Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

Warfoki

A piros X-el való áthúzás azt jelenti elvile g h le van tiltva ...

de ha mégse, próbáld meg letiltani. (jobb gomb az ezközön)

Egyébként a winyó kezeléssel kapcsolatos izé, az alaplapodon

El is felejtettem ezt a posztomat. Közben némi utánajárással megoldottam: az Alcohol 52%-kal létrehozott virtuális meghajtót hardverként akarta kezelni és azt akarta telepíteni. Persze nem talált hozzá letölthetõ drivert felettébb meglepõ módon és ezért volt a hibajelzés. Letiltottam a francba, azóta nincs gond.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

El is felejtettem ezt a posztomat. Közben némi utánajárással megoldottam: az Alcohol 52%-kal létrehozott virtuális meghajtót hardverként akarta kezelni és azt akarta telepíteni. Persze nem talált hozzá letölthetõ drivert felettébb meglepõ módon és ezért volt a hibajelzés. Letiltottam a francba, azóta nincs gond.

Na akkor a letiltás nem is votl rossz gondolat.

(ezek a virtualis image-es cuccok néha nagy káoszt tudnak okozni)

Link to comment
Share on other sites

klarnorbert

Szevasztok!

Ha a kékhalálnál azt írja ki, hogy "Minden merevlemezt használó szolgáltatást kapcsoljon ki", akkor érdemes bevizsgáltatni a winchestert?

Máskor meg játék közben úgy fagy ki, hogy megáll a kép, a vinyó nem dolgozik, a procihûtó meg a vidikártyahûtõ meg megy. Máskor meg amikor rar-t csomagolok ki és közben youtube-n HD-s filmet nézek. A másik az meg, hogy legalább havonta rakhatom újra a gépet, annyira belassul, pedig nem telepítek sokmindent, csak alap dolgokat: driver, codec, msn, chrome, cod4. A merevlemezzel lehet a gáz?

És mégvalami: körülbelül a gép bekapcsolásától 3 perc, amire feláll a rendszer, újratelelpítés után is.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Szevasztok!

Ha a kékhalálnál azt írja ki, hogy "Minden merevlemezt használó szolgáltatást kapcsoljon ki", akkor érdemes bevizsgáltatni a winchestert?

Máskor meg játék közben úgy fagy ki, hogy megáll a kép, a vinyó nem dolgozik, a procihûtó meg a vidikártyahûtõ meg megy. Máskor meg amikor rar-t csomagolok ki és közben youtube-n HD-s filmet nézek. A másik az meg, hogy legalább havonta rakhatom újra a gépet, annyira belassul, pedig nem telepítek sokmindent, csak alap dolgokat: driver, codec, msn, chrome, cod4. A merevlemezzel lehet a gáz?

Írd le, hogy milyen géped van. Merevlemez ellenõrzésére ott van a HD Sentinel.

Link to comment
Share on other sites

klarnorbert

Alaplap: Gigabyte GA-EP43-DS3

Proceszor: Intel 2,5Ghz Dualcore

VGA: ATI HD4830 512MB GDDR3 Sapphire

Merevlemez: Samsung 320GB SATA2 HD322HJ

Memória: 2*1GB 1066Mhz Kingmax

Táp: Gigabyte ODIN 470W

Link to comment
Share on other sites

klarnorbert

a HD Sentinel nem talált hibát, de futtatom játék közben is most.

Link to comment
Share on other sites

qwert05

sziasztok!

Egy jó ideje a bios az alábbi hibaüzivel fogad minden gépindításkor:

"Intel CPU uCode loading error.

Press F1 to continue."

F1 után megy tovább a boot gond nélkül és teljesen használható is a gép.

Mi lehet a gond? Mit lehetne ellene tenni?

(gépem adatai aláírásban olvashatók)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

sziasztok!

Egy jó ideje a bios az alábbi hibaüzivel fogad minden gépindításkor:

"Intel CPU uCode loading error.

Press F1 to continue."

F1 után megy tovább a boot gond nélkül és teljesen használható is a gép.

