Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

khabal

inkább ez vagy ez.

ez a corsair szimpatikus, de a 750W elég biztosan?

most nézem van ebbõl egy erõsebb, http://www.edigital.hu/Aktiv/Corsair_CMPSU...seg-p58704.html

sõt ez szerintem már beszélni is tud...

amúgy köszönöm a segítséget, a héten még veszek egy újat, szívesen meghallgatom a pro és kontrákat tõletek egy-egy tápról, hogy tájékozódjak

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

ez a corsair szimpatikus, de a 750W elég biztosan?

most nézem van ebből egy erősebb, http://www.edigital.hu/Aktiv/Corsair_CMPSU...seg-p58704.html

sőt ez szerintem már beszélni is tud...

amúgy köszönöm a segítséget, a héten még veszek egy újat, szívesen meghallgatom a pro és kontrákat tőletek egy-egy tápról, hogy tájékozódjak

Ja már egy jó 600w-os is elég lenne. Igazából a mostani tápod is azért nem elég mert hiába 500W, 12v-on csak 360w-ot tud leadni és a mai géeknél szinte minden már 12v-ról fogyaszt. Egyébként nekem pl 850w-os tápom van és az az én konfigomhoz is bőven elég tuningal együtt ami jelentősen megnöveli a fogyasztást.

Link to comment
Share on other sites

khabal

Ja már egy jó 600w-os is elég lenne. Igazából a mostani tápod is azért nem elég mert hiába 500W, 12v-on csak 360w-ot tud leadni és a mai géeknél szinte minden már 12v-ról fogyaszt. Egyébként nekem pl 850w-os tápom van és az az én konfigomhoz is bőven elég tuningal együtt ami jelentősen megnöveli a fogyasztást.

pontosan milyen tápod van?

plusz ha már ajánlottad memória bővítést, a mostani Corsair típushoz milyet vegyek szerinted? ugyanezt a típust vagy márkán belül valami mást?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

pontosan milyen tápod van?

corsair HX 850. Olyan mint az az AX amit lent linkeltél csak az AX-nek jobb a hatásfoka mert újabb széria.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

akkor ezért 14 ezer a villanyszámlám? :S

Részben lehet ez az oka.

Fõleg a VGA elég sokat fogyaszt.

Link to comment
Share on other sites

mio007

Az új gépemnél nem tudom megnézni pc wizardnak a hõfokokat és egyéb, számomra fontos adatokat. Ez miért van?

A réginél láttam vele a cpu-t, magokat, gpu, gpu környezete, hdd és környezete, ventik rpm-e, feszültségek stb. Ezzel meg csak a cpu fogasztását és a hdd hõmérsékletét látom. Gondolom ez az alaplap miatt. Esetleg megoldható, hogy a többit is elõcsaljam valahogy?

Link to comment
Share on other sites

gbal65

Az új gépemnél nem tudom megnézni pc wizardnak a hõfokokat és egyéb, számomra fontos adatokat. Ez miért van?

A réginél láttam vele a cpu-t, magokat, gpu, gpu környezete, hdd és környezete, ventik rpm-e, feszültségek stb. Ezzel meg csak a cpu fogasztását és a hdd hõmérsékletét látom. Gondolom ez az alaplap miatt. Esetleg megoldható, hogy a többit is elõcsaljam valahogy?

Everest a titka.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Everest a titka.

Illetve most már Aida64 :)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Az új gépemnél nem tudom megnézni pc wizardnak a hõfokokat és egyéb, számomra fontos adatokat. Ez miért van?

A réginél láttam vele a cpu-t, magokat, gpu, gpu környezete, hdd és környezete, ventik rpm-e, feszültségek stb. Ezzel meg csak a cpu fogasztását és a hdd hõmérsékletét látom. Gondolom ez az alaplap miatt. Esetleg megoldható, hogy a többit is elõcsaljam valahogy?

Hardverhibákban segítünk. Tilos az OFF!

Kérlek fáradj át a hûtés topikba.

Link to comment
Share on other sites

klarnorbert

nekem nem is tudtok segíteni?:S

Szevasztok!

Ha a kékhalálnál azt írja ki, hogy "Minden merevlemezt használó szolgáltatást kapcsoljon ki", akkor érdemes bevizsgáltatni a winchestert?

Máskor meg játék közben úgy fagy ki, hogy megáll a kép, a vinyó nem dolgozik, a procihûtó meg a vidikártyahûtõ meg megy. Máskor meg amikor rar-t csomagolok ki és közben youtube-n HD-s filmet nézek. A másik az meg, hogy legalább havonta rakhatom újra a gépet, annyira belassul, pedig nem telepítek sokmindent, csak alap dolgokat: driver, codec, msn, chrome, cod4. A merevlemezzel lehet a gáz?

