Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Football Manager


Tomina

Football Manager  

43 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tomina

Fizetésekbõl max 1-1,5 millát nyernék. Részlet ha jól láttam van , nem is akármiylen kb még 15 év van hátra belõle :D ? azzal gondolom nem sok mindent lehet csinálni , vagy igen?

Sajnos nem. Adj el 1-2 túlfizetett sztárt, és keress helyükre jobbat és olcsóbbat. :D

Link to comment
Share on other sites

Tomina

A fél világon áll a bál az FM14 miatt. ^_^ Én se tudok vele játszani.

Link to comment
Share on other sites

a880120

A fél világon áll a bál az FM14 miatt. ^_^ Én se tudok vele játszani.

Na, mert?

Büszkeségeim

A Kapuban: Szabó Emil

[GSF] Picture

Védelem:

Xulu

[GSF] Picture

Mirza

[GSF] Picture

Skowranek

[GSF] Picture

Carillo

[GSF] Picture

Balley

[GSF] Picture

Apostolou

[GSF] Picture

Radosevic

[GSF] Picture

Romario

[GSF] Picture

Vink

[GSF] Picture

Középsõ középpálya:

Karl Paul

[GSF] Picture

Kaddur

[GSF] Picture

Giannopoulos

[GSF] Picture

Driss Aarab

[GSF] Picture

Crisetig

[GSF] Picture

Támadó középpálya

Lindner

[GSF] Picture

Ritter

http://kepfeltoltes.hu/131101/Gabriel_Ritt...ltoltes.hu_.jpg

Kerminho

[GSF] Picture

Santmare

[GSF] Picture

Meziani

[GSF] Picture

Jolly

[GSF] Picture

Yaisien

[GSF] Picture

Támadók

Fierro

[GSF] Picture

Keita

[GSF] Picture

Blin

[GSF] Picture

Vitinho

[GSF] Picture

Kölcsönben:

Fandrich

[GSF] Picture

Merahi

[GSF] Picture

Andonov

[GSF] Picture

Szadó Dzsí, az egyetlen valamire való játékos, aki az utánpótlás képzésbõl kikerült

[GSF] Picture

Ebbenm a szezonban az Overall alá nem ír ki számokat :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Tomina

A hivatalos megjelenésig, sõt, még utána is egy ideig senki nem tudta, hogy nem elég a beta-hoz kapott kulcs, hanem kell majd egy második is a teljes játékhoz. És ezt nem csak a vásárlók, hanem még az online boltok se. :D Ráadásul elõtte a SEGA vagy SI, nem tudom kié a felelõsség, nem közölte, hogy belerakott lokalizációt, így én se tudom aktiválni a második kódot, hiába kaptam meg késõbb...(sokan még meg se kapták). Nálam is utólag írta ki a webshop, hogy lengyel IP-rõl lehet csak aktiválni...Elvileg visszautalják az árát nekem, vagyis az ígérték. Szóval olyan 10 emberbõl aki megvette, 8 most már a csodára, vagy a pénzére. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Tordaj

Sajnos nem. Adj el 1-2 túlfizetett sztárt, és keress helyükre jobbat és olcsóbbat. :D

Most szezon végén eladtam Götzet , mer amugy is egész évbe gyengén játszott meg a morálja is mindig alacsony volt. 37 millióó euróé tudtam eladni , így most van 52 millám a transfer budgetbe. Közbe jöt az üzi , hogy lejár pár szerzõdés és nem értem , hogy ez miért van de a tök átlagos játékosok 30-40 ezres fizetését nem engedi kifizetni , ezért alig birok szezõdést kötni a játékosaimmal , pedig má a transfer budgetból és maxra húztam a wage-t , azaz még plussz 30 millát hozzáadtam de semmi sem változik és ez eléggé idegesitõ , hogy egy 5 milliót érõ védõnek se tom meghosszabitani a szerzõdését nem beszélve a magasabb értékû játékosokról.... Valami tipp :) ?

