Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Futball - Mindenes Topik


Tomina

Recommended Posts

moody

Ez a VB tele van meglepetésekkel... a mai Belga - Japánon csak kamilláztam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
moody

Gratulálok Franciaország! Megérdemelt VB győzelem, papírforma. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Ez a VB a belgáké végeredménytől függetlenül.

Link to comment
Share on other sites

moody
15 hours ago, Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon said:

Ez a VB a belgáké végeredménytől függetlenül.

Ez a VB Diego Maradonáé.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moody

Igaz nem most volt, de a Görögország elleni meccs egész jó volt. Kár hogy ezt sajnos képtelenek leszünk megismételni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Fujitsu

Szerencsés nap volt ez a mai, rendesen helytálltunk Franciaország ellen, így legalább a francia és a német kollégáim előtt sem kell szégyenkeznem. :D A hét elején szívattak a németek, hogy hogyhogy nem tudtuk legyőzni a portugálokat. Mondom, hát ez van, balszerencse, na de ti sem bírtatok a franciákkal! Mire ők: de mi legalább rúgtunk gólt! :D Ja, mondom, az EB-k történetében az első német öngólt. :D De azt elismerték, hogy nem volt mit tenni, a francia csapat jobb volt. És mi most ellenük játszottunk egy döntetlent, ami minden vitán felül nagyon komoly teljesítmény a regnáló világbajnok ellenében, egy ilyen mezőnyjátékfölénnyel szemben (kétszer annyit birtokolták a labdát, mint a mieink, és több mint kétszer annyi befejezett passzuk volt – igaz, a mieink futottak többet).

Szerencsére most a németek is lerendezték a portugálokat, így ha mi nem is megyünk tovább (amire egy ilyen csoportban amúgy sem volt sajnos még halovány remény sem), legalább ők továbbjutnak. Bár azt hozzá kell tennem, hogy a német védelem katasztrofális, a portugálok mindkét góljukat a védőkön rúgták, és ha több szerencséjük van, sokkal több is bemehetett volna. Ezt a jövő heti meccsünkön meg kell próbálnunk kihasználni ellenük.

Reménykedem a csodában, de már azzal is megelégszem, ha nem égünk be az Allianz Arénában. Ehhez viszont emberfeletti teljesítmény fog kelleni a mieinktől.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem is az bosszant, hogy végül kiestünk, mert a németek ellen Münchenben a 2:2 mindenképpen figyelemreméltó eredmény, még ha kicsit pontosabban beszél a meccsről a 70-30 százalékos labdabirtoklás (ami valójában inkább volt 85-15%). 

Viszont a csoportsorsolással nem vagyok kibékülve. Hogyan került egy csoportba Németország, Franciaország és Portugália, miközben számos jóval gyengébb képességű csapatok is bekerült? Utánanéztem, sajátságos. A selejtezők után teljesítményük alapján sorrendbe rakták a 10 selejtezőcsoport győztesét, és külön a második helyezetteket (lista itt). Ezután fogtak 4 "kalapot":

  • az első kalapba berakták a 6 legjobb csoportgyőztest-- innen jött Németország (a 4. legjobb első volt)
  • a második kalapba berakták a maradék 4 csoportgyőztest -- innen jött Franciaország (a 7. volt a sorban) --, és melléjük az első két második helyezettet
  • a harmadik kalapba berakták a harmadiktól a nyolcadikig a második helyezetteket -- innen jött Portugália (a 3. legjobb második helyezett)
  • a negyedik kalapba került az utolsó két második helyezett és a négy pótselejtező győztese -- ide kerültünk mi

Szóval, a véletlenek egészen különös összjátéka: a franciák, világbajnokként, épp nem fértek be az első hat legjobb csoportgyőztes közé. A portugálok pont harmadikok lesznek a csoportmásodikok között, például itt, az EB-n, nem túl sokat mutató oroszok mögött.

Hát, rohadt nagy pech volt. Egy másik csoportból ezzel a teljesítménnyel valószínűleg továbbjutottunk volna. Balsors akit régen tép.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Emlékeztetőül: VB-selejtezők.

Ezzel a teljesítménnyel és kicsit feljavuló mezőnyjátékkal Albániát, Andorrát és San Marinót simán kell vernünk. A lengyelekkel (engedjük meg) kb. egy szinten vagyunk, az angolok ellen pedig egy ilyen döntetlen óriási volna. Én most optimista vagyok, szerintem csoportmásodik helyre van esély.

De durva lesz:

  • szeptember 2: itthon Anglia
  • szeptember 5: idegenben Albánia
  • szeptember 8: itthon Andorra
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Igen, hát ez brutál volt, a két legutolsó világbajnokkal és harmadikként a legutolsó Európa-bajnokkal egy csoportban, hát az is egy kisebbfajta csoda, hogy nem pofozógépek voltunk. Mert nem azok voltunk, szerintem ezt most már senki sem kérdőjelezheti meg. Münchenben, hazai pályán Joachim Löw kétségbeesetten lökte be a támadókat a pályára a védők helyett is az utolsó 20 percben, nehogy kiszopjanak tőlünk, a közép-európai, jóformán esélytelen, harminc évig semmilyen világversenyre ki nem jutó (de még az EB-re is csak a létszámbővítés után, a vigaszágon is éppen csak hogy kijutó), eddig szinte sehol sem jegyzett, kicsi csapattól.

