Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gyúrás a.k.a. Body Building


gaga017

Recommended Posts

-TT-

Találtam most közbe jó kis edzéstervet ami tetszik, fekvőpaddal, súlyzókészlettel meg otthon is rendelkezem kialakított pincében. Ismerős nem használt 40-50kg-os súlyzórudját is elkérem. Így asszem azt a 12k-s havibérletet meg is tudom spórolni amit teremben hagynék ott, proteint majd max később veszek, egyelőre tartom a naturális bevitelt normál ételből. Komolyabban kell csinálnom és úgylátom ugyanugy lesz szinte eredmény mint terembe is most h pár órát picit utánaolvastam itt-ott.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Igen csak eddig dolgoztam/tanultam is mellette és amúgyse lett volna mondjuk többre idõm. Ez meg fõleg idõ kérdése, pénz után. Ezért is csinálom már hónapok óta otthon csak tényleg kezd kevés lenni. ;) Eszem is, bár nem számolom mibe mennyi a protein.

Ez a hiba. Ha nehez zsírosodsz, akkor szerencséd van, csak enned kell, szinte mindegy, hogy mit.

Ahoz, hogy nõjj, nem irdatlan sok fehérje, hanem CH kell. (Persze egy nem sportoló ember szükségleteihez képest sok fehérje kell így is, de testépítõ szempontból a doppingmentes izomépítés igényli a legkevesebb fehérjebevitelt.) Illetve kalóriatöbblet. Testsúlykilogrammonként 50 kcal mehet nyugodtan. Ebbõl 2gr fehérje, 5gr CH, a többi pedig (túlnyomó részt telítettlen) zsír legyen.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Egyáltalán nem zsírosodok "sajnos" évek óta, azt 20fölött vagyok. Mondhatni sportosabb típus vagyok mert sok más ágat is végzek testépítés mellett (tenisz, bringa, hosszútávfutás). Úszást is idéntõl beszeretném vezetni gyúrás mellé ha jobb idõ lesz.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Egyáltalán nem zsírosodok "sajnos" évek óta, azt 20fölött vagyok. Mondhatni sportosabb típus vagyok mert sok más ágat is végzek testépítés mellett (tenisz, bringa, hosszútávfutás). Úszást is idéntõl beszeretném vezetni gyúrás mellé ha jobb idõ lesz.

Fuhú! Hát akkor neked biza kell a kalória, ha izmot szeretnél magadra pakolni.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Ne is mondd. :) Ráadásul láttam most egészjó multifunkciós gépet(mell+fekvenyomás) is ki lehet fogni használtan 2 havi kondibérlet árából kb...szóval ha ember teheti és van üres légtere jobban jár hosszútávon ha egyből otthonra szerez be 1-2gépet+súlyokat 100k körül simán ki lehet hozni otthonra egyes izomzatokra szükséges gépeket az annyi, és bőven megtérül 1év alatt, mintha lejárnál, és otthagysz évi 100-150k-t terembe, ezekután inkább veszek még 1-2gépet otthonra és jóval kényelmesebb is, nem megy idő utazásra se...

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Visszaolvastam topikba azt most látom ilyen 5k-s diák havibérlet díjak, lol, pesten ez átlaghelyen minimum a duplája emberek, legalábbis amiket én néztem(flex-gym és társai).

Ezért is veszek pár cuccot otthonra inkább, jobban járok és törülközöt se kell használnom minden egyes gépen, számomra higiénia se mindegy. :)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Én úgy fizetek havi 6k-t, hogy két terembe is van bérletem. Az "csak" 72k egy évre.

100k-ért nemigen fogsz te értelmes gépet beszerezni... (Mondjuk szerintem az ilyen mutlifunkciós cuccok nem az igaziak...) Hát még gépparkot nem. De szerintem nem is érdemes.

Én is csak azért szoktam gépeket használni, mert vannak. De ha nem lenne, akkor sem éreznem különösebben a hiányukat.

