Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobiltelefonok


oliba

Recommended Posts

_Maxtreme_

B/\sszus ez a Moto XT720 is krva jónak tűnik, tudásban még korrektebb is mint a defy. (vagyis hát nem mindenben. A kamera jobb, de a cpu órajele kisebb.. illetve az xt720 fém)

Ráadásul ez már 86ért elvihető újonan.

Dilemma :blink: :lol:

IPB Image

Ami viszont nem tetszik, az a bazi vastag a keret a kijelző körül.

Link to comment
Share on other sites

oppositer

Én is vele szemezek. Ha már témába jött: mi a különbség a galaxy 3 és az Apollo között? :unsure:

A kettõ egy és ugyanaz, csak az USA-ban ráaggattak egy ilyen fantázianevet.

Link to comment
Share on other sites

UC

Nu, így másfél hét után azt kell, hogy mondjam, hogy ez a Galaxy 3 egy baromi jó cucc. De: egyetlen igazi bajom van vele, amin enm tudok túllépni és szeretném megkérdezni, hogy nincs-e erre valami ellenszer: be van állítva a billentyûzár 1 percre. Namost amikor telefonálok, és ezt az idõt túllépem, akkor is lezárja magát (néha szerintem elõbb is). Rendkívül kényelmetlen úgy letenni a telefont és visszalépkedni a fõoldalra, hogy elõbb újra fel kell oldani. Van erre valami megoldás? Ha igen, ne tartsátok vissza! :) Köszönöm elõre is!

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Asszem Androidos közösségnek újabb best buy telefon jött Mo-ra. ZTE blade névvel.

- Amoled kijelző (3.5") 800x480-as felbontással

- 600 MHz ARM1136EJ-S CPU, Qualcomm’s venerable MSM7227 chipset

- RDS-es rádió

- wifi, bt

stb, stb..

IPB Image

Mindezt Domino kártyásan 36 azaz harminchatezer forintért vazze :)

PH-n már sokan vettek, és nagyon dícsérik.

Itt van róla 1 vid

Komolyan mondom, ennyiért elgondolkoztam. Nagyon :)

Link to comment
Share on other sites

oppositer

Asszem Androidos közösségnek újabb best buy telefon jött Mo-ra. ZTE blade névvel.

- Amoled kijelzõ (3.5") 800x480-as felbontással

- 600 MHz ARM1136EJ-S CPU, Qualcomm’s venerable MSM7227 chipset

- RDS-es rádió

- wifi, bt

stb, stb..

IPB Image

Mindezt Domino kártyásan 36 azaz harminchatezer forintért vazze :)

PH-n már sokan vettek, és nagyon dícsérik.

Itt van róla 1 vid

Komolyan mondom, ennyiért elgondolkoztam. Nagyon :)

Azért annyit hozzá kell tennem, hogy bár az itthon forgalmazott ZTE Blade és a külföldön kapható Orange San Fransisco majdnem mindenben megegyeznek, két lényeges különbség van a két készülék közt, sajnos mi Magyarországon mindkettõ esetben rosszabbul járunk:

-A képernyõ nem AMOLED, csak sima TFT

-A RAM nem 512MB, hanem csak 256.

Ettõl függetlenül abszolút bestbuy! Ha valaki netán vásárolna ilyet innen, szánjon már rá egy kis idõt, hogy írjon pár sort nekünk! :)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Ahogy mondod, most olvastam végig a ph topikját ahol ezt többen is említik.

Ettől függetlenül így is nagyon dicsérik a kijelző minőségét.

Elvileg amúgy a T 2 év garanciát vállal a cuccra ha valakit érdekelne.

Én amúgy szerintem holnap belépek a T-be, megnézek egyet ..és hmm.. meglátom. Lehet most nem veszek Defyt. Megelégszek ezzel. :) Oszt' akkor írok róla beszámolót.

Am.. Van iylen telefon DELL-ben is.. Amihez azért már ők a nevüket adják, nem lehet akkora hulladék.

Kérdés hogy a hozzánk került kínai közösségnek szánt verzió, mennyiben különbözik (még) az Orange San Fransisco-tól.

Link to comment
Share on other sites

mark44

A Pulse is olcsó volt, aztán kiderült pár héttel a vétel után mindenkienk hogy annyira nem Puding!a <_<

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A Pulse is olcsó volt, aztán kiderült pár héttel a vétel után mindenkienk hogy annyira nem Puding!a <_<

A Galaxy Spica meg nem volt olcsó, hittem is, hogy jó lesz, de ez is egy fos. Bár most per pillanat nincs vele semmi bajom, kiszedtem a rendszerbõl pár dolgot ami teljesen megölte. Ilyen például a Skype is, amit nem lehetett még task killerrel sem kilõni, mert mindig újraindította magát és vagy 70%-al visszafogta a teljesítményt és képes volt arra, hogy 4-5 óránként lefagyjon és magával rántson más appokat is, az meg külön kedvenc volt, hogy hívás befejezésekor nem állította le sem a mikrofont, sem a kihangosítást és csak a telefon újraindítása oldotta meg a problémát. Most egyelõre jól mûködik, nem lassul és a Skyfire böngészõt is a klasszisokkal Dolphin HD-ra cseréltem...

