Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem működik a gépem! HELP!


oliba

Recommended Posts

pcmester

Izé, akkor valóban nem vettem észre, viszont tényleg megoldotta: ma kevesebb mint fél perc alatt kaptam egy olyan príma dual monitoros bootot hogy öröm volt látni hogy végre nem kell piszkálni! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, pcmester said:

Izé, akkor valóban nem vettem észre, viszont tényleg megoldotta: ma kevesebb mint fél perc alatt kaptam egy olyan príma dual monitoros bootot hogy öröm volt látni hogy végre nem kell piszkálni! :happy:

Gratula!

Akkor lassan screenshoot is lesz az asztalról? Meg tényleg egy Heaven Benchmarkot futathatnál, kiváncsi vagyok mit megy a géped. 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Egyenlőre lakjam be a gépet és minden apróság háruljon el, utána majd lehet adatokat felmutatni... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
39 minutes ago, pcmester said:

Egyenlőre lakjam be a gépet és minden apróság háruljon el, utána majd lehet adatokat felmutatni... :rolleyes:

Pont addig lenne érdemes tesztelni ameddig nincs rajta ezer program ami lassitja. De ahogy érzed... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lord_KROK
On 3/10/2019 at 2:14 PM, pcmester said:

Egyenlőre lakjam be a gépet és minden apróság háruljon el, utána majd lehet adatokat felmutatni... :rolleyes:

Nem sieted el ... 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hát, nem... :rolleyes: Az a jó ha minden fokozatosan áll össze és nem csak úgy "össze van hajítva"...

On 3/9/2019 at 12:54 PM, Lord_KROK said:

Nekem úgyis jó, ha emailben elküldöd és én töltöm fel (már ha nem megy a dolog). 

Unigine esetleg 3D Mark, Everest eredményekre mikor számithatunk? popcorn.gif

Hogy mi?! Egy 3D Mark Basic Edition az 5 GB?! :blink: Atya úr Isten! Nem akarok erre is egy napot várni mire leér a letöltés!

Nos, tehát: tudtok-e valami 3D benchmarkot ami ingyenes és még kicsi is? :s21: Ugyebár a 3D Mark letöltése több mint egy nap lenne, Unigine fizetős verziót találtam csak, Everest-re meg lehet hogy én nem kerestem rá jól... Amúgy Everest-tel hogyan lehet benchmarkot csinálni? Nem igazán vágom a dolgot... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
31 minutes ago, pcmester said:

Hát, nem... :rolleyes: Az a jó ha minden fokozatosan áll össze és nem csak úgy "össze van hajítva"...

Hogy mi?! Egy 3D Mark Basic Edition az 5 GB?! :blink: Atya úr Isten! Nem akarok erre is egy napot várni mire leér a letöltés!

Nos, tehát: tudtok-e valami 3D benchmarkot ami ingyenes és még kicsi is? :s21: Ugyebár a 3D Mark letöltése több mint egy nap lenne, Unigine fizetős verziót találtam csak, Everest-re meg lehet hogy én nem kerestem rá jól... Amúgy Everest-tel hogyan lehet benchmarkot csinálni? Nem igazán vágom a dolgot... :roll:

Akkor kezdjük a dolgokat itt, ez menjen le és oszd meg az eredményt. (ez a neted teszteli)

https://www.speedtest.net/

"I consent" az oldalon. majd a GOra kattintasz

bal felső sarokban van egy SHARE, mellette a láncra kattintasz és mondjuk IMAGE.

CTRL+V-vel meg beilleszted ise

8124443637.png

 

Link to comment
Share on other sites

XCube
2 hours ago, pcmester said:

Hát, nem... :rolleyes: Az a jó ha minden fokozatosan áll össze és nem csak úgy "össze van hajítva"...

Hogy mi?! Egy 3D Mark Basic Edition az 5 GB?! :blink: Atya úr Isten! Nem akarok erre is egy napot várni mire leér a letöltés!

