Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Xbox360 II. Rész


oliba

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
PZoley

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenen, hogy friss box tulajdonos vagyok és nagyon hangos a gép, rettentõen.

Na most annyit tudni kell, hogy hûtésmod van rajta (használtan vettem). Ma direkt szétszedtem, hogy kitakarítom a ganyéééét (ami persze sok volt benne), de a hang semmivel nem lett kisebb.

Most olyanra gondolok, hogy kikéne cserélni a ventilátort, de a kérdés, hogy fog e majd változni valamit és ha igen akkor milyen ventit vegyek?

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenen, hogy friss box tulajdonos vagyok és nagyon hangos a gép, rettentõen.

Na most annyit tudni kell, hogy hûtésmod van rajta (használtan vettem). Ma direkt szétszedtem, hogy kitakarítom a ganyéééét (ami persze sok volt benne), de a hang semmivel nem lett kisebb.

Most olyanra gondolok, hogy kikéne cserélni a ventilátort, de a kérdés, hogy fog e majd változni valamit és ha igen akkor milyen ventit vegyek?

Milyen hûtésmod van benne? Le van cserélve a gyári hûtõ, vagy csak overcooling megy? (Értsd: a kikapcsolás után még 5 percig pörgeti a ventit, hogy egyenletesen hûljön le).

A gyári hûtõvel amúgy semmi gond, teszi a dolgát, bár ha sokat használod akkor tényleg érdemes egy hatékonyabbat rárakni... ami igazából rettentõen zajos és az Xbox 360 zajosságának bõ 70%-át kiteszi az az optikai meghajtó. Ha van benne HDD akkor mindenképpen másold fel a játékokat és úgy játssz (ez amúgy az olvasót is kíméli). Jóval rövidebb töltési idõk mellett a drasztikusan visszavett hangerõ is jellemzõ! :) Utána már nem fog pörögni a lemez, csak a játék indításánál. Persze ha nem gyári hûtõ van rajta és az a zaj forrása akkor sajna nem tudok mit mondani, csak azt, hogy cseréld le...

...ebben nem tudok érdemben nyilatkozni, nekem gyári hûtõ van benne, ami ugyan nem a leghalkabb, de nem is olyan vészes.

Link to comment
Share on other sites

PZoley

Milyen hûtésmod van benne? Le van cserélve a gyári hûtõ, vagy csak overcooling megy? (Értsd: a kikapcsolás után még 5 percig pörgeti a ventit, hogy egyenletesen hûljön le).

A gyári hûtõvel amúgy semmi gond, teszi a dolgát, bár ha sokat használod akkor tényleg érdemes egy hatékonyabbat rárakni... ami igazából rettentõen zajos és az Xbox 360 zajosságának bõ 70%-át kiteszi az az optikai meghajtó. Ha van benne HDD akkor mindenképpen másold fel a játékokat és úgy játssz (ez amúgy az olvasót is kíméli). Jóval rövidebb töltési idõk mellett a drasztikusan visszavett hangerõ is jellemzõ! :) Utána már nem fog pörögni a lemez, csak a játék indításánál. Persze ha nem gyári hûtõ van rajta és az a zaj forrása akkor sajna nem tudok mit mondani, csak azt, hogy cseréld le...

...ebben nem tudok érdemben nyilatkozni, nekem gyári hûtõ van benne, ami ugyan nem a leghalkabb, de nem is olyan vészes.

Igazából én úgy vettem észre, hogy a ventilátor generálja az irgalmatlan zajt. De mondjuk megpróbálom azért azt is amit te mondtál. Kikötöm a DVD-t és megpróbálom, hátha jobb lesz...:S

Köszönöm szépen :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Igazából én úgy vettem észre, hogy a ventilátor generálja az irgalmatlan zajt. De mondjuk megpróbálom azért azt is amit te mondtál. Kikötöm a DVD-t és megpróbálom, hátha jobb lesz...:S

Köszönöm szépen :)

Ha kikötöd a DVD-t akkor semmit sem fogsz tudni elindítani. Ha HDD-re másolod a játékot akkor is kell a DVD meghajtó, mert a játék elindításához kb 10 másodpercig olvassa a lemezt.

