Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mobiltelefonok


oliba

Recommended Posts

Zizou2

üdv nektek!

Új telefont szeretnék venni de mivel mostanában nem igazán követtem a mobilpiacot ezért megkérdeztem egy ismerõsömet hogy max 40e ft-os árkategóriában (és vodás, nem elõfizetéses) mit ajánl, mi a legjobb és õ ezt mutatta nekem: Samsung S5620 Monte

így elsõ ránézésre jónak tûnik, de szeretném kikérni a véleményeteket hogy szerintetek milyen teló ez ill. ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat akkor szívesen fogadnák linkeket arról hogy mire gondoltok smile.gif (fontos hogy max 40e ft, vodafonos és nem elõfizetéses).

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Lucky_Strike

A Siemens kihagyhatatlan volt .. :D

üdv nektek!

Új telefont szeretnék venni de mivel mostanában nem igazán követtem a mobilpiacot ezért megkérdeztem egy ismerõsömet hogy max 40e ft-os árkategóriában (és vodás, nem elõfizetéses) mit ajánl, mi a legjobb és õ ezt mutatta nekem: Samsung S5620 Monte

így elsõ ránézésre jónak tûnik, de szeretném kikérni a véleményeteket hogy szerintetek milyen teló ez ill. ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat akkor szívesen fogadnák linkeket arról hogy mire gondoltok smile.gif (fontos hogy max 40e ft, vodafonos és nem elõfizetéses).

Elõre is köszi!

Szia,

mire használod a legtöbbet a telefonod, mely funkciók fontosak, hogy jók legyenek? Milyen elképzeléseid vannak? Mindenképp touchscreen, stb. ?

A Samsung S5620 Monte-ról itt van egy teszt: http://mobilarena.hu/teszt/samsung_s5620_m...g/bevezeto.html

Ezen az oldalon nagyon jó kis mobiltesztek vannak.

Link to comment
Share on other sites

xt198

üdv nektek!

Új telefont szeretnék venni de mivel mostanában nem igazán követtem a mobilpiacot ezért megkérdeztem egy ismerõsömet hogy max 40e ft-os árkategóriában (és vodás, nem elõfizetéses) mit ajánl, mi a legjobb és õ ezt mutatta nekem: Samsung S5620 Monte

így elsõ ránézésre jónak tûnik, de szeretném kikérni a véleményeteket hogy szerintetek milyen teló ez ill. ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat akkor szívesen fogadnák linkeket arról hogy mire gondoltok smile.gif (fontos hogy max 40e ft, vodafonos és nem elõfizetéses).

Elõre is köszi!

nem lebeszélni akarlak róla, de eddig csak rosszat hallottam róla. Pont mikor voltam venni a telómat, épp visszavittek egyet, szoftverhibával..

Link to comment
Share on other sites

Zizou2

A Siemens kihagyhatatlan volt .. :D

Szia,

mire használod a legtöbbet a telefonod, mely funkciók fontosak, hogy jók legyenek? Milyen elképzeléseid vannak? Mindenképp touchscreen, stb. ?

A Samsung S5620 Monte-ról itt van egy teszt: http://mobilarena.hu/teszt/samsung_s5620_m...g/bevezeto.html

Ezen az oldalon nagyon jó kis mobiltesztek vannak.

igen mindenképp touchsreen, a funkciókra meg így külön nem megyek rá, csak legyen jó átlagba és lehessen vele rendesen wifizni

Link to comment
Share on other sites

Adamcell

Üdv!

Van egy Ericsson K550i telóm, és egy kárba veszett videóm, amirõl szeretném megtudni, hogy létezik-e vagy nem? Amikor a videóval végeztem nem a leállításra mentem, hanem kiléptem a fényképes-videós opcióból talán puszta balfasságból de nem figyeltem épp rá. Így gyakorlatilag nem is létezik semmi a kameraalbum mappámban, de a videót felvettem. Viszont eszembe jutott, hogy gépen a lomtárból letörölt állományt is vissza lehet hozni egyéb szoftverek segítségével, tudom, hogy telefonra is vannak ilyenek, de mivel lusta vagyok megkeresni, így legelõször itt kérdezem meg, hogy érdemes-e egyáltalán elkezdenem?

