Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

N1s1

Mi a különbség az MSI 770 G45 és az MSI 770 C45 között?

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Mi a különbség az MSI 770 G45 és az MSI 770 C45 között?

alaplapok topicba megy a válasz.

Link to comment
Share on other sites

speedtouch

Mitõl lehet az a probléma, hogy ha egy újabb játékkal próbálok játszani (medal of honor, force unleashed2) pár perc után (vagy másodperc) a gép egyszerûen leáll, majd újraindul.. :/

Ezenfelül pedig néha sima internetezés közben kék halált hal a gép.

A gép maga: Asus p5b core2duo 2,93ghz 4gb ram, 9800gt. ( A proci új és 2gb memória is új)

Link to comment
Share on other sites

oliba

Mitõl lehet az a probléma, hogy ha egy újabb játékkal próbálok játszani (medal of honor, force unleashed2) pár perc után (vagy másodperc) a gép egyszerûen leáll, majd újraindul.. :/

Ezenfelül pedig néha sima internetezés közben kék halált hal a gép.

A gép maga: Asus p5b core2duo 2,93ghz 4gb ram, 9800gt. ( A proci új és 2gb memória is új)

Elõfordul, hogy gyenge/rossz a tápod. Milyen tápod van?

Link to comment
Share on other sites

speedtouch

Elõfordul, hogy gyenge/rossz a tápod. Milyen tápod van?

Hát a házzal együtt volt:/ 450es.

Link to comment
Share on other sites

oliba

Hát a házzal együtt volt:/ 450es.

Hát elsõnek annak a cseréjét próbálnám ki mindenféleképpen. Esetleg egy kölcsöntáppal megpróbálni

Link to comment
Share on other sites

speedtouch

Hm hát köszi megpróbálom.

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Az én hibaüzenetemre valaki valamit? Bocs, hogy újra felhozom, de minden indításkor bejön és nem tudom mi a baja. Egyáltalán milyen alkatrésszel van baja? Csordultig vagyok fontos adatokkal/írásokkal, jön a beídanadó-arás iprari mennyiségben, szóval nagyon nem akarok egy gépkipurcanást momentán... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Az én hibaüzenetemre valaki valamit? Bocs, hogy újra felhozom, de minden indításkor bejön és nem tudom mi a baja. Egyáltalán milyen alkatrésszel van baja? Csordultig vagyok fontos adatokkal/írásokkal, jön a beídanadó-arás iprari mennyiségben, szóval nagyon nem akarok egy gépkipurcanást momentán... :ph34r:

egyelõre még nem tudunk sztem mit mondani a témában :S lehet hogy az os rugja a végsõket. regisrty cleaner, v pár más karbantartó lehet rendbe tudja tenni - lehet végleg az örök vadászmezõkre juttatja a rendszert. mérlegelj egy ujratelepitést kontrollált körülmények közt, mint egy összeomlást szakdolgozat közben :)

Link to comment
Share on other sites

superman

Üdv!

Lenne egy ismeretlen és igencsak érdekes (no meg persze kellemetlen) problémám.

Háttérinfó: Hazaérek, öcsém szól, hogy nem egy a gép. Állítólag épp filmet nézett, miközben "az ablakok elkezdtek össze-vissza ugrálni", a gép újraindult, utána pedig nem jött be a bootmenu (dualboot-os rendszer, egyik egy Win7 x64, a másik Ubuntu 10.10 x64).

Megnéztem magam is, a gép bekapcsolása után pár másodperccel késõbb elindul egy kattogó hang, a bootolásnál pedig nem jön be a boot menu, de az Ubuntu elindul - nincs lehetõség választani, se semmit csinálni - csak az Ubuntu megy (az viszont gond nélkül, most is arról írok).

Mondom oké, ez merevlemez probléma: letöltöttem egy lemezellenõrzõt, nem talált semmit. Ezután nekiálltam manuálisan megkeresni a hibát. Miután megbizonyosodtam róla, hogy mindkét windowsos meghajtómról el tudom érni a fájlokat, kikapcsoltam gépet, és szétnéztem BIOS-ban. Mikor ráviszem a kijelölést a merevlemezre, magától belép a menüjébe, és rááll a "Detecting Hard Drive-ra", amit én magam is akartam, csak nem lehet leállítani, fél másodpercenként újrakezdi az ellenõrzést. Kikapcsoltam.

Ezután elkezdtem szétnézni magában a gépben. Elõször is, leválasztottam a merevlemezt (Samsung HDD, semmi különös), se tápkábel, se SATA. Így is bekapcsoltam, a hang ugyan úgy jelentkezik. A bootolás merevlemez nélkül nem megy, ugye, viszont a hibaüzenet (mikor nem tud bebootolni a gép sehonnan) villog a monitoron (hol eltûnik, hol rendesen látszódik - kb. másodpercenként villan).

