Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Melyik Játékot Fogod Megvásárolni A Közeljövőben?


Balee

Recommended Posts

-OJ-
18 minutes ago, SaltyDave said:

Úgy vennék egy Sekiro-t és egy RE3-at most. De mindkettő rohadt drága. És akarok egy Planet Zoo-t is. És most időm is lenne ezekre. Censored!. Ez így alsó hangon is 30k lenne. Jó legyen a Planet Zoo elhalasztva, akkor is 20k ha nagyon jó ajánlatot találok. Censored!.

Hardveraprón van Sekiro 7000Ftért

Én simán megvenném, ha nem lenne amúgy is hatalmas a backlog.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
Just now, -OJ- said:

Hardveraprón van Sekiro 7000Ftért

Én simán megvenném, ha nem lenne amúgy is hatalmas a backlog.

PC. Eladtam a PS4 Pro-m még ősszel.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
2 minutes ago, SaltyDave said:

PC. Eladtam a PS4 Pro-m még ősszel.

Sorry :happy:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
Just now, -OJ- said:

Sorry :happy:

Érteékelem a szándékot :) 

Legjobb felállás amit eddig találtam:
35-38 euró Sekiro
35-38 euró Planet Zoo

42 euró Resident Evil 3 (bár hozzáteszem még a Claire B playthrough várat magára a Leon A után szóval ezért hajlok Sekiro-ra először). 

Link to comment
Share on other sites

kaszman1
1 minute ago, -OJ- said:

Sorry :happy:

PC-n mióta szokás pénzt fizetni a játékokért? :troll:

No warez! Ment a ban OJ:sleep:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

-OJ-
Just now, SaltyDave said:

Érteékelem a szándékot :) 

Legjobb felállás amit eddig találtam:
35-38 euró Sekiro
35-38 euró Planet Zoo

42 euró Resident Evil 3 (bár hozzáteszem még a Claire B playthrough várat magára a Leon A után szóval ezért hajlok Sekiro-ra először). 

Amúgy....

PC-n mióta szokás pénzt fizetni a játékokért? :troll: Főleg olyanért, aminél nem a multi a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
1 minute ago, -OJ- said:

Amúgy....

PC-n mióta szokás pénzt fizetni a játékokért? :troll: Főleg olyanért, aminél nem a multi a lényeg.

Elvből.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
1 minute ago, SaltyDave said:

Elvből.

Addig ok,

én is voltam olyan barom/burzsuj, hogy első nap, teljes áron megvegyem a dobozos Half Life 2-t, Tiberium Warst, meg még egy párat (nem ma vettem utoljára PC-s játékot, mi?).

De ha csak az a lényeg, hogy 'legyen meg eredetiben is', akkor célszerűbb megvárni a leárazásokat.

Digitális verziókért meg aztán pláne nem adnék ma már tízezreket.

 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
7 minutes ago, -OJ- said:

Addig ok,

én is voltam olyan barom/burzsuj, hogy első nap, teljes áron megvegyem a dobozos Half Life 2-t, Tiberium Warst, meg még egy párat (nem ma vettem utoljára PC-s játékot, mi?).

De ha csak az a lényeg, hogy 'legyen meg eredetiben is', akkor célszerűbb megvárni a leárazásokat.

Digitális verziókért meg aztán pláne nem adnék ma már tízezreket.

 

Igen, a leárazásokra várok én is. Olcsón vásárolok mindent, és ezek nem elég olcsók még, csak csorgatom a nyálam. Ilyen 20-25 eurókban gondolkodok mindig. Meg hát kevés dolgot igyekszem venni. Lesz most elég költség költözéssel októberben ha nem cseszi el a vírus szituáció. Gépet újítani már nem is akarok, szóval lehet célszerű lenne ezekkel várni egy PS5-re, ha már visszafelé kompatibilis lesz. De mondjuk azt se vennék megjelenéskor szóval így alsó hangon minimum 2 év még :D

Link to comment
Share on other sites

-OJ-
1 minute ago, SaltyDave said:

Igen, a leárazásokra várok én is. Olcsón vásárolok mindent, és ezek nem elég olcsók még, csak csorgatom a nyálam.