Egy mell edzés pl. nálam úgy néz ki, hogy 4-4 munkasorozat fekvenyomás sima, majd ferde padon. Aztán valami izolálóbb gyakorlat (csigás keresztezés pl.), végül pedig valami nyújtó jellegû (áthúzás, tárogatás). Ezeket mind meg lehet oldani két darab kézi súlyzóval, kivéve a csigás keresztezés. Helyette lehet mondjuk tolódzkodni vagy szûken nyomni, de a tárogatás is hasonló. Nyílván nem ugyanaz a hatás, de nem dõl össze a világ, ha azt kihagyod az edzésbõl. Ezeknek vannak gépes változataik, de nem igazán látom értelmüket. Mondjuk keretben nyomni akkor szoktam, ha épp nincs velem segítség. Ilyen eddig kétszer fordult elõ.

Talán a láb az, ahol a legnagyobb hasznát lehet venni a gépeknek. A lábnyújtást pl. nehéz helyettesíteni, de guggolni minden további nélkül tudsz két súlyzóval is.

Ha minden áron otthon szeretnél edzeni, akkor fekvenyomó pad, értelemszerûen rúddal és súlyokkal, két egykezes súlyzó (célszerû szerelhetõt venni, így olcsóbban kijösz), valami szerkezet tolódzkodni és húzódzkodni, meg két rúd, bele két kampó amire guggolásnál fel tudod pakolni a rudat. Ugyanis azt a súlyt, amivel guggolsz, elég nehéz a földrõl, de még a fekvenyomó padról is a nyakadba kapni, segítõ meg nem mindig akad, ha egymagad otthon edzel.

És el is jutottunk az otthoni edzés legnagyobb problémájához. Nekem legalábbis hatalmas motivációt ad az, ha haverom megcsinálja az "elõírt" ismétlésszámot. Olyankor én is nekiállok, még ha elõtte legszívesebben abba is hagytam volna, és még ha be is szarok, akkor is megcsinálom. Vagy ha látom, hogy mellettem mekkora súlyokkal dolgoznak, akkor engem is arra sarkall, hogy még többet beleadjak. Ilyenkor fokozottan jól jön a segítség. Már maga az a tudat, hogy ott áll valaki, ha nem bírnám ad akkora önbizalmat, hogy legtöbbször sikerül is.

Összességében szerintem a terem jobban megéri.

Link to comment
Share on other sites

-TT-

72k-ért nyílván én is termeznék, az nagyon baráti pénz...de én -mint gondolom feltűnt- budán vagyok...

Ha valaki tud 7k/hó/korlátlan árakat itt budai oldalon azonnal benne lennék(és persze nem 1óra odavissza az utazó idő ami a lényeg nekem.)..én sajnos még itt ilyet nem találtam...

Pad+kétkezes súlyzó 20-30kilókkal meg megvan nekem 30e Ft-ból. Guggolásra említett egykezes súlyzó megvan. Húzódszkodás egyelőre a gyengém, ha 10x felhúzom magam szabályosan kb egyelőre összeszarom magam. Amúgy még jó anno nem lett falba építve radiátorcső( egyelőre kibír xD).

Elég ösztönzőerőt érzek magamban, sztem olyan 22éves ember aki ennyi idősen képes közel 0fokba is kimenni 10-20km-eket futni városszélén, még akkor is ha sokszor sokkal inkább feküdne a forró kádban, talán képes arra megcsinálja amit bír, nyílván volt már nálam is olyan többször h még akkor is próbáltam 1-2mozdulat ismétlést erősítés közben is, amikor már tudtam h az izom nem bírja tovább.

Persze egy közeli társ mindig sokat segíthet ösztönzésben, szerencsés aki tud menni, haverommal már hónapok óta mennék csak annak meg a gépkocsiszerelés lett közbe fontosabb, szal próbálok otthon berendezkedni most, mivel 10x megtud térülni kis befektetéssel is.