Link to comment
Share on other sites

Hadron

Hali! Remélem ez a jó hely a kérdésemhez. :)

Saját moblira gyûjtök egy ideje, körülbelül 20K van eddig meg, maximum 25-30 ezer forintért szándékozok majd venni. Tanácsra lenne szükségem, milyen típust érdemes most venni, mi éri meg legjobban az árát? (nem vagyok túl informált ezen a téren) Jó ha tudok jól zenét lejátszani rajta, jack dugós füllhallgató jó bele, jól bõvíthetõ a memóriája és érintõképernyõs lenne a legklafább. Eddig LG GS290 volt a nagyjából biztos választás (24K-ért láttam T-mobilnál), de azért gondoltam még megkérdezem elõtte a fórumon, hátha tudnak jobbat ajánlani. Igazából az elromlott MP3-lejátszóm helyére veszem, csak gondoltam, akkor hasznosabb ha egyben saját külön mobilom is lesz (eddig még nem volt, csak közösen használtuk).

Köszi elõre a válaszért! :)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Hali! Remélem ez a jó hely a kérdésemhez. :)

Saját moblira gyûjtök egy ideje, körülbelül 20K van eddig meg, maximum 25-30 ezer forintért szándékozok majd venni. Tanácsra lenne szükségem, milyen típust érdemes most venni, mi éri meg legjobban az árát? (nem vagyok túl informált ezen a téren) Jó ha tudok jól zenét lejátszani rajta, jack dugós füllhallgató jó bele, jól bõvíthetõ a memóriája és érintõképernyõs lenne a legklafább. Eddig LG GS290 volt a nagyjából biztos választás (24K-ért láttam T-mobilnál), de azért gondoltam még megkérdezem elõtte a fórumon, hátha tudnak jobbat ajánlani. Igazából az elromlott MP3-lejátszóm helyére veszem, csak gondoltam, akkor hasznosabb ha egyben saját külön mobilom is lesz (eddig még nem volt, csak közösen használtuk).

Köszi elõre a válaszért! :)

Én a nokia 5230-at vettem MediaMarkt-ba 35 ezerért (igaz azóta túl adtam rajta :D ). Messze jobb mint az lg gs 290 meg a samus5230 meg az ilyen kategóriájú teloknál. Én a helyedbe Nokiát választanám.

Link to comment
Share on other sites

Hadron

Én a nokia 5230-at vettem MediaMarkt-ba 35 ezerért (igaz azóta túl adtam rajta :D ). Messze jobb mint az lg gs 290 meg a samus5230 meg az ilyen kategóriájú teloknál. Én a helyedbe Nokiát választanám.

Wow, köszi a gyors válaszért! Utánanéztem a Nokia 5230-nak, nagyon jónak tûnik így elsõ látásra, pont a nekem való legjobb funkciókkal (meg amúgy is szeretem a Nokiát), szóval erõsen elgondolkoztam rajta. Bár drágának is tûnik, de lehet, hogy hosszú távon jobban megéri, mint a LG GS230 vagy Samsung S5230 (pont ezt a kettõt nézegettem elõtte). Mindenesetre kösz a válaszért, így hirtelen meggyõztél. :)

Link to comment
Share on other sites

_AATT_

Wow, köszi a gyors válaszért! Utánanéztem a Nokia 5230-nak, nagyon jónak tûnik így elsõ látásra, pont a nekem való legjobb funkciókkal (meg amúgy is szeretem a Nokiát), szóval erõsen elgondolkoztam rajta. Bár drágának is tûnik, de lehet, hogy hosszú távon jobban megéri, mint a LG GS230 vagy Samsung S5230 (pont ezt a kettõt nézegettem elõtte). Mindenesetre kösz a válaszért, így hirtelen meggyõztél. :)

Mindenképp érdemes rá gyûjteni ha hosszú távra tervezel. gyorsabb és kezelhetõbb telefon :P funkciókba is többet tud mint a másik 2.

Nekem volt Samu s5230-m is szóval van tapasztalatom annál a telefonnál is és így mondom, hogy jobb.

Link to comment
Share on other sites

UC

Sziasztok!

