Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gyúrás a.k.a. Body Building


gaga017

Recommended Posts

n0n4m3

normál étrend+fehérje mellett vitamonokat+ glutamint javasolnék.

Link to comment
Share on other sites

Sipres

Vitamin egyebkent telleg sokat dob.

Link to comment
Share on other sites

DonGyurma

értem:) teszek 1 próbát :)

és valaki tudna javasolni valami vitamint ami szerintetek a legjobb?

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Én annyit szeretnék kérdezni,hogy rendszeres úszással(hetente 3-4 alkalom)mennyire lehet tömegetnövelni? Vagy az inkább szálkásít?

Nyáron rendszeresen futottam + egy elég jó kis edzéstervet végigcsináltam,amit szerintem újra elkezdek,mert egy ideje megint nem csinálok semmit és ezen változtatni szeretnék.

Gondolkoztam azon,hogy eljárok konditerembe,de nincs kivel..nálam a konditerem meg mindig is(amikor régebben jártam)csoportos tevékenység volt. Persze nem úgy értem,hogy végigpofáztuk az egészet,hanem mégis csak más egy ismerõs közegben edzeni,mint tök egyedül lenni ismeretlenek között.

Doom: Te Szegeden hova jársz edzeni? Igazából nem is tudok itt normális termeket..

Hattyas.

A TTIK-n lehet igényelni kondibérletet egy (kívülrõl) egész jó(nak tûnõ) terembe (Fit World, a Dózsa utcában), de marha hamar elkapkodják, idén sem jutott. :(

A 3-as/4-es villamos vonalán is láttam egy egész ígéretes termet (ha nem tévedek, EZ az).

Csak az úszással kb. semmit. Ha súlyzós edzés mellett csinálod (és nem csak pancsikálsz, hanem intenzível úszol) akkor valamivel hátráltatja a fejlõdést (egyrészt plusz kalóriákat égetsz el, másrészt kevésbé tud regenerálódni az izom), de az a mi (topiklakók) szintünkön semmi. Sõt, szerintem kifejezetten javallott is mást is csinálni e mellett. Nincs annál szánalmasabb, amikor valaki (viszonylag) izmos, de képtelen pár métert futni pl., mert kiköpi a tüdejét.

Szálkásítani egy fokkal jobb, de arra sem az igazi. Nem elég folyamatos a mozgás (egyrészt a medence hossza elég nagy korlát, másrészt a mozgás is olyan impulzus-szerû) plusz hideg vízben vagy, ami nem igazán segíti elõ a zsírégetést.

egy hónap alatt ne várj csodát, de!!! amíg nem lesz rendben a fehérjebevitel, az izmoknak nincs mitõl nõnie. Edzéssel csak arra ösztönzöd az izomrostokat, hogy több fehérjét, aminosavat legyenek képesek felvenni. A fõtt kaja mi? Fõzelék? Körömpörkölt? Ez se mindegy. Csirkemell, hal, hús, ha már ott tartunk, bármilyen, de hús! Reggelire tojásfehérje (akár sárgája is), sajt, suliba vihetsz magaddal fehérjét sékerben - vizet suliban is tudsz hozzá keverni. =|n|pvl&search_zvyrazni=true]Nem kell drága, ma már mindenféle kapható. Karácsonyra kérj azt!

=|n|sirix&search_zvyrazni=true]

Itt van nagyüzemi tejsavó, az összetétele hagy némi kívánnivalót, de a semminél jobb, viszont olcsó

van ismerõsöm, aki innen rendel, az árakat nem ismerem, de állítólag olcsó ez is.

Uzsonnára pl. túró, egy kis zsírszegény tejföllel, ha muszaj teljeskiõrlésû kenyér- bár szerintem neked még a kalóriákra nem kell vigyáznod, majd lepucolod a zsírt, ha már lesz izom...