Mi lehet a gond? Mit lehetne ellene tenni?

(gépem adatai aláírásban olvashatók)

Érdekes hiba, ugyanis az uCode, azaz a CPU mikrokód az nem a BIOS-ban van, hanem az oprendszer kezeli...

Ha nem idegesít az állandó kérdezõsködés, akkor hagyd a fenébe, ha idegesít akkor BIOS frissítés :)

Link to comment
Share on other sites

dagopapa

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám!!! Felrakom a Windows XP-t,fel is megy rendesen de újraindulásnál mindig azt írja ki,hogy:

Lemezolvasási hiba!!!

Újrainditás:Ctrl+Alt+Del

Mi lehet a gond? Légyszi segítsetek mert már nagyon idegesít!!!

Kösz elõre is.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám!!! Felrakom a Windows XP-t,fel is megy rendesen de újraindulásnál mindig azt írja ki,hogy:

Lemezolvasási hiba!!!

Újrainditás:Ctrl+Alt+Del

Mi lehet a gond? Légyszi segítsetek mert már nagyon idegesít!!!

Kösz elõre is.

Szervusz.

Nézd meg, hogy a BOOT sorrend megfelelõen van-e beállítva a BIOS -ban.

Link to comment
Share on other sites

Damnedking

Felraktam az új GameBoostert és azt irja hogy frissiteni kéne az inteles szoftvereimet de hiaba töltöm le azt amit ir az nem akar felmenni mert nem talál megfelelõ hardvert vagy mit... kép

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Felraktam az új GameBoostert és azt irja hogy frissiteni kéne az inteles szoftvereimet de hiaba töltöm le azt amit ir az nem akar felmenni mert nem talál megfelelõ hardvert vagy mit... kép

Rossz drivert tölt le vélhetõleg, azért nem akar települni.

Link to comment
Share on other sites

Damnedking

Rossz drivert tölt le vélhetõleg, azért nem akar települni.

És akkor hol tudom letölteni azt ami a gépemhez való? :S

Link to comment
Share on other sites

kaliban

És akkor hol tudom letölteni azt ami a gépemhez való? :S

Az alaplap gyártód honlapjáról.

Kikeresed a PONTOS típust és letöltöd hozzá.

De ha W7-d van, az nagy valószínûséggel már felpakolta magának a legfrissebbeket.

Link to comment
Share on other sites

Raven

milyen webkamerát ajánlatok 5-6k környékén? lehetõleg személyes tapasztalat alapján, nem csak úgy random kiválasztva egy webáruház kínálatából. :) elég ha tudja hozni egy egyszerû laptopba épített kamera minõségét, de ha tudtok valami best buy-ról ami kilóg a sorból és árához képest nagyon jó akkor az is érdekelne.

amúgy a topic alcíme szerintem nem stimmel, nem csak hibákkal kapcsolatban lehet/szoktak ide írni.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

milyen webkamerát ajánlatok 5-6k környékén? lehetõleg személyes tapasztalat alapján, nem csak úgy random kiválasztva egy webáruház kínálatából. :) elég ha tudja hozni egy egyszerû laptopba épített kamera minõségét, de ha tudtok valami best buy-ról ami kilóg a sorból és árához képest nagyon jó akkor az is érdekelne.

amúgy a topic alcíme szerintem nem stimmel, nem csak hibákkal kapcsolatban lehet/szoktak ide írni.

Ja de azóta úgy döntöttünk hogy ez a topik csak hibákkal foglalkozik mert ha minden mehet ide akkor mi értelme van a többi topiknak. Ezért is lett megváltoztatva a cím.

Link to comment
Share on other sites

Raven

mindenesetre végignéztem a topic-okat és nem láttam webkamerás topic-ot a kérdés post-olása elõtt szóval remélem maradhat. nálam ezt a topic-ot az különböztette meg a többitõl h nem csevegésre volt, hanem problémamegoldásra. tehát ha kijön egy új vga, akkor beszéljünk róla a vga-s topic-ba, de ha valakinek elromlik a vga-ja, akkor írhat ide. úgy látom h most is így van használva, szóval lehet érdemes lenne átírni az alcímet. szerintem így logikusabb, de ti tudjátok. maradjunk a kérdésemnél a webkameráról mert úgy láttam tilos az off.