Egy kis lenne szükségem: a napokban fogok venni egy Androidos mobiltelefont a jelenlegi Nokiám helyett és szeretném valahogy megmenteni a számaimat. :)

Namost át kellene valahogy menteni a telefonkönyv tartalmát az új telefonra. Néztem a neten ezzel kapcsoaltosan leírásokat, hogy hogyan kell importálni, több verziót is találtam (szoftver, beépített import stb), de egy dolgot szinte sehol nem írtak le, mégpedig hogy milyen formában kell(ene) tárolni az adatokat a telefonban.

Nos, én a telefonomban a simkártyán csak biztonsági másolatként tárolom a kontaktokat, amúgy a telefon memóriájában van minden. Itt ugye sokkal hosszabb nevek is kiférnek, egy névhez több szám is tartozhat, plusz vannak emailcímek, és egyéb adatok is. Az összes importálásra vonatkozó leírás a sim kártyát, vagy egy gmail fiók segítségével történõ importot javasolta, amik nekem nem felelnek meg. Egyrészt nem szeretném minden ismerõsömk minden adatát a gmailbe pakolni, valamint a sim kártya közben járásával nem szeretném elveszíteni a nevek végeit, az egybe tartozó számokat stb.

Azt láttam itt topikban, hogy egyre többen használnak Androidos telefont, és bízom benne, hogy volt már aki régi s40-es Noikáról állt átés esetleg tud segíteni. Sajnos nekem egyelõre ez a világ egy teljes újdonásg lesz, így szükségem lenne némi útmutatóra, hogy ha van rá lehetõség megspórolhassam majd 300 név egyesével való bepötyögését :)

Bízom benne, hogy valaki fog tudni segíteni, és elõre is köszönöm a válaszokat! :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Sziasztok!

Egy kis lenne szükségem: a napokban fogok venni egy Androidos mobiltelefont a jelenlegi Nokiám helyett és szeretném valahogy megmenteni a számaimat. :)

Namost át kellene valahogy menteni a telefonkönyv tartalmát az új telefonra. Néztem a neten ezzel kapcsoaltosan leírásokat, hogy hogyan kell importálni, több verziót is találtam (szoftver, beépített import stb), de egy dolgot szinte sehol nem írtak le, mégpedig hogy milyen formában kell(ene) tárolni az adatokat a telefonban.

Nos, én a telefonomban a simkártyán csak biztonsági másolatként tárolom a kontaktokat, amúgy a telefon memóriájában van minden. Itt ugye sokkal hosszabb nevek is kiférnek, egy névhez több szám is tartozhat, plusz vannak emailcímek, és egyéb adatok is. Az összes importálásra vonatkozó leírás a sim kártyát, vagy egy gmail fiók segítségével történõ importot javasolta, amik nekem nem felelnek meg. Egyrészt nem szeretném minden ismerõsömk minden adatát a gmailbe pakolni, valamint a sim kártya közben járásával nem szeretném elveszíteni a nevek végeit, az egybe tartozó számokat stb.

Azt láttam itt topikban, hogy egyre többen használnak Androidos telefont, és bízom benne, hogy volt már aki régi s40-es Noikáról állt átés esetleg tud segíteni. Sajnos nekem egyelõre ez a világ egy teljes újdonásg lesz, így szükségem lenne némi útmutatóra, hogy ha van rá lehetõség megspórolhassam majd 300 név egyesével való bepötyögését :)

Bízom benne, hogy valaki fog tudni segíteni, és elõre is köszönöm a válaszokat! :)

Szerintem a Google Contactba való feltöltés a legcélszerûbb, ha nem akarod a nyilvános Google Accountodba tenni (ami amúgy ott is rejtve marad a kíváncsiskodó szemek elõl, mert csak te látod a Contacts listádat), akkor hozz létre egy olyan Google Accountot amit csak az Androidhoz használsz és mindenféle PC to Android szinkronizációt azzal végezhetsz. Ennek az az elõnye, hogy online is tudod szerkeszteni a telefonkönyved (meg úgy általában mindent amit szinkronizálsz a telefonod és a Google Accountod között). Mikor belépsz a Gmail-be (azt követõen, hogy az Androidos telefonodban is beléptél ugyan abba a Google Accountba) akkor a Contacts (Címtár) menüpontban megjelennek a telefonszámok.

