Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Itt Jártam


MikaRoss

Recommended Posts

freezy

Két hete kb:

Velence

[GSF] Picture

Bologna

[GSF] Picture

Forlí

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Az merész teljesen 'egyedül' kimenni. Ha egy vki ismerõs jönne velem én is habozás nélkül mennék, de így egy kissé meredek. Bár ha nem lenne ennyi nyûg a papírokkal lehet megpróbálnám magamban is. Majd ha már a folyamat végén jársz le tudnád írni, hogy kb. mik kellettek pontosan az egészhez, mennyi bajjal járt beszerezni és kb. mennyibe került?

Igazából tartom magam annyira integrálódásra hajlamosnak, hogy bárhol tudjak gyorsan barátokat szerezni (jó nem a VIII. kerület átlagemberére gondolok). Nem kell amúgy a folyamat vége, elmondom én neked most is mi kell. Kiküldte mindenki, hogy pontosan mibõl mennyi kell neki.

Szóval ugye a szponzorcégnek aki kijuttat kell egy iskolalátogatási, a szerzõdés amit aláírtok és az, hogy megfelelj az angol alkalmasságin. A cégnek megy kb. 80k forint eddig. Ezt követõen beregisztálnak az ACES oldalára, ahová a szükséges adataidat kell majd feltöltened, és majd a különbözõ táborok nézegetik az adatlapod és amelyiknek a legszimpibb vagy az ajánl (majd) munkaszerzõdést. Még a munkaszerzõdés elõtt a cég megkéri neked a DS2019-es nyomtatványt ami majd a J-1-es vízumhoz kell.

Ha megjött ez a DS2019-es nyomtatvány, utána a cég összegyûjti a papírokat, amiket elküldenek a nagykövetségre és egyeztetnek vízumidõpontot is. Bár jogszabály kimondja, hogy nem vagy köteles papírokat bemutatni, mégis sokat lendít az esélyeiden, hogy megkapd a vízumot, ha beadod a következõket: iskolalátogatási igazolás, indexfénymásolat, erkölcsi bizonyítvány továbbá minden olyan papír ami megerõsíti a konzult abban, hogy te a nyár után vissza fogsz jönni Mo-ra. Ugyanis az egész arra megy ki, hogy garantált legyen, hogy te nem szándékozol emigrálni az államokban. Igazából sok a hiszti az index miatt, mert mondták, hogy hát minimum 2-es, 3-as átlag stb. mert ha bukó vagy, akkor azt a benyomást keltheted, hogy esetleg emiatt kint akarsz maradni. De igazából lõcsség szerintem, mert maximum mondja, hogy tanulj jobban kövi félévben, de ha te igazolod, hogy biztosan vissza fogsz térni, akkor nem fogja megvonni tõled a vízumot sem. Ráadásul akikkel eddig beszéltem, mind azt mondta, hogy kb. 2-3 perc az egész, kérdezik, hogy hova mész mit fogsz csinálni, hogy vagy stb. bekéri az útlevelet meg a papírokat aztán ha nem mondasz nagy fasságot/nem kezeled állatként a konzult akkor elveszi a cuccaid és 2-3 napon belül visszaküldik a pakkot, a vízumoddal együtt.

Természetesen biometrikus útlevél kell, ami 8500 forint... Leveszik az ujjlenyomatod mind a 20 ujjadról, a nagykövetségen eljátsszák ugyanezt és majd ha már kint vagy, akkor ott a határõr megnézi, hogy stimmelnek-e. A DS2019-es nyomtatvány az kb. 85$ , a J-1 vízum 140$. A vízuminterjú az kb 3000 forint. A sulidban kell kérni 3-féle iskolalátogatásit, ebbõl egy megy a nagykövetségre (angolul), egy majd a munkaadódnak (angolul) és egy meg a cégnek (magyarul). Érdemes mindháromból kettõt-kettõt kérni, hogy legyen egy eredeti neked is, amivel ha kell tudsz reklamálni. Ezek az iskolalátogatásik nekem 1000 forintba kerültek cuzámmen. Az erkölcsi bizi postán vagy ügyfélkapun keresztül kérhetõ, ára 2200 forint és a kiállítástól számított 30 napig érvényes.