Link to comment
Share on other sites

PZoley

Ha kikötöd a DVD-t akkor semmit sem fogsz tudni elindítani. Ha HDD-re másolod a játékot akkor is kell a DVD meghajtó, mert a játék elindításához kb 10 másodpercig olvassa a lemezt.

Bukics :D

Link to comment
Share on other sites

PZoley

Még 1 kéréds. :)

Találtam egy lapon vmit, idézem.

"Hûtésmod fajtái:

- Vízhûtés: ez egy olyan gépezet ami keringeti a hûs vizet

- Ventilátorok sebességnövelése: megnöveli a ventilátorok sebességét ezért jobban hûti a gépet

- Visszahûtés . ez a gép kikapcsolása után is pörgeti a ventilátorokat 5 percig

- intercooler:na ezt soha de tényleg soha ne vegyél a gépedre. legyengíti a gyári ventit és elveszi az áramot a tápból egyszóval kinyírja a géped."

Kérdés ezzel kapcsolatban, lehet az hogy nekem egyszerre kettõ fut? sebesség növelés és az overcooling? Ha igen mibõl tudom megállapítani?

Upsz 2 kérdés...:D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Még 1 kéréds. :)

Találtam egy lapon vmit, idézem.

"Hûtésmod fajtái:

- Vízhûtés: ez egy olyan gépezet ami keringeti a hûs vizet

- Ventilátorok sebességnövelése: megnöveli a ventilátorok sebességét ezért jobban hûti a gépet

- Visszahûtés . ez a gép kikapcsolása után is pörgeti a ventilátorokat 5 percig

- intercooler:na ezt soha de tényleg soha ne vegyél a gépedre. legyengíti a gyári ventit és elveszi az áramot a tápból egyszóval kinyírja a géped."

Kérdés ezzel kapcsolatban, lehet az hogy nekem egyszerre kettõ fut? sebesség növelés és az overcooling? Ha igen mibõl tudom megállapítani?

Upsz 2 kérdés...:D

Erõteljesen hallgatózol :D

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Még 1 kéréds. :)

Találtam egy lapon vmit, idézem.

"Hûtésmod fajtái:

- Vízhûtés: ez egy olyan gépezet ami keringeti a hûs vizet

- Ventilátorok sebességnövelése: megnöveli a ventilátorok sebességét ezért jobban hûti a gépet

- Visszahûtés . ez a gép kikapcsolása után is pörgeti a ventilátorokat 5 percig

- intercooler:na ezt soha de tényleg soha ne vegyél a gépedre. legyengíti a gyári ventit és elveszi az áramot a tápból egyszóval kinyírja a géped."

Kérdés ezzel kapcsolatban, lehet az hogy nekem egyszerre kettõ fut? sebesség növelés és az overcooling? Ha igen mibõl tudom megállapítani?

Upsz 2 kérdés...:D

Én ezt az intercoolert nem értem, egyáltalán mi akar az lenni?

Link to comment
Share on other sites

PZoley

Erõteljesen hallgatózol :D

Hmm... Kitudnád fejteni bõvebben? :D (amúgy nem kell mert porszívó mellet is kitûnõen hallom a gépet...:D)

LorDiablo

Igazából én sem értem pontosan. Én olyanra gondolok, hogy a procira ráraknak még 1 ventit, vagy a tetejére. TALÁN :)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hmm... Kitudnád fejteni bõvebben? :D (amúgy nem kell mert porszívó mellet is kitûnõen hallom a gépet...:D)

LorDiablo

Igazából én sem értem pontosan. Én olyanra gondolok, hogy a procira ráraknak még 1 ventit, vagy a tetejére. TALÁN :)

- Visszahûtés . ez a gép kikapcsolása után is pörgeti a ventilátorokat 5 percig

Lassan írom :D

kikapcsolod a gépet és ha utána is pörög a venti, akkor ez benne van.