PC-n könnyű, mert addig is van alternatíva. Konzolon vársz vagy veszed

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
32 minutes ago, -OJ- said:

PC-n könnyű, mert addig is van alternatíva. Konzolon vársz vagy veszed

A konzollal az a baj hogy nincs rá olyan játék a verekedősökön kívül ami hosszútávon lekötne. Mert vagy az, márpedig azon nagyon el tudom cseszni az idegeim és ráfüggeni egyszerre amit nem akarok többet. PC-n meg elvagyok a Total War Warhammer-el még évekig. Na már most ha konzolra épp nincs valami ami úgy is drága és ezért nem veszem meg, akkor porosodik, mert a legtöbb dologgal úgy vagyok hogy nem veszem meg, kivárok, és mire oda jut árban addigra úgy vagyok vele hogy "eh, ez nem is kell igazán" és nem veszem meg. Ami ezek közül úgy beragad és böki a csőröm még sokáig, azt szoktam megvenni. Az RE3 nem hype-ból érdekel hanem mert annyit szenvedtem az RE2-vel a Tyrant miatt amíg megtanultam kezelni és megint élveztem a játékot, hogy ezek után az RE3 ugyanúgy piszkálja a fantáziám mint amikor újratelepítettem az RE2-őt egy tucatszor kb., Sekiro pedig az amivel úgy voltam hogy áh majd jövőre ha olcsó lesz meg ráérek meg uborkaszezon van. A Planet Zoo az újdonság, inkább barátnőm miatt venném mert hogy nagyon szerette a régit, és mert sokkal jobban leköt a saját tempójú nyugis játék mostanság. Házakat újítok fel Sims 2-ben b*ssza meg :D . Kellett turkálni egy kicsit a cfg-ben hogy jók legyenek az árnyékok meg legyen full HD felbontás is, de megy. Szerencsére az all in one kiadást ingyen osztotta az EA valamikor.

Link to comment
Share on other sites

UC

Dave, határozottan azt gondolom, hogy meg kellene várnod, míg megjelenik a RE3, megnézni egy pár vdeót, hogy hogyan is van ez a dolog a Nemesis-szel, és csak akkor folytatni a sóvárgást, ha már tudod, hogy nem akasztod majd fel magad miatta.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

-OJ-
1 hour ago, SaltyDave said:

A konzollal az a baj hogy nincs rá olyan játék a verekedősökön kívül ami hosszútávon lekötne. Mert vagy az, márpedig azon nagyon el tudom cseszni az idegeim és ráfüggeni egyszerre amit nem akarok többet. PC-n meg elvagyok a Total War Warhammer-el még évekig.

 

Na már most ha konzolra épp nincs valami ami úgy is drága és ezért nem veszem meg, akkor porosodik, mert a legtöbb dologgal úgy vagyok hogy nem veszem meg, kivárok, és mire oda jut árban addigra úgy vagyok vele hogy "eh, ez nem is kell igazán" és nem veszem meg. Ami ezek közül úgy beragad és böki a csőröm még sokáig, azt szoktam megvenni. Az RE3 nem hype-ból érdekel hanem mert annyit szenvedtem az RE2-vel a Tyrant miatt amíg megtanultam kezelni és megint élveztem a játékot, hogy ezek után az RE3 ugyanúgy piszkálja a fantáziám mint amikor újratelepítettem az RE2-őt egy tucatszor kb., Sekiro pedig az amivel úgy voltam hogy áh majd jövőre ha olcsó lesz meg ráérek meg uborkaszezon van. A Planet Zoo az újdonság, inkább barátnőm miatt venném mert hogy nagyon szerette a régit, és mert sokkal jobban leköt a saját tempójú nyugis játék mostanság. Házakat újítok fel Sims 2-ben b*ssza meg :D . Kellett turkálni egy kicsit a cfg-ben hogy jók legyenek az árnyékok meg legyen full HD felbontás is, de megy. Szerencsére az all in one kiadást ingyen osztotta az EA valamikor.

