Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Procituning 3


oliba

  

142 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

oliba

Itt is elkészült a savazás, tessék savazni

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Itt is elkészült a savazás, tessék savazni

ihs removal fail XD

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

ihs removal fail XD

Ez azért nem sok mindenkivel fordul elõ itt. :P

Link to comment
Share on other sites

oliba

ihs removal fail XD

Grat :D

Mondjuk én is sarkaztam le Athlon XP-t, de ez nem számít szerintem tuninghibának, inkább hûtéscserehibának. Bár a proci ment még utána 600Mhz-en :D

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Másik topic zárt, azért itt kell megkérdeznem, Vásároltam ilyen pasztát, a proci cooler közé, injekciós tûbe van betöltve hy- 510 a neve v a kódja.

A "szaküzletben" azt mondták, hogy a peociról pl 1 régi telefonkártyával távolítsam el a gyári trutyit :)) Itt is érdekelne, egy tanács, mert ha szétszedtem, és nem mûködik bajban leszek :))

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Másik topic zárt, azért itt kell megkérdeznem, Vásároltam ilyen pasztát, a proci cooler közé, injekciós tûbe van betöltve hy- 510 a neve v a kódja.

A "szaküzletben" azt mondták, hogy a peociról pl 1 régi telefonkártyával távolítsam el a gyári trutyit :)) Itt is érdekelne, egy tanács, mert ha szétszedtem, és nem mûködik bajban leszek :))

Én a régi eltávolítását úgy csinálom, hogy kiveszem a procit és egy kis vatta + aceton kombóval lemosom, majd mehet vissza. Rá a paszta, és vékonyan szétkenni a procin (erre pl. jó a telefonkártya), aztán mehet rá vissza a hûtõ.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Másik topic zárt, azért itt kell megkérdeznem, Vásároltam ilyen pasztát, a proci cooler közé, injekciós tûbe van betöltve hy- 510 a neve v a kódja.

A "szaküzletben" azt mondták, hogy a peociról pl 1 régi telefonkártyával távolítsam el a gyári trutyit :)) Itt is érdekelne, egy tanács, mert ha szétszedtem, és nem mûködik bajban leszek :))

Telefonkártyával? :ph34r:

Adok egy pacsit, ha száraz dologgal leszeded a pasztát, mert 0% esélye van ennek. Menõbbek sörrel szedik le, én körömlakklemosóval és zsepivel törlöm le. Utána 1-2 nyálas zsepi, hogy a lemosó film rétegét "lenyaljam", mert az kárt okozhat a pasztában.

Ja és a hûtõrõl is távolítsd el a gyári trutyit.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Telefonkártyával? :ph34r:

Adok egy pacsit, ha száraz dologgal leszeded a pasztát, mert 0% esélye van ennek. Menõbbek sörrel szedik le, én körömlakklemosóval és zsepivel törlöm le. Utána 1-2 nyálas zsepi, hogy a lemosó film rétegét "lenyaljam", mert az kárt okozhat a pasztában.

Ja és a hûtõrõl is távolítsd el a gyári trutyit.

Na csak nem vagyok annyira sötét, én is valami szert kérdeztem, de azt mondta, árthat a procinak. Szal akkor aceton az még belefér?

AMd proci, nem fog köhögni ?:))

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Na csak nem vagyok annyira sötét, én is valami szert kérdeztem, de azt mondta, árthat a procinak. Szal akkor aceton az még belefér?

AMd proci, nem fog köhögni ?:))

Úgyis hetspreader van rajta, a fémmel meg nem csinál semmit.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Jol allok, most a cooler nem kivanja elhagyni a processzort:

pic 01

Pic 02

kibiztositottam amit kellett meg azt a 4 csavart is kiszedtem, de semmi eredmeny. lehet h hozzaragadt a procihoz :o?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Jol allok, most a cooler nem kivanja elhagyni a processzort:

pic 01

Pic 02

kibiztositottam amit kellett meg azt a 4 csavart is kiszedtem, de semmi eredmeny. lehet h hozzaragadt a procihoz :o?

Hozzá tud ragadni a hûtõ a procihoz, mozgasd óvatosan a hûtõt hogy szétjöjjön, ne húzd túl erõsen mert kijöhet a foglalatból a proci és megsérülhet egy pár lába. Meg persze nézd meg hogy tényleg nem tartja-e már semmi a hûtõt, amd-nél nem tudom hogy van a rögzítés.

