Jump to content
oliba

Nem működik a gépem! HELP!

Recommended Posts

Lord_KROK
3 minutes ago, pcmester said:

Naná hogy a legújabbal, ami a fő gépem! :s38:

És azon Win8.1 van? 

gebali1991

Mióta felraktama  májusi Win10 update-et, a gépem rendszeresen felébred egy-két óra után az alvó módból. Erről tudtok esetleg valamit?

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon
1 hour ago, gebali1991 said:

Mióta felraktama  májusi Win10 update-et, a gépem rendszeresen felébred egy-két óra után az alvó módból. Erről tudtok esetleg valamit?

Sajnos nem.
Nekem viszont a laptopom csak másodjára tud azóta bekapcsolni, ha benyomom elindulna, de nem jut el a bootig sem, fekete képernyő, aztán egy magasabb hangú "kattanás" és újraindul és minden oké.
Tudom, hogy boot előtt nem tölt be a Windows, szóval nem lehet az az okozója, de napra pontosan azóta van a jelenség, hogy felment a May update. :D

XCube
2 hours ago, gebali1991 said:

Elmúlt a tavaszi fáradtság :troll: .

Btw ez nálam annak idején Windows 7 -tel is előfordult. Akkor csak nulláztam az ide vonatkozó beállításokat, majd újra belőttem az eredeti állapotra és utána működött.

gebali1991

Most találtam egy beállítást, hogy kilőjem azt ami felkeltette, és a Win megtagadta tőlem hogy megváltoztassam. WTF. Aztán találtam egy felhasználóbarátabb helyen lévő másik beállítást a mindenre, és elvileg most szoftveresen nem lehet felkelteni a gépet.

pcmester
14 hours ago, Lord_KROK said:

És azon Win8.1 van? 

Persze. 64 bites Windows 8.1 pro. Legelőször úgy volt hogy Win10 lesz viszont a PCIe WiFi kártyával való vacakolás eredménye képpen Win8.1 lett helyette (a kártya pedig még akkor visszaküldve mert a saját hálózatunkat se akarta már látni)... De mint már írtam, az alaplap DVD-jén lévő driver felrakása szépen rendbetette, viszont a hátlapi vonal bemeneten kizárólag jobb hangcsatorna van és nem bírom rávenni a bal oldalt hogy legyen... :s05:

XCube
23 minutes ago, pcmester said:

Persze. 64 bites Windows 8.1 pro. Legelőször úgy volt hogy Win10 lesz viszont a PCIe WiFi kártyával való vacakolás eredménye képpen Win8.1 lett helyette (a kártya pedig még akkor visszaküldve mert a saját hálózatunkat se akarta már látni)... De mint már írtam, az alaplap DVD-jén lévő driver felrakása szépen rendbetette, viszont a hátlapi vonal bemeneten kizárólag jobb hangcsatorna van és nem bírom rávenni a bal oldalt hogy legyen... :s05:

Gombhoz a kabátot... . Most van Win 8.1 -ed egy WiFi kártya miatt ami már meg sincs :laugh: ?

Máshol működik a bal csatorna?

Lord_KROK
49 minutes ago, XCube said:

Gombhoz a kabátot... . Most van Win 8.1 -ed egy WiFi kártya miatt ami már meg sincs :laugh: ?

A mesternél ez nem egy ismeretlen szokás :D

payskin

Unokaöcsémet azzal bünteti az apja (aki az öcsém), hogy vett neki egy HP Pavillion "kvázi géming" notebookot HDD-vel és 12 giga RAM-mal, hogy azon játsszon, streameljen és videózzon. Ez kb. 2 éve volt. A konfig egyébként annyira nem szar, i5 7300HQ proci van benne, meg valami 1000 fölötti NVIDIA GPU.

A proci alap órajele 2,5 GHz (25x100 MHz) viszont, kb. egy hete a szorzó lement 8-ra, azaz 0.8 gigán ketyeg, és akkor sem mozdul el innen, ha bármit futtat, tehát minden diavetítés lett. Na most sehol semmilyen lehetőség nincs CPU szorzót állítani, a BIOS olyan faék, hogy elképesztő. Van valami ötletetek, hogy ez mitől lehet? Kérdeztem, hogy megy-e a hűtés, azt mondja, szerinte igen, érzi hogy fúj, tehát valószínűleg nem túlmelegszik (bekapcsolás után is ennyi). Power Options Balanced-en volt, de átrakva High Performance-re (CPU state-ek 100%-on), semmi változás.

