Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

bcom
1 minute ago, SaltyDave said:

Ez az hogy ezt a hibát nekem még nem sikerült reprodukálni. Csatlakozó alatt sem értem mire gondolsz pontosan, lévén laptopról van szó, nem megy bele egy gigantikus szalagkábel. 

Egy fix csatolófelület van, amire rátolód a vinyót vagy éppen az SSD-t, érdemes megnézni nincs-e kimozdulva.

Az "Intel UNDI PXE-2.1" hibára, amit írtál, ezt a videót dobja:

 

 

Link to comment
Share on other sites

UC

Ha a  HDD 7%-os, akkor valósz ezért nem látja a BIOS, és nem arról bootol.

PXE a hálózatos bootot jelenti, a hálókártyára hivatkozás is erre utal. Nem biztos, hogy van összefüggés a jelenség és a boot képernyőn látható hiba között, de utóbbi miatt BIOS-ban kapcsold ki a PXE / network bootot (sajnos nem tudom egész pontosan abban a BIOS-ban milyen néven találod, de ehhez hasonló). Ha a boot sorrendben ez is szerepel, akkor a szar HDD miatt valószínűleg ezzel próbálkozik.

A loop is ugyanezért lehet, hálózatról próbálkozik, de nincs hálózat (vagy szar a hálókártya), kezdi elölről.

(A Legacy-UEFI ügyet ne piszkáld, egyiken állt, mikor telepítve lett, ha utólag átváltod abból lehetnek zűrök.)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Szétszedtem, egy SSD van benne, a csatlakozásnak semmi baja. A szalagkábel mondjuk önmagára hajtva picit meg van "törve" (nem látható sérülés csak maga a tény hogy élesen meg van hajtva), nem tudom mennyire strapabíróak.

54 minutes ago, UC said:

Ha a  HDD 7%-os, akkor valósz ezért nem látja a BIOS, és nem arról bootol.

PXE a hálózatos bootot jelenti, a hálókártyára hivatkozás is erre utal. Nem biztos, hogy van összefüggés a jelenség és a boot képernyőn látható hiba között, de utóbbi miatt BIOS-ban kapcsold ki a PXE / network bootot (sajnos nem tudom egész pontosan abban a BIOS-ban milyen néven találod, de ehhez hasonló). Ha a boot sorrendben ez is szerepel, akkor a szar HDD miatt valószínűleg ezzel próbálkozik.

A loop is ugyanezért lehet, hálózatról próbálkozik, de nincs hálózat (vagy szar a hálókártya), kezdi elölről.

(A Legacy-UEFI ügyet ne piszkáld, egyiken állt, mikor telepítve lett, ha utólag átváltod abból lehetnek zűrök.)

Ez azért érdekes mert Legacy-ként a PXE Network boot van kilistázva BIOS-ban (ha a Legacy van kijelölve akkor az ablakban lent ugye kiírja hogy mi is konkrétan a Legacy), ha nem arról akarom hogy bootoljon akkor egyetlen alternatívaként az UEFI-t tudom kiválasztani (mint prioritás).

Link to comment
Share on other sites

XCube
15 minutes ago, SaltyDave said:

Szétszedtem, egy SSD van benne, a csatlakozásnak semmi baja. A szalagkábel mondjuk önmagára hajtva picit meg van "törve" (nem látható sérülés csak maga a tény hogy élesen meg van hajtva), nem tudom mennyire strapabíróak.

Ez azért érdekes mert Legacy-ként a PXE Network boot van kilistázva BIOS-ban (ha a Legacy van kijelölve akkor az ablakban lent ugye kiírja hogy mi is konkrétan a Legacy), ha nem arról akarom hogy bootoljon akkor egyetlen alternatívaként az UEFI-t tudom kiválasztani (mint prioritás).

Hmmm. Eddigiek alapján HDD -re gondoltam volna, de ez akkor kiesett. A szalagkábel rendesen érintkezik az alaplapi lehajtós csatlakozóval?