Ez nyilván még üres lesz, de ha elmented a Nokia telefonodon .CSV formátumba a telefonkönyvet (ha nem közvetlenül telefonon akkor a hozzá kapott szoftverrel PC-n léped ezt meg), ezt a fájlt importálod aztán a Gmail fiókodban a címtárba. A telefonon nyomsz egy gyors szinkronizációt és már meg is vannak. Elõnye, hogy PC-n tudod csoportokba rendezni a kontaktokat (pl: család, munka, iskola, stb), illetve amolyan biztonsági mentésként meglesz és naprakész lesz, mert ha automatikus szinkronizációra állítod akkor mindig frissít mikor változást érzékel... vagy Gmail, vagy Android oldalon.

Ha elõnyei ellenére mégsem akarod ezt a megoldást választani, akkor biztosan találsz majd az Android Marketen olyan appot, ami kezeli a .CSV fájlokat és azzal is tudod importálni.

Megjegyzés: Ennek a telefonnak (illetve oprendszernek) a lelke a folyamatos kapcsolat az internettel, ráadásul a legtöbb funkciót el sem éred ha nem vagy belépve a Google Accountodba. Ha eleve van egy Gmail fiókod akkor meg pláne, mert elõtelepített Gmail és Calendar kliens is van rajta (meg még sok más egyéb Google app). Így mindig tud megadott idõközönként szinkronizálni az emailjeiddel, illetve a naptáraddal. Ha PC-n írsz naptár bejegyzést az a telefonon is megjelenik és a telefonod is fog jelezni, hogy közeledik a naptári esemény, de fordítva is igaz, telefonon is írhatsz bejegyzést és akkor PC-n a Gmail fiókodba belépve fogod látni azt a Naptár menüpont alatt. Szóval ha szinkronizálsz a Google Accountoddal akkor a telefonszámok megjelennek a Gmail kontaktjaid között is (illetve nem csak azok, mert ez már nem telefonkönyv, hanem névjegyzék amihez hozzárendelhetsz email, twitter, facebook elérhetõséget, de akár még GPS koordinátát is, hogy a GPS egybõl a megadott személy lakására navigáljon). Arról nem is beszélve, hogy így például a Google Avatar vagy a Facebook avatar is megjelenik automatikusan az adott személy névjegyzék bejegyzésében.

Link to comment
Share on other sites

UC

Köszönöm a választ, kipróbálom!

Egyelõre nagyon óvatosan akarok csak bánni a nettel, mert eddig rendkívül idióta és drága mobilnet csomagokat találtam csak a szolgáltatónál. Wifi mellett persze mehet a dolog, csak nem kaarom véletlenül a gatyámat is ráfizetni a mobilnetre :)

Ahogy írtam, nekem nagyon új terület ez az "okostelefon" dolog, de hát haladni kell a korral, és nem utolsó sorban igen jó lesz, ha sikerül a napi dolgaimat elektonikus formában is kezelni, de erre mindenképp azután akarok csak "átállni" ha sikerült kiismernem a telefonnal járó lehetõségeket, funkciókat. Sokat fogom olvasgatni a vonatkozó leírásokat, fórumokt és szerintem itt sem ez volt az utolsó kérdésem :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Na, ha már itt tartrunk: a Pannonnál iszonyú gyökér mobilnet csomagok vannak, ráadásul ppofátlanul drágán. Alapesetben a telefonon a wifit fogom preferálni (mind otthon, mind a munkahelyemen van, ha meg a városban kell valahol, akkor beszaladok egy free wifis-helyre), de nem tartom kizártnak, hogy néha-néha a semmi közepén kellhet megnézni egy emailt (hiszen részben ezért veszem telefont, mert ilyen igényeim ededig is lettek volna). A kérdésem annyi, hogy ha a viszonylagosan rendszeres (napi 1-2) ermailnézegetést, az Android általam ismeretlen szinkronjait, és egy-egy weboldal néha elolvasását veszem alapul, az kb mennyi adatforgalmat jelent havonta? Csak nagyon becsült nagyságrendekre lennék kíváncsi, hogy kb milyen csomagot érdemes választanom.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

bump!

a mulktori posztomra nem volt reagálás, meg el is tünt a süllyesztõben.

szóval, java alapú (.jar) dokumentom olvasót keresek touchscreen mobilra. pdf, txt, word, de nekem az is elég ha már a txt-t beolvassa hiba nélkül, köszi!

