Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gyúrás a.k.a. Body Building


gaga017

Recommended Posts

22Geri22

Hát végülis igen..

Az a baj , hogy annyira még nem vágom ezt. :/

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Hali 22Geri22!

A futás csak állóképességet fejleszt, de nem lesz tõle nagy combod. Sokan a lábnak nem tulajdonítanak nagy jelentõséget pedig nagyon is fontos, ha nem a legfontosabb!

Párosítások különbözõ napokra szvsz, ami nekem bevált:

mell-bicepsz

hát-váll

tricepsz-vádli

+ hasazás minden edzésnapon

Lényeg hogy a láb egy külön napon legyen(mellette ne dolgozz más izomcsoportra), mert elég megerõltetõ tud lenni. Guggolás, kitörés, lábnyújtás, lábhajlítás illetve esetleg merevlábú felhúzás még amit javaslok ezekkel garantáltan ki lehet készíteni a lábadat. A 4 nap edzés szerintem korrekt, de remélem tudod hogy csak 30%-ban múlik z edzésen kb. 70%-a a sikernek a kaján múlik!

Ahoi!

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

Helo

Ez sokat segített köszönöm. :D

Valami konkrét étrendet esetleg tudnátok adni?Vagy viszonyítási alapot?

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Hali, bocsi hogy ilyen késõn válaszolok, konkrét étrendet nem akarok és nem is tudok adni, de viszonyítási alapot igen!

A legfontosabb hogy 2-3 óránként kell enned, vagyis napi 6 de minimum 5 étkezést jelent, természetesen sohasem túl sokat, vagyis ne legyenek kifejezetten nagy étkezések, kivétel ez alól a gyúrás utáni étkezés.

Fehérjebevitel, szén-hidrát bevitel, vitaminok, víz egyéb, mindenre szükség van.

Fehérjébõl: 2-3g testsúlykg-onként vagyis ha 80 kg vagy akkor 160-240g de kezdõként sztem elég lesz 2g/tskg.

Szénhidrátból: Na nem akarok nagy hülyeséget írni, majd biztos kijavítanak de ha jól tudom kb. 3-5g/tskg.

Ügyelj, hogy MINÕSÉGI tápanyagokat vigyél be!

Minõségi és elsõdleges fõ fehérjeforrás a húsok legyenek, én a napi 6 ékezésbõl 2-3 alkalom amikor valamilyen húst eszek. Lehetõleg sovány húsok legyenek, zsírt mellõzni kell. Másodlagos fehérjeforrás a tejtermékek, de itt is a minõségiek, vagyis semmiképpen sem tej. Sovány túró illetve sovány sajt a legjobbak. A tojásfehérjét se mellõzzük, de sárgája maximum napi 2, legalábbis többet én nem eszek meg. Ja é a halról nem is írtam:)

Minõségi szén-hidrát és húsos étkezésekhez ajánlott a rizs, illetve zöldségköret, és fõtt krumpli se rossz. Ezen kívül minõségi szén-hidrátokat tartalmaz még a bab, lencse, illetve zabpehely amit még én szoktam enni.

Cukrokat el kell felejteni és ugyanez a helyzet a szendvicsekkel, fehérkenyérrel, fehér péksüteményekkel, ha már annyira nagyon azt akarunk akkor maximum teljes kiõrlésû, benne egy fincsi rántott hússal:P

Vitamin bevitel! Gyümölcsöket ne felejtsük el és pluszban sem árt valami multivitaminos akármi:D

Folyadékbevitelt napi 2 literrõl pedig fokozatosan emeld kb napi 5 literre, edzések mellett szükség van ennyi folyadékra.

Érdemes még odafigyelni, hogy edzés után fél órán belül legyen meg egy kajálás bár ezt sokaknak elég nehéz kivitelezni, mert messze van a konditerem stb., ha nem megy ez akkor viszont edzés után érdemes turmixot, fehérjeport inni, amit mellesleg gyorsabban megemészt a szervezet és gyorsabban eljut az izmokhoz mint akármilyen húst:D

Hát nagyjából ennyi lenne:)

Ahoi!