A munkaadódnak kell majd egy 2 perces bemutatkozó, amelyen megfelelõen sztahanovista és szimpatikus oldalad kell mutatnod. Kell még nekik egy angol nyelvû orvosi igazolás, az angol nyelvû iskolalátogatási ugye meg 3 darab, angol nyelven kiállított ajánlólevél. Ezek mindegyikére ingyenesen letölthetõ formanyomtatványok vannak.

Na most ennyi jutott eszembe, aztán ha valami nem érthetõ akkor kérdezzetek. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Tehát akkor, ha jól értem kell egy szerződés a céggel, plusz ott egy angol teszt. Kell iskolalátogatási (3 db + 1 nekem?), kell indexmásolat (gondolom itt is kell kérni akkor +1-et, tehát 2?) és kell erkölcsi bizonyítvány. Adatokat feltöltöd a netre, kitöltöd a DS2019 formanyomtatványt, és ezután majd ők küldik a vízumot, miután elmentél a vízuminterjúra. Kell még biometrikus útlevél, 3 db ajánlólevél (kitől?), angol orvosi igazolás (ezt nagy cucc Mo.-n megszerezni?) és a videó.

Kerül: ~130k repjegy

8.5k útlevél

3k interjú

~1k a látogatási

2k erkölcsi biz.

80k a cégnek

~42k (187-es dollárárfolyamon számolva, 2011.03.31)

Összesen: ~270k HUF.

Mondjuk én ennyi pénzből (sőt, kevesebből), ha minden jól megy, lazán megyek nővéremékkel 1 hónapra, keleti és nyugati partot is bejárva, teljesen független vakációra. :unsure:

Mondjuk, ha minden igaz, ez pénzbe sem fog kerülni, sőt, ha még kint is maradsz néhány napig, akár +50k HUF-ot vissza is hozhatsz onnan. Meg talán a nyelvet is picivel többet tudod gyakorolni egy ilyen campben, mintha önállóan kimész, bár ez rajtad áll.

Jó cucc ez egyébként. Csak gáz, hogy 270k-m nincs most úgy hirtelenjében. :D

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Na... Apa ma volt ügyvédnél a szerződéssel amit ez a cég adna és végül úgy döntöttünk, hogy nem fizetünk azért 80 ezret, hogy segítsnek kitölteni a lapokat, meg hogy megspóroljanak nekünk 1 óra hivatalba járást. Úgyhogy kihagyjuk őket a buliból és a magunk saját eszét használva fogjuk összeszedni és elintézni ami kell. Mert igazából rájöttünk, hogy gyakorlatilag semmihez nem kellenek ők, csak megmondják, hogy ez meg ez kell, de amint kiérsz Ferihegyre, hogy mész kifele felbomlik a szerződés. Megcsinálom én magamnak a regisztrációt, információt meg tudok kérni ingyen a nagykövetségről meg a vízuPolitikai tartalom!onzortól. Remélem össze fog jönni. :unsure:

Ja és igen... Az ajánlólevél értelemszerűen minél magasabb pozíciójú embertől kell (rektor, dékán, orvos, ügyvéd stb.) de legalábbis ha van doktor a nevében az már jó, illetve ha a cég aminél dolgozik neves az is jó. Az angol orvosi igazolás meg így néz ki, kitöltöd, aláíratod és lepecsételteted az orvossal. A DS2019-es nyomtatványt pedig a vízuPolitikai tartalom!onzor állítja ki neked és küldi el a címedre. Ilyen vízum szponzor* pl. akinél regisztráltam én is a CampStaffUSA, de itt találsz Duna rekesztésére elegendőt.

*Tudom a vízum szponzor egy szó, csak kicenzúrázza a fórum. :P

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Köszi az infókat. :) Majd mesélj hogy sikerül önállóan intézni a dolgokat, engem nagyon érdekel. :) Amúgy sok szerencsét hozzá!

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Na, nekem meg stabilizálódni látszik az Erasmus egy kis para után - lassan már megy a nominálás Namur felé (Belgium), azt gyűjtögethetem a dolgokat, élén a learning agreementtel, a tanszéki előre egyeztetésekkel a kinti tárgyakkal kapcsolatban stb-stb.