És mégvalami: körülbelül a gép bekapcsolásától 3 perc, amire feláll a rendszer, újratelelpítés után is.

ez lenne

Link to comment
Share on other sites

gbal65

nekem nem is tudtok segíteni?:S

ez lenne

Lehet a vinyó haldoklik.

Link to comment
Share on other sites

Globalhardcore

Hello.

A következõ problémám lenne! Adott egy régi pc. Ez egy 2.8Ghz-es proci 478-s foglalatban, 2Gb DDR400-s RAM, AGP-s HD3850, Asus P4P800 alaplap. Egyik este még ment szépen majd amikor másnap be akartam kapcsolni akkor se kép se hang! A szó szoros értelmében! Hallani ahogy a coolermaster táp megy, a vinyó kattan és ennyi. Fekete képernyõ és kész. DE!!! Érdekes, hogy A videókari ventilátora nem indul el, de amint kicserélem egy X1650XT-re akkor ennek a ventilátora elindul. No mi lehet a bibi?

Egyenként kivettem minden hardver elemet. Memóriákat, lecsatoltam a vinyót, a dvd olvasót. Semmi. Úgy gondolom, hogy az alaplap halt be, mivel semmi nem jelenik meg a képernyõn! Ha más hardver lenne a baj akkor legalább kiírna valamit.

HELP!!!!

Link to comment
Share on other sites

ashtm

Hello.

A következõ problémám lenne! Adott egy régi pc. Ez egy 2.8Ghz-es proci 478-s foglalatban, 2Gb DDR400-s RAM, AGP-s HD3850, Asus P4P800 alaplap. Egyik este még ment szépen majd amikor másnap be akartam kapcsolni akkor se kép se hang! A szó szoros értelmében! Hallani ahogy a coolermaster táp megy, a vinyó kattan és ennyi. Fekete képernyõ és kész. DE!!! Érdekes, hogy A videókari ventilátora nem indul el, de amint kicserélem egy X1650XT-re akkor ennek a ventilátora elindul. No mi lehet a bibi?

Egyenként kivettem minden hardver elemet. Memóriákat, lecsatoltam a vinyót, a dvd olvasót. Semmi. Úgy gondolom, hogy az alaplap halt be, mivel semmi nem jelenik meg a képernyõn! Ha más hardver lenne a baj akkor legalább kiírna valamit.

HELP!!!!

Ha az alaplap halt volna meg, akkor a másik VGA-val se menne. A 3850 tûnik döglöttnek.

Ha biztosra akarsz menni, nézd meg a 3850-et egy másik gépben. ;)

Bár jobban elolvasva, amit írtál, úgy veszem ki, hogy az x1650-el is csak a VGA ventije megy.

Ebben az esetben valóban lehet az alaplap + még a 3850 is.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Hello.

A következõ problémám lenne! Adott egy régi pc. Ez egy 2.8Ghz-es proci 478-s foglalatban, 2Gb DDR400-s RAM, AGP-s HD3850, Asus P4P800 alaplap. Egyik este még ment szépen majd amikor másnap be akartam kapcsolni akkor se kép se hang! A szó szoros értelmében! Hallani ahogy a coolermaster táp megy, a vinyó kattan és ennyi. Fekete képernyõ és kész. DE!!! Érdekes, hogy A videókari ventilátora nem indul el, de amint kicserélem egy X1650XT-re akkor ennek a ventilátora elindul. No mi lehet a bibi?

Egyenként kivettem minden hardver elemet. Memóriákat, lecsatoltam a vinyót, a dvd olvasót. Semmi. Úgy gondolom, hogy az alaplap halt be, mivel semmi nem jelenik meg a képernyõn! Ha más hardver lenne a baj akkor legalább kiírna valamit.

HELP!!!!

próbáld ki cseretáppal ha lehetséges.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Hello.

A következõ problémám lenne! Adott egy régi pc. Ez egy 2.8Ghz-es proci 478-s foglalatban, 2Gb DDR400-s RAM, AGP-s HD3850, Asus P4P800 alaplap. Egyik este még ment szépen majd amikor másnap be akartam kapcsolni akkor se kép se hang! A szó szoros értelmében! Hallani ahogy a coolermaster táp megy, a vinyó kattan és ennyi. Fekete képernyõ és kész. DE!!! Érdekes, hogy A videókari ventilátora nem indul el, de amint kicserélem egy X1650XT-re akkor ennek a ventilátora elindul. No mi lehet a bibi?