...Angry Birds még mindig nem megy, de a Pandas vs. Ninjas tökéletesen pótolja ezt a hiányt! (Kössz a tippet Max!)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Nincs mit :)

Majd kiv leszek ennek a ZTE nek a játékbeli teljesítményére. Elvileg a legbrutálisabb 3D-s alkalmazások is mennek rajt kisebb röccenésekkel. Azért az nem rossz:) (ugye van bent dedikált 3D gyorsító)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

No meg is vettem. :) Egyelõre nagyon nem tudok nyilatkozni, így elsõ pillantásra ami biztos:

- Igényesen össze van rakva

- Jóval gyorsabb mint a spica.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Ez a ZTE milyen gyártmány? Csak mer még sose hallottam róla kb :D

Link to comment
Share on other sites

mark44

A SE Xperia X10 se tûnik rossz telónak és nem is vészes az ára. Bár a multi touchot hiányolom belõle.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Ez a ZTE milyen gyártmány? Csak mer még sose hallottam róla kb :D

Zte gyártmány :) (nem oylan kis cég amúgy. nézd csak )

Amúgy maga a telefon mint árat, mint minõséget nézve lehengerlõ. Milliószor jobb mint a spica. (gyorsabb, illetve simán mennek rajt a brutál 3D-s alkalmazások mint már említettem is :) )

Majd írok 1 hosszabb beszámolót is ha van rá igény.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Zte gyártmány :) (nem oylan kis cég amúgy. nézd csak )

Amúgy maga a telefon mint árat, mint minõséget nézve lehengerlõ. Milliószor jobb mint a spica. (gyorsabb, illetve simán mennek rajt a brutál 3D-s alkalmazások mint már említettem is :) )

Majd írok 1 hosszabb beszámolót is ha van rá igény.

Van rá igény :rolleyes: Ha esetleg sikerül eladnom a Pulse-t akk beszerzek egyet ha tényleg olyan jó.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

hát a pulsenál jobb a spica, ez meg a spicanal jobb sokkal.. szal :D

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Azt mondod Maxtreme, h 36ért bestbuy-os a ZTE? Így nézve eléggé bejövös

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Szerintem? Simán. Csak nézd meg a boltban a kijelzőt, állítólag elég sok belőle a pixelhibás.

Akkor a beígért szösszenet:

Csomagolás és tartalom:

A telefon viszonylag kis dobozban helyezkedik el, aminek tartalma:

- Leírás

- Stereo Headset (felejtős)

- Aksi töltő

- Adatkábel

- 2gb-s Verbatim microSD

Egyszóval semmi sallang.

Garaciából 2 évet kapunk :)

GameStar jelentés: a kép nem jeleníthetõ meg.

(a kijelző színei a kép miatt iylen szarok. Gondolom a vaku használata + a fényviszony sem volt túl nyerő)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Összeszerelés minősége, csatlakozók, kijelző

Nos ez okozta az első nagy meglepetést. Olcsó telefonhoz mérten, én valami ritka gagyi kritikán aluli gány munkát vártam, ám kellemeset csalódtam. A készülék remekül zörgés, és lötyögés mentesen össze van rakva. A kijelző bazi kemény, nem lehet benyomni. A fizikai gombok kicsit kilógnak a sorból, mert azokat csinálhatták volna jobb minőségűre is, DE ez sem rossz.

A telefont micro (tehát nem mini!) usb-n keresztül kell tölteni.

Ezen kívül helyet kapott egy 3.5mm-es jack is a készülék tetején.

A kijelző minden elfogultság nélkül az eddigi legjobb színekkel rendelkező tft-t amit telefonba valaha láttam. A Spica mellé tettem 1 azonos képet nézve, hát az utóbbi a bladehez képest baromira homályos és élettelen képet ad. (mindkettő max fényerőn volt)

Felbontásilag 800x480-at tud a készülék, ami szintén nagyon jónak mondható. Mindezt 3.5"-on. Természetesen kapacitív és multitouch technológiával készült.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OS/HW

A kütyüt én 2.1update1-es androiddal vásároltam, ám hamarosan elérhető válik rá a 2.2 is. Magáról a rendszerről had ne írjak, aki ismeri az androidot annak kb semmi újat nem fog hozni lehetőségek terén :)

Amit viszont érdemes megemlíteni, hogy a telefonba SEMMIFÉLE T-s szarság nem került. Nincs web n walk, T-s magenta szinű undorító háttér, stb. A Telefon bootscreenje sem Trés logo, hanem 1 android figura, és a gyártó nevét ábrázoló animált splashcreen.

Hardwareileg elég fejlett a Zte üdvöskéje, főleg ha azt vesszük figyelembe hogy mennyibe kerül.

600 MHz ARM1136EJ-S CPU, Qualcomm’s venerable MSM7227 chipset felelős a penge működésért.

Az akku 1250mah-s. A készenléti idő passz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Játékok:

2D/3D keverék

Angry Birds. - ez remekül fut, semmi lassulás, semmi textúrahiba.