Szerencsére nem szopatnak halálra, a weboldalon azt írták, május 31-ig kellene certificate franciatudásról, és úgy nézett ki, át kell rakni tavaszra... akkor is november 15-ig kellett volna nulláról egy középfok kb. :D De végül csak arra utaló magatartást kell tanúsítanom, hogy akarok franciául tanulni, és valami basic language knowledge legyen, mire kiérek, ennyit kérnek... aztán szépen kint járatnak majd franciára (mer ugye vallon terület, Namur Vallónia fővárosa). Addig veretem a Rosetta Stone-t, tegnap üzemeltem be, mindjárt tesztelem, mégis milyen ez a program.

---

A vizsgaidőszakot követő angol meló pedig szintén célegyenes felé halad :) Glastonbury fesztiválon toj-toj wc-k rendezgetése, általános takarítói feladatok (este a koncertek élvezése), 1 hét London, aztán Silverstone F1 GP-n paddock-takarítás, kempingrendezés :D Tavaly 2 arc az interjúszobát takarította, van róluk kép :) Meg 2 méterről felügyelet nélküli RB6...

---

Bajusz, neked pedig sok sikert, ez azért nem semmi!

Link to comment
Share on other sites

Leo88

A vizsgaidõszakot követõ angol meló pedig szintén célegyenes felé halad :) Glastonbury fesztiválon toj-toj wc-k rendezgetése, általános takarítói feladatok (este a koncertek élvezése), 1 hét London, aztán Silverstone F1 GP-n paddock-takarítás, kempingrendezés :D Tavaly 2 arc az interjúszobát takarította, van róluk kép :) Meg 2 méterrõl felügyelet nélküli RB6...

És ez hogyan jött össze? :) Fõleg a Silverstone-ra gondolok. :P
Link to comment
Share on other sites

B4LINT

És ez hogyan jött össze? :) Főleg a Silverstone-ra gondolok. :P

Egy elég jó barát elég jó barátja történetesen tulaja egy munkaszervező cégnek, rajtuk keresztül - Glastonburyn már második éve voltak tavaly, első alkalommal csak a barátnőjével mentek, másodszorra már 25 fős csapat kb :D Silverstone hozzácsapódott, és mondhatom, nagyon élvezték... csak nekem valahogy kimaradt.

Idén olyan 50 fős csapat lett lejelentve, angol minimálbérért melózunk majd amúgy, ami olyan 6-7 font/óra xD És erre jön rá a rengeteg talált dolog... egy egész bőröndnyi cidert szedtek össze, és a végén már annyira unták, hogy fociztak vele :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Egy elég jó barát elég jó barátja történetesen tulaja egy munkaszervező cégnek, rajtuk keresztül - Glastonburyn már második éve voltak tavaly, első alkalommal csak a barátnőjével mentek, másodszorra már 25 fős csapat kb :D Silverstone hozzácsapódott, és mondhatom, nagyon élvezték... csak nekem valahogy kimaradt.

Idén olyan 50 fős csapat lett lejelentve, angol minimálbérért melózunk majd amúgy, ami olyan 6-7 font/óra xD És erre jön rá a rengeteg talált dolog... egy egész bőröndnyi cidert szedtek össze, és a végén már annyira unták, hogy fociztak vele :D

Bakker, de szarmakker vagy, irigyellek. :D Sok szerencsét így előre is, és enjoy! ;)
Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Egy elég jó barát elég jó barátja történetesen tulaja egy munkaszervezõ cégnek, rajtuk keresztül - Glastonburyn már második éve voltak tavaly, elsõ alkalommal csak a barátnõjével mentek, másodszorra már 25 fõs csapat kb :D Silverstone hozzácsapódott, és mondhatom, nagyon élvezték... csak nekem valahogy kimaradt.

Idén olyan 50 fõs csapat lett lejelentve, angol minimálbérért melózunk majd amúgy, ami olyan 6-7 font/óra xD És erre jön rá a rengeteg talált dolog... egy egész bõröndnyi cidert szedtek össze, és a végén már annyira unták, hogy fociztak vele :D

Hockenheim se volt egy nagy szám... Páran találtak PSP-t, fényképezõt, sok sört ami megfelelõen fostos volt 1-2 nap állás után a tûzõ napon. Plusz még esett is az esõ és akkor annyira nem fun a dagonyában ganézni a telepet. :unsure: A legnagyobb kapásom ott néhány liter iható sör meg japán yen, amibõl egy doboz gyufát se tudok venni, de legalább a paddockban kiszúrhattam a Ferraris kamionok kerekét. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Hockenheim se volt egy nagy szám... Páran találtak PSP-t, fényképezõt, sok sört ami megfelelõen fostos volt 1-2 nap állás után a tûzõ napon. Plusz még esett is az esõ és akkor annyira nem fun a dagonyában ganézni a telepet. :unsure: A legnagyobb kapásom ott néhány liter iható sör meg japán yen, amibõl egy doboz gyufát se tudok venni, de legalább a paddockban kiszúrhattam a Ferraris kamionok kerekét. :unsure:

Fesztiválon Blackberryt, fényképezõt, 3 sátrat, számtalan kalapot és szemüveget találtak, pénzt is...