Nos, tehát: tudtok-e valami 3D benchmarkot ami ingyenes és még kicsi is? :s21: Ugyebár a 3D Mark letöltése több mint egy nap lenne, Unigine fizetős verziót találtam csak, Everest-re meg lehet hogy én nem kerestem rá jól... Amúgy Everest-tel hogyan lehet benchmarkot csinálni? Nem igazán vágom a dolgot... :roll:

Azt a ... . Nálatok még betárcsázós net van? Nem rosszból, de tényleg.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
18 hours ago, XCube said:

Azt a ... . Nálatok még betárcsázós net van? Nem rosszból, de tényleg.

Szerintem házon belül a wifizéssel lassítja le magának! De majd sok minden kiderül, ha sikerül neki idelinkelni a speedtest eredményt. 

Amúgy lehet, hogy írni kénen neki egy tutorial-t a 3D Markhoz/Unigine-hoz,  hogy elboldoguljon.

Engem az nyűgöz le, milyen alacsony produktivitással képes élni azon a gépen. Az asztal screenshoot az már egy hónapja megoldhatatlan feladat

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Parancsolj. :smile:
8126845553.png
Ezen értékek mellett írt a Firefox 56.0b9 (32-bit) több mint egy napot a ZIP-be tömörített ~5 GB méretű 3D Mark Basic Edition letöltésére! De legalább teljességgel akadás nélkül mehet nálam bármilyen YouTube videó a jól bevált 480p-ben (nagyobb igényem úgy sincs)... :smile:
Amúgy: bejön a net a házba -> modem -> rúter -> rúterrel egy szobában lévő gép vezetéken / ház összes többi részén csak WiFi van! Én speciel a ház átellenes végében vagyok a rúterhez képest, tehát a kábel szóba se jöhet!

Link to comment
Share on other sites

XCube
18 minutes ago, pcmester said:

Parancsolj. :smile:
8126845553.png
Ezen értékek mellett írt a Firefox 56.0b9 (32-bit) több mint egy napot a ZIP-be tömörített ~5 GB méretű 3D Mark Basic Edition letöltésére! De legalább teljességgel akadás nélkül mehet nálam bármilyen YouTube videó a jól bevált 480p-ben (nagyobb igényem úgy sincs)... :smile:
Amúgy: bejön a net a házba -> modem -> rúter -> rúterrel egy szobában lévő gép vezetéken / ház összes többi részén csak WiFi van! Én speciel a ház átellenes végében vagyok a rúterhez képest, tehát a kábel szóba se jöhet!

Az azt jelenti, hogy a WiFi jelerősség nálad a nullához közelít. Ez egy elég szr megoldás.

Amúgy vártál is egy kicsit, vagy a letöltés elindítása után írt érték alapján rögtön lelőtted?

Miért nem töltöd le akkor a káblen kapcsolt gépre és viszed át pendriveon?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
27 minutes ago, pcmester said:

Parancsolj. :smile:
8126845553.png

Köszi :)

8 minutes ago, XCube said:

Az azt jelenti, hogy a WiFi jelerősség nálad a nullához közelít. Ez egy elég szr megoldás.

Igen, nekem is ez jutott eszembe, meg fentebb céloztam is rá. 

Lehet egy kábeles megoldás jobb lenne(?)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Kábel szóba se jöhet. Azért nem kábelezhetek keresztül a nagyszobánkon meg az előszobánkon több tíz méter kábelt hogy jobb (és talán egy halvány árnyalatnyival stabilabb) netem lehessen... :roll: (Mocsok hosszú kábel kellene hogy egyáltalán ne legyen útban, az biztos!) Tehát sajnos ez van, ezzel kell lenni... :s05:

1 hour ago, XCube said:

Amúgy vártál is egy kicsit, vagy a letöltés elindítása után írt érték alapján rögtön lelőtted?

Egy-két percet vártam, de csak szaporodott az egy napon túlmenő órák száma, melynek láttán inkább menekültem a letöltéstől...