Link to comment
Share on other sites

tyie

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Azt hiszem rájöttem miért nem teljesít mostanság a gép...

Azt hiszem több teret kéne adni a gépnek mert nagyon be van zsúfolva a sarokba :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Raven

én nem hiszem h a hõmérséklet önmagában hatással van a gép teljesítményére, hacsak nincs beépítve valami védelem ami mondjuk visszaveszi az órajelet bizonyos hõmérséklet felett, vagy ha nem olvad el, mert akkor nem fog mûküdni nyilván. a 80 fok sok, de nem annyira h lassítsa a géped.

Link to comment
Share on other sites

gbal65

én nem hiszem h a hõmérséklet önmagában hatással van a gép teljesítményére, hacsak nincs beépítve valami védelem ami mondjuk visszaveszi az órajelet bizonyos hõmérséklet felett, vagy ha nem olvad el, mert akkor nem fog mûküdni nyilván. a 80 fok sok, de nem annyira h lassítsa a géped.

Ha aránylag jó géprõl van szó, akkor inkább én az XP-t hibáztatnám :D mindenesetre a procit újrakéne pasztáznia úgylehet :D (kivéve ha nem valami 4magos tuningolt jószág van alatta stock coolerrel).

Link to comment
Share on other sites

oliba

Azt hiszem rájöttem miért nem teljesít mostanság a gép...

Azt hiszem több teret kéne adni a gépnek mert nagyon be van zsúfolva a sarokba :unsure:

83 fok picit sok így alapon. i7-es procinak kb ennyi a hõmérséklete. Ezen még a sarokból elhozás sem hoz jelentõs különbséget.

Link to comment
Share on other sites

qwert05

Érdekes hiba, ugyanis az uCode, azaz a CPU mikrokód az nem a BIOS-ban van, hanem az oprendszer kezeli...

Ha nem idegesít az állandó kérdezõsködés, akkor hagyd a fenébe, ha idegesít akkor BIOS frissítés :)

Aha. Igazából nem idegesít nagyon. Csak arra gondoltam, hogyha 1-2év múlva túladok a konfigon akkor nem egy jó pont mert lehet valakit nagyon zavarna. :unsure:

Amúgy bios-frissítésbe gondolom amatõren ne vágjak bele, mert úgy olvastam rizikós nemkicsit...

Link to comment
Share on other sites

vIKTORS

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy van fent egy win7, és faterom azt akarja maradjon is fent, mert kell neki. Ezért veszünk egy másik vinyót és én arra felrakom az xp-t meg a többit. Mikor elindítanám a op rendszert akkor lehet elõtte választani melyiket töltse be, vagy le kell húzni az egyik vinyót a tápról? Válaszotokat elõre is köszönöm.

V

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Üdv mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy van fent egy win7, és faterom azt akarja maradjon is fent, mert kell neki. Ezért veszünk egy másik vinyót és én arra felrakom az xp-t meg a többit. Mikor elindítanám a op rendszert akkor lehet elõtte választani melyiket töltse be, vagy le kell húzni az egyik vinyót a tápról? Válaszotokat elõre is köszönöm.

V

Mi a fenének rakod fel az XP-t ?

Mindenképpen trükközni kell majd vele, lévén nem lesz majd Boot-választó képernyõd, ha W7 után pakolod fel az XP-t, de ez az EasyBCD-vel megoldható az XP telepítés (minek ???) után.

Link to comment
Share on other sites

Castor*

Üdv! Van egy 30G-s Maxtor vinyóm, ami a mai napon egyik percrõl a másikra kimúlt. A gép felismeri, de olvasni nem képes, mert hibás vagy nem olvasható. Mivel tudnám a rajta levõ adatokat visszaszerezni? 1 év alatt 2 Maxtor vinyóm ment tönkre, már nem garanciálisak. De ez a márka nálam elásta magát. A válaszokat elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...