Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dvd és Blu-ray írók 2.


oliba

Recommended Posts

kaliban

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...Samsung Super WriteMaster DVD íróm van. Melyik legújabb firmware kell hozzá, h gyorsabban írja a DVD-ket? Kb 3× annyi idõbe telik megírnia minden egyes DVD-t. Legyen itt szó CD-rõl, DL-rõl vagy DVD lemezrõl. Vagy valami más lehet a baj? Próbálkoztam több íróprogrammal is, de mindegyiknél ugyan az.

Köszönöm elõre is a segítséget!!

Üdv: Kölyök

Mihez képest 3× annyi idõ ?

Plusz nem ártana tudni a PONTOS típusjelzést, anélkül halott dolog a frissítés...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gerro

hali

itt egy AIDA kép a DVD írómról

vettem kétoldalas lemezt: DVD+R DL double layer data/video

mégsem tudok kiírni semmit, Neroval próbáltam, de szerinte nem írható a lemez

én néztem el valamit? :unsure:

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

kaliban

hali

itt egy AIDA kép a DVD írómról

vettem kétoldalas lemezt: DVD+R DL double layer data/video

mégsem tudok kiírni semmit, Neroval próbáltam, de szerinte nem írható a lemez

én néztem el valamit? :unsure:

[GSF] Picture

Az Aida is azt írja... azaz nem támogatja a DL lemezeket az író sajna...

Link to comment
Share on other sites

gerro

Az Aida is azt írja... azaz nem támogatja a DL lemezeket az író sajna...

és akkor mi az az írási sebességeknél, hogy 2.4x?

meg hogy DVD+R9 Dual Layer...olvasás+írás? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

lehet hibás is a lemez. try another one.

volt egy haver, még a DVD-k korai szakaszában vett dvd-r lemezt, amirõl hiányzott a lead-in sáv. persze -r-t azt hitte hogy akkor nem tud írni, cska a valamivel drágább (akkor még) +R-t. aztán mutattam neki hogy miért nem, és lám mégis írt -R lemezt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Luke2135

Sziasztok!

Ez nem teljesen ide tartozik, de (a forgalmazó fórumán nem vagyok elég potenciális vásárló, ott nem kérdezhetem meg) hátha van valakinek tippje. Vettem két Blu-Ray filmet, konzolon lejátszottam õket, és mindkettõnek nagyon sötét a képe, pedig a monitort film üzemmódra állítottam, ami elég komoly fényerõt jelent. Van valami trükk, amivel normális fényerõvel lehet megnézni a Blu-Ray filmeket, vagy célszerû elkerülnöm õket a jövõben?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Gw4Rdi4n

Hello, hello,

Nem ide tartozik, de ez áll hozzá a legközelebb. Szóval a laptopom (elég régi) nem látja a CD-DVD olvasót. Mindent kipróbáltam ami tõlem telt de semmi. Valaki valami tipp? Ja és egyik pillanatról a másikra történt.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hello, hello,

Nem ide tartozik, de ez áll hozzá a legközelebb. Szóval a laptopom (elég régi) nem látja a CD-DVD olvasót. Mindent kipróbáltam ami tõlem telt de semmi. Valaki valami tipp? Ja és egyik pillanatról a másikra történt.

Ez a topik ménem jó ? :D

http://www.gamestar.hu/forum/index.php?showtopic=12812

De ide is jöhet.

Mi az a mindent kipróbáltál ?

Mit csináltál pontosan ?

Az Eszközkezelõ sem látja ?

Link to comment
Share on other sites

Gw4Rdi4n

Ez a topik ménem jó ? :D

http://www.gamestar.hu/forum/index.php?showtopic=12812

De ide is jöhet.

Mi az a mindent kipróbáltál ?

Mit csináltál pontosan ?

Az Eszközkezelõ sem látja ?

Elõször is bocs mindenért. A minden pedig: hivatalos honlapról leszedtem egy firmware program telepítõt vagy mit az nem látta. Eszközeillesztõvel próbáltam nem látta. Újraindítás azután se változott semmi. Én ennyit tudok magamtól.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Elõször is bocs mindenért. A minden pedig: hivatalos honlapról leszedtem egy firmware program telepítõt vagy mit az nem látta. Eszközeillesztõvel próbáltam nem látta. Újraindítás azután se változott semmi. Én ennyit tudok magamtól.

Akkor valószínûleg rossz. Vedd ki (valószínûleg egy pöcök lenyomásával ezt megteheted), tisztítsd meg a csatlakozóját és rakd vissza. Ha ezek után sem jó, akkor valószínûleg tönkrement.

Link to comment
Share on other sites

Gw4Rdi4n

Akkor valószínûleg rossz. Vedd ki (valószínûleg egy pöcök lenyomásával ezt megteheted), tisztítsd meg a csatlakozóját és rakd vissza. Ha ezek után sem jó, akkor valószínûleg tönkrement.