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Én nem tudom, hogy ti mekkora házban laktok, de nem értem a problémádat. Amikor bekötötte a szolgáltató a netet, meg lehetett volna őket kérni, hogy ne X, hanem Y helységbe, mondjuk a középső szobába kerüljön a modem. És akkor onnan a wifi jelerőssége is jobb lesz, minden helységben. De azt is tuti meg lehetett volna velük beszélni, hogy húzzanak már el egy kábelt a te szobádig. Ez nem egy 100-as PVC cső, csak egy vékony kábel...A fal mellett elhúzva észre sem lehet venni, az ég világon senkit sem zavarna. Annak a bazi drága wifi kártya árának a töredékéből megkaptad volna a kábelt.

Ez meg hogy "(és talán egy halvány árnyalatnyival stabilabb) netem lehessen" most írtad, hogy mennyire b.szott lassú a letöltés, ha rákötnéd rendesen a gépedre kábellel az internetet, akkor nem egy halvánnyal, hanem milliószor jobb lenne. Az az 5 giga letöltés nem okozhatna gondot. Aztán akkor talán nem 480p-ben kellene elindítani egy YT videót, aminek a betöltésére is vársz gondolom perceket, mire egyáltalán elindul.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

És egy Wifi repeater?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
23 hours ago, pcmester said:

Kábel szóba se jöhet. Azért nem kábelezhetek keresztül a nagyszobánkon meg az előszobánkon több tíz méter kábelt hogy jobb (és talán egy halvány árnyalatnyival stabilabb) netem lehessen... :roll: (Mocsok hosszú kábel kellene hogy egyáltalán ne legyen útban, az biztos!) Tehát sajnos ez van, ezzel kell lenni... :s05:

Egy-két percet vártam, de csak szaporodott az egy napon túlmenő órák száma, melynek láttán inkább menekültem a letöltéstől...

Hihetetlen, hogy te mennyire önkorlátozó módon gondolkodsz. Gondoljunk csak bele : elköltöttél (nem éppen bölcsen) 170ezret egy gépre (bő feléért odaadtam volna az enyémet ami kb ugyanaz sebességben, de ez most részlet kérdés) és azontúl, hogy sok ikon van az asztalodon, meg csili vili minden program fent van, képtelen vagy egy 3D Markot lefutatni vagy screenshootot feltölteni az asztalodról. A produktivitás meg nulla. 

Nyrfannál van a pont. Kábelcsatorna plusz kábelek a kártya árának töredékéből meglett volna... és azt a kártyát végül nem is használod. nem egy árnyalatnyival stabilabb lett volna a neted. Most egy árnyalatnyira stabil a neted,  akkor meg stabil lenne. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Na jó, egyenlőre még nem tettem vissza az összes ikonomat, csupán létrehoztam az asztalon egy mappát melyben elhelyeztem azokat! Jelenleg a lomtárral együtt van ~21 ikonom, kizárólag csak az elsődleges képernyőn... Viszont ami késik az nem múlik, egyszer lesz majd valahogyan benchmark... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

payskin
12 hours ago, nyrfan said:

De azt is tuti meg lehetett volna velük beszélni, hogy húzzanak már el egy kábelt a te szobádig. Ez nem egy 100-as PVC cső, csak egy vékony kábel...A fal mellett elhúzva észre sem lehet venni, az ég világon senkit sem zavarna.

Hát, azért ez erősen függ attól, hogy mi a lakás szerkezete. Öcsémék is folyton szívnak a WiFivel: ott az egyik szobában jön ki a falból a kábel, de ahhoz, hogy eljusson a kölykökhöz, a hálószobán, majd egy meglehetős hosszú előszobán kellene keresztül vinni, és ott azért már nem olyan egyszerű a fal mellett észrevehetetlenné tenni. Mindenesetre a szolgáltató nem fogja megtenni ezt a szívességet, sem a padló, sem a plafon mellett, neki meg semmi kedve barkácsolni. Inkább szívnak.