Jó lesz az :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Fesztiválon Blackberryt, fényképezőt, 3 sátrat, számtalan kalapot és szemüveget találtak, pénzt is...

Jó lesz az :D

Jó a cél ne az legyen már, hogy guberáltok ott a buli után. :D Ez elég gáz.
Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Jó a cél ne az legyen már, hogy guberáltok ott a buli után. :D Ez elég gáz.

Nem ez a cél, tavaly sem ez volt a cél nekik - de egyszerûen összepakolják a sátrat az arcok, és ott hagyják a fesztiválon, vagy fõleg... nem rakják össze és ott hagyják. Szarnak rá... cipeltek bõröndöket is lusta angoloknak 25 fontért mondjuk másfél kilóméterre :D Többezer font volt a csákónál, aki erre kérte õket.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cnensuska

ijj pont olyan Samsonite táskám van :D

nagyon szép az elsõ kép, bárcsak én is eljutnék ilyen szép helyekre, remélem hogy a közeljövõben sikerülni is fog !

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Június végén lesz Svédország-Dánia meg esetleg Norvégia, szeptemberben pedig vonatkirándulás Moszkvába. B)

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Június végén lesz Svédország-Dánia meg esetleg Norvégia, szeptemberben pedig vonatkirándulás Moszkvába. B)

Széép, ez elég királyul hangzik. Tulajdonképpen mindkettő, de azért a skandináv körút engem jobban vonzana (most volt kint Svédországban 2 ismerősöm is Erasmussszal).

Nekem meg lefoglalva a repjegy oda-vissza Londonba, már 100% a Glastonbury + Silverstone meló, úgyhogy júni 20-tól júli 14-ig Anglia :)

Plusz az Erasmus is már végső stádiumban van, az meg úgy néz ki, augusztus 28-ával kezdődik egy holland nyelvkurzussal Leuvenben (Brüsszel mellett) - változhat még -, a félév pedig Brüsszeltől délre 60 km-re Namur városában.

Ha szerzek kint biciklit, akkor Spa-Francorchamps, Nürburgring és Magny Cours, reszkessetek, körbe lesztek biciklizve :D

Link to comment
Share on other sites

blacky

Sziasztok

Tirol osztrák részében volt már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cycl0ne28

Sziasztok

Tirol osztrák részében volt már valaki?

Átutazóban voltam arrafelé, igaz, rövid ideig. Nagyon szép hely.

Tegnap kiderült, hogy még egyszer megyek Lengyelországba, de ezúttal nem Krakkó, hanem Lengyelország ÉK csücskébe, Suwałki városába. Itt egy ilyen nemzetközi tábor lesz 4 ország részvételével. Varsóban van a találkozó, csak azon gondolkodom, hogy hogyan megyek oda ki? Vonat vagy repülő? Vonattal költséghatékonyabb, de hosszú az út, c.a. 12 h felérni. 16:00-ra kell oda megérkezni, utána még kb. 300 km buszozás.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
FastKitten

Én például ahol eddig a legmesszebb jártam az Ausztria volt. Pontosan 1 és fél évvel ezelõtt. Abban a vidámparkban voltunk az osztályommal. (Félreértés elkerülése érdekében: Nem úgy értem az ,,osztályom'' szót, hogy én egy osztályfõnök vagyok, és van egy jó kis osztályom, hanem pontosan úgy értem hogy én is az osztály egy tagja vagyok!)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem úgy értem az ,,osztályom'' szót, hogy én egy osztályfõnök vagyok, és van egy jó kis osztályom, hanem pontosan úgy értem hogy én is az osztály egy tagja vagyok!)

:s51: :s51: :s51: :s54:

Úristen vazze! :D

Ezen annyit nevettem ...