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Most szezon végén eladtam Götzet , mer amugy is egész évbe gyengén játszott meg a morálja is mindig alacsony volt. 37 millióó euróé tudtam eladni , így most van 52 millám a transfer budgetbe. Közbe jöt az üzi , hogy lejár pár szerzõdés és nem értem , hogy ez miért van de a tök átlagos játékosok 30-40 ezres fizetését nem engedi kifizetni , ezért alig birok szezõdést kötni a játékosaimmal , pedig má a transfer budgetból és maxra húztam a wage-t , azaz még plussz 30 millát hozzáadtam de semmi sem változik és ez eléggé idegesitõ , hogy egy 5 milliót érõ védõnek se tom meghosszabitani a szerzõdését nem beszélve a magasabb értékû játékosokról.... Valami tipp :) ?

Állítsd át a csapatban betöltött szerepüket, adj magasabb bónuszt, több aláírási pénzt, stb...

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Beszereztem megint a játékot, EU-s kulccsal... A régi helyrõl meg elvileg kapom vissza a pénzt, bár egy ideje nagyon csöndben vannak. :unsure:

Suarez-t visszahoztam Angliába, 14 másodperc kellett neki a gólhoz:

OLhXTQCj6C0&hd=1

^_^

Link to comment
Share on other sites

Tomina
[GSF] Picture


2015/2016


A feljutást követõ évben, még a beta verzióval a 12-ik helyen zártunk, kupákban se jutottunk sokáig.


[GSF] Picture


[GSF] Picture

Még soha nem nyerte meg a klub ezt megelõzõen. A döntõben 2 tizenegyest is kihagytunk, úgy látszik még mindig benne van az a játékban, hogy ha az elsõt belövi a játékosom, a többit mindig kihagyja...


[GSF] Picture

Ennek köszönhetõen én lettem az év menedzsere. A tavaszt rendesen megnyomtuk szerencsére, utolsó meccsen már biztos volt a dobogós hely és a garantált BL-csoportkör. Az elõzõ legjobb helyezése a klubnak egy nyolcadik hely volt. Büttner bekerült az év csapatába is, anno 3-ért jött, most 17.25-öt ér.


[GSF] Picture


[GSF] Picture


Drogbánál tavaly elfelejtettem, hogy 25 meccs után +1 évvel hosszabbodik a szerzõdése... Szerencsére. Target Man-ként szépen fejelgette a gólokat.
Link to comment
Share on other sites

a880120

Honnan a ló valogából van neked ennyi pénzed? És miért igazol bárki a Realból a Readingbe? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Honnan a ló valogából van neked ennyi pénzed? És miért igazol bárki a Realból a Readingbe? :unsure:

A mentés kezdete után megvette egy milliárdos a klubot, és beleölt 79 milliót. ögüü Mondjuk azóta el is adta, õ nem hozott plusz pénzt. Plusz a PL-ben a TV-s és szponzori díjakat csak úgy dobálják hozzád.

Suárez meg 4 meccsen játszott õsszel a Real-ban, mi meg az elsõ 4-ben voltunk akkor.

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Amúgy a880120-on kívül más is olvassa a beszámolóimat? Egy "igen"-t írjon legalább, hogy érdemes-e részletesebben firkálnom a karrierről. ;)

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Amúgy a880120-on kívül más is olvassa a beszámolóimat? Egy "igen"-t írjon legalább, hogy érdemes-e részletesebben firkálnom a karrierrõl. ;)

IGEN!

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Én is követem.

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Sõt, a héten jön nekem is az elsõ szezon review-ja a QPR-nál!

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Na, akkor folytatom is:

Readinggel behúztuk a Chelsea ellen a Community Shield-et is, így mind a 3 kupát megnyertük ~fél éven belül, a klub történetében elõször. Lefixáltam az igazolásokat, majd lemondtam, nem igazán volt kedvem hosszabban itt ragadni. De nem voltam állás nélkül, a spanyolok, akik az újabb VB-t, és EB-t is megnyerték, felvettek engem. VB-selejtezõt veretlenül nyertük, illetve 2017-es Könf. Kupán harmadikak lettünk. Tavasszal a Bundesliga 2-be lecsúszott Werder-hez kerültem, elsõk voltak, velem is azok maradtak:
[GSF] Picture
Kupában elõdöntõben álltak, Gladbachot lenyûrtük 1-0-ra, a döntõben viszont a rendesen felturbózott, ezüstérmes Wolfsburg ellen kikaptunk, 2-2 után 11-esekkel. :( Itt is igazolgattam(Benzema, ingyen!), de lemondtam nyár közepén.

