Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Itt Jártam


MikaRoss

Recommended Posts

-StiF-

Nagyon szép táj. :B

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Japán, Tokió, Arakawa... Bocs a szar minõségért, most megyek majd fényképezõt venni :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

[GSF] Picture

Kár h a hajlított ablak össze-vissza tükrözõdik ... De nagyon feelinges. Mindig is látni akartam egy ilyet belülrõl B)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Na, még egy pár kép Tokióból:

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Jó képek Bajusz!

Jöhet még!

Amúgy mit dolgozol, vagy hogy jutsz el ennyi helyre?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Semmi extra... Alaszkát én finanszíroztam a nyári munka bevételeibõl, Japánba meg a Tokiói Egyetem hívta meg a szakosztályt. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Lol. Végigdolgoztam az egész nyarat és eltudtam menni Tokajra Hegyalja fesztre 1 napra.

Mit dolgoztál nyáron? :D

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG
Lord_KROK said:

Mit dolgoztál nyáron? :D

Gyerektáborban tábor- és járműkarbantartás.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Gondolom USAban vagy ilyesmi ...

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ahj, mintha nem tudnád... :( De igen, ott... Pennsylvaniában.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Vlagyivosztok felett steak, whisky, net, film, wasabi-s KitKat. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ahj, mintha nem tudnád... :( De igen, ott... Pennsylvaniában.

Rémlett de nem emlékeztem rá biztosan. Oda azért Alaska sincs olyan messze :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Alaszka kb. egy USA - Németország táv New York-tól és Japántól is, szóval mitõl nincs messze? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Magyarországhoz :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Hát igen... :unsure: Minden relatív. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
BajuszGG said:

Vlagyivosztok felett steak, whisky, net, film, wasabi-s KitKat. :D

[GSF] Picture

te aztán élvezted az életet :D

(gondolom már hazafelé úton készült)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
BajuszGG

Ismét Japánban jártam B)

A Kawaguchiko-tó a Mt. Fuji mellett.

[GSF] Picture

A Hama-rikyu kert Tokióban.

[GSF] Picture

A Wolverine c. filmben is látható Zojo-ji templom.

[GSF] Picture

Szintén a filmekben, pl. Fast & Furious, gyakran elsütött kereszteződés Shibuyában. (egy kis

a dologról)

[GSF] Picture

S szintén a Wolverine-ben, egy pár másodperc erejéig felvillanó "U" betű, Ueno állomást szimbolizálja.

[GSF] Picture

Érdekesség, hogy a Wolverine-ben a Zojo-ji és Ueno közötti távot gyalog kb. 1-2 perc alatt tették meg, amiről a térképre pillantva kiderül, hogy igazából lehetetlen, de ez csak a laikusoknak nem tűnik fel. :D :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
CastleCRS

Esetleg járt valaki már Szófiában? Érdekelne a lehetõség, mennyire magyar szeretõek, szállások, árak stb :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Cycl0ne28

Hej, de régen voltam már itt. Na, de tárgyra térek. Ha azt mondom, Indonézia, mi jut eszetekbe róla? Felteszem, hogy Bali. Én nem ott voltam (nem is jártam ott, még mutatóban sem), hanem a fõvárosban, Dzsakartában. Nem egy szép város, meg kell mondjam, mégis van valamilyen bája. Egy huszonegy fõs önkéntes csoport tagjaként mentem ki oda, az egy szem magyarként. Csak néhány város, ahonnan ember volt:

Hanoi

Saigon (Ho Si Minh-város)

Xi'an

Sanghaj

Kanton

Kaohsziung

Bordeaux

Twente (Enschede)

Szentpétervár

Lisszabon

Kairouan (Tunézia)

Megjegyzés: a két vietnami és a négy kínai sem értette meg egymást.

Nagyon komplikált a kiutazás Indonéziába, s itt nem a vízum megszerzésére gondolok, mert az kb. 2 óra volt. Nade a repülõút... az az én esetemben odafelé 28 óra volt átszállással. Elindultam Budapestrõl, elmentem Frankfurtba, ahol kilenc órát kellett várni. Nagyon rossz idõ volt, zuhogott az esõ, szöges ellentétben Budapesttel. Nem is mentem ki a városba, megpróbáltam elütni az idõt. Frankfurtból Szingapúrba repültem, a legendás Airbus A380 fedélzetén. Ez 11 h 40 min volt. Jött az elsõ sokkhatás, mekkora ez a szingapúri reptér! Vezetõ nélküli automata vonatok viszik az utasokat a terminálok között. Összesen három órám volt, aztán elrepültem Dzsakartába, ahol kisebb komplikációk után megtaláltam azokat, akik fogadtak. Nem nõ meg ott mindenki 185 cm magasra, a fogadóm meg ki sem látszott a tömegbõl.

