értelmes áron hozzá lehet majd jutni függetlenül akkor én is jó eséllyel lecserélem a Samsung Galaxy Spicámat egy ilyenre.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Van esély rá szerintetek, hogy lesz raktáron Optimus 7\Omnia 7 Vodánál\T-nél ?:D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Amúgy meg azt írják h a RAM csak 256 mb és a kijelzõ nem AMOLED.

A T-nél kapható változat kissé butítottabb. De a Voda is bejelentette, hogy õ is forgalmazza majd. Hogy mikortól azt nem tudni, de reméljük, hogy az már az AMOLED-es és 512MB RAM-os változat lesz.

Illetve én továbbra is a függetlenre várok, abból is a "jobbik" verzióra. De öcsém tud olyan SG fórumos arcról aki Angliából hozott néhány példányt, mert ott 99 angol fontért árulja az Orange, plusz néhány fontos ráfizetéssel unlockolja neked így nem lesz hálózatfüggõ.

Link to comment
Share on other sites

mark44

A T-nél kapható változat kissé butítottabb. De a Voda is bejelentette, hogy õ is forgalmazza majd. Hogy mikortól azt nem tudni, de reméljük, hogy az már az AMOLED-es és 512MB RAM-os változat lesz.

Illetve én továbbra is a függetlenre várok, abból is a "jobbik" verzióra. De öcsém tud olyan SG fórumos arcról aki Angliából hozott néhány példányt, mert ott 99 angol fontért árulja az Orange, plusz néhány fontos ráfizetéssel unlockolja neked így nem lesz hálózatfüggõ.

Modacon meg pár helyen linkeltek olyan cuccot, h megadod a telótípust meg az IMEI számot és generál egy unlock kódot. És mûködik is állítólag, bárcsak 1-2 telónál :D

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

A T-nél kapható változat kissé butítottabb. De a Voda is bejelentette, hogy ő is forgalmazza majd. Hogy mikortól azt nem tudni, de reméljük, hogy az már az AMOLED-es és 512MB RAM-os változat lesz.

Illetve én továbbra is a függetlenre várok, abból is a "jobbik" verzióra. De öcsém tud olyan SG fórumos arcról aki Angliából hozott néhány példányt, mert ott 99 angol fontért árulja az Orange, plusz néhány fontos ráfizetéssel unlockolja neked így nem lesz hálózatfüggő.

Csak ha kintről rendeled el ne feledd hogy kell a töltőhöz venned átalakítót. Ugyebár ott más szabvány. (de ha jól rémlik még a voltszám is más. Nem 230, csak 110 v 120 :).

Egyébként vessetek majd 1 pillantást a TT-s verzióra. Semmi baj vele. nem mondjátok meg róla h tft :)

Link to comment
Share on other sites

mark44

Csak ha kintről rendeled el ne feledd hogy kell a töltőhöz venned átalakítót. Ugyebár ott más szabvány. (de ha jól rémlik még a voltszám is más. Nem 230, csak 110 v 120 :).

Egyébként vessetek majd 1 pillantást a TT-s verzióra. Semmi baj vele. nem mondjátok meg róla h tft :)

Oké hogy nem AMOLED, de minden 2. embernek pixelhibás. Állítólag. Vagy csak haluzik mindenki :D

Meg azért az se mindegy h 512 v 256 mb RAM van benne.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Az valóban nem.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Tényleg most a 2.2 jönni fog rá hivatalosan? Modacon már barkácsoltak egyet azt tudom.

Na meg az se mindegy ugye akkor h az Orange San Franciscora fog jönni vagy a ZTE Blade-re :D

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Mivel a 2 telefon hardware-t tekintve ugyanaz, így mindegy. (a kijelzõ ebbe nem szól bele, a ram mennyiségnek meg csak a multitasknál van szerepe. Kb semmi nem használ több 100mb memóriát. )

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Hónapok óta nem mûködik az Android Market - SG.hu

Nem ciki kicsit sem, hogy ez a cikk nyáron jelent meg és a helyzet már akkor is hónapok óta fennállt? És az mennyire vérciki, hogy a helyzet azóta nem, hogy nem javult, de egyenesen romlott is? Már több mint fél éve szar a Market, de a Google továbbra is nagy ívben szarik az egészre!