Fesztiválon Blackberryt, fényképezõt, 3 sátrat, számtalan kalapot és szemüveget találtak, pénzt is...

Jó lesz az :D

Azért megdöbbentõ h miket hagynak el az emberek ... :D

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Azért megdöbbentő h miket hagynak el az emberek ... :D

Hát idén volt egy nagyon szerencsétlen ember, akit szerintem keresztre feszített valaki, amiért elhagyott egy táskát... 4 kg tartalom volt benne, amit nem neveznék meg, de mondjuk úgy, hogy tízmilliós nagyságrendről van szó. Persze a megtalálója kidobta, de akkor is.

Kb. 10000 sátor maradt ott, bennük néha bontatlan rekesz sör, de pl. Kronenburg partihordót is sikerült találni egyet :D Van Jack Daniels kalapom, 2 napszemcsit én is ninjáztam, de találtunk rengeteg szart, amit az angolok nemtörődömségből ott hagynak, meg főleg azért, mert nem tétel nekik.

Amúgy döbbenetes élményeket sikerült megélni Silverstone-ban, a 3. szabadedzést a dobogó takarításával töltöttem, miközben pár méterrel alattam haladtak el a boxba hajtó pilóták; szereztem aláírásokat Schumitól, Alonsótól, Vetteltől, Webbertől és Adrian Newey-tól, meg hát azért Ecclestone-nak sem volt rossz ajtót nyitni, vagy épp Jean Todt mellett elmasírozni :)

Glastonburyben a meló nagyon szar volt (és most ezt szó szerint kell érteni, tényleg szó szerint), a körülmények sem voltak ideálisak, de azért az esti koncerteket nagyon élveztük. (U2, Coldplay, Pendulum, Queens of the Stone Age - de erről írtam is itt: http://videodrome.freeblog.hu/archives/201...Festival_2011/)

Londonban ugye 1 hét volt, megnéztünk elég sok mindent, ittuk a talált söreinket (még a fesztiválon volt olyan napom, amire 18 sör jutott :D), nagyon jól éreztük magunkat.

A munka azért nem volt épp szívderítő, de az élmények kárpótoltak abszolút.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kb. 10000 sátor maradt ott, bennük néha bontatlan rekesz sör, de pl. Kronenburg partihordót is sikerült találni egyet :D Van Jack Daniels kalapom, 2 napszemcsit én is ninjáztam, de találtunk rengeteg szart, amit az angolok nemtörõdömségbõl ott hagynak, meg fõleg azért, mert nem tétel nekik.

Milyen rengeteg szarra gondolsz?

A 4kg-os táskát meg lehet h valaki épp sietõsen igyekezett elhagyni (mert ugye akinél ezt megtalálják az sok-sok börtönre számíthat).

Link to comment
Share on other sites

Cnensuska

jó összefoglaló, modnjuk a link az hibás, a Glastonbury-s U2 koncert szerintem sem volt a legjobb, de ha megnézel egy normális 360 degree koncertet (U2 360 degree at the Rose Bowl) [dvd-s ] akkor azért nem lehetne azt mondani hogy rosszak :)

http://recorder.blog.hu/2011/07/31/u2_mind..._campaign=index

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

jó összefoglaló, modnjuk a link az hibás, a Glastonbury-s U2 koncert szerintem sem volt a legjobb, de ha megnézel egy normális 360 degree koncertet (U2 360 degree at the Rose Bowl) [dvd-s ] akkor azért nem lehetne azt mondani hogy rosszak :)

http://recorder.blog.hu/2011/07/31/u2_mind..._campaign=index

Tényleg, a zárójel bekavart, kár volt lustának lenni - a ) jelet kell csak kivenni a kattintás után, aztán jó is.

Az szigorúan magánvéleményes volt, és azóta néztem koncertfelvételeket, azért nem igaz, hogy semmit sem mozogtak :D

Milyen rengeteg szarra gondolsz?

A 4kg-os táskát meg lehet h valaki épp sietősen igyekezett elhagyni (mert ugye akinél ezt megtalálják az sok-sok börtönre számíthat).

Pl. műanyag felfújható söröskorsó, 10 sombrero, rengeteg horgászszék, liverpoolos 3-lábú szék :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Pl. mûanyag felfújható söröskorsó

Úristen, mik nincsennek xD

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...