2018-as VB:
[GSF] Picture
[GSF] Picture
Elsõ félidõ teljesen az angoloké, második félidõ teljesen a miénk volt, de 5-6 ziccert is rontottunk, szemben a kapussal, 1-1 ellen...A döntõ után Casillas visszavonult, 211 válogatott fellépés után. Én is lemondtam innen.

Megnéztem a Readinget, mire mentek nélkülem, Pellegrini került oda utánam, aki lemásolta az elõzõ évemet. Mind a 3 kupát behúzták, bajnoki 4-ik hely, következõ évben is negyedikek, FA-kupában pedig csak a döntõben kaptak ki. Illetve a BL-ben eljutottak a negyeddöntõig, a Monaco-val már nem bírtak.

Nyár elején felvettek a Monacohoz, ahol kiváló keret, és szép összeg várt költeni. :B
Link to comment
Share on other sites

-Gio-
[GSF] Picture


Miután a Queens Park Rangers rögtön elsõ élvonalbeli szezonjában kiesett a Premier League-bõl, senkit sem ért meglepetésként a hír, miszerint az egykori Tottenham Hotspur menedzsernek, Harry Redknappnek távoznia kellett.
A klub elnöke, Tony Fernandes végül a nyár közepén váratlan lépést húzott meg és az eddig ismeretlen, tapasztalattal nem rendelkezõ magyar menedzsert, Gábriel Bencét nevezte ki. A 25 esztendõs magyar menedzser profi karrierjét már 21 évesen abbahagyta egy komolyabb térdsérülés után, így letéve megszerezve a szükséges papírokat ingyen csábíthatta a klubhoz Fernandes.

Itt jövök én a képbe. Meglepetésként ért a hír, de hatalmas potenciált láttam benne, így azonnal rábólintottam. Miután megérkeztem Londonba, a Lotus Roadra csalódottan konstatáltam, hogy a csapat komoly tõke híján, legjobb játékosait kölcsönbe adva kell, hogy ismét komoly célokért küzdjön. A csekély 1 millió euró, amelyet az elnökünk átigazolásokra bocsátott nem volt túl inspiráló, így végül ebbõl az összegbõl csupán két játékost tudtam finanszírozni. Az egyik kiszemeltem a Schalke-ban epizódszerepet betöltõ Anthony Annan volt, akit klubja potom pénzért el is engedett. Rá mindenképp szükségünk volt, hiszen úgy terveztem, 3 középpályással, szilárd, labdatartásra kihegyezett futball fogunk játszani. A csapat, úgy ítélem meg, hogy még emellett a középhátvéd poszton erõsítendõ, mivel Hill és Dunne is 33 fölött jártak. Matias Lequi érkezett, akivel csak a szerzõdési feltételekben kellett megegyezünk. Az 32 éves argentív védõ, mint utóbb kiderült, teli találat volt, csapatom egyik pillére.

Ezek után nem túl jó elõjelekkel, szûk kerettel vágtunk neki az idénynek. A média feljutást jósolt, de én csak reménykedtem benne, persze a székfoglalómon nem mondhattam mást, mint a feljutás ígéretét.
A nyitófordulóban, életem elsõ komoly tétmeccsén bosszantó, elkerülhetõ 1-0-ás vereséget szenvedtünk, ám ezek után felébresztettem a fiúkat és zsinórban 4 meccset hoztunk. Sajnos a szûk keret október-novemberre mutatkozott meg, amikor is hiába Alejandro Faurlín remeklése (a középsõ középpályás az elsõ félévben 13 gólt és 6 gólpasszt termelt) be-becsúsztak döntetlenek és vereségek. Ennek eredményekét a Leicester már 12 pont elõnyben volt, mi pedig a 3-4. hely között ingáztunk.
Télen sajnos nem bocsátott az elnök pénzt a rendelkezésemre, így abból fõztem, amit a klubnál felleltem. Sajnos hiányos utánpótlás révén, kénytelen voltam az idõsebbekre (Hill, Young, Dunne, Barton, Zamora) támaszkodni.
Határozottan jót tett a kis pihenõ. A csapat tavasszal valósággal szárnyra kapott. A két szélen Hoilett és Kranjcar (aki sajnos csak kölcsönben volt Oroszországból) fantasztikus labdákkal tömték az idõközben kezdõ helyet kiharcoló Charlie Austint, aki végül 19 ligagóllal a házigólkirályom lett.
A Leicester és Sheffield United botlásainak köszönhetõen márciusra, már fej-fej mellett álltam a két vetélytárssal, sõt, április végén már 14 pont volt az elõny, végül pedig megengedhettük a kisiklásokat is, és fölényesen 95 ponttal behúztuk a Championshipet.

