Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Football Manager


Tomina

Football Manager  

43 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a880120

Hogy a csodában van az, hogy egyszerûen képtelen vagyok a Honvéd ellen a labdabirtoklást a javamra fordítani? Nem kicsit, hanem sokkal többet van náluk. A lombarddal negyedik vagyok. A 16 csapata közül a többséget verem ebben a mutatóban is, többivel pedig pariban vagyok labdabirtoklást tekintve. Akivel nem, az a ZTE, de õk torony magasan vezetik a bajnokságot. A másik meg a honvéd... a 10. helyen. Próbálok a taktikán máguskondi, de nem bírom a javamra fordítani. És idegesít: Nem szoktam újra kezdeni meccseket, de nem fogok egy ilyen szar, szemét csapattól kikapni...

Tipp?

Link to comment
Share on other sites

Balintos

Hogy a csodában van az, hogy egyszerûen képtelen vagyok a Honvéd ellen a labdabirtoklást a javamra fordítani? Nem kicsit, hanem sokkal többet van náluk. A lombarddal negyedik vagyok. A 16 csapata közül a többséget verem ebben a mutatóban is, többivel pedig pariban vagyok labdabirtoklást tekintve. Akivel nem, az a ZTE, de õk torony magasan vezetik a bajnokságot. A másik meg a honvéd... a 10. helyen. Próbálok a taktikán máguskondi, de nem bírom a javamra fordítani. És idegesít: Nem szoktam újra kezdeni meccseket, de nem fogok egy ilyen szar, szemét csapattól kikapni...

Tipp?

A labdabirtoklás növeléséhez két eszköz van, elrontani az õ labdabirtoklásuk, nagyobb lezárásokkal, megzavarod a labdakihozataluk, több labdát szerzel. A megszerzett labdát meg a tempó lassításával, a passz hosszúságok növelésével, talán a szélesség csökkentésével, a a labdával futások, kiugratások, beadások gyakoriságának csökkentésével, megfelelõ játékosoknál Hold on ball beállítással, idõhúzással. Olyan felállással ami emberelõnyt alakít ki a középpályán. A játékosok magabiztosabbá tétele is segít. Meg a védelmi vonal feljebb tolása segíthet, ha kicsit Barca-féle taktikát próbálsz, mert több a passzlehetõség a középpályásoknak (viszont az olasz stílusú "hátul passzolgatunk" játékkal is növelheted a labdabirtoklásod, viszont akkor nem elõnyös a feltolt védelem).

Szóval gyakorlatilag az egész taktikád befolyással van rá.

Bárcsak úgy tudnám beállítani is, mint magyarázni róla B)

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

azért 2010-ben ELt és Europai Szuperkupát nyert :D

Most, hogy mondod tényleg. XD

Jól van, nekem meg volt még +1 FA kupám. Na de a játékban még semmit se nyertek.

Szerk: meg most nézem nekem van egy Európai Szuperkupám is. :P

Szerk2: Játékban nem nyerték meg a szuperkupát.

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

A Barca ismét megvette Chygrynskiyt, most 17,5 millióért. :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Újraraktam már párszor, meg minden fene de még mindig kifagy, ha rámegyek egy játékos-adatlapra. Ötlet miért, vagy javítás?

Link to comment
Share on other sites

a880120

A labdabirtoklás növeléséhez két eszköz van, elrontani az õ labdabirtoklásuk, nagyobb lezárásokkal, megzavarod a labdakihozataluk, több labdát szerzel. A megszerzett labdát meg a tempó lassításával, a passz hosszúságok növelésével, talán a szélesség csökkentésével, a a labdával futások, kiugratások, beadások gyakoriságának csökkentésével, megfelelõ játékosoknál Hold on ball beállítással, idõhúzással. Olyan felállással ami emberelõnyt alakít ki a középpályán. A játékosok magabiztosabbá tétele is segít. Meg a védelmi vonal feljebb tolása segíthet, ha kicsit Barca-féle taktikát próbálsz, mert több a passzlehetõség a középpályásoknak (viszont az olasz stílusú "hátul passzolgatunk" játékkal is növelheted a labdabirtoklásod, viszont akkor nem elõnyös a feltolt védelem).

Szóval gyakorlatilag az egész taktikád befolyással van rá.

No, ha nem is ezek segítségével, de legyõztem õket 3-1-re. Tudni illik, elindítottam a meccset, majd vissza ablakoztam ide, hogy megnézzem az instrukciókat és mire visszaléptem 2-0 volt ide, 15 perc alatt. Szélességet és a mélységet beállítottam, de az arány nem igen akart a javamra fordulni.