Ez óriási teljesítmény volt, pedig ahogy a franciák, úgy láthatóan a németek is nyomasztó fölényben voltak technikailag (labdabirtoklás, passzok, lövések), de szorgalommal és kitartással mégis elértük, hogy pariban legyünk velük – most is, ezen a meccsen is mi futottunk többet, ahogy a franciák ellen is. Itt is látszik, mennyire számít ez, meghatározó része a focinak a futás és a tempó, és 2016-ban is azért vertek el alaposan minket a belgák, mert sebességben nem tudtuk felvenni a harcot. Most úgy fest, mintha ez alapjaiban megváltozott volna.

És ami talán még fontosabb: nekem nagyon úgy tűnik, mintha ez a csapat játékszínvonalban már nem lenne érdemben lemaradva a nemzetközi középmezőnytől, banális hibák sincsenek (Éger és Király emléke már a múlté), nagyon látszik a nyugati szocializáció itt már sokakon, alapvetően profikat látok a pályán. Persze kellett ehhez néhány importjátékos is, de olyanok más válogatottakban is vannak. Ez és a franciák ellen mutatott játék eddig messze a legjobb, amit én eddig a magyar válogatottól láttam. És akkor még nem is volt teljes a keret, mert pl. a Szoboszlai hiányzott. Le a kalappal a csapat előtt.

Ha a magyar futballvezetés nem bassza el a csapatot (pl. nem távolítják el Rossit egy-két vereség után hirtelen felindulásból – érdemes megnézni, Löw mióta ül a német kispadon, és csak leesett egy VB-cím közben, mi meg kb. évente cseréltünk edzőt, és soha semmire nem jutottunk), akkor ebből akár még VB-szereplés, és talán még továbbjutás vagy legalábbis tisztességes helytállás is lehet.

Ez a mostani is az volt: tisztességesen helytálltunk, egyáltalán nem kell szégyenkeznem a német kollégáim előtt. :D Bár ők már délelőtt mondták, hogy nem annyira biztosak a német győzelemben, mert a franciák ellen elég jók voltunk, míg ők nem tudtak nekik gólt rúgni. Most ők örülhetnek a továbbjutásnak, de én sem estem letargiába, mert egy rossz szó nem érheti a csapat mai szereplését: egy ilyen eredményt, egy majdnem magyar győzelemmel záruló, döntetlennel végződő meccset idegenben a német válogatott ellen azt hiszem, bármikor vállalhatunk bárki előtt a világon. Akkor is, ha ez ma sajnos nem ért továbbjutást.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Únom a hosszabbítást meg a 11-es rúgásokat. Dögunalom. Forradalmasítom a sportot.

A terv:

90. perc után nincs leállás, megy tovább meccs, ám minden egyes alkalommal, amikor a labda kikerül játékból, mindkét csapatból lemegy 1-1 játékos. Aki hamarabb gólt rúg, az nyer. Ha már csak a két kapus marad, és még mindig nem dőlt el (amit erősen kétlek), akkor labda középre, a két kapus a kapujába, és sípszóra vízilabda módra futnak a labdáért. Aki gólt lő, nyert.

Erre azt a kritikát kaptam a családtól, hogy ez kiveszi a csapatsportot a fociból.

Oké, akkor B terv:

Legyen 2x15 perc hosszabbítás. De az összes olyan csere, amit nem használt fel a csapat a 90 perc alatt, beállhat játszani. A szövetségi kapitány eldöntheti, hogy csereként állítja be az embert (tehát valakit lehoz), vagy extra játékosként küldi be a cserét. 

Mindkettőt megnézném élőben. :D 
 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
9 minutes ago, payskin said:

Aki hamarabb gólt rúg, az nyer.

Ez volt az aranygól, amit eltöröltek, utoljára a 2002-es VB-n láttam ilyet. EB-n csak ezüstgól volt, tehát a 2 x 15 percből az első 15-öt mindenképp lejátszották, és csak akkor nem folytatták, ha abban sikerült gólt szerezni. Ilyen 2004-ben volt utoljára.

Én amúgy nem tartottam túl jónak ezt a megoldást, bár tény, hogy pl. az sem volt sokkal igazságosabb, mikor a 2006-os VB elődöntőjének 119. percében, 118 perc bunkerfoci után beakadt az olaszoknak egy gól, így aztán a házigazda németek helyett ők játszottak és nyertek döntőt. (Azt is elég sajátságosan, a franciák mindjárt az elején elvesztették Zidane-t Materazzi lefejelése miatt.) Ennyi erővel lehetett volna aranygól is.