Verekedősből engem egyedül a Dead or Alive köt le. A DoA5-öt éveken át toltam, előbb PS3-an majd egy kicsit még PS4-en is, de most már nyugdíjaztam és átváltottam a DoA6-ra. Tekkennel, Soul Caliburral és KoF-zel is el voltam, de fele annyira nem szórakoztat. A MK és az Injustice pedig semennyire. De azért megvan mindből a legújabb, ha épp ahhoz van kedve a társaságnak :happy:

Konzolra én semmit nem veszek meg újonnan. Nem létezik olyan a játék, amiért megjelenéskor kiadnék 20-30ezret. Inkább várok 1-1.5 évet és a többségnek már le is ment az áruk 3-6eFtra, amit már nem sajnálok rájuk, még akkor sem, ha megvétel után lehet még évekig porosodik a polcon - kivétel ez alól a ritkább japán címek, amik ugye nem soknak vannak meg, így a használt piac sem nyomja le az árukat. Szerencsére nem multizom, PS+ előfizetésem sem volt még soha (nem is várható), így nincs az, hogy gyorsan meg kell vennem valamit mert egy év múlva már halottak a szerverek. Engem csak a single érdekel, az pedig mindig ugyanolyan lesz.

Sims2-t rengeteg toltam, de ma már nem lenne rá időm. Ezért nem húzom be a pár ezerért osztogatott 3. vagy 4. részeket sem, úgysem játszanék velük.

RE-ből én még bele sem kezdtem a 2-be. Előbb végig kellene vinni az 1-et még egyszer Chris-szel is, de annak még nem jött el az ideje. Majd utána jöhet a RE2

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
47 minutes ago, UC said:

Dave, határozottan azt gondolom, hogy meg kellene várnod, míg megjelenik a RE3, megnézni egy pár vdeót, hogy hogyan is van ez a dolog a Nemesis-szel, és csak akkor folytatni a sóvárgást, ha már tudod, hogy nem akasztod majd fel magad miatta.

Van demója, szerencsére. Abszolút pozitívak a tapasztalataim. Egyrészt, nem nagyon közelít, ez inkább pszichológiai okokból teszi kevésbé félelmetessé. Másrészt, van egy dodge mechanika a játékban ami az RE2-ben nincs, innentől pedig minden gond megoldva részemről, mert így el tudom kerülni és nem érzem magam a játék által biztosított nagyon szegény repertoár miatt bezárva, mint az RE2-ben (hagyni kell hogy odajöjjön, animációt kicsalni, elrohanni mellette ami talán sikerül, nincs más út hogy elmenjek mellette egy szűk folyosón, vagy nagyot kerülök). Az RE3 nagyobb nyitottabb terekkel is dolgozik, és látszólag sokkal akciódúsabb, vannak robbanó hordók, a lezuhant trafó amivel be lehet stun-olni a közelében állókat, nagyon más mint az RE2 ha a tempót és a szabadságérzetet nézzük.

Van még pár nap megjelenésig, nekem ma és holnap még "szabad", másodikán megint barátnős hetem lesz (születésnapom lesz másodikán), harmadikán megjelenés. Addig még talán találok egy jó preorder árat, ha nem akkor várom a Sekiro akciót, időszerű lenne már az is, és kivárok egy jó CAPCOM akciót sokkal később. DMC5-ből kiindulva rekordidő alatt esni fog az ára meredeken, ha így belegondolok, pedig az is nagy siker volt.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

6 óra, szóval elnapolva egy mély leárazásig.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
1 hour ago, SaltyDave said:

6 óra, szóval elnapolva egy mély leárazásig.