(Nem tudok képet betenni, mert a kiba linuxon nincs egy egyszerű grafikai alkalmazás, amivel cropolni és átméretezni is tudnék, majd utána JPG-be menteni a végeredményt.)

Fujitsu
35 minutes ago, payskin said:

Unokaöcsémet azzal bünteti az apja (aki az öcsém), hogy vett neki egy HP Pavillion Gaming notebookot

Hát ezt elég találóan fogalmaztad meg. Kiskereskedelmi forgalomban egymillió forint körüli árcédulájú, Xeon procis, 32 GB RAM-os, high-end Quadro videokártyás, TB-os NVMe SSD-s üzleti workstationjüknek olyan, gépelésre látványosan besüppedő-meghajló, ótvar szemét szar billentyűzete van, amilyen a Media Markt polcára kitett, 100-300 ezres konzumer hulladékoknak szokott lenni. Az alján a körbefutó gumírozás pedig az első napon elkezd lejönni, és sehogy nem lehet visszaapplikálni. Az ergonómiája meg az egésznek egy katasztrófa; a pöcökegeret használva mindig a középső "egérgomb" esik kézre, nem a bal oldali. Alighanem jót röhögnék, ha nem ez lenne a benti gépem. Egy ThinkPadnek a nyomába nem ér, de még egy Latitude vagy Precision is fényévekre van tőle. HP-t az ellenségemnek sem.

A problémádra nincs konkrét ötletem, de mivel eddig jó volt, most meg nem jó, kb. biztosra veheted a hardverhibát. Valószínűleg valami szétfőtt az alaplapon, ahogy az ilyen konzumer gaming szarokban szokás, a 2 év ahhoz képest még nem is olyan rossz.

payskin

Öcsém a tipikus hülye vásárló. Megkérdezi tőlem, mit vegyen, mondom neki, hogy nem tudom, utánanézek. Rossz válasz. Tudjam. Most rögtön. Mint a viccben a g.ci kisbéka: NEM VÁROK! Bemegy a boltba, körbemegy, megnyomkodja a gombokat, megkérdez valakit, aki rásóz valami szart (2017-ben HDD-vel vesz notebookot?!), azt hazaviszi, és ha baj van vele, mert nyilván baj lesz vele, akkor ideges, mert a gyerekek nyilván nyúzzák, ő meg nem tud mit csinálni. Számtalanszor elmondtam már neki, hogy a számítógép nem egy kiba turmix, amit elhozol a Media Marktból, bedugod a konnektorba, és van rajta egy gomb, akkor turmixol. Bár, nem jó a hasonlat, mert ő még konyhai eszközökkel is meg tudja ugyanígy szívni: bús sznobként vett valami Fiszem & F*szom csoda design kapszulás kávéfőzőt csiliárdért, aztán soha nem működött tovább 2 hétnél, és rendíthetetlenül vitte a márkaszervizbe a 8. alkalom után is, mert neki ez a kávéfőző kell. 

HD2
58 minutes ago, payskin said:

Unokaöcsémet azzal bünteti az apja (aki az öcsém), hogy vett neki egy HP Pavillion "kvázi géming" notebookot HDD-vel és 12 giga RAM-mal, hogy azon játsszon, streameljen és videózzon. Ez kb. 2 éve volt. A konfig egyébként annyira nem szar, i5 7300HQ proci van benne, meg valami 1000 fölötti NVIDIA GPU.

A proci alap órajele 2,5 GHz (25x100 MHz) viszont, kb. egy hete a szorzó lement 8-ra, azaz 0.8 gigán ketyeg, és akkor sem mozdul el innen, ha bármit futtat, tehát minden diavetítés lett. Na most sehol semmilyen lehetőség nincs CPU szorzót állítani, a BIOS olyan faék, hogy elképesztő. Van valami ötletetek, hogy ez mitől lehet? Kérdeztem, hogy megy-e a hűtés, azt mondja, szerinte igen, érzi hogy fúj, tehát valószínűleg nem túlmelegszik (bekapcsolás után is ennyi). Power Options Balanced-en volt, de átrakva High Performance-re (CPU state-ek 100%-on), semmi változás.

(Nem tudok képet betenni, mert a kiba linuxon nincs egy egyszerű grafikai alkalmazás, amivel cropolni és átméretezni is tudnék, majd utána JPG-be menteni a végeredményt.)

Tedd fel az XTU-t, ez kiírja real-time mi a throttling oka. LINK

Fujitsu

HQ processzornak egyébként semmilyen szorzóját nem lehet állítani, csak a HK-nak, szóval ilyen opciót a BIOS-ban ne is keress.