Ezeket a szarokat szerintem inkább ne ajánlgassad...

tudnátok írni valami jó hízlaló étrendet? jön a tél és kellene a zsírréteg B)

Gyorsan felszívódó, magas glikémiás indexû szénhidrát és telített, állati zsírok. Nagy mennyiségben.

Pl. szalonna + kenyér, lehetõleg estére idõzítve. A cukor is jó, ha bónusz diabéteszt is akarsz magadnak.

Jóvanmá, bakk, életemben egyszer vagyok lusta rákeresni, és egybõl megkapom. Mellesleg helyes, ez a mentalitás kell :)

A kocka-fórumban van valami, de azért itt nem csak olyan elborult emberek vannak, teljesen normálisak is. És eddig abszolút nem érdekelt a téma, sosem hallottam - plusz eleve a body-builder nekem egy olyan szó, ami rettenetes pejoratív értelemmel bír, nem tudok elvonatkoztatni az idióta barmoktól.

Pedig pont a testépítés az, ami neked kell. És úgy általában mindenkinek, akinek az a célja, hogy jobban nézzen ki. Az az érv, hogy "nem akarok izomagyú lenni" elég vérszegény. Ahoz, hogy úgy nézz ki, igen komoly munka kell, évek, sõt inkább évtizedek kõkemény munkája! (Más kérdés, hogy szerintem egy 170 centis emberke 100-120 kilós tömeggel, hiába szín izom, 1% zsírral, igencsal formátlan...)

Amit te "edzéstervként" kitaláltál, az erre a célra teljesen alkalmatlan. Illetve ez így nem teljesen igaz, a semminél nyílván jobb, de közel sem az igazi. Arra viszont tökéletes, hogy formában tartsd magad, ne tunyulj el.

hidd el, még itt az egyetemi kondi órákon is kibszott nagy suttyók voltak a kigyúrt állatok - de érdekes gondolat, csak én megfordítanám arra, hogy a hülye ember sokkal fontosabbnak tartja a nagy izmokat, ezzel próbálja kompenzálni a butaságát

terem persze, van egy idõpont, ami eddig is fix volt (de abban mostantól kevésbé lazsálósan), és mellé találok még magamnak (2-t nem nagyon tudok, pedig igen, heti 3 alkalom kellene, tudom)

nem félek ilyesmitõl, legrövidebb fél év alatt tudom elképzelni azt is, hogy lemenjen a hasam egy része, mivel a táplálkozásra ennyire pontosan úgysem bírok figyelni

Szerintem nem csak az "izomagyúak" mennák át suttyóba, ha egy kezdõ elkezdi osztani az észt. (No offense.)

Tapasztalataim szerint az a probléma, hogy a kezdõk nem vagy igen nehezen tudják/akarják elfogadni, hogy - mint sok más dologhoz - IDÕ, TÜRELEM és kõkemény MUNKA kell a sikerhez, és a jószándékú tanácsokat személyes sértésnek veszik.

Én is kezdek eljutni arra a szintre (pedig közel sem vagyok izomagyú, de még csak különösebben izmos sem), hogy az ilyen kezdõ balphaszokon csak nevetek...

Na, kedden bent tesin megkérdeztem a tanárt, mit tudna mondani - majd péntek délelõtt ezt kiegészítettem egy másik tanárral, kaptam tökéletesen megbízható tippeket, jóság van. (mert igen, jobban bízom olyanban, aki ért az anatómiához is)

Kedden ilyet toltam: ugrókötél pár perc, lépcsõzõgépen 8 perc intenzív, 28 perc evezés (5,5 km, utóbbi kettõ gép együtt 400 égetett kalóriát mért), aztán a cardio letudása után 14 perc hasizom.

Kegyetlenül elfáradtam - pénteken egy hasonló ment, csak 20 perc evezéssel, de több hasizommal, plusz kar, váll, láb is volt.

De jól esik igazából, ennyi mozgás mindenképp kell.

Eltunyulás elleni, állóképességnövelõ mozgásnak remek. Nem is akarnálak lebeszélni róla, fõleg hogyha jól érzed magad közben/utána.