Most ott tartok, hogy visszatettem a merevlemezt, az Ubuntu betöltött, és bújom a netet. Személy szerint a tápra gyanakszom, fõleg a monitor villogása miatt (bár persze az is lehet, hogy nem az a ludas, nem értek hozzá). A következõ az lesz, hogy leveszek minden felesleges cuccot (cd olvasó, merevlemez, stb), és így is megnézem, hátha.

Lenne valami ötletetek, hogy mit kellene tennem? Mert saját kútfõbõl csak ennyire futotta.

Még pár info, nem tudom, hogy fontosak-e: a gép már 1,5 éves, a win7 egy éve, a linux jó egy hónapja van fent. Eddig semmi hasonló problémám nem volt. A gép pontos adatait szívesen megmondanám, csak nem tudom, hol lehet õket megnézni Ubuntu alatt :) Amit tudok kívülrõl: Gigabyte alaplap, Ati HD4600-as videókártya, 2GB RAM, a táp 450W-os Chieftec.

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

oliba

Ubuntu tökéletesen mûködik, vagy fagyogat, lassú, esetleg instabil? Ha igen, akkor tényleg hardveres probléma, ha nem, akkor szerintem csak a win7-el van a baj és megérett egy újratételre. Azért ezt ne vedd garanciának, várd meg a többiek válaszát is

Link to comment
Share on other sites

superman

Ubuntu tökéletesen mûködik, vagy fagyogat, lassú, esetleg instabil? Ha igen, akkor tényleg hardveres probléma, ha nem, akkor szerintem csak a win7-el van a baj és megérett egy újratételre. Azért ezt ne vedd garanciának, várd meg a többiek válaszát is

Az ubuntuval semmi gond, nem fagy, nem lassú, olyan, mint eddig; egyedüli változást bootolás közben vettem észre, mégpedig azt, hogy nem jelenik meg a betöltõképernyõje, ha pedig megjelenik, az is villódzik. De amint betölt, teljesen normálisan mûködik.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

fejbõl nem tudom hogy hol, de ubuntunak is van egy listázott hardverinfója. cpu, alaplap és pár hasznod dolog kiderül belõle.

Link to comment
Share on other sites

superman

fejbõl nem tudom hogy hol, de ubuntunak is van egy listázott hardverinfója. cpu, alaplap és pár hasznod dolog kiderül belõle.

Oké, megvan, csak le kellett szedni egy kis programot.

Szóval, nagyjából az, amit írtam:

Processzor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

Memória: Összesen 2007MB

Merevlemez: Samsung HD501LJ

Alaplap: na itt vagyok bajban, ugyanis semmi konkrétum, de csatolok egy képet a leírásáról. Itt is van.

Videókártya: Ati Radeon HD4670 (ezt elírtam, bár gondolom nem sokat számít, nem azzal van a hiba).

És ennyi lenne. Remélem, segít valamit. És köszönöm az elõzõ és jövõbeli válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Oké, megvan, csak le kellett szedni egy kis programot.

Szóval, nagyjából az, amit írtam:

Processzor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

Memória: Összesen 2007MB

Merevlemez: Samsung HD501LJ

Alaplap: na itt vagyok bajban, ugyanis semmi konkrétum, de csatolok egy képet a leírásáról. Itt is van.

Videókártya: Ati Radeon HD4670 (ezt elírtam, bár gondolom nem sokat számít, nem azzal van a hiba).

És ennyi lenne. Remélem, segít valamit. És köszönöm az elõzõ és jövõbeli válaszokat!

van gpu is a chipsetben? :) kezdem behatárolni a lapot.

nvidiánál néha csinált érdekes dolgokat az ida/sata vezérlõ, de ezt 6series már többnyire megoldotta... szerintem inkább táp fele kell nézelõdni.

Link to comment
Share on other sites

superman

van gpu is a chipsetben? :) kezdem behatárolni a lapot.

nvidiánál néha csinált érdekes dolgokat az ida/sata vezérlõ, de ezt 6series már többnyire megoldotta... szerintem inkább táp fele kell nézelõdni.

Én is erre gondoltam, mindjárt megnézem, hogy van-e pót alaplapi tápcsatlakozó, ha van, kipróbálom, hátha.

Még egy infó (nem tudom, miért nem írtam le eddig...): a kattogás csak a bekapcsolás után, a linux bootolása elõtt jelentkezik, utána vége.

Link to comment
Share on other sites

superman

Én is erre gondoltam, mindjárt megnézem, hogy van-e pót alaplapi tápcsatlakozó, ha van, kipróbálom, hátha.

Még egy infó (nem tudom, miért nem írtam le eddig...): a kattogás csak a bekapcsolás után, a linux bootolása elõtt jelentkezik, utána vége.

Bocs a doublepostért, de nem találtam szerkesztés gombot. Szóval, megoldottam a problémát.

Elõre is elnézést kérek mindenkitõl.

