Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nézd+


-Dan-

Recommended Posts

OG

Jó kérdés, elég sokat bár még mindig jobb lehet mint az M1A2-esé [sm52] , annyit tudok hogy egy MTU MB 873 Ka-501 12 hengeres mindenevõ 1100 kW (1500 LE) dízelmotor van benne és egy tankolás után 550 km-ert tud megtenni.

Hát nem lepõdnék meg, ha benzinkutat vontatna maga után. :lol:

De súlya nem lehet olyan "sok" ha 1500LE ennyire könnyen elhúzza.

Más fórumon azt írják, hogy terepen 20 km megtételéhez 840 liter üzemanyagra volt szüksége egy tigrisnek. (Tudom, a videón lévõ tank nem tigris) :ph34r: Ez nem hinném hogy igaz, ez azt jelentené, hogy egy méter megtétele alatt fél deci üzemanyagot éget el.

Valaki meg ezt írja:

"A tigris tank motorja 21000 cm3-es volt.A tüzelõanyag tartálya 534(egyes források szerint 569)literes volt ami országúton 125-100km terepen pedig 60-80km megtételére volt elég. "

Én látatlanban olyan 50-60 literre tippeltem volna 100-on, úgy látszik alulbecsültem. :D

Gondolj bele, ha Maus tankokra lett volna gyártósor, az mennyit zabálhatott volna. :D

De a legdurvább az lett volna, ha megépitették volna az "1000 tonnás mozgó erõdöt"...

Link to comment
Share on other sites

HD2

Hát nem lepõdnék meg, ha benzinkutat vontatna maga után. :lol:

De súlya nem lehet olyan "sok" ha 1500LE ennyire könnyen elhúzza.

Gondolj bele, ha Maus tankokra lett volna gyártósor, az mennyit zabálhatott volna. :D

De a legdurvább az lett volna, ha megépitették volna az "1000 tonnás mozgó erõdöt"...

Landkreuzer P. 1000 Ratte

[biA] Picture

Van nagyobb is. :D

P. 1500 monster tank

[biA] Picture

Kár, hogy egyikbõl sem lett semmi, bár szerintem meg sem lehetett volna valósítani õket.

Szerintem az utóbbi gyakorlatilag elpusztíthatatlan lenne. Bár a mozgás is nehézkes lenne vele. Beállították volna Berlinbe azt' megnyerték volna a háborút. :D

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát nem lepődnék meg, ha benzinkutat vontatna maga után. :lol:

De súlya nem lehet olyan "sok" ha 1500LE ennyire könnyen elhúzza.

Azért annyira nem lehet durva a fogyasztása, csak hogy legyen mihez nézni m1-esnek 1 Km megtétele 2 literbe fáj :lol: .

@HD2

Itt van pár adat a Tigrisről, ebből azt hiszem ki lehet hozni hogy mennyit eszik :D :

Általános tulajdonságok

Személyzet 5 fő

Hosszúság 8,45 m

Szélesség 3,72 m

Magasság 3,14 m

Tömeg 56.9 t

Páncélzat és fegyverzet

Páncélzat 25–110 mm (kései változaton 120 mm)

Elsődleges fegyverzet 8,8 cm Kwk 36 harckocsiágyú (L/56 űrmérethosszú)

Másodlagos fegyverzet 2×7.92 mm MG34

6 darab ködvető (korai)

Mozgékonyság

Motor 21 000 cm³, V12-es Maybach HL 210 P45 benzinmotor/23000 cm³ HL 230 P45

(642 LE)/515 kW (700 LE)

Felfüggesztés torziós rugó

Sebesség 41,5 km/h

Fajlagos teljesítmény 12,35 LE/t

Hatótávolság 40/195 km (terep/közút)

Üzemanyagtartály: 540 l

Ami pendig a a 2 lenti behemótot illeti kb egy atomreaktor kéne a meghajtásukhoz, abba meg inkább bele se gondolok ha ezekkel kanyarodni vagy megállni kéne, juj... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Szerintem az utóbbi gyakorlatilag elpusztíthatatlan lenne. Bár a mozgás is nehézkes lenne vele. Beállították volna Berlinbe azt' megnyerték volna a háborút. :D

Ezek nem lettek volna mások mint szép nagy célpontok!

Link to comment
Share on other sites

HD2

Ezek nem lettek volna mások mint szép nagy célpontok!

Igen, de kérdés mivel lövik õket. :D 1 méter (vagy akár több) acélt nehéz átütni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Igen, de kérdés mivel lövik õket. :D 1 méter (vagy akár több) acélt nehéz átütni.

Viszont hogyha alágyújtanak akkor olyan lesz mint egy óriási sütõ :lol: .

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Ez nem igaz ruszkik mit mûvelnek már megint [sm52] :

IIFZcsVcRH8

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Kicsit megkésve: Ez totál nyugtató. Felteszem a lejátszóra és vizsgák elõtt segít az elalvásban. Hihetetlen mennyire nyugtató. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Igen, de kérdés mivel lövik õket. :D 1 méter (vagy akár több) acélt nehéz átütni.

Elég ha rászornak repülõvel pár közepes bombát azok csinálnak olyan hõt h nem lesz jó ezekben a tankokban ülni.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

A klippje nagyon üt xD.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Mintha legalábbis Austin Powers filmet néznék :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ezt láttam már régebben, elég komoly, páran már leestek onnan - nem véletlenül van lezárva :D

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

Ezt láttam már régebben, elég komoly, páran már leestek onnan - nem véletlenül van lezárva :D

Hát akkor miért volt ott (végig) a biztonsági kötél?

A videó amúgy tetszett, én is szívesen elmennék hasonló helyekre :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Ez k.urva jó volt :lol:

Link to comment
Share on other sites

csontee

nos, nem tudom, kit érint, de ez hihetetlen, és nevetséges

http://eduline.hu/felsooktatas/20110110_fe...j_valtozat.aspx

A kibukott hallgatóknak minden eddiginél szigorúbb szankciókkal kell majd szembenézniük, a módosított koncepcióban ugyanis az áll, hogy „a felsõoktatási intézménybõl tanulmányi okból elbocsátott személy bármely felsõoktatási intézmény azonos szakára – amelyrõl elbocsátották – felvételi kérelmet nem terjeszthet elõ". Vagyis aki például az ELTE biológia szakára jár, de az egyik tantárgyból négyszer is elégtelent kapott, az ország egyetlen természettudományi karának biológia képzésén sem folytathatja tanulmányait.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...