[GSF] Picture


Nyáron reménykedtem benne, hogy a kölcsönbõl visszaérkezõ, tékozló ifjak megdobják a morált és a keret mélységét. A legnagyobb hitem Loic Rémy-be vetettem, aki a Newcastle együttesénél brillírozott egész évben. Sajnos ezt észrevették a szarkák is, és a kivásárlási záradék értelmében 7 millió euróért elvitték tõlem. Park-Ji-Sung a maga 33 évével túl korosnak számított(a kért fizetéshez képest), így tõle megváltunk, ahogyan az egész évben impotensen futballozó, egykoron szebb napokat is megélõ Andy Johnsontól is.

Ezek után 6-7 millióval a kasszában igyekeztem megerõsíteni, minõségi játékosokkal feltölteni az élvonalba készülõ keretemet. A legnagyobb fogásom egyértelmûen Ibrahim Afellay volt, aki kölcsönben fog júniusig a gárdánál szerepelni. Mellette még a középpályát megerõsítvén szintén kölcsönben érkezett Zdravko Kuzmanovic, aki kemény fellépésével véleményem szerint ízig-véri Premier Leauge-matéria. Opciós joggal szereztük meg Jermaine Lenst a csatársorba, aki gyorsaságával és válogatott tapasztalata révén nagy segítség lehet a támadó harmadban. Mellettük közel 3 milliót áldoztam be egy általam kinézett tehetségért. Colin Currie mindössze 19 éves de miután összeültünk a megfigyelõimmel, úgy gondoltuk, van benne potenciál, hogy évek múlva a liga egyik legjobb jobb bekkje legyen, így megérte a kiadott pénzt.

[GSF] Picture


Így vágunk tehát neki az új idénynek, reményekkel telve. Célunk a kiesés elkerülése, illetve lábunk megvetése a legjobbak között. #COYR

[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

Tomina

Grat. ; )

Elsõ év elég kemény feljutás után, de utána jön szépen a pénz.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Az utóbbi két évben nagy változások következtek be a VIdinél. 4 emblematikus/vagy legendás (ugye ez az információs lapjukon található) alak távozott a klubtól. Erasmus (30) ingyér(t?) [olyan fura, így leírva :unsure: ], senki nem volt hajlandó érte fizetni <_< [érthetetlen, de túl kellett rajt jutnom, túl nagy részt foglalt a sapkámban a fizetése], Vitinho (27) 3,5 millióért, Xulu (30) 5,5 millióért, és Cristeig (29) 11,5 millióért.

Tavaly jött Franciaországból 8 millióért egy TKP, és 5-rt egy bal/jobb oldali TKP, (egyelõre mindketten csak padoznak) idén pedig 18 millióért egy orosz KP/TKPB.

21-es BL döntõt pedig Vass Ádám Valenciája ellen buktuk el, miközben még a magyar nemzeti 11-t is próbálom gatyába rázni. B)

Ehh, lusta vagyok képet összefoglaló készítéséhez. Na, majd most év végén. Emlékeztessetek majd B)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Grat. :)

Nem lealacsonyítva az eredményeidet, de azért látszik, hogy messze a 2012-es rész volt a legkönnyebb az utóbbi években. Tavalyi, meg idei részben sokkal jobban meg kell szenvedni a taktikával, nem elég egy jó keret. 2012-ben ha volt egy jó Poacher-ed, gyors szélsõid, csak úgy fosta a csapat a gólokat. :D

-----------------------------------------------------------

Én meg befejeztem a vándorkarriert, pár kép:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Bajnokságban ötödik helyen zártunk, 2 nappal kupadöntõ elõtt érdeklõdtem más csapat iránt, erre másnap ki is rúgtak...BL-ben a címvédõ MU-t búcsúztattuk elsõ körben, de utána Atleticoval már nem bírtunk.