De azt tudd, hogy a célod elérésének NEM ez az útja.

Ha csak egy KIS zsírégetés a cél akkor elég mindössze annyit tenned, hogy legalább minden másnap, de inkább naponta LEGALÁBB 40 de inkább 60+ perc tempós SÉTA (a pulzusod maradjon 120-130 között; ezt könnyen magadnak is meg tudod "mérni": nyaki ûtõér kitapint, 10mp-ig számolod és 6-tal felszorzod vagy egyszerûen csak olyan tempót tartasz, hogy még tudj beszélgetni) reggel vagy este. Naponta 3-4x fehérjedús (és zsírszegény kaja) kaja (magyarán hús), sok zöldséggel (reggel és délben mehet egy kis kenyér is, este, azaz lefekvéshez közeledve viszont NE, csak zöldség).

Lényegében egy komolytalan diéta + aerob edzés.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

sokminden

Na, igen, rád vártam (te vagy a topiklátogatók közül az általam leginkább "tisztelt" - egyébként fórum top10 -, mert tõled renegeteg helyen láttam nagyon értelmes megnyilvánulást), hogy válaszolj.

Kösz a tippeket, azért beláttam már pár dolgot, hogy igazat szóltak itt - nem akartam én kezdõ hülyének tûnni, aki elkezdi osztani az észt, csak nagyon nem tetszett a mentalitása egyes válaszoknak, egy sértõ skatulyába kerültem bele, amit nagyon nem bírok elviselni.

Link to comment
Share on other sites

anjunabeast

nem tudok edzeni. két hete kiköpöm a tüdõm, úgy köhögök. KisTehén!a. Ilyen hosszan még sosem voltam beteg. Tea, C és D vitamin, csirkehús leves, fehérje megy, étvágyam sincs. Valami tipp?

ha ennyire köhögsz, de más bajod nincs, javaslom, hogy kérjél mellkas röntgenre beutalót. velem hasonló volt a helyzet szeptember közepétõl egy hónapig majd kiszakadt a tüdõm annyira köhögtem , aztán jött mellé egy kisebb betegség 39-40 fokos lázzal. a végén pedig kiderült, hogy sikerült kihordani lábon egy tüdõnyuszit.

A sportból két hónapot vett el ez az egész, amit azóta nyögök, de az egészség mindennél fontosabb. :)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Hello!

Annyit kérdeznék, hogy tudnátok-e ajánlani valami normálisabb multivitamin készítményt? Mostanában nincs nagyon idõm, meg erõm minden nap rendesen kajálni, ezért pl. zöldségeket meg gyümölcsöket alig eszek. (na, meg kinek van pénze 600ft/kg-os paradicsomra...stb.) Nézegettem ilyen Actival...stb cuccokat, de tudom, hogy a testépítõknek is van külön multivitamin, ami állítólag még jobb is és olcsóbb.

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Hello!

Annyit kérdeznék, hogy tudnátok-e ajánlani valami normálisabb multivitamin készítményt? Mostanában nincs nagyon idõm, meg erõm minden nap rendesen kajálni, ezért pl. zöldségeket meg gyümölcsöket alig eszek. (na, meg kinek van pénze 600ft/kg-os paradicsomra...stb.) Nézegettem ilyen Actival...stb cuccokat, de tudom, hogy a testépítõknek is van külön multivitamin, ami állítólag még jobb is és olcsóbb.

Köszi elõre is!

Scitec Multi-Pro pack! Egy havi adag ~4500Ft.

Na, igen, rád vártam (te vagy a topiklátogatók közül az általam leginkább "tisztelt" - egyébként fórum top10 -, mert tõled renegeteg helyen láttam nagyon értelmes megnyilvánulást), hogy válaszolj.

Kösz a tippeket, azért beláttam már pár dolgot, hogy igazat szóltak itt - nem akartam én kezdõ hülyének tûnni, aki elkezdi osztani az észt, csak nagyon nem tetszett a mentalitása egyes válaszoknak, egy sértõ skatulyába kerültem bele, amit nagyon nem bírok elviselni.