Link to comment
Share on other sites

mad363

ennyi folyadék mellet föleg kell ásványi anyag kiegészítés .ezért jók a multivitamin tabletták amikbe már van jópár ásványi anyag is. nem a cetebe meg a hasonló fassszságokra kell gondolni.

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

Ezt a segítséget köszönöm nagyon.Így összefoglalva jobb és meg is értettem.Csak azt nem vágom , hogy iskolába mit fogok enni..:D

Remélem fél-1 év után már lesz valami hatása..:D

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

nem szégyen kaját vinni iskolába:) ha mást nem, max teljeskiõrlésû kenyeret, fõttojással, meg ilyenekkel. légy kreatív

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Ezt a segítséget köszönöm nagyon.Így összefoglalva jobb és meg is értettem.Csak azt nem vágom , hogy iskolába mit fogok enni..:D

Remélem fél-1 év után már lesz valami hatása..:D

A genetikádon is múlik hogy mennyi fog meglátszani, én azok közé tartozok akiknek(legalábbis ugy tartom magamról) zselé jó genetikájuk van, rám nagyon hamar jön izom és hamar is látszik, de egyébként csinálj magadról egy képet mikor elkezded és aztán fél évenként csinálj, így jól látható lesz a különbség. Egyébként pedig ha betartod a kaját, edzel rendesen, pihensz rendesen, ez a 3 összhangban van és KITARTÓ vagy akkor meg lesz az eredménye.

Az iskolai kajálással nem tudom, hogy mi a gond. Ha nagyon nincs más akkor teljes kiõrlésû kenyeret vigyél mondjuk benne valami hússal, de ha megteheted nyugodtan kis ételhordóba 1-2 szelet hús + rizs + zöldség. Azt nem mondom, hogy senki nem fog rád csúnyán nézni, de nincs annál viccesebb pillanat, amikor valaki odaszól, hogy "némá miteszik", úgy hogy közbe chips, kóla vagy fehérkenyér-szendvics kezében van és tömi vele magát + desszertnek egy csoki. Ilyenkor pumpa felmegy bennem és jólesik visszaszólni, hogy "én legalább nem szarral tömöm magam".

A menzát meg nyugodtan edd meg szerintem ha azon kajálsz az belefér általában jó kaják vannak a menzákon bár tieteket nem ismerem.

Ahoi!

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

Uhh :D

Tetszenek ezek a hozzászólások mármint , hogy ilyen hosszan kifejted a dolgokat. :D

Az a baj , hogy azon gondolkodok , hogy terembe járjak vagy haverhoz.Mert a terem ugye jobb lenne de drágább.Messzebb lenne mert falun lakom és nehéz lenne összeegyeztetni a focival+tanulással.A havernál meg csak 1 hónap múlva lehetne kezdeni..:/ Nah ezt majd még megálmodom. :D

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Kérdés hogy a havernál milyen felszereltség van. Egyébként legtöbb esetben edzõtermet javaslok, megéri, és talán még oda is figyelnek rád valamennyire. A legjobb módszer persze a: teremben haverral összeállítás, felszerelés és motivációhiány sincs az ilyen esetekben.

Egyébként kb. mennyi lenne az út az edzõteremig?(mármint idõben)

Szeretem kifejteni a gondolataimat, kérdezz nyugodtan bármit, ha segítségre szorulsz, szívesen segítek!

Ahoi!

Link to comment
Share on other sites

gaga017

Igen a felszerelés a kérdés. Én pl otthon eddzek haveral v egyedül. A felszereltség bõven elég szerintem:û

Fekvenyomópad, ruddal együtt 140 kg-m van otthon, huzódzkodó rud, plusz a fekvepadon van ilyen lehúzó, ami jó hátra meg tricepszre, valamint 2 db 1 kezes 1enként 30kgal lehet pakolni. Ezzel kb mindent meg tudok csinálni. jah meg van a padon még egy lábnyujtáshoz való "szerkezet" is.