Már persze ha hallgatózol :D

Link to comment
Share on other sites

PZoley

- Visszahûtés . ez a gép kikapcsolása után is pörgeti a ventilátorokat 5 percig

Lassan írom :D

kikapcsolod a gépet és ha utána is pörög a venti, akkor ez benne van.

Már persze ha hallgatózol :D

Igen ez tudom, hogy benne van. Igazából a kérdés az az, hogy a venti sebesség növelése is lehet egy idõben vele?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Hmm... Kitudnád fejteni bõvebben? :D (amúgy nem kell mert porszívó mellet is kitûnõen hallom a gépet...:D)

LorDiablo

Igazából én sem értem pontosan. Én olyanra gondolok, hogy a procira ráraknak még 1 ventit, vagy a tetejére. TALÁN :)

Azért furcsa mert én ilyenrõl eddig csak autókban hallottam ahol a feltöltésre használt levegõt hûtötték hogy ne legyen nagyobb a térfogata a meleg miatt. De az xboxban nincs turbó vagy kompresszorfeltöltés. :D

Link to comment
Share on other sites

PZoley

Azért furcsa mert én ilyenrõl eddig csak autókban hallottam ahol a feltöltésre használt levegõt hûtötték hogy ne legyen nagyobb a térfogata a meleg miatt. De az xboxban nincs turbó vagy kompresszorfeltöltés. :D

A meglepetés erejével :)

Link to comment
Share on other sites

4utox3c

A meglepetés erejével :)

én úgy tudom, hogy az xboxos intercooler az ilyen plusz ventilátor amit a gép hátuljára teszel rá.

btw jön valaki BGS-re?

Link to comment
Share on other sites

Globalhardcore

A problémám az lenne, hogy van egy smc wbr14-g2 wireless routerem amivel szeretném összekötni az xbox 360-t. Vezetékes csatlakozással nincs gondom, de wirelessel igen. Lehet, hogy gagyi régi már a routerem de a célnak meg kell, hogy feleljen! A legfissebb firmware van rajta! A routeren a wifi mûködik, hiszen a notebook látja és rá is tud csatlaozni a netre. Mit kell beállítanom az xboxban, hogy fel is csatlakozzon a netre? A routeremet látja az xbox, a jelerõsség kiváló! A pc tesztnél már azonnal hibát jelez. Beállítottam a net usernevét és jelszavát, tud a box csatlakozni a routerhez de még is valami gondja van. Milyen ip címet, maszkot és átjárót kell beállítani? Milyen DNS és mac címet? Nem értem. Az xbox-t nem akarom összekötni a notebookkal, nem is lenne értelme, hiszen ezért van a router, hogy egymástól függetlenül tudjanak kapcsolódni a netre!

Hol a hiba? Diginetem van ami nagyon gyors! :o

Link to comment
Share on other sites

Balee

Jó kérdés, PS3-nál, PSP-nél nálam meg kell adni a netes felhasználónevet és jelszót, és az sem mindegy, hogy a router milyen Wlan security módban van, nekem WPA-PSK AES-re van állítva, IP-t és a többit meg automatikusra állítsd.

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A problémám az lenne, hogy van egy smc wbr14-g2 wireless routerem amivel szeretném összekötni az xbox 360-t. Vezetékes csatlakozással nincs gondom, de wirelessel igen. Lehet, hogy gagyi régi már a routerem de a célnak meg kell, hogy feleljen! A legfissebb firmware van rajta! A routeren a wifi mûködik, hiszen a notebook látja és rá is tud csatlaozni a netre. Mit kell beállítanom az xboxban, hogy fel is csatlakozzon a netre? A routeremet látja az xbox, a jelerõsség kiváló! A pc tesztnél már azonnal hibát jelez. Beállítottam a net usernevét és jelszavát, tud a box csatlakozni a routerhez de még is valami gondja van. Milyen ip címet, maszkot és átjárót kell beállítani? Milyen DNS és mac címet? Nem értem. Az xbox-t nem akarom összekötni a notebookkal, nem is lenne értelme, hiszen ezért van a router, hogy egymástól függetlenül tudjanak kapcsolódni a netre!