Köszönöm szépen! Az ilyet mindig jólesõ érzés olvasni. :)

Link to comment
Share on other sites

gaga017

Tömegelésnél ti mennyire hagyjátok elszállni a súlyotokat? Vhol olvastam, hogy addig belefér, amíg a mell kijjebb van, mint a has, vagy vele egy vonalban. Nekem most pl kicsit még kijjebb van a mell, mint a has. Másik kérdés: Ha kicsit több rajtatok a ruha (mint most) akkor titeket is dagadtnak néznek? :D Nem vagyok olyan veszélyes, de pl amikor pulcsiba vagyok mindig beszólnak, h fogyni kéne dagi. <_< Persze mikor tesi elõtt meg után öltözök akkor már nem baxogatnak... Nem mintha annyira izmos lennék már. Ennyi lett volna, gondoltam feldobom kicsit a témát.

Ja még valami. Lenmagolaj kérdés. Eddig reggel meg este bevettem 1-1 teáskanállal. Ennyi elég, vagy még kell, esetleg más idõpontra tegyem?

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Tömegelésnél ti mennyire hagyjátok elszállni a súlyotokat? Vhol olvastam, hogy addig belefér, amíg a mell kijjebb van, mint a has, vagy vele egy vonalban. Nekem most pl kicsit még kijjebb van a mell, mint a has. Másik kérdés: Ha kicsit több rajtatok a ruha (mint most) akkor titeket is dagadtnak néznek? :D Nem vagyok olyan veszélyes, de pl amikor pulcsiba vagyok mindig beszólnak, h fogyni kéne dagi. <_< Persze mikor tesi elõtt meg után öltözök akkor már nem baxogatnak... Nem mintha annyira izmos lennék már. Ennyi lett volna, gondoltam feldobom kicsit a témát.

Ja még valami. Lenmagolaj kérdés. Eddig reggel meg este bevettem 1-1 teáskanállal. Ennyi elég, vagy még kell, esetleg más idõpontra tegyem?

Úristen! Már ne is haragudj...

Ez a has-mell téma viszonyítási alapnak elég... khm... hülyeség, szvsz. Több okból is. Van, aki mellére, van, aki a hasára, van, aki a comjára zsírosodik inkább. Na most, ha te az elsõ esetbe tartozol, akkor ugyan kijjebb van a melled, csak épp nem izom. Továbbá a több kaja (és folyadék, fõleg ha az ember kreatint is szed) bizony növeli a gyomrot, fõleg egy kiadósabb evés után bizony tud domborodni a pocak, ami hirtelen úgy tûnhet, hogy de meghíztam.

Az viszont biztos, hogy ha kövérnek néznek (és állításod szerint nincs komoly izomtömeged), akkor valami baj van. A komolyabb testépítõk tûnnek olykor ducinak (fõleg off-szezonban, akkor még félmeztelenül is) a vastagságuk miatt, ami nagyrészt izom (még off-szezonban is lazán lenyomják az emberek 90% szárazságban, tuti), ha nálad nem ez áll fent, akkor bizony vagy egy kis zsírcimirci is.

Úgy beszélsz a lenmagolajról, mintha valami gyógyszer lenne... Annyit egyél, amennyi szükséges.

Én pl úgy szoktam - igaz nem lenmag olajjal, hanem mezei napraforgóval -, hogy nemes egyszerûséggel a rizsre öntök minden alkalommal egy kicsit. Így lényegesen jobban csúszik és van némi (viszonylag) jóminõségû plusz kalóriabevitel is. Nem egy helyen olvastam, hogy a tömegnöveléshez alkattól függõen 40-60 kcal kell testsúlykilogrammonként. 2gr fehérjével és 5gr CH-tal számolva (a "standard" tömegelõ mennyiség) 28 kcal jön ki, azaz kellene még 12-32 kcal-nyi (telítettlen) zsír (~1,5-4gr), testsúlykilogrammonként. Ez ugyan több, mint a BB-n ajánlott 10% (már ami az össz kalóriabevitelt illeti), de én személy szerint nehezen tudok annyi rizst enni, hogy ez meglegyen. Eddig úgy tûnik, hogy nem zsírosodtam el (a vártnál jobban) tõle.