Azt a meccse elõtti tájékoztatókba mindig olvasom, hogy X jól/rosszul játszik azok ellen akik gyors/lassú tempót alkalmaznak. Ezt hol a csodába kell beállítani? :unsure: Passz hosszúságot is egyedül a taktikai beálíltónál tudom változtatni, hogy "közvetlen, alap vagy rövid" passzok legyenek-e. Ezt lehet máshol bütykölni?

Hú, olyanokat írtál, hogy a hajam ketté áll :D

Továbbá: Lezárások? :D

Sokat kell még errõl a játékról tanulnom :D

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Taktika résznél tudod azokat is beállítani. Amikor a passzt állítottad be, ott jobb felsõ sarokban van valami(aminek most nem jut eszembe a neve :D), rákattintasz, és kiad még pár beállítást.

Link to comment
Share on other sites

Balintos

Továbbá: Lezárások? :D

Csak a letámadást jelenti, pressing, csak néha ez a neve jut eszembe. Ha szorgalmasabban támadják le a játékosaid a labdás embert, akkor nincs annyi gondolkodási ideje. Nehezebb neki okos passzokat osztogatni, visszapasszokra/oldalra passzokra tudod kényszeríteni az ellenfelet. És nagyobb az esély, hogy a labdás hibázik és eladja.

A hátulütõje, hogy a játékosaid hamarabb fáradnak, egy fáradtabb játékos pedig szintén pontatlanná válik.

De általában a helyi futballkultúra dönti el, hogy mit alkalmaz egy csapat. Azt meg az éghajlat dönti el, pl. Angliában szeretnek lezárni, Olaszországban inkább tartják a pozíciót.

A tempó az advanced gombra kattintva látható a team instructions-nél. Ha nem állítód át, akkor õ beállítja a többi alapján (pl. Attacking gyors tempó, Overload nagyon gyors tempó, Defensive lassabb tempó). A tanácsokat amiket a gép ad nem szoktam követni, néha fura dolgokat mond.

Az az igazság magyar csapatot irányítani szerintem már azért is nehéz, mert jelenleg nincs olyan hogy igazi magyar stílus. Nem úgy van, mint egy angol vagy spanyol vagy olasz csapatnál, hogy egy valódi stílust, futballkultúrát követsz.

Ha nagyon ráérsz olvasd el ezt, a beállítások amiket ír nem hiszem hogy túl hatékonyak a 2011-esben (talán a 2009-ben sem voltak), de az általánosabb szöveg hasznos

Link to comment
Share on other sites

Banane00

*:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\db\*\lnc\all\fake.lnc és

*:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2011\data\updates\update-*\db\*\lnc\all\fake.lnc a fájl helye, nem tudom melyiket kell törölni, de legtisztább mindkettõt.

Én úgy tudom elég csak a beállításoknál az egyéb fájlok részben kivenni a pipát a fake elõl…

Link to comment
Share on other sites

a880120

Na, már egy picit elõrébb jutottam a taktika bonyodalmaiban. :)

EL harmadik körében kivertem egy portugál csapatot- igaz a második meccset háromszor játszottam újra, mire döntetlen lett. Kell a pénz, csõd közelben vagyok, nem engedhetem meg, hogy ilyeneket elbukjak. Most jön a grashopppers, akitõl már nem fogom bánni, ha kikapok. Ezentúl tovább ment a Videoton is, a DVSC meg büntetõkkel vágódott el. Szerencsére a padom elég jó, tehát a rotációt is tudom használni. De a bajnoki cím tuti nem lesz meg, pedig én vagyok a fõ várományos a szakértõk szerint.

Játékost cserélni lehet? Van egy 35 éves középpályásom, akit belga, portugál klubok vinnének, én viszont nem akarom engedni, viszont azt sem akarnám, hogy berágjon és emiatt ne teljesítsen jól. Tehát akkor cserélnék. Csak az a baj, hogy a legolcsóbb játékosuk is annyi, mint az én legdrágább játékosom :D -nehéz ügy.

Szerzõdést nem akar jelenleg hosszabbítani, tehát nem tudom, hogy jövök ki ebbõl jól.

Link to comment
Share on other sites

Tomika14

Hi srácok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy amikor játszok, meccs közben egyszer csak fogja magát a gép kilép a játékból és vége.... sokszor elõfordult már.... de most lett elegem nem találtam rá orvosságot,

ha ez segít akkor ezt a magyar.xml nevû fájlt használom , és 1.0.2-es peccset.... ha van valakinek valami ötlete....

ja és még annyi h az összes angol másodosztályú csapatnak csak rikító zöld és piros mezük van hol ott az editorban is megnéztem ott normális minden.... egyszerûen erre sem jövök rá...

köszi

Link to comment
Share on other sites

a880120

Nekem nincs ötletem.