Kivenném az SSD -t és kipróbálnám egy PC -ben, hogy ott is ilyen rossz eredményeket kap-e a HD Sentineltől. Akkor egy füst alatt az adatokat is le lehetne menteni.

Szerk.: Brutális amúgy, hogy mennyire üres ez a laptop :laugh: .

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave
37 minutes ago, XCube said:

Hmmm. Eddigiek alapján HDD -re gondoltam volna, de ez akkor kiesett. A szalagkábel rendesen érintkezik az alaplapi lehajtós csatlakozóval?

Kivenném az SSD -t és kipróbálnám egy PC -ben, hogy ott is ilyen rossz eredményeket kap-e a HD Sentineltől. Akkor egy füst alatt az adatokat is le lehetne menteni.

Szerk.: Brutális amúgy, hogy mennyire üres ez a laptop :laugh: .

Most ott tartunk hogy a HD Sentinel indításával azonnal BSOD, és reboot loop. Gondolom nem szereti hogy olvasni kéne a lemezt. Ezzel igazából én nyugodt szívvel vissza is adnám hogy szerezzen egy másik HDD-t / SSD-t, erről pedig mentsen le amit tud minél hamarabb, VISZONT szeretném a loop-ot magát megérteni és megmagyarázni mielőtt ezt megteszem. 

Jelenleg azt nem értem ha az SSD ennyire tropán van és egy állapotfelmérés a HD Sentinel által így ki tudja fagyasztani, akkor hogy az istenbe bootol be róla és működik X ideig a Windows? 

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Nem feltétlenül minden NAND chip rossz benne, vagyis ha a rosszra nem akar írni, akkor addig nem feltétlenül jelentkezik a hiba. Több helyen olvastam már, hogy a hibás SSD-re alapvetően csak írni nem lehet, de lehet róla olvasni (feltéve ha nem a vezérlő ment tönkre, mert akkor az egész kuka). Nem tudom, hogy ez mennyire igaz.

De egyébként minden számítógépjavítás nulladik lépése a live linux bootolás pendrive-ról. Már réges-rég belőhetted volna, hogy mi a rossz.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

XCube
10 hours ago, SaltyDave said:

Most ott tartunk hogy a HD Sentinel indításával azonnal BSOD, és reboot loop. Gondolom nem szereti hogy olvasni kéne a lemezt. Ezzel igazából én nyugodt szívvel vissza is adnám hogy szerezzen egy másik HDD-t / SSD-t, erről pedig mentsen le amit tud minél hamarabb, VISZONT szeretném a loop-ot magát megérteni és megmagyarázni mielőtt ezt megteszem. 

Jelenleg azt nem értem ha az SSD ennyire tropán van és egy állapotfelmérés a HD Sentinel által így ki tudja fagyasztani, akkor hogy az istenbe bootol be róla és működik X ideig a Windows? 

A boot loopnak ezer és egy oka lehet. Ahhoz, hogy ezt megérthesd az egyszerű diagnosztikai eszközök nem elegek.

A legtisztább valóban Bowie ajánlása, de ahogy mondtam gyors megoldásként az SSD másik gépben való tesztelése is opció, igaz azzal más hardveres hibát nem tudsz kizárni.

Link to comment
Share on other sites

payskin
16 hours ago, SaltyDave said:

Szétszedtem, egy SSD van benne, a csatlakozásnak semmi baja. A szalagkábel mondjuk önmagára hajtva picit meg van "törve"

Szalagkábeles (PATA) SSD?! o.O Annak múzeumban volna a helye, olyan ritkaság.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Nyilván egy hosszabbító SATA szalagkábelről kábelről van szó

toshiba-portege-r500-r505-hasznalt-lapto

Link to comment
Share on other sites

payskin

A felém néző oldalát értem. A felső vége az mi az? Nem láttam még ilyet.

Link to comment
Share on other sites

XCube
4 minutes ago, payskin said:

A felém néző oldalát értem. A felső vége az mi az? Nem láttam még ilyet.

Ezek a bedugós vagy lezárható, sokszor gyártóspecifikus csatlakozók.

 

fix-touchpad-cable-connector-00.jpg

07-keyboard-connector-locked.jpg

A kép csak példa.