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Köszönöm a választ, kipróbálom!

Egyelõre nagyon óvatosan akarok csak bánni a nettel, mert eddig rendkívül idióta és drága mobilnet csomagokat találtam csak a szolgáltatónál. Wifi mellett persze mehet a dolog, csak nem kaarom véletlenül a gatyámat is ráfizetni a mobilnetre :)

Ahogy írtam, nekem nagyon új terület ez az "okostelefon" dolog, de hát haladni kell a korral, és nem utolsó sorban igen jó lesz, ha sikerül a napi dolgaimat elektonikus formában is kezelni, de erre mindenképp azután akarok csak "átállni" ha sikerült kiismernem a telefonnal járó lehetõségeket, funkciókat. Sokat fogom olvasgatni a vonatkozó leírásokat, fórumokt és szerintem itt sem ez volt az utolsó kérdésem :)

SIM kártya nélkül is el tudod indítani a rendszert, bekapcsolod, felmész az Android Marketre (minden alkalmazást innen tölthetsz le, mint iPhone-on az AppStore-ból, bár nálunk még nem lehet fizetõs appokat letölteni, ehhez alternatív útvonalak kellenek, van legális és kevésbé legális megoldás is erre).

Rákeresel az APN Droid nevû appra, melynek van egy widgetje amit kiraksz valamelyik fõképernyõre az ikonok közé. Egy bökéssel tudod kikapcsolni és bekapcsolni a mobilnetet, a wifit nem piszkálja. Telefon kikapcs, SIM kártya belerak és a rendszer már úgy indul, hogy kikapcsoltad a mobilnetet és csak wifivel nyomulsz.

Na, ha már itt tartrunk: a Pannonnál iszonyú gyökér mobilnet csomagok vannak, ráadásul ppofátlanul drágán. Alapesetben a telefonon a wifit fogom preferálni (mind otthon, mind a munkahelyemen van, ha meg a városban kell valahol, akkor beszaladok egy free wifis-helyre), de nem tartom kizártnak, hogy néha-néha a semmi közepén kellhet megnézni egy emailt (hiszen részben ezért veszem telefont, mert ilyen igényeim ededig is lettek volna). A kérdésem annyi, hogy ha a viszonylagosan rendszeres (napi 1-2) ermailnézegetést, az Android általam ismeretlen szinkronjait, és egy-egy weboldal néha elolvasását veszem alapul, az kb mennyi adatforgalmat jelent havonta? Csak nagyon becsült nagyságrendekre lennék kíváncsi, hogy kb milyen csomagot érdemes választanom.

Folytatás az elõzõ hozzászólásból:

Amikor már van megrendelt mobilnet csomagod akkor az APNDroid-al simán kapcsolgathatod azt, hogy legyen-e aktív a kapcsolat vagy sem. Nyilván addig kapcsolod be, amíg használod, hogy ne generáljon felesleges forgalmat.

Ha szeretnél mobilnetet akkor azonnal hagyd el a Pannont (Telenort, bocsánat), mert náluk aztán nincs emberileg megemészthetõ áron mobilinternet. Ha még nem múltál el 26 éves akkor mehetsz a Djuice-hoz is, amúgy is egész pofás áraik vannak és havi 500 Ft-ért 100MB-ot kapsz kártyásként, ha pedig számlás vagy akkor ingyen jár.

Ha azt nem akarod akkor marad a T-Mobile, náluk vannak normális csomagok. Egyébként az általad leírt dolgokhoz bõven elég a 100MB, nekem is csak ennyi van egy hónapra, de 60-70MB-nál többet nem forgalmazok, mert itthon, az egyetemen és a melóban is van wifi, na meg amikor a mobilneten lógok akkor nem töltögetek le semmit, csak megnézek pár hírportált (Opera böngészõvel, mert az nagyon visszafogja az adatforgalmat a tömörítésével), email fiókot szinkronizálok, meg Facebookot nyomkodok. De van egy csomó app ami tudja mérni az adatforgalmat és jelez ha elérsz egy elõre beállított szintet és akkor tudod, hogy vissza kell fognod magad a következõ számlázási ciklusig.