A gyakorlat idõtartama hat hét volt, a szállást és étkezést családoknál oldották meg. Hithû muszlim családba kerültem, de ez egyáltalán nem volt baj, mert Ramadhan idején is kaptam enni (amúgy is kaptam volna, az utazóknak nem kell böjtölniök). A gyakorlat lényege árvaházakban tanítás és adománygyûjtés volt. Emellett kirándultam is, elmentem Pari-szigetre (itt lehet megélni, hogy milyen különbözõ az ország; míg Jakartában van vezetékes víz, addig ezen a szigeten nincs, még a csapból jövõ víz is sós), Bogorba, Sentulba és még sorolhatnám. A program elõttrõl sokkal ismertem meg egy indonéz lányt, aki tavaly február-márciusban egy ugyanilyen programban vett részt. Hamar nagyon jó barátok lettünk, amikor kint voltam, volt hogy együtt dolgoztunk. S a program legvégén szerelmi kapcsolat alakult ki köztünk.

Ha még egyszer lesz rá lehetõségem, akkor újból elutazom és preferenciáim között lesz Délkelet-Ázsia. Ugyanakkor nézek már nyugatra is, méghozzá Mexikó és Brazília a kiszemelt. Dél-Afrika is szóba jöhet, de nem Jo'burg külsõ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Cycl0ne28

Megint vállamra vettem tarisznyámat, és újra elindultam. Megint Ázsiába sikerült kerülni, hosszas keresgélés után a Kínai Népköztársaság "foglalkoztatott" hat héten át, majd 12 napig utaztam, mert kalandozni volt kedvem. Az úticél Kínán belül Anhuj (Anhui) tartomány székhelye, Höfej (Hefei) volt. Repülõvel mentem Sanghajig, moszkvai átszállással (hihetetlen tapló biztonsági õrök vannak ott, még a cipõdet is levetetik!), majd nagysebességû vasúttal a célig. Az Aeroflot nagyon jó szolgáltatást nyújtott, nagyon finomak voltak az ételeik. Sanghajban már várt egy dobbermann (inkább dobber-frau), hogy átvigyen a vasútállomásra. Átvitt, én felszálltam a vonatra. Magamról már alig tudtam, próbálkoztam az alvással, nem ment. A vonat hihetetlen kényelmes, halk és gyors. 300 km/h-val rohant keresztül Csiangszu (Jiangsu) tartományon. A fogadó család kijött értem, ez rendes volt tõlök. A hapsiról kiderült, hogy angoltanár. Kell az ilyen Kínába, nagyon. Senki nem beszél angolul sajnos. Szó szerint. Még meg sem értik. A minimális kínait, amit tudtam, azzal lavíroztam. Hát, pótmama még azt sem értette. Angolból csúnya akcentusa volt és gyengus szókincse. Így akar Dániában tanulni. Nehéz lesz ám majd. Egy hónapig dolgoztam Höfejben, mint általános iskolai angoltanár, szállásért és ellátásért cserébe. Sok gyermeket tanítottam, sok erõ kell ám a tanításhoz, de megéri. Nem azt mondom, hogy szerettek a gyermekek, de élvezték az órákat. Fõleg, hogy üzletet kötöttem velök, hogy én tanítom õket angolul, õk tanítsanak kínaiul. Ne vesszek már el a dzsungelben, ahol senki nem beszél a nyelvemen, vagy egy közös nyelven. Olyanokat kérdeztek, amiket ritkán hallok, pl. miért kék a szemem, miért van szõke hajam, stb. A gyermek a jövõ, nagyon hangsúlyos a tanulás az életükben. A kínai oktatás a világ legjobbjai között van egyébként.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Godzillamessage

Visegrádon jártunk és a Vár Hotel Kastélyszállóban volt a szállásunk.

Nem reklámcélból írom ezt le (bár nagy kedvem lenne mindenhol reklámozni, mert megérdemlik), de aki vágyik egy kis kikapcsolódásra egy olyan helyen, ahol valóban a "Vendég az első", az ki ne hagyja ezt a helyet. Vannak persze kisebb nagyobb problémák, de rendkívül otthonos és családias. Maximálisan elégedettek vagyunk és örülünk, hogy ezt a szállást választottuk. Januárban megyünk ismét. :)

A környékről:

Kár, hogy utószezonban sikerült odaérni, nagyon észrevehető, hogy minden félgázzal (sem) működik. Kifogtunk egy két napos esőt is, de a Visegrádi várat, a Mátyás palotát,  Esztergomban a Bazilikát, a várat és a belvárost, valamint a Mária-Valéria hídon átsétálva Párkány Duna-parti sétány részét is sikerült bebarangolnunk, megnéznünk. Messzebb nem mentünk Szlovákiába, mert már baromira untuk az esőt, de januárban célirányosan megyünk oda.
Volt részünk napsütéses időben is, jó meleg is volt: elmentünk egy kis sétahajózásra. Cirka másfél óra oda-vissza, konkrétan odafagytunk a korláthoz a menetszéltől. Jól esett utána a jakuzzi. :D
Másodszor voltunk (az első 17 éve volt) az említett hotel mellett található Renaissance Étteremben ahol ismét degeszre ettük magunkat. Ha arra jártok, feltétlenül álljatok meg enni valamit. Fantasztikus. Elég ha a honlapjukat/étlapjukat megnézitek. :drool:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

Ciprusról tudnék esetleg egy hosszabb lélegzetű többrészes beszámolót iderakni, ha van rá igény.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Tavaly Cipruson jártam, és régóta fontolgattam, hogy egy kisebb beszámolót összedobok róla, sok képpel meg némi infóval.