Egyenként kivettem minden hardver elemet. Memóriákat, lecsatoltam a vinyót, a dvd olvasót. Semmi. Úgy gondolom, hogy az alaplap halt be, mivel semmi nem jelenik meg a képernyõn! Ha más hardver lenne a baj akkor legalább kiírna valamit.

HELP!!!!

Vegyél ki minden memóriamodult, kapcsold be a gépet, füttyög az nem baj, kapcsold ki, tegyél vissza 1 (egy) darab modult a a legelsõ, ha azzal sem megy sorban próbáld ki mindet.

Link to comment
Share on other sites

Globalhardcore

Kivettem a memóriamodulokat, csak egyet tettem be majd megint csak más szlotba. De semmi.

Nem tudom a cseretápnak van e értelme, hiszen ha nem mûködne a táp akkor nem is lehetne bekapcsolni a gépet. Azt meg nem gondolom, hogy nem ad le kellõ áramot a perifériáknak. Természetesen a HD3850-nek nagyobb kraft kell mint az X1650XT-nek ez ok!

De akkor sem gondolom, hogy a táp! Ha a Hd3850 halt be akkor megint csak kiderülne mert az X1650XT-vel elindulna a gép és lenne kép a monitoron...

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Kivettem a memóriamodulokat, csak egyet tettem be majd megint csak más szlotba. De semmi.

Nem tudom a cseretápnak van e értelme, hiszen ha nem mûködne a táp akkor nem is lehetne bekapcsolni a gépet. Azt meg nem gondolom, hogy nem ad le kellõ áramot a perifériáknak. Természetesen a HD3850-nek nagyobb kraft kell mint az X1650XT-nek ez ok!

De akkor sem gondolom, hogy a táp! Ha a Hd3850 halt be akkor megint csak kiderülne mert az X1650XT-vel elindulna a gép és lenne kép a monitoron...

de ha a táp nem összes ága indul el, akkor lehet hogy pl a ventik elindulnak, de a cpu, bios még el se kezd mûködni. alaplap csak a vrm-eket kapcsolja be, és várja h a bios elinduljon. valamiért nem történik.

ezért lenne érdemes egy cseretápra is ránézni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kivettem a memóriamodulokat, csak egyet tettem be majd megint csak más szlotba. De semmi.

Nem tudom a cseretápnak van e értelme, hiszen ha nem mûködne a táp akkor nem is lehetne bekapcsolni a gépet. Azt meg nem gondolom, hogy nem ad le kellõ áramot a perifériáknak. Természetesen a HD3850-nek nagyobb kraft kell mint az X1650XT-nek ez ok!

De akkor sem gondolom, hogy a táp! Ha a Hd3850 halt be akkor megint csak kiderülne mert az X1650XT-vel elindulna a gép és lenne kép a monitoron...

Ha aza alaplap nem pittyog akkor a táp helyett nekem is elsõre az alaplapra terelõdik a gyanúm ... (inkáûbb mint más HWkre mert ezesetben pittyogna!)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Kivettem a memóriamodulokat, csak egyet tettem be majd megint csak más szlotba. De semmi.

Nem tudom a cseretápnak van e értelme, hiszen ha nem mûködne a táp akkor nem is lehetne bekapcsolni a gépet. Azt meg nem gondolom, hogy nem ad le kellõ áramot a perifériáknak. Természetesen a HD3850-nek nagyobb kraft kell mint az X1650XT-nek ez ok!

De akkor sem gondolom, hogy a táp! Ha a Hd3850 halt be akkor megint csak kiderülne mert az X1650XT-vel elindulna a gép és lenne kép a monitoron...

Nem is sípolt ?

Link to comment
Share on other sites

MiMeleg

Helló!

A következõ lenne a kérdésem:

Mi a különbség

KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G

KINGSTON 4096Mb DDR3 1066Mhz CL7 KIT KVR1066D3N7K2/4G

Memóriakártyák között? (persze az egyértelmû, hogy az egyik 1333Mhz a másik alacsonyabb, fõleg a CL9-CL7 KIT közötti különbség érdekelÖ

A választ elõre is kösz

Link to comment
Share on other sites

khabal

a korábbi problémámra visszatérve, hogy újraindul a gép játék alatt:

nos szétszedtem a gépet és azt vettem észre, hogy a hűtő nagyon lazán mozog a processzoron. darabokra szedtem a gépet és ahogy hozzáférhtem teljesen a hűtőhöz azt vettem észre, hogy a hűtő rögzítő talpát nem lehet precízen rögzíteni az alaplaphoz, mert a lap foglaltaiba a rögzítők belemennek de az a fekete pöcök amit a rögzítőbe tolok, hogy alul az szétnyissa a rögzítőt és ne engedje visszacsúszni az egyszerűen nem megy át akárhogy erőltetem. Valamennyire rögzíti, de ahogy felállítom a gépet a súlyánál fogva kibillen a foglalatból a hűtő és gondolom emiatt a CPU annyira fel tud melegedni terhelés alatt, hogy levágja a gépet. Ha hülyeséget gondolok csak nyugodtan osszátok meg a véleményeteket, kifejezetten megköszönném.