Én belõttem 90 MB-ra, ha jelez akkor tudom, hogy onnantól már csak email szinkronizáció és egy kevés Facebook fér bele a hátralévõ napokban. De ritkán érem ezt el, nem azért mert egész hónapban visszafogom magam, hanem mert feleslegesnek érzem, hogy még útközben is nyomjam a Youtube-ot, meg appokat, játékokat és zenéket töltögessek le... erre jó a WiFi, meg a kanapé amin elterülök itthon.

A Gmail, Naptár és Facebook natív kliensalkalmazás, így nagyon minimális adatforgalmat csinál (20-30 MB egy hónapban, pedig nekem ezek pörögnek legjobban) a híreket meg általában RSS olvasóval olvasom, szóval nincs szükségem böngészõre az esetek többségében, de akkor ha mégis, akkor is inkább Opera Minivel tolom, 60-90%-al visszafogja az adatforgalmat és állítható a tömörítési fok is.

bump!

a mulktori posztomra nem volt reagálás, meg el is tünt a süllyesztõben.

szóval, java alapú (.jar) dokumentom olvasót keresek touchscreen mobilra. pdf, txt, word, de nekem az is elég ha már a txt-t beolvassa hiba nélkül, köszi!

Szerintem leírhatnád, hogy milyen mobilra keresed...

Ha nem egy nyílt oprendszerrõl van szó aminek jó esetben van alkalmazás boltja is, akkor csak úgy fog mûködni, hogy a gyártó kiad egy ilyen alkalmazást és/vagy valaki kifejezetten a te telefonodra megírja.

Egyébként meg a Mobilarena.hu fórumát ajánlom és a telefonod típusának megfelelõ topikot, jelentõsen több mobilfanatikus jár oda, mint ide.

Link to comment
Share on other sites

kaliban
megnézek pár hírportált (Opera böngészõvel

Csak halkan jegyzem meg, az Opera a desktop platformon is a létezõ legjobb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

UC

Stauff, köszi szépen a leírást, így fogok eljárni a "forgalomkontroll" ügyben ha megvettem :)

Ami a mobilnetet illeti, az már más tészta. Nézegetem más szolgáltatók kínálatait is, és én is elobtam az agyam, mikor a Pannon megoldásaival összevetettem. Viszont "sajnos" üzleti elõfizetésem van, sem tartifacsomagot, sem szolgáltatót nem tudok váltani. Igaázból ha ez a mobilnet problematika nem lenne, nem is akarnék, mert bárki megirigyelhetné a tarifacsomagommal járó díjakat és szolgáltatásokat. Majd persze megkérdezem, hogy mobilnet fromton van-e valami spéci ajámlatuk, hátha... Ha meg nem akkor kiokoskodom az optimális megoldást :)

Egyébként ha már így belemerültem a témába, megkérdezném a telefonról a szigorúan subjektív - ha van - véleményeteket: egy Samsung Galaxy 3 a kiszemelt példány. Már minden létezõ fórumot, tesztet, videót végignéztem róla, ismerem az elõnyeit, hátrányait, és igen sokáig tartott mire erre az egyre szûkítettem, szóval nem hiszem, hogy nagy kockázatot vállalok vele, de azért mégis :) Szóval ha tudtok mondani valami pozitívat, avagy elrettentõt, ne fogjátok vissza magatokat :)

Csak halkan jegyzem meg, az Opera a desktop platformon is a létezõ legjobb megoldás.

Egyetértek :)

szerk:

Hoppá, valamit nagyon elnézhettem. Ha a 100 MB-os csomagból indulok ki, akkor

- Pannon: havi 1000 Ft (elsõ 4 hónapban a fele, de ez most mindegy), túlforgalmazási díj 32 Ft / MB

- T-Mobile: havi 1000 Ft (két hónapig a fele), túlfoorgalmazásért 2 Ft / 10 KB (ami ~200 Ft / MB).

T-nél az egységek ha túlzásba viszem kisebbek, de összességében rosszabb. Természetesen az ezen felüli és aluli csomagokban már a T a nyerõ, de ebben a szegmensben pont nem. Egyel feljebb már havi 2000-ért ad a Pannon 200 megát, a T 500-at, egyértelmû melyik a jobb, alatta nagyon sok különbség nincs, de a T felé billen a mérleg.