Lord_KROK
1 hour ago, payskin said:

Unokaöcsémet azzal bünteti az apja (aki az öcsém), hogy vett neki egy HP Pavillion "kvázi géming" notebookot HDD-vel és 12 giga RAM-mal, hogy azon játsszon, streameljen és videózzon.

És miért mindezt laptopon, egy rendes asztali gép helyett? 

Azért találjunk már magunkra!

pcmester
23 hours ago, XCube said:

Máshol működik a bal csatorna?

Nindegy... A Win10-et amúgy sem csipázom a frissítési mániája és egyéb dolgai végett... (Most komolyan: használnáld inkább a "Fényképek" nevű vacakot a jól bevált "Windows Fénképnézegető" helyett?? Na ugye hogy vannak igazán vacak húzásai a  Win10-nek.)
Bal csatorna az van mindenhol, leszámítva a hátlapi vonal bemenetet. Bármi jel ami onnan jön annak csak a jobb csatornája szól (mielőtt kérdés lenne: a csatlakoztatott kábel tökéletes).

13 hours ago, Fujitsu said:

HP-t az ellenségemnek sem.

A mostani előtti asztali gépem HP volt és egyáltalán nem volt vele semmi gondom (talán csak a gépház kicsi mérete)! Sőt, a jelenlegi "tv-tuner" gépem is egy régebbi Intel Pentium-os HP asztali gépből van kialakítva...

Bowie
3 minutes ago, pcmester said:

A mostani előtti asztali gépem HP volt és egyáltalán nem volt vele semmi gondom

Ahhoz képest évekig posztoltál ide a problémáiddal.

pcmester

Na jó, lehet hogy nem volt teljesen tökéletes, de azért szar sem volt. Hardverileg nem volt vele semmi (legfeljebb csak a kissé szűkös gépház), esetleg csupán szoftveresen nem volt teljesen ok...

Lord_KROK
2 hours ago, pcmester said:

(Most komolyan: használnáld inkább a "Fényképek" nevű vacakot a jól bevált "Windows Fénképnézegető" helyett?? Na ugye hogy vannak igazán vacak húzásai a  Win10-nek.)

Minden értelmes ember  ACDSee/Irfan View-t használ ezek helyett ... ;) 

payskin
2 hours ago, pcmester said:

Most komolyan: használnáld inkább a "Fényképek" nevű vacakot a jól bevált "Windows Fénképnézegető" helyett?? Na ugye hogy vannak igazán vacak húzásai a  Win10-nek.)

Azt vágod, hogy 1 perc alatt beállítható, hogy a Windows fényképnézegető legyen az alap képnézegető? Egyébként nem olyan szar már a Win10-es verzió sem, egy ideje már nem cseréltem vissza.

---

Közben "megjavítottam" unokaöcsém gépét. Stack overflown találtam egy szerencsétlent, akinek ha aksiról ment a notebookja, teljesen jó volt, mihelyst rádugta a tápot, throttlingolt. Megírtam az unokaöcsémnek, hogy kikapcsolt állapotban húzzon le mindent a gépről, indítsa el, nézze meg a CPU órajelet, és ha jó, egyesével dugjon rá mindent. Ettől "megjavult". :D 

Egyébként extra büntetésként van a gépre dugva valami noname USB C-s port replikátor, halvány fogalmam nincs, miért, mert asztali gépként használja a notebookot, nem mozgatja. Lehet, hogy az b* meg az egészet keresztbe.

Ja, és kösz az ötleteket; XTU, például új volt. És igen, abban is egyetértünk, hogy erre a feladatra sokkal jobb volna egy épített asztali gép. Majd meglátom, mit tehetek.

XCube
4 hours ago, pcmester said:

Nindegy... A Win10-et amúgy sem csipázom a frissítési mániája és egyéb dolgai végett... (Most komolyan: használnáld inkább a "Fényképek" nevű vacakot a jól bevált "Windows Fénképnézegető" helyett?? Na ugye hogy vannak igazán vacak húzásai a  Win10-nek.)

Nem, mert IrfanView -t használok helyette. Egyik Windows -os megoldást sem tartom célravezetőnek ha sok képet kell átböngészni.

Lord_KROK
On 6/13/2019 at 6:41 PM, XCube said:

Nem, mert IrfanView -t használok helyette

Én is vagy azt, vagy egy régebbi 2009-es (V11.0) ACDSEE-t.