Most viszont az olaszoknak fogok drukkolni a döntőben, és sajnálom, hogy nem jött össze az álom a dánoknak. Hazai pályán az angolok teljesítménye: egy öngól meg egy kamu tizenegyes. A dánok meg 9 emberrel, Eriksen nélkül is nyomtak, mint állat, a kapusuk, Kasper Schmeichel pedig egy világklasszis, majdnem kifogta még a tizenegyest is – elsőre kivédte, és másodszor is jó irányban vetődött. Ha azt a tizenegyest nem fújja be a holland spori, biztosra veszem, hogy a dánok mennek a döntőbe. Kár érte.

Az olaszok játéka pedig egészen magával ragadó, eddig az Olaszország–Belgium negyeddöntő volt magasan a legjobb meccs, amit az egész EB-n láttam. Élvezet volt nézni, azt simán elnéztem volna 120 percig. Igaz, a végén a színészkedés kicsit rontotta a képet, de a spanyolok ellen már ezt is félretették szerencsére. Az egy nagyon korrekt kis meccs volt, megérdemelt olasz sikerrel.

Link to comment
Share on other sites

payskin
6 hours ago, Fujitsu said:

A dánok meg 9 emberrel, Eriksen nélkül is nyomtak, mint állat, a kapusuk, Kasper Schmeichel pedig egy világklasszis, majdnem kifogta még a tizenegyest is – elsőre kivédte, és másodszor is jó irányban vetődött. Ha azt a tizenegyest nem fújja be a holland spori, biztosra veszem, hogy a dánok mennek a döntőbe.

Hm, fura, másik meccset néztünk? Pedig én is nekik drukkoltam, de azt láttam, hogy az első félidei jó játék után látványosan visszaestek a másodikra. Béna labdatologatás saját térfélen, a középpályától pedig elfogyott minden: ötlet, lendület, tudás. Rengeteg eladott labda, rossz felívelések az angol kapuhoz, hátha lesz valami. Nem lett. Kapura lövésig nem jutottak el. Itt őrjöngtem, hogy mi a franc történik? Miért nem játszanak már?

Az angolok gyakorlatilag egykapuztak. és gólokkal nyernek, ha Schmeichel nem egy isten.

Kár, hogy egy ilyen szar 11-es döntött. :( De, szerintem, teljesen megérdemelten jutottak tovább az angolok. A hosszabbítás utolsó 3 perce, amikor gyakorlatilag kipasszolták az egész pályát kaputól kapuig úgy, hogy a szerencsétlen dánok csak szaladgáltak fel alá, nemzetközi szinten megalázó volt. Rossz volt nézni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
1 hour ago, payskin said:

Az angolok gyakorlatilag egykapuztak. és gólokkal nyernek, ha Schmeichel nem egy isten.

Hát épp ez az, hogy nem lőttek gyakorlatilag egyet sem, ha a full kamu tizenegyest nem számítjuk, ahol a feka a saját lábában botlott el. Kjaernek meg pechje volt az első félidőben, és bepattant róla egy beadás, de az angoloktól az sem ment volna be.

Egy pillanatra sem vitattam az angol csapat nyomasztó fölényét: a papírforma szerint simán, különösebb megerőltetés nélkül nyerniük kellett volna. A gyakorlatban viszont mégsem volt sima győzelem ez, megközelítőleg sem, sőt. A dánok végig hősiesen védték az 1-1-et, hiába nyomtak az angolok. A büntető után pedig egyértelműen a dánok nyomtak már inkább, 9 emberrel is. Hősiesen küzdöttek, egyértelműen látszott, hogy lélekben jóval erősebb ez a csapat a bunkerfocira berendezkedett angoloknál, még ha technikailag sokkal gyengébb is. Szerintem a döntetlen lett volna igazságos, aztán meg 11-esekkel dönteni, és ott jó eséllyel a dánoknak állt volna a végén a zászló. Én örültem volna neki.

Mindenesetre így legalább a döntő izgalmas lesz. Budán kutyavásár, azaz EURO 2004 meg úgyis csak egyszer volt. (De azt én soha nem fogom elfelejteni. Mikor Zagorakis hülyét csinált Lizarazuból, a teljesen noname görög csapat pedig végigverte az összes világsztárt, de még a feltörekvő tehetségeket is. Bármennyit is bosszankodtam akkor a kedvenc csapataim leszereplése miatt, az bizony a futball ünnepe volt. Örülök, hogy láthattam.)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Közben kiderült, hogy a 11-es előtt Schmeichelt lézerpointerrel próbálták elvakítani a nézőtérről, a 11-est pedig több szempontból sem lett volna szabad befújni: https://telex.hu/sport/2021/07/08/foci-eb-elodonto-anglia-dania-harry-kane-tizenegyes-raheem-sterling

A rohadt kurva anyjukat ezeknek a szurkolóknak. A bíró és a VAR-csapat meg szimplán bassza meg. Az olaszokon lesz a világ szeme, hogy elpicsázzák az angolokat a döntőben. Kár, hogy azt is a Wembley-ben rendezik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...