Na mindegy, gondoltam ezt még megosztom, bár a dilemmámat inkább segített rövidre zárni, minthogy növelte volna :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Galaxy 3: Én is olvastam róla a teszteket, alapvetõen tök olyan, mint az én Galaxy Spicám. Csak az enyémben a gyári firmware egy fos, összecsapott, bugos hulladék, ráadásul lassú mint a dög. Ezt egy pudingán elkészített custom FW-vel lehet orvosolni. Ellenben a tesztek alapján a Galaxy 3 már tisztességes és gyors rendszert kapott, azt már nem csapták össze. Mondhatni úgy is, hogy a Galaxy 3 a Spicának a javított kiadása. Plusz van benne FM rádió és gyárilag támogatja a multitouch kezelést. (A Spica is custom firmware-el, ugyanis a Galaxy 3 szoftverébõl szedték ki a hiányzó elemeket... amúgy hardveresen semmi akadálya nincs... az üzletpolitika már csak ilyen).

Bár komoly iPhone szintû 3D játékokkal ezzel sem fogsz játszani (az a felsõ kategóriás brutál hardverrel szerelt telefonok kiváltsága), de a 2D játékok és az egyszerûbb 3D alkotások elfutnak. Egyéb hátránya nem nagyon van a felsõ kategóriás vasakhoz képest, az oprendszer ugyan az mindegyiken.

Link to comment
Share on other sites

masterhungary

Samsung S5620 Monteról mi a véleményetek/tapasztalatotok? A tesztek alapján, amit olvastam, egész jó kis telefon, a kameráját leszámítva.

Link to comment
Share on other sites

xt198

Samsung S5620 Monteról mi a véleményetek/tapasztalatotok? A tesztek alapján, amit olvastam, egész jó kis telefon, a kameráját leszámítva.

Csak o'vaintelek attol a telotol mindenki majdnem olyat vettem. Pont mikor vettem a mostanit akkor vittek vissza egyet szoftverhibaval

barmit csak ne azt a telot annyiert...

Stauff, köszi szépen a leírást, így fogok eljárni a "forgalomkontroll" ügyben ha megvettem :)

Ami a mobilnetet illeti, az már más tészta. Nézegetem más szolgáltatók kínálatait is, és én is elobtam az agyam, mikor a Pannon megoldásaival összevetettem. Viszont "sajnos" üzleti elõfizetésem van, sem tartifacsomagot, sem szolgáltatót nem tudok váltani. Igaázból ha ez a mobilnet problematika nem lenne, nem is akarnék, mert bárki megirigyelhetné a tarifacsomagommal járó díjakat és szolgáltatásokat. Majd persze megkérdezem, hogy mobilnet fromton van-e valami spéci ajámlatuk, hátha... Ha meg nem akkor kiokoskodom az optimális megoldást :)

Egyébként ha már így belemerültem a témába, megkérdezném a telefonról a szigorúan subjektív - ha van - véleményeteket: egy Samsung Galaxy 3 a kiszemelt példány. Már minden létezõ fórumot, tesztet, videót végignéztem róla, ismerem az elõnyeit, hátrányait, és igen sokáig tartott mire erre az egyre szûkítettem, szóval nem hiszem, hogy nagy kockázatot vállalok vele, de azért mégis :) Szóval ha tudtok mondani valami pozitívat, avagy elrettentõt, ne fogjátok vissza magatokat :)

Egyetértek :)

szerk:

Hoppá, valamit nagyon elnézhettem. Ha a 100 MB-os csomagból indulok ki, akkor

- Pannon: havi 1000 Ft (elsõ 4 hónapban a fele, de ez most mindegy), túlforgalmazási díj 32 Ft / MB

- T-Mobile: havi 1000 Ft (két hónapig a fele), túlfoorgalmazásért 2 Ft / 10 KB (ami ~200 Ft / MB).

T-nél az egységek ha túlzásba viszem kisebbek, de összességében rosszabb. Természetesen az ezen felüli és aluli csomagokban már a T a nyerõ, de ebben a szegmensben pont nem. Egyel feljebb már havi 2000-ért ad a Pannon 200 megát, a T 500-at, egyértelmû melyik a jobb, alatta nagyon sok különbség nincs, de a T felé billen a mérleg.