Egyenlőre most inkább az utazási élményekre koncentrálnék, tehát nem feltétlen arra, hogy miért voltam ott, vagy milyen specifikus kalandok értek.

A korai időkből nem sok kép lesz, mivel (sokak nagy örömére) a telefonom a földközi tengerben nyugszik.

Felszállás előtti éjszakát természetesen egy Pesti bulizással töltöttük, ami nem volt a legjobb ötlet. Másnap ugyanis a felszállást még csak bírtam is, és poén volt a többezer méter magasan elfogyasztott gyógypohár bor is, de még be sem mondták, hogy ereszkedik a gép, és én már éreztem az ereszkedést. A fejem majd szétrobbant, a gyomromban is különös érzések uralkodtak, így megváltás volt végre Larnacaban a kifutón gördülve a fékezést átélni. Azt hittem, hogy túl vagyok a legrosszabbon de nem. A kellemesen lehűtött repülőből (BP-n is olyan 20 fok körül volt) kiszállni a Ciprusi 40 fokos éjszakába... hát szószerint alig álltam a lábamon a döbbenetes melegtől ami megcsapott, ráadásul a sok görög betűs krix krax közepette a csomagokat megtalálni is művészet volt.

Ezután egy kisbuszba vágódva más utitársakkal Protarasra tartottunk. Egyik utitársunk tavaly már járt a szigeten, és arról mesélt, hogy a wc-t másképp kell használni mint otthon, (konkrétan a papírt a mellette lévő kis kukába rakjuk) mivel a csövek nagyon vékonyak. Mesélt hatalmas pókokról, meg arról, hogy elvileg a hitelek környékére nem mennek, de különösen szezon elején előfordulhatnak, így ellenőrizni kell az ágyat, cipőt, ilyesmiket használat előtt. Jártam már jó pár országba korábban, és tudtam, hogy a veteránok tanácsát mindig érdemes megfogadni.
Míg haladtunk az autópályán egyszer megelőzött minket egy 6 ajtós Mercedes limo, sajnáltam is, hogy a sötét és a gyorsaság miatt nem tudtam lefotózni, de megdobbant a szívem, hátha látom még, gondoltam magamban.

Megérkezésünk után eléggé lepukkant szállásra kerültünk, kaptunk egy pici szendvicset, meg fél liter Agros vizet amiről akkor még nem sejtettem, hogy úgy alapjáraton 1,5€ur-ért lehet kapni, illetve, hogy a víznek és a hiányának eleinte mekkora szerepe lesz. Ugyanis mint kiderült a csapvíz gyakorlatilag a környéken mindenhol ihatatlan, így az ember nagyjából háromféle ásványvíz közül válogathat (mind szénsavmentes) : Szt Nicholas (ez szerintem tisztított tengervíz volt, borzalmas), Kykos és Agros. Az Agros és Kykos egymás nagy konkurenciái, én inkább prémiumnak jellemezném őket, főleg az Agrost. Olyan finom vizet, mint az, még sosem ittam!

Következő kellemetlen meglepetést az angol rendszerű konnektor/dugaljok okozták, úgy gondoltam, hogy nem lesz első nap telefontöltés, de legnagyobb meglepetésemre már első este találtunk a közelben este 11kor nyitva tartó boltot, ahol 1eur/db áron lehetett venni "malac"ot. Ami ugye az angol dugaljba megy és eu-sat csinál belőle. Ebből szerencsére hármat is vettünk, ami kellett is, mert az első alapból rossz volt, a második egy nap után döglött le, a harmadik még most is jó :)

Másnap reggel mikor felébredtem a következő látvány tárult elém :
Az ott az Elias Protaras, nyugi megmásszuk majd azt is :)
1480429165_Image045.jpg

Ezután a város felfedezés vagy tengerpart? Miután a Silver Sandbe kerültünk egyértelmű volt a homokos tengerpart.
1480429697_2015-05-15134519.jpg

Megmutatom már a szálloda HALLját is :
1480429165_WP_20150617_16_46_22_Pro.jpg
1480429166_WP_20150617_16_46_31_Pro.jpg

és a kilátást :
1480429419_WP_20150617_17_52_45_Pro.jpg

Hívott késő délután is a tengerpart amit leginkább átlagosnak mondanék, legalábbis a hotel(ek) környékén :
1480429420_WP_20150617_18_01_11_Pro.jpg

1480429420_WP_20150617_18_07_54_Pro.jpg

1480429421_WP_20150617_18_09_20_Pro.jpg


Kezdetnek ennyi az első bejegyzés, ha van rá igény akkor folytathatom :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Folytasd. ^_^

Link to comment
Share on other sites

moody

Lökjed :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...