Emiatt van nekem végtelenül elegem a Google hozzáállásából és lassan már az egész platformból! Rohadtul unalmas, hogy az alkalmazások kb 25%-át nem tudom leszedni a Marketrõl, mert hibaüzenetet dob, miközben ugyan azon a készüléken, ugyan azon az Android verzión több ismerõsömnek mûködik... van amit meg én tudok leszedni és az ismerõseim meg nem...

Angry Birds, Pocket Legends, Pandas vs. Ninjas, System Panel... csak néhány alkalmazás azok sorából amit le kéne tudnom tölteni, de mégsem megy, pedig másoknak igen. Ha AppBrain-el keresem akkor megtalálja, de az az app csak "linkel" a Marketre, így pedig hibaüzenetet dob, mondván ez az alkalmazás nem létezik. Ráadásul az Angry Birds nagyon sok más embernek szintén nem látható a Marketben.

Elegem van, hogy csak egy kib4szott csonka Marketet kapunk mi balkáni, senkinek sem fontos nemzet, de még az sem mûködik rendesen már több mint fél éve (persze a hiba az összes Android usert érinti, nem csak minket) és a Google nagy ívben szarik rá. Az egész eddigi hozzáállást pont ez a szellem határozza meg a Google részérõl... moderálatlan, vírusoktól hemzsegõ, igénytelen szar az egész Market ahogy van. Maga a platform tökéletes és iszonyatosan innovatívan fejlõdik, de a Market nélkül semmit sem ér az egész...

Mintha Steam-en lennének olyan játékok amiket bizonyos felhasználók nem találhatnak meg valamilyen rejtélyes hibából adódóan, plusz a játékok 60%-ban csak valamilyen igénytelen kamu reklámfelület vagy adathalász vírus lenne.

Ezek után eldöntöttem, hogy ha az Android 3.0-val sem változik ellenkezõjére a helyzet akkor a Motorola Defy helyett inkább egy iPhone-ra költöm a pénzem és soha nem térek vissza erre a platformra.

Link to comment
Share on other sites

CrW

Hónapok óta nem mûködik az Android Market - SG.hu

Nem ciki kicsit sem, hogy ez a cikk nyáron jelent meg és a helyzet már akkor is hónapok óta fennállt? És az mennyire vérciki, hogy a helyzet azóta nem, hogy nem javult, de egyenesen romlott is? Már több mint fél éve szar a Market, de a Google továbbra is nagy ívben szarik az egészre!

Emiatt van nekem végtelenül elegem a Google hozzáállásából és lassan már az egész platformból! Rohadtul unalmas, hogy az alkalmazások kb 25%-át nem tudom leszedni a Marketrõl, mert hibaüzenetet dob, miközben ugyan azon a készüléken, ugyan azon az Android verzión több ismerõsömnek mûködik... van amit meg én tudok leszedni és az ismerõseim meg nem...

Angry Birds, Pocket Legends, Pandas vs. Ninjas, System Panel... csak néhány alkalmazás azok sorából amit le kéne tudnom tölteni, de mégsem megy, pedig másoknak igen. Ha AppBrain-el keresem akkor megtalálja, de az az app csak "linkel" a Marketre, így pedig hibaüzenetet dob, mondván ez az alkalmazás nem létezik. Ráadásul az Angry Birds nagyon sok más embernek szintén nem látható a Marketben.