Kösz mindent. esetleg nem tudsz küldeni egy linket arról az illesztõprogramról ami jó lenne?

Link to comment
Share on other sites

XCube

Kösz mindent. esetleg nem tudsz küldeni egy linket arról az illesztõprogramról ami jó lenne?

Igazából ezeket a meghajtókat a rendszer magától felismeri, nem nagyon kell nekik külsõ illesztõprogram. Ha nem észleli az oprendszer, hogy rá van kötve egy optikai meghajtó, akkor az nagy valószínûséggel rossz, vagy az alaplappal való kapcsolattal van baj.

Azt még érdemes lenne megnézned, hogy a BIOS felismeri-e egyáltalán, mert ha az sem, akkor 100% -hogy kuka. A gép egyébként honnan származik?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
matyoxd

Táp ?

Azt tudtam h táp de boltokban milyen néven árulják/árulhatják?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Azt tudtam h táp de boltokban milyen néven árulják/árulhatják?

Az egy mezei sata tápkábel csatlakozó. :)

Link to comment
Share on other sites

matyoxd

Az egy mezei sata tápkábel csatlakozó. :)

Biztos csak mezei sata táp csatlakozó? Tudomásom szerint azok nagyobbak, ez meg kisebb mint egy sata adatkábel csatlakozó.

(A képen a jobb oldali csatlakozó a sata adatkábel csatlakozó ez biztos, megnéztem itthon :) )

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Biztos csak mezei sata táp csatlakozó? Tudomásom szerint azok nagyobbak, ez meg kisebb mint egy sata adatkábel csatlakozó.

(A képen a jobb oldali csatlakozó a sata adatkábel csatlakozó ez biztos, megnéztem itthon :) )

Nem, pont fordítva. A jobboldali a táp.

Link to comment
Share on other sites

matyoxd

Nem, pont fordítva. A jobboldali a táp.

A bal oldali 8 mm széles, a jobb oldali pedig pont 1 cm. Én úgy tudom, hogy a jobb oldali pont egy 7 tûs sata adatkábel méreteivel rendelkezik. Ki is próbáltam 1 ilyen kábellel (http://www.digistor.com/DIGISTOR-Standard-7-Pin-SATA-Cable-image.png) és tökéletesen ráillik. Neten hiába kerestem nem találtam még így sem semmilyen információt a bal oldali csatlakozóról. Így csak ez a méret van (8mm) amit itthon mértem le.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

A bal oldali 8 mm széles, a jobb oldali pedig pont 1 cm. Én úgy tudom, hogy a jobb oldali pont egy 7 tûs sata adatkábel méreteivel rendelkezik. Ki is próbáltam 1 ilyen kábellel (http://www.digistor.com/DIGISTOR-Standard-7-Pin-SATA-Cable-image.png) és tökéletesen ráillik. Neten hiába kerestem nem találtam még így sem semmilyen információt a bal oldali csatlakozóról. Így csak ez a méret van (8mm) amit itthon mértem le.

Jó, akkor tisztázzuk neked mi a bal oldal. De megjegyzem, hogy ez egy értelmetlen vita. Egyik a táp, másik az adatkábel csatija, és pont!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
_Maxtreme_

Srácok.

van valakink tapasztalata az olcsóbb BD lemezekkel kapcsolatba?

Vettem egy belsõ írót, és nem biztos hogy 990ft-ot ki szeretnék adni 1 lemezért :)

(esetleg még hw aprón körbenézek, hátha árulnak emberi összegért jobbféléket')

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
jagdtigger

Szépen kihalt a topik... :D

De vissza a témához. Szóval nemrég vettem egy LG DVD írót ami BR lemezt is képes olvasni. Ezzel a résszel nincs is gond. Viszont rajta van a lightscribe logo is, feltettem a programot ami kell hozzá. De az meg azt tolja a képembe hogy nincs támogatott eszköz. A típusjelzése ch08ns10 ami a LS nélküli változat. De akkor a logo meg mit keres rajta? :blink:

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Szépen kihalt a topik... :D

De vissza a témához. Szóval nemrég vettem egy LG DVD írót ami BR lemezt is képes olvasni. Ezzel a résszel nincs is gond. Viszont rajta van a lightscribe logo is, feltettem a programot ami kell hozzá. De az meg azt tolja a képembe hogy nincs támogatott eszköz. A típusjelzése ch08ns10 ami a LS nélküli változat. De akkor a logo meg mit keres rajta? :blink:

Ikszakták :D

Reklamálj az LG-nél hátha küldenek egy másikat :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tenderlumpling

Azzal lehet valamit csinálni, ha dvd meghajtó csak cdt olvas? Laptopos DVD írô.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Azzal lehet valamit csinálni, ha dvd meghajtó csak cdt olvas? Laptopos DVD írô.

Igen.

Óvatosan megfogod és lazán beleejted a kukába :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...