[GSF] Picture

+Egy elbukott VB- és Német Kupa döntõ.

Link to comment
Share on other sites

Tomina
[GSF] Picture

2013/2014


[GSF] Picture


[GSF] Picture

Klasnic-on kívül mindenki fontos szerepet töltött be a szezon során.

[GSF] Picture

Elértük a vezetõség által kitûzött célt, de elég nagy szégyen volt egy másodosztályú ellen kiesni...



Bajnokságban hullámzó volt a teljesítményünk, õsz végére a középmezõnybe csúsztunk vissza a borzalmasan gyenge helyzetkihasználásunk miatt, a szezon második felében jóval több meccset nyertünk, de amikor felkerülhettünk volna az elsõ helyre, mindig x vagy vereség következett...Egy fordulóval a vége elõtt már biztos volt a második helyünk, Ajax-szal egyforma pontszámmal álltunk az élen, sajnos nekik 2 góllal jobb volt a GK, és itt ez számít(2-0, 1-1 lett az egymás elleni meccs, a mi javunkra). Utolsó fordulóban a már biztosan utolsó helyezett RKC-t fogadtuk, a cél minél nagyobb arányú gyõzelem volt. Sikerült nyerni 5-1, talán a szezonban elõször jött ki reális eredmény a kapuralövés/gól arányban. Ajax sokáig vezetett 1-0-ra, de az nem volt nekik elég, ráadásul az utolsó pillanatban kiegyenlített az ellenfelük, így nem csak jobb a gólkülönbségünk miatt lettünk bajnokok. :B


[GSF] Picture


[GSF] Picture

Pavel Horváth is alapember volt, de nem akartam, hogy meghosszabbodjon a szerzõdése(30 meccs után járt volna neki), így 4 meccsel a vége elõtt szerzõdést bontottunk közösen.


[GSF] Picture


Elõször nyerte meg a csapat a bajnokságot a történelme során. ^_^


Link to comment
Share on other sites

a880120

Kennynek milyen szerepe van az elképzeléseidben?

Az új részben van már olyan, hogy a játékos értékének változásait grafikonon vezeti?

Lovrencsicsrõl lõsz egy képet?

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Kennynek milyen szerepe van az elképzeléseidben?

Az új részben van már olyan, hogy a játékos értékének változásait grafikonon vezeti?

Lovrencsicsrõl lõsz egy képet?

Szezon végén lemondtam, de csak csere lett volna, annyira nem jó.

Nincs olyan, bár szép cikk-cakkos lenne, mert sokszor hetente mozog fél millát. :troll:

Majd dobok képet, csak most egy ideig undorodva gondolok a play gomb megnyomására is. -_-

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Lovrencsics sajna a mostani adatbázisomban nincs benne. Amúgy várom a patchet, addig szünetel nálam a játék. Novemberben járok egy újjal, a Valenciával. Második helyen állunk masszívan, de a meccsmotor egy kupac ***-t nem ér sajnos.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Tomina
Kijött a patch, kezdtem egy friss karriert:


[GSF] Picture


[GSF] Picture

Mindegyik igazolás elég hasznos volt, Dzemaili eladásával volt pénzünk igazolgatni már a nyáron. Higuain-t 15+35 millió 48 hónapon át. Õ volt õsszel a mi Rudolf Gergelyünk,
14 meccsen kezdõként 2 gólt lõtt, abból egyet 11-esbõl. 245 ezret vitt haza hetente, szerencsére el bírtam adni jó áron.


[GSF] Picture

Tartalékok játszottak, ilyen kevés ponttal szerintem még soha nem jutottam tovább...


[GSF] Picture

Itt már a kezdõk kaptak szerepet, PSG-nél vannak kiváló befejezõemberek, nálunk nem nem voltak, ez jelentette a különbséget.


[GSF] Picture

Volt 20 pont elõnyünk is, 5 fordulóval a vége elõtt biztosítottuk be, meglepõen sima volt. Kupában ugye elsõ meccsünkön estünk ki Inter ellen...


[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

a880120

Someszt nem is próbáltad ki?

Én újra tettem a WIN-t- Bár a mentések megvannak, de nem hiszem, hogy újra fogom telepíteni... le kell fûzni valamikor az ilyen csúnya függõségekrõl. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...