Szoktam amúgy kísérletezni turmixokkal, de eddig igazán finomat vagy hosszabb távon elfogadhatót még nem sikerült találnom. A zabpehely (ami tényleg egy remek tápanyagforrás) ledarálva egész tûrhetõ, de elég pepecs minden egyes alkalommal kávédarálóval daraálgatni a cuccot... Natúrban, fehérjével nyakon öntve meg semmivel sem tudom könnyebben megenni nap közben, mint a csirke+rizst.

A lenmagolajra visszatérve, én napközben kajába/ra raknám, illetve az esti, közvetlen lekefvés elõtti turmixba.

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

2hete még 72kila voltam most már 75 hú de jó ...hehe

Link to comment
Share on other sites

_Raidon_

1 kérdés: bicepszre hogyan tudnék gyúrni, ha nincs nálam most súlyzó? :S csak alkalmi megoldás kellene, csak nem tudom mivel lehetne helyettesíteni a súlyzókat, fekvõtámasz, húzódszkodás? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

tíz-tíz liter tejet belepakolsz egy-egy zacskóba...:D nem tudom, igazából sehogy. ha tudsz húzódzkodni, akkor az jó lehet, ha szűk fordított fogással csinálod

Link to comment
Share on other sites

mio007

1 kérdés: bicepszre hogyan tudnék gyúrni, ha nincs nálam most súlyzó? :S csak alkalmi megoldás kellene, csak nem tudom mivel lehetne helyettesíteni a súlyzókat, fekvõtámasz, húzódszkodás? :unsure:

Fekvõtámasz egyáltalán nem jó bicepszre. Húzódzkodás ahogy elõttem említették.

Hello!

Annyit kérdeznék, hogy tudnátok-e ajánlani valami normálisabb multivitamin készítményt? Mostanában nincs nagyon idõm, meg erõm minden nap rendesen kajálni, ezért pl. zöldségeket meg gyümölcsöket alig eszek. (na, meg kinek van pénze 600ft/kg-os paradicsomra...stb.) Nézegettem ilyen Actival...stb cuccokat, de tudom, hogy a testépítõknek is van külön multivitamin, ami állítólag még jobb is és olcsóbb.

Köszi elõre is!

Én is most Scitec multi pro packot vettem, de vehetsz még Daily One-t is, az is jó, igaz gyengébb. De ha nem sajnálod rá akkor vedd meg a jobbat. Az ilyen actival és egyéb szenny termékek csak azoknak jó, akik nem értenek ezekhez. A reklámban istenítek ezeket a termékeket, az emberek meg megveszik. Mondjuk még mindig jobb, mintha dohányoznának, drogoznának, gépbe tennék a pénzt, az tény, de ezeknél sokkal jobbak és pénzeben is sokkal jobban kijönnek ezek a multivitaminok. Ezekben ha 100 mg C vitamin van már jó, egy sportolóknak kifejlesztett multivitaminban meg több mint 1000...

Link to comment
Share on other sites

tigor

Sziasztok!

Sztetek melyik termék lenne ideálisabb tömegnövelésre. Scitec Nutrition Jumbo-t, Jumbo Pro-t és Volumass 35 Pro-t néztem ki magamnak. Sima Jumbo-ról azt hallottam, hogy nagyon zsirosit a Pro viszont annyira nem. Volumass-t neten olvasgatva megoszlanak a vélemények eléggé, volt olyan aki nagyon lehordta, volt olyan aki istenitette. Ismerõsökkel is ez a helyzet. Sokan a sima Jumbo-t ajánlják, de én inkább a Pro felé hajlok, mivel a ha yol tom a simába több a szénhidrát. Bár vékony testalkatú vagyok. Eddig meg csak fehérjét szedtem Cytogen Whey Pro-t!