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

A terem szerintem jó esetben ilyen 45 perc lenne oda.Havernál meg fekpad , valami gép azt még nem lestem meg..:D meg egykezes súlyzók vannak.Azt hiszem csak ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

A terem szerintem jó esetben ilyen 45 perc lenne oda.Havernál meg fekpad , valami gép azt még nem lestem meg..:D meg egykezes súlyzók vannak.Azt hiszem csak ennyi.

Nyilván az a helyzet amit gaga017 is írt, szal kezdésnek nem rossz -sõt-, meg a sok gép úgyis csak összezavarja az embert, jó a szabad súly :D

Érdemes még odafigyelni, hogy edzés után fél órán belül legyen meg egy kajálás bár ezt sokaknak elég nehéz kivitelezni, mert messze van a konditerem stb., ha nem megy ez akkor viszont edzés után érdemes turmixot, fehérjeport inni, amit mellesleg gyorsabban megemészt a szervezet és gyorsabban eljut az izmokhoz mint akármilyen húst:D

Ha nem haragszol meg akkor ezt egy picit pontosítom: nemcsak akkor érdemes eddzés után turmixot inni ha a szilárd kaja rövid idõn belül nem megoldható, hanem mindig érdemesebb/jobb megoldás folyadék halmazállapotú tápanyagot bevinni eddzés utáni étkezésként. Ezt bizonyítja az okfejtésed utolsó tagmondata. :)

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Ha nem haragszol meg akkor ezt egy picit pontosítom: nemcsak akkor érdemes eddzés után turmixot inni ha a szilárd kaja rövid idõn belül nem megoldható, hanem mindig érdemesebb/jobb megoldás folyadék halmazállapotú tápanyagot bevinni eddzés utáni étkezésként. Ezt bizonyítja az okfejtésed utolsó tagmondata. :)

Én is javítanék egy picit: nem a folyadék halmazállapotúakat emésztjük könnyebben, hanem a turmixot, a fehérjeport, vagy amit veszel, de teszem azt kaukázusi kefirt vagy tejet nem fogsz gyorsabban megemészteni...sõt...

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Én is javítanék egy picit: nem a folyadék halmazállapotúakat emésztjük könnyebben, hanem a turmixot, a fehérjeport, vagy amit veszel, de teszem azt kaukázusi kefirt vagy tejet nem fogsz gyorsabban megemészteni...sõt...

Látom személyes sértésnek vetted, úgyhogy inkább nem írok erre érdemben semmit, nem akarok itt

billentyûzetkaratét vívni. :D

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Látom személyes sértésnek vetted, úgyhogy inkább nem írok erre érdemben semmit, nem akarok itt

billentyûzetkaratét vívni. :D

Személyes sértés?? Dehogy is, eszemben sincs annak venni, csak pontosítottam kicsit:D

De ha másképp gondolod nyugodtan írd le, nem haragszok meg, hidd el.:)

Ahoi!

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

hasazásnál a has nyújtását mikor kell elvégezni? az összes gyakorlat után, a legvégén, vagy lehet a gyakorlatok között is?

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

hasazásnál a has nyújtását mikor kell elvégezni? az összes gyakorlat után, a legvégén, vagy lehet a gyakorlatok között is?

Mehet nyugodtan közbe is, nyújtás mindig jót tesz, sõt kötelezõ!

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Személyes sértés?? Dehogy is, eszemben sincs annak venni, csak pontosítottam kicsit:D

De ha másképp gondolod nyugodtan írd le, nem haragszok meg, hidd el.:)

Ahoi!