 

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ez a valódi SZALAG szalagkábel. Az IDE/PATA/ATA kábel valójában nem szalag, csak vékony és széles (persze kinek mi a szalag definíciója). Így csatlakozik a laptopban többek között a billentyűzet és a touchpad is.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi. 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem, pont fordítva van, Balázs mondja jól: az IDE-kábelt nevezzük szalagkábelnek (https://en.wikipedia.org/wiki/Ribbon_cable). A fenti, Bowie által betett képen egy sima, notebookos SATA-átalakító látható, ami egy darab gyártóspecifikus interfészhez illeszti a normál SATA-meghajtók két darab sztenderd konnektorát (SATA-tápcsatlakozó, SATA-adatcsatlakozó). Az ott nem kábel (pláne nem szalagkábel), hanem jól láthatóan egy flexibilis PCB. A kialakításából ítélve a felső vége valóban egy lezárható konnektorhoz csatlakozik, ahogy XCube írta. Az én notebookomba pl. egy ilyen adaptert kellett vennem, mikor vettem bele egy SATA-s SSD-t, ez nem lezárhatós, csak sima bedugós csatlakozójú.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Értem, akkor erre a pontos kifejezés a flexibilis laposkábel. Akkor ma én is tanultam valamit.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az nem kábel, hanem egy flexibilis PCB (nyomtatott huzalozású áramköri lemez).

ffc-cable-usage-guide-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

payskin

Bámulatos, hol tart a tudomány. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
SaltyDave

Oh annyi update hogy visszaadtam azzal hogy az SSD adta meg magát. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
pcmester

Elméleti kérdésem lenne. :s21:
Adott egy régi Socket 7-es Intel Pentium processzoros alaplap, amin szét van kopva a PS/2 (már így került hozzám) emiatt a csatlakozó legeslegkisebb megmozdulása esetén is a gép azonnal elveszti a billentyűzetet! :s27:
A kérdés az, hogy ha egy ilyen PCI USB kártya lenne benne, akkor a rajta keresztül csatlakoztatott billentyűzet és egér működne-e a Windows 98-ban és a BIOS-ban is?? :s41:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, pcmester said:

Elméleti kérdésem lenne. :s21:
Adott egy régi Socket 7-es Intel Pentium processzoros alaplap, amin szét van kopva a PS/2 (már így került hozzám) emiatt a csatlakozó legeslegkisebb megmozdulása esetén is a gép azonnal elveszti a billentyűzetet! :s27:
A kérdés az, hogy ha egy ilyen PCI USB kártya lenne benne, akkor a rajta keresztül csatlakoztatott billentyűzet és egér működne-e a Windows 98-ban és a BIOS-ban is?? :s41:

Vannak PS/2 - PCI adapterek is.

Link to comment
Share on other sites

pcmester
20 minutes ago, XCube said:

Vannak PS/2 - PCI adapterek is.

Tényleg??? :ohmy: Milyen (magyar) kifelejzéssel keressek rá? :s21:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Egy ilyen régi alaplapba kellene a kártya a használhatóság legvégső határáig szétkopott nagyon instabil PS/2 aljzatok kiváltására. Nem tudom, hogy egy ilyen jó lenne-e... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
moody

A monitor és a játék fps-e közt van valami összefüggés? (felbontástól független)

Link to comment
Share on other sites

moody

Egyébként van olyan hogy a CPU nem tudja kihajtani a VGA-t?

Link to comment
Share on other sites

bcom
57 minutes ago, moody said:

Egyébként van olyan hogy a CPU nem tudja kihajtani a VGA-t?

Hát nálam volt. Mikor megvettem a 750 gtx-et, egy 250-es athlon II volt a gépben. Na az a proci semmire nem volt jó, hiába volt mellette egy viszonylag erős, középkategóriás kártya abban az időben. Aztán jött a 640-es athlon, itt kb egy kategóriában volt a proci meg a vcard. Most van a ryzen, ami olyan alapjáraton pisszeg, a kártya meg sz.rrá van hajtva mellette. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...