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

sztem kb. lényegtelen. neked jó a sima dzsámbóó is, nem kell mind az 5 kanálnyit belerakni, én anno 3akat raktam, takarékosabb megoldás. A profot nem próbáltam, de a shop.builderen sok rosszat írtak róla. a volumassz is jó, de alapvetõen úgyis a kajálás határozza meg, hogy hogy fogsz kinézni. Én amúgy sima fehérjét iszom most, egy ideje kerülöm az egyszerû szénhidrátokat, és anabolic wheyt eszem. így reggeli mellé is használom, egészen jó cucc:)

Link to comment
Share on other sites

mad363

ha van pénzed inkább fehérjét vegyél....jobban megéri mint bármelyik tömegnõvelõ.a szénhidrátot tudsz bevinni másból is.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Köszönöm szépen a vitaminos válaszokat! :)

Tegyük fel fehérjére is szükségem van; azokból mit ajánlotok?

Link to comment
Share on other sites

mad363

attól függ mennyit szánsz rá?ami szerintem jó az kb 8-13ezerig van (2kiló alatt nem nagyon vennék ezzel kb normálisan kihúzod 1hónapig) ennél többet felesleges (persze ki lehet probálni ezt azt) az mehet másra is.márkából scitec fehérjéi (kiemelném az anabolic wheyt) jó középkategóriás márka finom ízekkel ,biotechek oldódása általában közepes izre annyira nem finom szerintem,ez a két márka ami a legelterjedtebb.vannak náluk jobbak van ami még egy árba is van.(pl szerintem a twinlab protein fuelje az egyik best számomra oldódása ég és föld az elõször felsoroltakhoz képest)

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Sziasztok!

Sztetek melyik termék lenne ideálisabb tömegnövelésre. Scitec Nutrition Jumbo-t, Jumbo Pro-t és Volumass 35 Pro-t néztem ki magamnak. Sima Jumbo-ról azt hallottam, hogy nagyon zsirosit a Pro viszont annyira nem. Volumass-t neten olvasgatva megoszlanak a vélemények eléggé, volt olyan aki nagyon lehordta, volt olyan aki istenitette. Ismerõsökkel is ez a helyzet. Sokan a sima Jumbo-t ajánlják, de én inkább a Pro felé hajlok, mivel a ha yol tom a simába több a szénhidrát. Bár vékony testalkatú vagyok. Eddig meg csak fehérjét szedtem Cytogen Whey Pro-t!

A Jumbo a nehezen hízó, szálkás emberkéknek van kitalálva. De!

Tegnap nézegettem az összetételeket (engem is ez a 3 foglalkoztat, lassancskán elfogy a Whey Pro-m...), ugyan durva mennyiségû CH van egy adagban (a Jumbo!-ban 150, a Pro-ban 85, a VM35Pro-ban meg 45), de nem teljesen cukor (sorban: 37, 24 és 4gr), úgyhogy nincs nagy vész. 1 tasak rizs is ~100gr CH, és annyit eszek egy adagban.

Habár nem ártana tudni, hogy a "cukor" mit takar. Ugyanis ott van pl. a maltodextrin, ami ugyan nem cukor, hanem keményítõ származék, de közel olyan magas a GI-je mint a dextróznak (ellenben szinte íztelen), azaz sok szempontból olyan, mint a cukor. Sok tömegnövelõben ez teszi ki a CH nagy részét.

A két Jumbo-ban van palatinose és zabliszt is, de szerintem egy adagban még így túl sok a cukor ahoz (fõleg ha a cukorban nincs benne a malto), hogy csak úgy iszogassa az ember, fél adagban meg alig van fehérje. Így a Jumbo! - szerintem - felejtõs.

