Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Procituning 3


oliba

  

142 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oliba

Pont ezt nem tudom felfogni, hogy másnak miért megy 333mhz-es FSB-n ugyanilyen proci??? :D

Neked sikerült felhúznod megközelitõleg 4,5ghz-re a procit. :D

Erre csak annyit tudok mondani, hogy minden proci más. Én válogattam a procim :D

Kitettek elég 4db E5200-est és szugeráltam és gondolkodtam, hogy vajon melyik lehet a legtuningosabb. Néztem õket 5 percig, mindenki nézett engem, hogy hát mit csinál ez a hülye... :D Persze fogalmam sem volt FPO alapján, hogy melyik lehet a jobb, de ezek szerint eléggé belenyúltam a tutiba :D 1,25V-os VID R0-ásoknál olyan ritka, mint 1,1V M0-ásoknál :D Sajna FSB-je ennek se valami magas, ez eléggé le is korlátozott tuningban :(

Link to comment
Share on other sites

OG

Erre csak annyit tudok mondani, hogy minden proci más. Én válogattam a procim :D

Kitettek elég 4db E5200-est és szugeráltam és gondolkodtam, hogy vajon melyik lehet a legtuningosabb. Néztem õket 5 percig, mindenki nézett engem, hogy hát mit csinál ez a hülye... :D Persze fogalmam sem volt FPO alapján, hogy melyik lehet a jobb, de ezek szerint eléggé belenyúltam a tutiba :D 1,25V-os VID R0-ásoknál olyan ritka, mint 1,1V M0-ásoknál :D Sajna FSB-je ennek se valami magas, ez eléggé le is korlátozott tuningban :(

Nekem nem volt nagy választásom, mivel úgy rendeltük meg a tesómmal egyik nagykereskedésbõl a procit...

Link to comment
Share on other sites

HD2

Erre csak annyit tudok mondani, hogy minden proci más. Én válogattam a procim :D

Prociba én is szerencsés voltam, 0,1V-al alacsonyabb feszen viszi a 4Ghz-et, mint az átlag. (Ugyanazon a feszen még 4,1 Ghz is stabil) Fölé meg még nem próbáltam, de tuti lehetne még srófolni, ha az alaplap bírná. :rolleyes: B)

Ellenben a rammal, ami bitang szar lett.

Link to comment
Share on other sites

OG

Rendelésnél vagy vásárlásnál nem lehet "lefizetni" az adott személyt, hogy "normális" procit adjon? Vagy ez ilyen zsákbamacska dolog?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Rendelésnél vagy vásárlásnál nem lehet "lefizetni" az adott személyt, hogy "normális" procit adjon? Vagy ez ilyen zsákbamacska dolog?

Bocs, de :lol:

Szerinted hány boltos tudja azt megmondani FPO alapján, hogy mennyit megy az adott proci? Kb. 0. Aki meg tudja, az vagy megtartja magának, vagy eladja pl. itt jó áron. :) De oli errõl is tudna mesélni. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Rendelésnél vagy vásárlásnál nem lehet "lefizetni" az adott személyt, hogy "normális" procit adjon? Vagy ez ilyen zsákbamacska dolog?

Lehet válogatottat venni a linkelt oldalon, de E5200-as válogatás nincs már, max olyan darabok, amik jobban mennek

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

giga hûtõ? :) valami g-power féle?

aha :)

ez

Mondjuk 1680-as fordulaton használom, mert maxon kb megõrül tõle az ember. Eszméletlenül hangos.

Link to comment
Share on other sites

oliba

aha :)

ez

Mondjuk 1680-as fordulaton használom, mert maxon kb megõrül tõle az ember. Eszméletlenül hangos.

De minimumon sem lehet valami halk :)

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

1680on majdnem néma :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

1680on majdnem néma :)

Na látod, ezt nem hiszem el :D 11cm-es venti 1000rpm-en majdnem néma :)

Link to comment
Share on other sites

OG

Bocs, de :lol:

Szerinted hány boltos tudja azt megmondani FPO alapján, hogy mennyit megy az adott proci? Kb. 0. Aki meg tudja, az vagy megtartja magának, vagy eladja pl. itt jó áron. :) De oli errõl is tudna mesélni. :D

Biztosan van egy-két aki megtudja mondani. Gondolkoztam megveszem havertól a régi P4-ét, de õ sem tudja húzni. Bár amikor vette a gépét nem sokat tudodd ezekrõl a dolgokról...