Na mindegy, gondoltam ezt még megosztom, bár a dilemmámat inkább segített rövidre zárni, minthogy növelte volna :)

Djuicenal /ha meg nem vagy26/ elofizeteshez jar ingyen valaszthato csomag. En a 100megasat valasztottam. Na nem mintha nagyon hasznalnam.. Es 2100ft havonta 20ft /perc/sms

Link to comment
Share on other sites

UC

Csak o'vaintelek attol a telotol mindenki majdnem olyat vettem. Pont mikor vettem a mostanit akkor vittek vissza egyet szoftverhibaval

barmit csak ne azt a telot annyiert...

Djuicenal /ha meg nem vagy26/ elofizeteshez jar ingyen valaszthato csomag. En a 100megasat valasztottam. Na nem mintha nagyon hasznalnam.. Es 2100ft havonta 20ft /perc/sms

Köszi, de mint írtam üzleti elõfizetésem van, ráadásul ha ezt a telefont megveszem, akkor két évig még marad is. Ha most váltanék, akkor meg nem venném meg ezt a telefont, mert amúgy drága lenne. Ördögi kör ez :)

Ja, amúgy Stauff: kioperáltam a régi telefonból a számaimat csv-be, google-be be, de sajnos a címtár minden egyes eleme üres: Minden adat a notes-ba került. Próbálkoztam mindenféle alternatívával, a neten rengeteg különféle leírást találtam, de egyik sem segített. Végül sok szenvelgés után úgy döntettem unalmasabb, viszont gyorsabb, ha a gmailben egyesével átírom az adatokat. Így legalább belefér egy kis aktualizálás és szortírozás is. Ezek után ajánlom az új telefonnak, hogy gond nélkül kezelje a címtárat :D

Link to comment
Share on other sites

UC

Valaki el tudná gyorsan mondani, hogy az APN Droid (avagy az APN on/off - egy ilyen néven is fent volt a cucc a marketen) hogy mûködik? Pontosabban hogy kéne mûködnie?

Letöltöttem, feltelepíült, kitettem a fõképernyõre,mert menübõl indítva csak megköszöni, hogy telepítettem, és kéri, hogy tegyem ki a fõképernyõre. Ezután ha rákattintok nem történik a világon semmi. Nincs értesítés, nincs észrevehetõ változás. És még neve sincs az appnak, csak a menüben. Szóval most akkor mi van? :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Valaki el tudná gyorsan mondani, hogy az APN Droid (avagy az APN on/off - egy ilyen néven is fent volt a cucc a marketen) hogy mûködik? Pontosabban hogy kéne mûködnie?

Letöltöttem, feltelepíült, kitettem a fõképernyõre,mert menübõl indítva csak megköszöni, hogy telepítettem, és kéri, hogy tegyem ki a fõképernyõre. Ezután ha rákattintok nem történik a világon semmi. Nincs értesítés, nincs észrevehetõ változás. És még neve sincs az appnak, csak a menüben. Szóval most akkor mi van? :)

No, a neve pontosan APNdroid, az ikonja így néz ki: http://s3.amazonaws.com/mash_app/apps/1284...70135925149.png

Ha elindítod, akkor ezt a képet kell látnod:

http://wiki.androidforum.cz/images/Apndroid1.png

A wigdet pedig úgy néz ki, mint az ikonja, de zöld/piros színe van és nincs alá írva semmi. Értelemszerûen zöld állásban ON és piros állásban OFF.

Vannak a Marketen kamu appok is, fõleg a népszerû appokat próbálják utánozni, van amikor poénból, van amikor adathalász/vírusterjesztés/spammelés céljából. A fejlesztõ amúgy Martin Adamek, ha a fejlesztõ nevére keresel, akkor kilistázza az általa közzétett appokat.

Link to comment
Share on other sites

UC

Megvan, köszönöm szépen! Valószínüleg egy ilyen kamu dolgot szedtem le, most tökéletesen mûködik :)

Mégegy kérdés: elindítva a Disable all APN opció jól látom, jhogy minden kapcsolatot letilt, még a wifi-t is?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...