Link to comment
Share on other sites

trialboj

Hozzá tud ragadni a hûtõ a procihoz, mozgasd óvatosan a hûtõt hogy szétjöjjön, ne húzd túl erõsen mert kijöhet a foglalatból a proci és megsérülhet egy pár lába. Meg persze nézd meg hogy tényleg nem tartja-e már semmi a hûtõt, amd-nél nem tudom hogy van a rögzítés.

kosz t;nyleg hozzaragadt 1 kicsit de lejott minden ok :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Telefonkártyával? :ph34r:

Adok egy pacsit, ha száraz dologgal leszeded a pasztát, mert 0% esélye van ennek. Menõbbek sörrel szedik le, én körömlakklemosóval és zsepivel törlöm le. Utána 1-2 nyálas zsepi, hogy a lemosó film rétegét "lenyaljam", mert az kárt okozhat a pasztában.

Ja és a hûtõrõl is távolítsd el a gyári trutyit.

Fene a pofáját annak, aki seritalt önt a procira... :D

Mikor a multkor megreparáltam a téhomos D-Link modem hûtését, Loctite tengely-agy fémragasztóval ragasztottam oda az IC-hez a bordát...nazt legfeljebb 10-kilós kalapáccsal lehet leszedni, ha egyáltalán... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Jesssz, van Phenom 1 a listában :D B)

Bár inkább az AThlon XP amit hajtok B)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Fene a pofáját annak, aki seritalt önt a procira... :D

Mikor a multkor megreparáltam a téhomos D-Link modem hûtését, Loctite tengely-agy fémragasztóval ragasztottam oda az IC-hez a bordát...nazt legfeljebb 10-kilós kalapáccsal lehet leszedni, ha egyáltalán... :lol:

[sm52] Hú bazz majdnem leestem a székrõl :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

kezdetnek az elõzõ procim napira :

Alaplap: ASUS A7N8X-E DLX

Proci: Athlon XP 1700+ (AXDA1700DUT3C 9785676280027 JIUHB 0309VPMW)

Órajel: 1466 @ 2669MHZ

Feszültség : 1,85V

Léghûtés

82%-os tuning!

1466 @ 2669MHZ - CPU-Z

-=Sandra 2007 Arithmetic Benchmark=-

Athlon XP 1700+ @ 3400+ (11X133 @ 16.0X166)

Drystone : 7918MIPS

Whetstone : 4168MFlops

Link to comment
Share on other sites

HD2

Athlon XP 1700+ @ 3400+ (11X133 @ 16.0X166)

Drystone : 7918MIPS

Whetstone : 4168MFlops

Kíváncsiságból megnéztem nekem milyen. :P

Dhrystone: 113.74 GIPS = 113740MIPS

Whetstone: 46.34 GFLOPS = 46340 MFLOPS

Peak Processing Performance: 64Gflops

Azért durva hogy fejlõdik az informatika.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kíváncsiságból megnéztem nekem milyen. :P

Dhrystone: 113.74 GIPS = 113740MIPS

Whetstone: 46.34 GFLOPS = 46340 MFLOPS

Peak Processing Performance: 64Gflops

Azért durva hogy fejlõdik az informatika.

Igen, bár ezen elgondolkodtam h talán ha egy I5 vagy I7-et lemérnénk egy régi Sandrával (vagy ezt egy újabbal) (esetleg 2007-essel nézted meg?) ugyanezt kapnánk-e?

Tény h egy I5 nyilván erõsebb azonos órajelen vagy magasabban pláne, de ennyivel?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Igen, bár ezen elgondolkodtam h talán ha egy I5 vagy I7-et lemérnénk egy régi Sandrával (vagy ezt egy újabbal) (esetleg 2007-essel nézted meg?) ugyanezt kapnánk-e?

Tény h egy I5 nyilván erõsebb azonos órajelen vagy magasabban pláne, de ennyivel?

Nem tudom hogy a 2007-et még lehet-e egyáltalán tölteni, de az is benne van hogy az új programok használják az új utasításkészleteket tehát aktuális programnál az új eredménye a reális.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

+ a régi program kezeli-e a több végrehajtói szálat?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

+ a régi program kezeli-e a több végrehajtói szálat?

Az [sMT] és a [2SMT] -t azt kezelte már a 2003 is ...

Link to comment
Share on other sites

_Maxtreme_

Srácok ezek a 965-ös BE-k meddig szoktak "menni"?

Tegnap este óra 3720-on próbálgatom, eddig úgy tûnik stabil.

IPB Image

Link to comment
Share on other sites

oliba

Srácok ezek a 965-ös BE-k meddig szoktak "menni"?

Tegnap este óra 3720-on próbálgatom, eddig úgy tûnik stabil.

IPB Image

Változó. 1,4V-os fesszel úgy 3,7-4,1Ghz

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Srácok ezek a 965-ös BE-k meddig szoktak "menni"?

Tegnap este óra 3720-on próbálgatom, eddig úgy tûnik stabil.

http://noob.hu/2010/11/02/phenomclock.jpg

Ez egyelõre nem tûnik rossznak. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...