A Jumbo Pro és a VM35 Pro között a CH és fehérje arányát tekintve olyan nagy eltérés nincs. Elõbbiben 32-52, utóbbiben 35-45 százalék.

Elvileg a Jumbo-ban több spéci, bedurrantó és felszívódást módosító anyag van (meg a CH része is komplexebb), viszont lényegesen több a cukor (és az adagok számát tekintve kevesebb idõre elég). A (leggazdaságosabb kiszerelésû) Jumbo zacskós, a VM35 dobozos. Utóbbi 2-3e Ft-tal drágább.

Nem könnyû döntés. Elsõre talán VM35-öt inkább, aztán majd eldöntöd az eredmények alapján (ha napi 2 adagot (ami 4 mérõkanál) eszel akkor 1 hónapig tart, annyi kell, hogy érdemi változás legyen), hogy elég-e, avagy sem.

De mindenek elõtt az étkezésed legyen rendben, ne a poroktól várd a csodát.

ha van pénzed inkább fehérjét vegyél....jobban megéri mint bármelyik tömegnõvelõ.a szénhidrátot tudsz bevinni másból is.

Azért ez nem feltétlenül igaz, de megfontolandó. Egy fehérje + valami gyors CH (én a malto-t ajánlom) kombóval jóval gazdaságosabban ki lehet jönni. Egy fokkal talán macerásabb, meg a "spéci cuccok" kimaradnak (amik nélkül egy kezdõ tökéletesen megvan), viszont sokkal tovább elég és nagyobb fokú szabadságot ad. Ihatsz fehérjét bármikor bûntetlenül (lefekvés elõtt, tömegelés ide vagy oda, még a legszálkásabbaknak sem ajánlott tömegnövelõt inni), és ha esetleg bántaná a gyomrod a sok gyors CH edzés után (vagy zsírosodni kezdenél, bár ez egy hónap alatt, fõleg kezdõként aligha lesz probléma), akkor simán módosíthatsz az arányon, a fehérje mennyiség csökkentése nélkül. (Ugye ha csak fél adag Jumbo-t eszel, akkor a fehérje is csak feleannyi lesz.)

A "nem feltétlenül igaz"-at az utolsó mondatodra értettem. Legalábbis nekem 400gr CH-ot (5gr/tskg), ami fél kiló rizs kb, naponta megenni nem olyan könnyû. Ráadásul nem is mondhatnám, hogy csak úgy pattognak fel rám a kilók, pedig mára már 500-ra emeltem a napi adagot...

Viszont a fehérjével nincs gondom. Simán meg tudnék enni 1 kiló húst is naponta (ami már bõven több, mint 2gr/tskg fehérje), csak hát arra nem futja az ösztöndíjból...

Link to comment
Share on other sites

mad363

A Jumbo a nehezen hízó, szálkás emberkéknek van kitalálva. De!

Tegnap nézegettem az összetételeket (engem is ez a 3 foglalkoztat, lassancskán elfogy a Whey Pro-m...), ugyan durva mennyiségû CH van egy adagban (a Jumbo!-ban 150, a Pro-ban 85, a VM35Pro-ban meg 45), de nem teljesen cukor (sorban: 37, 24 és 4gr), úgyhogy nincs nagy vész. 1 tasak rizs is ~100gr CH, és annyit eszek egy adagban.

Habár nem ártana tudni, hogy a "cukor" mit takar. Ugyanis ott van pl. a maltodextrin, ami ugyan nem cukor, hanem keményítõ származék, de közel olyan magas a GI-je mint a dextróznak (ellenben szinte íztelen), azaz sok szempontból olyan, mint a cukor. Sok tömegnövelõben ez teszi ki a CH nagy részét.

A két Jumbo-ban van palatinose és zabliszt is, de szerintem egy adagban még így túl sok a cukor ahoz (fõleg ha a cukorban nincs benne a malto), hogy csak úgy iszogassa az ember, fél adagban meg alig van fehérje. Így a Jumbo! - szerintem - felejtõs.