Itt egy pár kép a problémámról és a gép belsejéről.

http://b.imagehost.org/0306/IMAG0026.jpg

http://d.imagehost.org/0628/IMAG0028.jpg

http://d.imagehost.org/0488/IMAG0031.jpg

A 28as képen látszik alulról mennyi nyílik szét a rögzítő ha teljesen beletolom azt a kis pöcköt felülről, de ez pont arra elég hogy nem elég. Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

a korábbi problémámra visszatérve, hogy újraindul a gép játék alatt:

nos szétszedtem a gépet és azt vettem észre, hogy a hûtõ nagyon lazán mozog a processzoron. darabokra szedtem a gépet és ahogy hozzáférhtem teljesen a hûtõhöz azt vettem észre, hogy a hûtõ rögzítõ talpát nem lehet precízen rögzíteni az alaplaphoz, mert a lap foglaltaiba a rögzítõk belemennek de az a fekete pöcök amit a rögzítõbe tolok, hogy alul az szétnyissa a rögzítõt és ne engedje visszacsúszni az egyszerûen nem megy át akárhogy erõltetem. Valamennyire rögzíti, de ahogy felállítom a gépet a súlyánál fogva kibillen a foglalatból a hûtõ és gondolom emiatt a CPU annyira fel tud melegedni terhelés alatt, hogy levágja a gépet. Ha hülyeséget gondolok csak nyugodtan osszátok meg a véleményeteket, kifejezetten megköszönném.

Itt egy pár kép a problémámról és a gép belsejérõl.

http://b.imagehost.org/0306/IMAG0026.jpg

http://d.imagehost.org/0628/IMAG0028.jpg

http://d.imagehost.org/0488/IMAG0031.jpg

A 28as képen látszik alulról mennyi nyílik szét a rögzítõ ha teljesen beletolom azt a kis pöcköt felülrõl, de ez pont arra elég hogy nem elég. Ötlet?

pöcköt csavarra helyettesíteni?

vagy ez am2 féle szabványos rögzítõkeret? mert pl akár tõlem is tudsz kérni csavaros am2 keretet, amivel nem kell pushpinekkel szórakozni többé. de van pár hely ahol tudsz ilyet vásárolni is.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

a korábbi problémámra visszatérve, hogy újraindul a gép játék alatt:

nos szétszedtem a gépet és azt vettem észre, hogy a hûtõ nagyon lazán mozog a processzoron. darabokra szedtem a gépet és ahogy hozzáférhtem teljesen a hûtõhöz azt vettem észre, hogy a hûtõ rögzítõ talpát nem lehet precízen rögzíteni az alaplaphoz, mert a lap foglaltaiba a rögzítõk belemennek de az a fekete pöcök amit a rögzítõbe tolok, hogy alul az szétnyissa a rögzítõt és ne engedje visszacsúszni az egyszerûen nem megy át akárhogy erõltetem. Valamennyire rögzíti, de ahogy felállítom a gépet a súlyánál fogva kibillen a foglalatból a hûtõ és gondolom emiatt a CPU annyira fel tud melegedni terhelés alatt, hogy levágja a gépet. Ha hülyeséget gondolok csak nyugodtan osszátok meg a véleményeteket, kifejezetten megköszönném.

Itt egy pár kép a problémámról és a gép belsejérõl.

http://b.imagehost.org/0306/IMAG0026.jpg

http://d.imagehost.org/0628/IMAG0028.jpg

http://d.imagehost.org/0488/IMAG0031.jpg

A 28as képen látszik alulról mennyi nyílik szét a rögzítõ ha teljesen beletolom azt a kis pöcköt felülrõl, de ez pont arra elég hogy nem elég. Ötlet?

Meg arra is figyelj hogy a jó irányba legyenek forgatva azok a fekete pöckök amiket le kell nyomni. Ha rossz irányba vannak fordítva nem akadnak be mert úgy kell leszedni a hûtõt hogy 90 fokkal el kell fordítani a pöcköket és akkor ki lehet õket újra húzni. Ha esetleg így próbálod zárni õket akkor azért nem zár.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...