Hol a hiba? Diginetem van ami nagyon gyors! :o

http://support.xbox.com/hu-hu/pages/xbox-l...g/wireless.aspx

Több oldalas leírás, mely lépésrõl lépésre bemutatja a konfigurálás menetét.

Amúgy nem értem miért, de be kell jelentkezni a többi oldal eléréséhez... nekem nem sikerült bejelentkeznem, de hátha neked menni fog. Egyébként az Xbox360-as kluboldalak és fórumok hemzsegnek a leírásoktól, hogy hogyan kell beállítani. A Microsoft pedig bekaphatja tövig, amiért a Supportot csak a regisztrált felhasználóknak teszi elérhetõvé és ennek tetejébe még bejelentkezni sem tudsz... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Loyaro

Sziasztok!Az lehetséges,hogy bármilyen tagság nélkül tudjak játszani?

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Sziasztok!Az lehetséges,hogy bármilyen tagság nélkül tudjak játszani?

Offline? Persze.

Link to comment
Share on other sites

torppapa

Segítsetek légszi! Valamiért amikor játszom a neten állandóan szétkapcsol a Live, van amikor vissza sem tud csatlakozni egy ideig. A többi gép ami rácsatlakozik a router/modemre (egyben van a 2, T-Home-os), azon bezzeg tökéletesen megy a net, csak itt van baj. Mi lehet a gond? A Halo Reach állandóan kiírja hogy moderate a NAT type-om, ezzel mit tudnék csinálni hogy újra jó legyen? Vagy egyáltalán mit csináljak hogy ezt a szétkapcsolást végre ne csinálja? Kicseréltem már a netkábelt is egy újra, próbáltam azt hogy ki-be kapcsolom a modemet/routert, megnéztem a modem tûzfalát és elvileg engedélyezve van, átdugtam másik portba is és ugyanúgy rossz. Mit kéne még csinálnom hogy végre jó legyen?! Haveromnál kipróbáltam az xbox-ot az õ net-jével, és nála tökéletesen ment minden, még úgy is hogy közbe teljes sebességgel töltötte le a videókártya-driver telepítõjét. Nem értem akkor nálam miért rossz... Aki tudja a választ légyszi tényleg segítsen, már lassan több mint egy negyed éve nem tudom megoldani a problémát, itt küszködök vele és egyszerûen már ötletem sincs hogy mit csináljak. (Nem kell a NAT-ról szóló hivatalos xbox oldal, azt már néztem és amit idáig meg tudtam csinálni onnan(ki-be kapcsolgatás, újra bedugom a netkábelt, megnézem a tûzfalat), azokkal is ugyanolyan rossz.)

Link to comment
Share on other sites

Jelan

Nekem MW2-nek volt ilyen NAT baja, de mikor kinyitottam, akkor megoldódott.

Link to comment
Share on other sites

torppapa

És mit csináltál hogy jó lett? :D Engem pont ez érdekelne, pont a legfontosabb részt hagytad ki. xD

Link to comment
Share on other sites

Jelan

És mit csináltál hogy jó lett? :D Engem pont ez érdekelne, pont a legfontosabb részt hagytad ki. xD

A routeremen van egy olyan, hogy NAT: Open, Closed

Megnyitottam és azóta jó. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
trialboj

Hali az Xbox 360 4GB (Slim), ugye nem rendelkezik merevlemezzel, de ha nekem van 1 régebbi boxom, amiben van egy 60 as hdd, akkor azt használhatnám ezzel a slimmel ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...