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

menj a mirror fitness-be, a moszkvától vagy 5 perc sétára, 7k a havi diák, jó gépek, kardiógépek, broteinbár. igaz elég kicsi terem, de jó a hangulat, sok jó ismerõst lehet onnan szerezni, nem ez a személytelen, mint a legtöbb nagy teremben. azért reklámozom így mert én is sokat jártam oda, és a tulajokat is ismerem, jóban vasgyok velük. Most a flex gym-be járok, az is a moszkvától van kb 5 percre, de az már drágább, 9500 a diák. viszont egyedülálló gépparkja van, ami Mo.n csak itt van, több nagy testépítõ is ide jár (lauter pl) szóval motiváció is van

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Átgondolom srácok, kösz az infókat!

Az fix fekpadot+ 2kezes súlyzót beszerválok előbb otthonra(most meló híján erre tellik, 3havi bérlet árát nekem bőven megéri), ne kelljen mindig utazgatnom ha csak súlyzózni szeretnék.Mondjuk Puding!a mert már ma is alig bírtam reggel mozgatni a karom tricepsz úgy beállt, asszem sűrűbben kéne magnéziumozni, de idővel csak hozzászokik izom.

Flex Gym-et néztem én is az még én is tudom nagy névnek számít, gépeiket is láttam . Na akkor ami késik nem múlik.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

kihagytam most több mint 1 hetet:S hétfõn visszatérek, csak azt nem tudom, hogy folytathatom-e ugyanazokkal a súlyokkal, ahol abbahagytam :unsure: mit gondoltok?

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

úristen, össze fog dõlni a világ :) én 3 hetet hagytam ki most, de ugyanolyan intenzitással tudtam edzeni, a súlyíokból persze visszább kellett venni. ahogy érzed, de egy hét kihagyás jelentéktelen.

amúgy, hogy a flex gymet reklámozzam, ma Tóth Danival futottam össze az öltözõben :) szóval nem kis emberek is járnak oda!

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

kihagytam most több mint 1 hetet:S hétfõn visszatérek, csak azt nem tudom, hogy folytathatom-e ugyanazokkal a súlyokkal, ahol abbahagytam :unsure: mit gondoltok?

Valószínûleg kezdheted újból az egészet, két-három hónap átmozgató edzéssel... (gy.: irónia!)

Nem tudom mit kell itt folyamatosan parázni. Gyanítom a topikban senkinek sem célja testépítõvé válni, hát még nem profi versenyekre járni, versenyzõként. Az ilyen kis kihagyások és félrezabálások beleférnek.

Persze ez nem jelenti azt, hogy elég ímmel-ámmal edzeni, és a mekiben kajálni! Igenis oda kell figyelni a mennyiségre és a minõségre a kajálásnál (fehérjét húsból, szénhidrátot gabonából; minél kevésbé feldolgozatlanul), az edzésen az intenzitásra és a helyes kivitelezésre, no meg a pihenésre, ha valaki szeretne valami változást.

Nem az a baj, ha egyszer-egyszer beülsz a mekibe/pizzázni, vagy elmész a haverokkal sörözni, netán ha kihagysz egy edzést, hanem az, hogy ha ez megszokássá, általános hozzáállássá válik.

úristen, össze fog dõlni a világ :) én 3 hetet hagytam ki most, de ugyanolyan intenzitással tudtam edzeni, a súlyíokból persze visszább kellett venni. ahogy érzed, de egy hét kihagyás jelentéktelen.

amúgy, hogy a flex gymet reklámozzam, ma Tóth Danival futottam össze az öltözõben :) szóval nem kis emberek is járnak oda!

Most õszintén, testépítés topik ide, közhely oda, ki szeretne úgy kinézni, mint a Tóth Dani pl.?

Értékelem a befektetett kemény munkát, a kitartást, a mérhetetlen akarást - fõleg, amióta én is elkezdtem ezt a sportot, és a hozzá szükséges életmódot -, sõt, még irígylem is ezeket, de magamon nem tudnék elképzelni ilyen izomtömeget.

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

az ilyen Tóth Dani-félék nekem már undorítónak néznek ki :unsure: :(

Link to comment
Share on other sites

-TT-

amúgy, hogy a flex gymet reklámozzam, ma Tóth Danival futottam össze az öltözõben :) szóval nem kis emberek is járnak oda!