2D:

Panda vs ninjas: Szintén tökéletes, jóval gyorsabb mint a spican

Totemo: Megy gond nélkül

3D:

Reckless Racing: Kisebb akadásoktól (néha) eltekintve tökéletesen játszható

ToonWarz: Egy 3D-s fps játékról van szó. Szintén megy, nincs vele gond

Mahjong: A menüben az animáció kicsit lassú, de a játék gyors

Robo Defense: Megy tökéletesen.

Asphalt 5. na ez lassú. Viszont a 2.2-es Froyoval már nem lesz ezzel sem probléma (láttam már neten videt :) )

Quake2: Játszhatatlan, fekete kép. Ez Spicán ment, de bazi lassan.

Labirinth 3D: Gyors, tökéletes

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Multimedia:

A cuccos 3.2mp-s autófókuszos kamerát kapott. A vele készült képek az elviselhető kategóriába tartoznak, semmiképp nem kiemelkedő. Kb Spica szint.

Ezen kívül helyet kapott még egy fm rádió is, ami szépen teszi a dolgát, panasz nem lehet rá.

Hangzás téren sem vall szégynet a készülék. A nálam alapnak számító powerAmp nevű programmal remekül szól a cx500-ammal megtámogatva. (az alap füles = kuka mint az sejthető)

hmm mit hagytam ki?

ja igen az osztályozást. Nos mindent figyelembe véve, ez a cuccos bizony best buy. Rendesen fel fogja forgatni az okostelefonok piacát az tuti. Hardwareileg jóval erősebb mint az ebbe az árkategóriába eső készülékek, sőőt. A tesztprogramok szerint egy hangyányival veri el a Samsung Galaxy S! Azért ez nem rossz 36k-ért.

Ha még valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Multi tács?

Azért úgy látom itt is kibújt a szög a zsákból, minden 2. ember azért rinyál a fórumokon mert pixelhibás a kijelző :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Igen, multitáccsos természetesen.

Ki is egészítem az irományom.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Wtf, ezt eddig nem is tudtam :blink: Böngészõben képeknél meg hasonló helyeken megy a több ujjas zoom? :o

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

aham. A galériában próbáltam a képekre nagyítani 2 ujjal, ment.

Mindjárt rálesek a dolphin HD-re is.

update: Müxik, és gyors is.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Én csak azt kérném, hogy olyan 2-3 hét múlva ismételd meg légy oly' szíves ezt a tesztet. De inkább 3! Én sajnos már nem hiszek az olcsó telefonokban, mert a Pulse is kb. 2-3 hétig volt szenzációs.

Kérlek ilyeneket említs meg benne:

-mennyire hallod a telefon túloldalán lévõ személyt, és õ mennyire hall téged telefonálás közben.

-hányszor fagy le csak úgy valamelyik program. (canvas, handcent, contacts, android.proces...stb)

-normálisan mûködik-e az ébresztõ.

-mennyi ideig tart megnyitnia a telefonkönyvet, illetve az smseket.

-mennyi ideig tart a galériát megnyitni (úgy, hogy egyszer elõtte megnyitottad, hogy mindegyikhez generáljon már thumb-ot)

-készenléti idõ.

-3G-vel kifagy-e?

Kb. ezek kellenének nekem, de a legfontosabb a telefonálás volna.

Én most egy Blackberry 8520-on gondolkozom, mert az nagyon jó készülék lenne telefonálás, és szervezési szempontokból, de ez a telefon is felkeltette az érdeklõdésemet az ára és az android miatt.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Nekem az ébresztéssel nem volt gond Pulse-on :unsure:

Remélem azért a Blade nem lesz akkora fail mint a Pulse.

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Én csak azt kérném, hogy olyan 2-3 hét múlva ismételd meg légy oly' szíves ezt a tesztet. De inkább 3! Én sajnos már nem hiszek az olcsó telefonokban, mert a Pulse is kb. 2-3 hétig volt szenzációs.

Kérlek ilyeneket említs meg benne:

-mennyire hallod a telefon túloldalán lévő személyt, és ő mennyire hall téged telefonálás közben.

-hányszor fagy le csak úgy valamelyik program. (canvas, handcent, contacts, android.proces...stb)

-normálisan működik-e az ébresztő.

-mennyi ideig tart megnyitnia a telefonkönyvet, illetve az smseket.

-mennyi ideig tart a galériát megnyitni (úgy, hogy egyszer előtte megnyitottad, hogy mindegyikhez generáljon már thumb-ot)

-készenléti idő.

-3G-vel kifagy-e?

Kb. ezek kellenének nekem, de a legfontosabb a telefonálás volna.

Én most egy Blackberry 8520-on gondolkozom, mert az nagyon jó készülék lenne telefonálás, és szervezési szempontokból, de ez a telefon is felkeltette az érdeklődésemet az ára és az android miatt.

Okés, meglássuk.

Am a hangminőségről annyit ha az a spicával is gáz volt sajnos. (a beszélgetésnél)

Link to comment
Share on other sites

mark44

Amúgy meg azt írják h a RAM csak 256 mb és a kijelzõ nem AMOLED.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...