A Jumbo Pro és a VM35 Pro között a CH és fehérje arányát tekintve olyan nagy eltérés nincs. Elõbbiben 32-52, utóbbiben 35-45 százalék.

Elvileg a Jumbo-ban több spéci, bedurrantó és felszívódást módosító anyag van (meg a CH része is komplexebb), viszont lényegesen több a cukor (és az adagok számát tekintve kevesebb idõre elég). A (leggazdaságosabb kiszerelésû) Jumbo zacskós, a VM35 dobozos. Utóbbi 2-3e Ft-tal drágább.

Nem könnyû döntés. Elsõre talán VM35-öt inkább, aztán majd eldöntöd az eredmények alapján (ha napi 2 adagot (ami 4 mérõkanál) eszel akkor 1 hónapig tart, annyi kell, hogy érdemi változás legyen), hogy elég-e, avagy sem.

De mindenek elõtt az étkezésed legyen rendben, ne a poroktól várd a csodát.

Azért ez nem feltétlenül igaz, de megfontolandó. Egy fehérje + valami gyors CH (én a malto-t ajánlom) kombóval jóval gazdaságosabban ki lehet jönni. Egy fokkal talán macerásabb, meg a "spéci cuccok" kimaradnak (amik nélkül egy kezdõ tökéletesen megvan), viszont sokkal tovább elég és nagyobb fokú szabadságot ad. Ihatsz fehérjét bármikor bûntetlenül (lefekvés elõtt, tömegelés ide vagy oda, még a legszálkásabbaknak sem ajánlott tömegnövelõt inni), és ha esetleg bántaná a gyomrod a sok gyors CH edzés után (vagy zsírosodni kezdenél, bár ez egy hónap alatt, fõleg kezdõként aligha lesz probléma), akkor simán módosíthatsz az arányon, a fehérje mennyiség csökkentése nélkül. (Ugye ha csak fél adag Jumbo-t eszel, akkor a fehérje is csak feleannyi lesz.)

A "nem feltétlenül igaz"-at az utolsó mondatodra értettem. Legalábbis nekem 400gr CH-ot (5gr/tskg), ami fél kiló rizs kb, naponta megenni nem olyan könnyû. Ráadásul nem is mondhatnám, hogy csak úgy pattognak fel rám a kilók, pedig mára már 500-ra emeltem a napi adagot...

Viszont a fehérjével nincs gondom. Simán meg tudnék enni 1 kiló húst is naponta (ami már bõven több, mint 2gr/tskg fehérje), csak hát arra nem futja az ösztöndíjból...

nem csak rizst kell enni, krumpli tészta,mehet az a beton kenyér is ami olyan fekete mint a föld :D hipp hopp meg is lesz a 400gr ch.meg így annyira nem is unalmas, a diéta más dolog ott jó pár hanyagolandó ezek közül . 1kiló hús az nagyon kevés :D ha annyi pénzem lenne 1.5-2 kiló simán lemenne naponta.

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

15 éves vagyok.

Holnap akarom el kezdeni az edzést. :D

Heti 4 nap. Hétfõ-Kedd, Szerda pihi , Csütörtök-péntek

Egyik nap mell-váll stb. másik nap tricepsz,bicepsz..

Szedni nem még nem áll szándékomban semmit.

Szerintetek jó ez így?

Link to comment
Share on other sites

gaga017

15 éves vagyok.

.

.

.

Szerintetek jó ez így?

Szerintem Úgy eddz, hogy mell-bicepsz,hát tricepsz, váll-vádli, comb

Hasazás mehet minden edzésen az étkezésre figyelj, minél több fehérjét vigyél be.

Link to comment
Share on other sites

22Geri22

Lábra külön nem terveztem.Azt nem tettem hozzá , hogy focizok is.Így pl. szerintem nincs szükség külön futásra.De köszönöm a segítséget. :)

Link to comment
Share on other sites

n0n4m3

de itt senki nem beszélt futásról. attól h focizol, még valószínûleg vékonyak a lábaid.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...