Kb annyi amennyi a 2 is volt elsőre.

Jobban aggaszt, hogy általánosan közepesre értékelték.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
28 minutes ago, Hor1 said:

Kb annyi amennyi a 2 is volt elsőre.

Jobban aggaszt, hogy általánosan közepesre értékelték.

Nekem 14 órám van az elsőben és ez 90%-ban 1 playthrough. Ami nagyjából passzol is a leisure playthrough-val HLTB adatai szerint: https://howlongtobeat.com/game?id=57479 . Hozzá kell tenni az RE2-őt 20 dollárért vettem, és a fentiek ismeretében ide lövöm be az RE3 árát is.

A review-k alapján, különösen a gamespot in progress review-ja és ACG review-ja alapján úgy néz ki a demó nagyjából jól is reprezentálta a játékot, sokkal kevesebb logikai / kulcskeresős rész, és több akció nagyobb méretben. Ami alapvetően viszont ténylegesen lerövidíti a playthrought érzetre is, mert kevesebb valós játékidő megy el bizonyos dolgokra, aránylag kisebb részben lesz az élmény survival horror labirintus nem annyira egyértelmű kulcskereséssel és backtracking-el, sokkal egyenesebb, direktebb, és úgy néz ki pár helyszínt és teljes puzzle részeket ki is vágtak az eredeti RE3-hoz képest. Plusz nem nagyon van infó extra kampányokról, oké hogy Carlos játszható de számomra nem derült ki hogy itt is van ilyen A-B playthrough rendszer, vagy csak pár küldetésig őt irányítjuk és ennyi, mert ha úgy 6 óra, akkor tényleg gáz. Engem mondjuk úgy nem zavar, hogy 20 dollárra lőttem be az árat amit kiadnék érte.

Minden esetre a Sekiro agyonveri most nálam, a maga játékidejével https://howlongtobeat.com/game?id=57415 . Erről legalább tudom hogy nem az AC féle 70 óra de ebből fél óránként ismétlődik ugyanaz. Csak valahogy nem visz rá a lélek hype hiányában. 

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Ő még egy jó reviewer akit kedvelek. Azt hiszem jó lesz az 15$-ért is max, tudván hogy:

* 1 kampány van, nincs A+B side
* 5-6 óra
* És ebben vannak újrahasznált részek az RE2-ből.
* A videó után kicsit kontextusba került miért is várták ezt annyira a fanok (döntés lehetőségek, elágazások, több befejezés) és mind ki lettek vágva. 

Ez így tényleg egy DLC. Annak biztos piszok jó, de ennyi játékidővel, figyelembe véve hogy nem egy új játékért fizetsz (még is csak ott volt a kész RE2 minden háttér rendszere, animációk, ellenségek, inventory, sok fegyver stb.), ezt eltemettem min. 1 évre mire beesik oda az ára. Lehet lesz az fél is, mert a középszer review-k után hamar be fog zuhanni.

Na most szépen kihúztam mindent, mert a Sekiro drága 12k-ért (35 euró), a Planet Zoo drága 6k fölött és 10k-ba kerül (Humble-ön leakciózva, plusz a monthly sub-ból még jön le az árból, 28 euró), RE3 meg ugye lett ami. 

Éljen a spórolás!

Link to comment
Share on other sites

moody

Dragon Ball FighterZ-ről vélemény valakinek? Régóta szemezek vele, most egész olcsó akciósan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Viktor

Vagy beruházok újabb cities kiegészítőkbe, vagy Saint Row the Third: Remaster aztán mehet a kreténség ezerrel, meg a What I Got. :wub:

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Resident Evil-nek van valami megoldása, folytatása? Vagy csak végtelen zombiözön új karakterekkel? Érdekelne mi lesz Leonnal és Claire-el az RE2 után. Rohadt sok Resident Evil van nagyon himbálózó minőségben, mi az amit a 2-3 remake fényében érdemes lenne még? RE4 legendás, az oké, RE5-nek már semmi köze hozzá és agyatlan akció az egész, és tudom hogy a 7 egy független fps horror valami tanyasi családnál. De mi van a többivel? 6? Meg a csak alcímet viselők, part 1-2 (-3) stb. felállásúval? Jó lenne valami folytatás mert se füle se farka önmagában a 2-nek. A 4-re gondoltam mert 3 euró a HD remaster és Leon van benne, de tudván hogy kezdődik óriási lyuk tátong az RE2 vége és eközött.

szerk: utánanéztem, goofy shit az egész és semmi komolyan vehető története nincs. Kár, reméltem hogy a többi olyan mint a 2-3, de ilyen szuperhős szarság lesz.

Link to comment
Share on other sites

Hor1
53 minutes ago, SaltyDave said:

Resident Evil-nek van valami megoldása, folytatása? Vagy csak végtelen zombiözön új karakterekkel? Érdekelne mi lesz Leonnal és Claire-el az RE2 után. Rohadt sok Resident Evil van nagyon himbálózó minőségben, mi az amit a 2-3 remake fényében érdemes lenne még? RE4 legendás, az oké, RE5-nek már semmi köze hozzá és agyatlan akció az egész, és tudom hogy a 7 egy független fps horror valami tanyasi családnál. De mi van a többivel? 6? Meg a csak alcímet viselők, part 1-2 (-3) stb. felállásúval? Jó lenne valami folytatás mert se füle se farka önmagában a 2-nek. A 4-re gondoltam mert 3 euró a HD remaster és Leon van benne, de tudván hogy kezdődik óriási lyuk tátong az RE2 vége és eközött.

szerk: utánanéztem, goofy shit az egész és semmi komolyan vehető története nincs. Kár, reméltem hogy a többi olyan mint a 2-3, de ilyen szuperhős szarság lesz.

A sztori elég másodlagos, és mindig elég gagyi/campy volt. Fejlődött azért, de az első részben ez így nézett ki:

Hogy a részek minősége mennyire ingadozik az kérdéses, inkább a core gameplay ami más. Az 1-2 az tényleges a túlélőhorror, a 3 (a remake mindenképp) inkább akcióhorror, a 4 valahol a kettő között a survivalhoz közelebb, az 5-nél a coop volt a fontos, de elég jól el vagy látva felszereléssel, a 6 full akció, a 7 visszatér a survival gyökerekhez, de FPS nézetben.

Az Revelations 1-2 inkább epizodikus felépítésű, kisebb scope-al és terekkel, de érthető, az első rész pl 3DS-re jött ki először.

Igazából azok közül amelyekkel játszottam, a 6. részt mondanám gyengébbnek, de coopban azzal is el lehet lenni.

Még a Code Veronica-val nem jutottam sokra (ez követi Clairet a 2. rész után), azért az nem öregedett túl jól és egyelőre nem is kapott felújítást.

Link to comment
Share on other sites

Leon121
1 hour ago, SaltyDave said:

 A 4-re gondoltam mert 3 euró a HD remaster és Leon van benne

Kedves tőled, de most csak miattam igazán nem szükséges. :blush:

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Balee

The Last of Us 2 gyűjtőit, illetve a Death Stranding-et PC-re. 

A kisebb steames vásárlásokat nem írom. :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
15 hours ago, Balee said:

The Last of Us 2 gyűjtőit, illetve a Death Stranding-et PC-re. 

A kisebb steames vásárlásokat nem írom. :D

Váááá mennyi visszatérő, üdv újra köztünk ^_^ .

Death Stranding-et borzasztóan várom, de félek előrendelni, mi van ha trehány port lesz. Mondjuk Kojima önálló stúdiója és halasztva is lett minőségbiztosítási okokból, de... nem tudom, égettem már meg magam annyiszor így. Ha meg nem steam-en veszem nincs refund.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...