Azt se tudom ki az mondjuk és nem is nagyon izgat, mert nem az a kinézet a cél mint Swarzeneggernél 30évvel ezelõtt, de nagyon!

az ilyen Tóth Dani-félék nekem már undorítónak néznek ki :unsure: :(

Egyetértek. Cél a férfias kinézet, nem egy proteindús húslufidarab állapot.

Link to comment
Share on other sites

mad363

Bodybuilding topicba vagy. senki sem szólt azért mert girhes vagy,te se tedd az ellenkezõjét.

Link to comment
Share on other sites

Sipres

Bodybuilding topicba vagy. senki sem szólt azért mert girhes vagy,te se tedd az ellenkezőjét.

LOL :lol: :lol: :lol:

Amugy ha mar arrol van szo, hogy hogyan nem akartok kinezni, akkor linkelnetek kepet h ti hogyan szeretnetek?

En valahogy igy

Link to comment
Share on other sites

mad363

én inkább rakok be két relative friss képet magamról

Otthon

nem otthon

Link to comment
Share on other sites

gaga017

Hát nem vagy kis gyerek :D Hány kiló vagy? 90-95? Mióta eddzel? Én már nem is merek magamról berakni :) (nem mintha akartam volna) a magam kb 1 éves eddzésével

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_
[GSF] Picture B) :D
Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

sztem nem visszataszító a kinézetük, mondjuk érthetõ ha a legtöbb ember szemében ez már nem esztétikus, de nézõpont kérdése. feltehetõen itt senkinek se célja bárminemû versenyen indulni, így ezekrõl vitatkozni fölösleges. Nekem még csak "ígyakarokkinézni x évmúlva" elképzelésem sincs, csak ki akarom hozni magamból a legtöbbet.

Link to comment
Share on other sites

mad363

Hát nem vagy kis gyerek :D Hány kiló vagy? 90-95? Mióta eddzel? Én már nem is merek magamról berakni :) (nem mintha akartam volna) a magam kb 1 éves eddzésével

2004óta edzek. aszem utoljára 2005be raktam be ide képet kb 70kilósan 93kiló vagyok most.noname hozzászolását meg lájkolom :D mert totál én is igy gondolom ezt.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Nekem vannak "konkrét" elképzeléseim, mint pl. EZ vagy EZ. Mindenféle homoerotikus áthallás nélkül mondom, szerintem ilyen egy szép, sportos férfi felsõtest. Nyílván ez genetika kérdése is, de ez még nem akkor aizomtömeg és szálkásság, amit ha elérni nem is, de erõsen megközelíteni ne lehetne bárkinek, több-kevesebb odafigyeléssel és sok sportolással.

Én jelenleg mad363 szintjén állok kb., picit zsírosabb vagyok talán. Augusztus közepén durván 76 kiló voltam (igaz elõtte volt egy hét Sziget, ahol nem épp a megfelelõ táplálkozás volt a jellemzõ), most vagyok olyan 90, mindehez 184cm-es magasság párosul.

Link to comment
Share on other sites

mad363

azért fél év alatt 14kiló nem kevés :D a magasságodhoz kb még egy jó 6-10 kiló kb kell.(de az elképzelésedhez mindenképpen) én 173 centisen vagyok ennyi. igazából valahogy én igy néznék ki ha lehetne ilyesfajta kívánságom,de ennek az esélye kb a 0 :D .ergo megteszek "mindent"(azért annyira nem) hogy legalább a 15- 20% meglegyen ennek a kinézetnek.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

azért fél év alatt 14kiló nem kevés :D a magasságodhoz kb még egy jó 6-10 kiló kb kell.(de az elképzelésedhez mindenképpen) én 173 centisen vagyok ennyi. igazából valahogy én igy néznék ki ha lehetne ilyesfajta kívánságom,de ennek az esélye kb a 0 :D .ergo megteszek "mindent"(azért annyira nem) hogy legalább a 15- 20% meglegyen ennek a kinézetnek.

Az csak inkább olyan 11-12 kiló tényleges plusz, legalább 2-3 kilót sikerült az alatt az egy hét alatt ledobni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...