Lehet válogatottat venni a linkelt oldalon, de E5200-as válogatás nincs már, max olyan darabok, amik jobban mennek

Ha vennék új LGA 775-ös procit, akkor jobbat. Gondolkoztam valami olcsóbb Q 9xxx-nél, de annak is leglaább3évet ki kéne birnia, meg perszeo tt van, hogy nem-e olyat veszek, amit húzni sem tudok. Bár, most kihúzom még legalább 1 évig ezzel, aztán nekikezdek a "géptatarozásnak". :D

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Na látod, ezt nem hiszem el :D 11cm-es venti 1000rpm-en majdnem néma :)

Azért mondtam hogy "majdnem" Nyilván van hangja, De a max fordulathoz képest elenyészõ, és nem zavaró :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

IPB Image

IPB Image

folyt. köv. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Nem tartott sokáig a procim :D Grat az eredményhez :) Ezek stabilak, vagy csak bootképesek? :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nem tartott sokáig a procim :D Grat az eredményhez :) Ezek stabilak, vagy csak bootképesek? :)

Köszi! :D Hát nem, tartott sokáig, de ezt nem bírtam otthagyni. :D

A fölsõ boot, de 1.5V-al a 4,3GHz fölött is menne, az alsót most tesztelem. Elméletileg 1.1V körül vinnie kéne az alap órajelet, a vid pedig 1.2V. :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Köszi! :D Hát nem, tartott sokáig, de ezt nem bírtam otthagyni. :D

A fölsõ boot, de 1.5V-al a 4,3GHz fölött is menne, az alsót most tesztelem. Elméletileg 1.1V körül vinnie kéne az alap órajelet, a vid pedig 1.2V. :)

Nocsak, már AMD is külön VID értékeket ad a kártyáinak? :blink: Régen fix 1,35V, vagy 1,4V volt az érték.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Nocsak, már AMD is külön VID értékeket ad a kártyáinak? :blink: Régen fix 1,35V, vagy 1,4V volt az érték.

A minek? :D

szerk: idle 0.880V B)

Link to comment
Share on other sites

oliba

A minek? :D

A prociinak :D

Te vetted meg akkor HERR-Z-tõl? :)

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

A prociinak :D

Te vetted meg akkor HERR-Z-tõl? :)

Igen. :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Igen. :)

Na, grat :D ÉN nem veszek már ebbe procit, szar az alapom :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Na, grat :D ÉN nem veszek már ebbe procit, szar az alapom :D

Na, kösz... :D Most nekem se ártana egy Crosshair. :D

Link to comment
Share on other sites

oliba

Na, kösz... :D Most nekem sem ártana egy Crosshair. :D

Hát vegyél gyorsan egyet :D Vagy majd Crosshair V Formula lesz? :D

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Hát vegyél gyorsan egyet :D Vagy majd Crosshair V Formula lesz? :D

Hát valamit már kéne, de nagyon visszatart egyelõre az AM3+. Ráadásul a Bulldozer is jön 2011 Q2-ben, úgyhogy... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hát valamit már kéne, de nagyon visszatart egyelõre az AM3+. Ráadásul a Bulldozer is jön 2011 Q2-ben, úgyhogy... :unsure:

Inkább Q3 eleje, legalábbis én úgy tudom, de ha nézzük a sok AMD késést, amit mostanában írnak, akkor még +1-2 hónap.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Inkább Q3 eleje, legalábbis én úgy tudom, de ha nézzük a sok AMD késést, amit mostanában írnak, akkor még +1-2 hónap.

Hát talán azzal nem csúsznak, bár kitudja. Ugye egyenlõre hivatalosan az asztali Bulldozer Q2, a szerver pedig Q3. Azt hiszem a tömegtermelés februárban indulna, a mintavételezés meg idén december. :)

Ennek meg úgy látszik kell az 1.3V a 3,7-hez. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...