Szóval, az történt, hogy öcsém lelökte az asztal mögé a flexibilis billentyûzetem, ami miatt egy gomb folyamatosan nyomódott. Ez okozta a kattogó hangot, a bios kezelhetetlenségét, azt, hogy csak az Ubuntu indult el... Mindent. Igen, tudom, hogy minek két billentyûzetet használni, de ez a probléma is megoldódott. Kihúztam, ugyanis.

Szóval, köszönöm szépen, hogy próbáltatok segíteni, és elnézést is kérek, hogy ilyen bal**** voltam.

Link to comment
Share on other sites

oPalRx7

Bocs a doublepostért, de nem találtam szerkesztés gombot. Szóval, megoldottam a problémát.

Elõre is elnézést kérek mindenkitõl.

Szóval, az történt, hogy öcsém lelökte az asztal mögé a flexibilis billentyûzetem, ami miatt egy gomb folyamatosan nyomódott. Ez okozta a kattogó hangot, a bios kezelhetetlenségét, azt, hogy csak az Ubuntu indult el... Mindent. Igen, tudom, hogy minek két billentyûzetet használni, de ez a probléma is megoldódott. Kihúztam, ugyanis.

Szóval, köszönöm szépen, hogy próbáltatok segíteni, és elnézést is kérek, hogy ilyen bal**** voltam.

érdekes hibajelenség volt :D a legjobb hogy megoldódott :D

Link to comment
Share on other sites

kaliban

érdekes hibajelenség volt :D a legjobb hogy megoldódott :D

Kedvenc húgom gépén volt ugyanez pár éve.

Bármit, amit elindított egy pillanatra felvillant és el is tünt...már a gép szétszedésnek akartam nekifohászkodni, mikor kiszúrtam, hogy a nyomtató tálcája rálóg az ESC-billentyûre és folyamatosan nyomja... :blink: :lol: <_<

Link to comment
Share on other sites

pjjones

Sziasztok!

lenne egy elég érdekes problémám nektek, remélem meg tudjátok oldani:)

a sztori ott kezdõdik, hogy tegnap délután beestem kollégiumba, bekapcsoltam a gépem, és windows boot alatt leállt. bekapcs újra, kiírja hogy a bootban hiba van, de ezt javítja, gondoltam, megoldja, ezért reset, megint leáll. kezdett nem tetszeni a dolog, win7 install cd elõ, javítás, megint leáll. itt meguntam a dolgot, leformáztam a C-t, elindítottam egy friss telepítést, egy pontnál megint leállt. pendrive slax-al elõ, tesztelni hogy mi rossz, slax bootol, gép leáll. a windows telepítõbõl látom a könyvtárakat, tehát nem hinném hogy a winchester a hibás.. ha valakinek van ötlete, írjon. a gép:

80GB samsung

1gb noname mem.

amd 4000+

Nvidia 8600 GT BFG OC

noname 350 táp

abit alaplap(nem tudom milyen, perpill szét van szedve a gép és alszik a fél szoba, nem akarok zajt csapni)

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Sziasztok!

lenne egy elég érdekes problémám nektek, remélem meg tudjátok oldani:)

a sztori ott kezdõdik, hogy tegnap délután beestem kollégiumba, bekapcsoltam a gépem, és windows boot alatt leállt. bekapcs újra, kiírja hogy a bootban hiba van, de ezt javítja, gondoltam, megoldja, ezért reset, megint leáll. kezdett nem tetszeni a dolog, win7 install cd elõ, javítás, megint leáll. itt meguntam a dolgot, leformáztam a C-t, elindítottam egy friss telepítést, egy pontnál megint leállt. pendrive slax-al elõ, tesztelni hogy mi rossz, slax bootol, gép leáll. a windows telepítõbõl látom a könyvtárakat, tehát nem hinném hogy a winchester a hibás.. ha valakinek van ötlete, írjon. a gép:

80GB samsung

1gb noname mem.

amd 4000+

Nvidia 8600 GT BFG OC

noname 350 táp

abit alaplap(nem tudom milyen, perpill szét van szedve a gép és alszik a fél szoba, nem akarok zajt csapni)

Mi a pontos hibaüzenet telepítés közben ?

Link to comment
Share on other sites

pjjones

Mi a pontos hibaüzenet telepítés közben ?

nincs hibaüzenet, csak leáll a gép.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

nincs hibaüzenet, csak leáll a gép.

Jó de hogy áll le ?

Kékhalál, megfagy a gép, kikapcsol a gép, vagy mi ?

Link to comment
Share on other sites

pjjones

Jó de hogy áll le ?

Kékhalál, megfagy a gép, kikapcsol a gép, vagy mi ?

kikapcsol

Link to comment
Share on other sites

kaliban

kikapcsol

Valószínûleg táp.

Próbáld ki egy másikkal is és ha azzal jól mûködik, tápcsere.

Ha nem, mehet tovább a hibakeresés.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...