Elegem van, hogy csak egy kib4szott csonka Marketet kapunk mi balkáni, senkinek sem fontos nemzet, de még az sem mûködik rendesen már több mint fél éve (persze a hiba az összes Android usert érinti, nem csak minket) és a Google nagy ívben szarik rá. Az egész eddigi hozzáállást pont ez a szellem határozza meg a Google részérõl... moderálatlan, vírusoktól hemzsegõ, igénytelen szar az egész Market ahogy van. Maga a platform tökéletes és iszonyatosan innovatívan fejlõdik, de a Market nélkül semmit sem ér az egész...

Mintha Steam-en lennének olyan játékok amiket bizonyos felhasználók nem találhatnak meg valamilyen rejtélyes hibából adódóan, plusz a játékok 60%-ban csak valamilyen igénytelen kamu reklámfelület vagy adathalász vírus lenne.

Ezek után eldöntöttem, hogy ha az Android 3.0-val sem változik ellenkezõjére a helyzet akkor a Motorola Defy helyett inkább egy iPhone-ra költöm a pénzem és soha nem térek vissza erre a platformra.

Ami érdekes, hogy a legendemen 2 hónapon át cyanogenmod rom volt és azzal nekem is használhatatlan volt a market. 1 hete lecseréltem a frissen kijött 2.2-re és azzal érdekes, semmi gondom. Ill. korábban a 2.1-essel sem volt.

Végén még az is kiderül, hogy valami alapján priorizálják a felhasználókat...

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Ami érdekes, hogy a legendemen 2 hónapon át cyanogenmod rom volt és azzal nekem is használhatatlan volt a market. 1 hete lecseréltem a frissen kijött 2.2-re és azzal érdekes, semmi gondom. Ill. korábban a 2.1-essel sem volt.

Végén még az is kiderül, hogy valami alapján priorizálják a felhasználókat...

Samsung Galaxy Spica - gyári 2.1-es Androiddal. Már tavasszal mikor megvettem és 1.6 volt rajta akkor is elõfordult, hogy nem talált pár létezõ appot. És itt nem arról van szó, hogy azért nem engedte leszedni, mert nem megfelelõ az Android verzióm, hanem létezõ appot nem talált meg... alternatív Market alkalmazások ellenben megtalálják ezeket, de azokkal sem jön le, hibát dob ki a Market.

És ez nem csak nálam van, a közeli ismeretségi körömben elég sok Androidos készülék van, ebbõl kettõ Spica, de csak egy HTC és egy Google Nexus One (ez is lényegében HTC) tulajról tudok akinek szintén semmi gondja. Van aki csak 1-1 alkalmazást talált amelyet nem tudott letölteni és van aki még többet is mint én. Pedig én elég sûrûn belefutok ebbe. Ilyen például az, hogy 1.6-on gond nélkül le tudtam szedni a Documents To Go lite verzióját és az ES Strong appokat (File Explorer, Task Manager, stb). A frissítés után 2.1 alatt ezeket már nem találja, kénytelen voltam kerülõúton beszerezni õket. De ilyen a korábban említett Angry Birds vagy a Pocket Legends is... miközben mások megtalálják õket és le is tudják tölteni (õk meg másokat nem találnak amiket én igen).

Jó lenne ha kiderülne, hogy ez a hiba csak a HTC-t nem érinti. De nekem már elegem van... ha nem lenne ez a hiba akkor is elegem lenne már a Marketbõl, mert az egyik legigénytelenebb szolgáltatás amivel a Google valaha is elõrukkolt.

Link to comment
Share on other sites

_L_

Ami érdekes, hogy a legendemen 2 hónapon át cyanogenmod rom volt és azzal nekem is használhatatlan volt a market. 1 hete lecseréltem a frissen kijött 2.2-re és azzal érdekes, semmi gondom. Ill. korábban a 2.1-essel sem volt.

Végén még az is kiderül, hogy valami alapján priorizálják a felhasználókat...

Nekem el sem indulnak letöltések, vagy van, hogy órák-napok múlva csak, így vagy holnap, vagy a héten még, e bemegyek Vodába egy Optimus 7-ért + a kijelzõ is behülyül néha.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...