Nem gondolom másképp, csak nekem ez a reagálás úgy tûnt mintha a kákán is csomót keresnél :)

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Akkor elnézést, ha így tûnt, nem volt benne semmi rossz szándék! Csak a kezdõket akartam megóvni, nehogy tejet kezdjenek el iszogatni:D

Link to comment
Share on other sites

Thomas89

Értem, akkor én gondolkodtam rosszul. :)

Azért a kezdõktõl is elvárható, hogy egy kicsit olvasgatnak a témában és aki olvasott már a kajával kapcsolatban annak találkoznia kellett azzal, hogy mi tekinthetõ tápanyagnak a fejlõdés szempontjából. :)

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Teljes mértékben egyet értek veled, csak mindig attól félek, hogy a kezdõk rögtön az elején az egyik legjobb Arnold idézetre bukkannak rá:"Ha tudnám, hogy a szartól növök, azt is megenném!"

Persze lehet, csak utána nehéz arról is leszoktatni öket:D:D

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

nem csak rizst kell enni, krumpli tészta,mehet az a beton kenyér is ami olyan fekete mint a föld :D hipp hopp meg is lesz a 400gr ch.meg így annyira nem is unalmas, a diéta más dolog ott jó pár hanyagolandó ezek közül . 1kiló hús az nagyon kevés :D ha annyi pénzem lenne 1.5-2 kiló simán lemenne naponta.

Nyílván, de a rizs a "legtömörebb" kaja (egységnyi tömegben a legnagyobb a CH tartalma), még fõzés után is, ezért írtam azt példának.

A kenyér és tészta meg nem olyan jó cucc, lévén, hogy nem feldolgozatlanok. Persze tömegeléskor belefér (meg még egy rakat más kaja is), fõleg ha nem hízékony az ember.

Mire kevés 1 kiló hús? Az durván 200gr fehérje, ami egy 100 kilós (súlyzós edzést végzõ) ember fehérje szükséglete. Ha mondjuk valami zsírosabb darab, akkor a kalóriabevitel is szép magas lesz tõle.

15 éves vagyok.

Holnap akarom el kezdeni az edzést. :D

Heti 4 nap. Hétfõ-Kedd, Szerda pihi , Csütörtök-péntek

Egyik nap mell-váll stb. másik nap tricepsz,bicepsz..

Szedni nem még nem áll szándékomban semmit.

Szerintetek jó ez így?

Nem. Lábad, hátad nincsen?

Bár az ötlet, hogy kétfelé bontod csak az edzést, nem rossz, de kezdésnek talán egy laza átmozgatás (azaz minden nap minden izmot edzeni) jobb lenne. Erre 3 nap is elég lenne, javaslom a hétfõ, szerda, pénteki napokat, a többi napon meg pihenés.

Mindenképpen az alapgyakorlatokkal KELL kezdeni, mint fekvenyomás (esetleg fekvõtámasz), guggolás, húzódzkodás (vagy lehúzás, ha nincs elég erõd, de van gép) tolódzkodás, illetve én még ide sorolnám a kitörést is, ami végülis egy speciális guggolás.

Ezekhez gyakorlatilag semmi nem kell, akár súly nélkül is tudod edzeni az összes izomcsoportot, a lényeg, hogy tanuld meg szabályosan végezni õket, azaz törekedj arra, hogy az edzeni kívánt izom dolgozzon csak, ne pedig arra koncentrálj, hogy valahogy kinyomd/felemeld a súly/magadat.

Link to comment
Share on other sites

Viking80

Sziasztok. hat hetet kihagyás után megvolt az elsõ edzés. Hú de sz@r vót. Baromira visszaestem, a koncentráció se ment. Gondolkozom valami jó kis NO fokozón, bár még nem döntöttem el... Elõször is némileg vissza kell zökkennem.

Link to comment
Share on other sites

Tuto558

Nah testépítés egy része most kicsit off, megsérültem műtötték alkaromat, ti ujrakezdésnek melyik gyakorlatot ajánlanátok bicepszezésnbek majd, amivel legjobban tudtok izolálni? A lényeg h alkarom és kisujjam nem feszüljön egyáltalán, hogy nehogy szétnyíljon a seb

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...