Apám is ilyen: mikor beköltözött az új lakásukba, gondosan beköttette a T-Kábel tévét meg internetet, elvezetve a kábeleket a padló/fal találkozásánál levő díszléc mögött. 8 és fél hónap múlva jött a DIGI, hogy húznák az UTP-t 10x akkora sebességgel, meg 40+ csatornával félárért. Apám meg inkább éveken keresztül hizlalta a Telekomot, de a lakást nem volt hajlandó "szétszedni", és az ő lakásában sehol nem menjen látható UTP kábel. Aztán vége lett a T-Kábelnek, mint a botnak, és akkor kénytelen volt, de a mai napig utálja, hogy tud olyan pontjára nézni a lakásnak, ahol épp kilátszik 15 centi UTP.

Az emberek furák.

 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
7 hours ago, pcmester said:

Na jó, egyenlőre még nem tettem vissza az összes ikonomat, 

Akkor mit csináltál az elmúlt napokban? :blink: 

Hát ahogy észrevettem ez volt az egyik legfontosabb dolog az egészben! 

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
13 hours ago, payskin said:

 

Az emberek furák.

 

Eléggé. Csak nézzük meg pcmester gondjait...

Az meg hogy valaki inkább kínlódik, ahelyett hogy megoldaná a problémát, azzal nem tudok mit kezdeni.

Nálunk sem annyira egyszerű a helyzet, két szintes családi ház, a kábel fentről jön be, úgy van lehozva hozzám, itt a modem, aztán innen van tovább vezetékelve. Mondjuk engem nem különösebben zavar, ha látok egy kábelt, ami nincs eltakarva. A fal mellett elfér.

pcmesternek csak segítő szándékkal írtam, hogy ahelyett, hogy egy drága wifi kártyával szívna, más sokkal jobb megoldást is kereshetne. De hát ha így jó neki, lelke rajta.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
5 hours ago, nyrfan said:

pcmesternek csak segítő szándékkal írtam, hogy ahelyett, hogy egy drága wifi kártyával szívna, más sokkal jobb megoldást is kereshetne

Mi szintén, de hát... hát az is lehet, hogy a szülei nem engedik, csak nem akarja azt írni. 

 

Sok dologban ludas, de lehet mondjuk ebben éppen nem

Link to comment
Share on other sites

nyrfan
Just now, Lord_KROK said:

Mi szintén, de hát... hát az is lehet, hogy a szülei nem engedik, csak nem akarja azt írni. 

 

Sok dologban ludas, de lehet mondjuk ebben éppen nem

Erre gondoltam én is.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

HD2
On 3/20/2019 at 2:36 PM, pcmester said:

Parancsolj. :smile:
8126845553.png
Ezen értékek mellett írt a Firefox 56.0b9 (32-bit) több mint egy napot a ZIP-be tömörített ~5 GB méretű 3D Mark Basic Edition letöltésére! De legalább teljességgel akadás nélkül mehet nálam bármilyen YouTube videó a jól bevált 480p-ben (nagyobb igényem úgy sincs)... :smile:
Amúgy: bejön a net a házba -> modem -> rúter -> rúterrel egy szobában lévő gép vezetéken / ház összes többi részén csak WiFi van! Én speciel a ház átellenes végében vagyok a rúterhez képest, tehát a kábel szóba se jöhet!

Ne haragudj, de mi a viharért használsz két éves béta firefoxot?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, HD2 said:

Ne haragudj, de mi a viharért használsz két éves béta firefoxot?

Mert béta? :D

Link to comment
Share on other sites

pcmester
15 hours ago, HD2 said:

Ne haragudj, de mi a viharért használsz két éves béta firefoxot?

Hát azért, mert ez a legutolsó ami még támogatja a régi fajta beépülőket is! Mint azt már korábban írtam, sok beépülőm helyett nem találtam új fajta alternatívát! Úgyhogy ha lennének alternatívák vagy új Firefox is beállítható lenne a régi fajta beépülőkkel való együttműködésre, akkor simán hagyhatnám hogy automatikusan lefrissítse magát... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...