Bejutottam az EL-be, a Videotonnal együtt. Loki sajna a harmadik körben elhasalt egy osztrák csapat ellen. Itthon 3-1-re nyertem a Grasshoppers ellen, idegenben meg 1-1. Az utolsó 20 percben már tiszta ideg voltam, hogy húzzuk ki, de aztán sikerült. Szûcs Lali pazar formában védett B)

Link to comment
Share on other sites

Tomika14

Nekem nincs ötletem.

Bejutottam az EL-be, a Videotonnal együtt. Loki sajna a harmadik körben elhasalt egy osztrák csapat ellen. Itthon 3-1-re nyertem a Grasshoppers ellen, idegenben meg 1-1. Az utolsó 20 percben már tiszta ideg voltam, hogy húzzuk ki, de aztán sikerült. Szűcs Lali pazar formában védett B)

na gratula :D

én viszont rájöttem, tuti h ezzel a szar orosz verzió a hibás.... uninstall a pi..ába

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Játékost cserélni lehet? Van egy 35 éves középpályásom, akit belga, portugál klubok vinnének, én viszont nem akarom engedni, viszont azt sem akarnám, hogy berágjon és emiatt ne teljesítsen jól. Tehát akkor cserélnék. Csak az a baj, hogy a legolcsóbb játékosuk is annyi, mint az én legdrágább játékosom :D -nehéz ügy.

Lehet, amikor ajánlatot teszel játékosért van egy olyan opció, hogy 'cserélendõ játékosok'. Ott rámész, hogy hozzáad, behozza a keretedet, jobb klikk a kívánt játékoson, majd 'átigazolások és szerzõdések' fülön belül rákattintasz a 'játékos cseré'-re.

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

A Barca ismét megvette Chygrynskiyt, most 17,5 millióért. :lol:

nekemis megvette a 2010be :D

ja vagy akkor alapbol náluk volt? :D na mindegy :D ...mostmár löknöm kell ide akkor vmi értelmeset is xdd

ööö hát izé ,Arsenallal vok Wilshere kicsit felkapta a vizet azt átadora akart kerülni ,de nem engedtem neki ,azt pár honap alatt megbékélt , most bendtner meg denilson rágott be mert ajánlottam öket klubbnak :S ... de jött két csatár vagyis januárba jön ( dec -be járok ) c.benitez ,g.rossi ... és vkitöl lehet megkéne válnom ,leginkább bendtneren gondolkodok eddig nemmutatott sokat,igaz sokat nem is játszattam,de vela elég eredményes amikor játszik eddig.

Link to comment
Share on other sites

Tomika14

Itt a fórumon semmilyen formában nem támogatjuk, és nem is tûrjük a warezt.

Elsõ, szóbeli figyelmeztetés. A következõ szabályszegés esetén már kitiltás lesz a büntetés.

Edited by jardo
Link to comment
Share on other sites

Tomika14

Itt a fórumon semmilyen formában nem támogatjuk, és nem is tûrjük a warezt.

Elsõ, szóbeli figyelmeztetés. A következõ szabályszegés esetén már kitiltás lesz a büntetés.

na tök mind1.... sikerült megoldanom valahogy....

Link to comment
Share on other sites

Tomika14

hi all

tudnátok nekem írni egy két jó és olcsó csatárt, és jobb szélsõt?

Link to comment
Share on other sites

CsiziDani

Miguel Medina, Yaya Sanogo

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

csatár: kikin fonseca

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

cristian benitez 1,4milla fontért vettem ,nemtoom ez már lehet nem az olcso ,de ... gondoltam megemlitem

Link to comment
Share on other sites

Tomina

[GSF] Picture

Rögtön elsõ évben. :D

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Ez igen, grat, Tomi! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Kösz. B)

Liga Kupa is meglett+bajnokságban 2.hely Chelsea mögött.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Pápával az El elsõ kieséses körébõl pottyantam csak ki a CSZK ellenében, bajnokságot behúztam. Király. Jön a fekete leves: egy norvég befektetõ csoport beszállt a csapatba és ezt mondták: Saját emberekkel szokták magukat körülvenni, úgyhogy majd pá lesz, de majd értesítenek, egyelõre még ülhetek a helyemen. Pénzmosó, szemét, maffia <_<

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...