Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Itt Jártam


MikaRoss

Recommended Posts

Boyar

Wáó! Igen, ilyesmire (erre) gondoltam. El tudnád mondani azt is, hogy pontosan hogy mûködik ez a dolog? Tök jól hangzik, csak jó lenne többet tudni róla, pláne olyantól, aki részt is vesz benne!

Lenyegeben minden fontos es informativ dolgot kozolnek veled (angolul) amint regisztralsz. Az adatlapodat ertelem szeruen kitoltod, foleg arra a reszre ugyelj, ahol megadod, hol kit mikor es milyen kondiciok kozt tudsz fogadni, mert azt elvarjak, hogy becsuletesen ird be (hogy ne erje kellemetlen meglepetes a vendeged). Legtobben Bp-en atutazoban jarnak, 1-2-3 napig maradnak nagyjabol felfedezni a varost, erre az idore keresnek teljesen ingyenes lakhatasi lehetoseget egy idegen ember lakasanak kanapejan (couch - ugyebar). Legtobbszor nem egyedul, hanem min 5-fos csoportokban teszik ezt barati tarsasagok, persze te csak annyi fot latsz vendegul ahanyat birsz. Szokas az elott mielott fogadnad 2-3 levelet valtani, csak hogy alapvetoen megismerjek egymast a felek. Majd aztan, ha megerkeznek hozzad, nem fognak egesz nap a nyakadon logni es ismerkedni (nem tarskereso ez, ugyebar).

Nincs olyan, hogy kotelezo egy vendegeskedes utan vendegul lati ugyanazt az embert, elvileg lehet az, hogy te csak akepp fogadsz vendeget, hogy korbevezeted a varosban, leulsz vele kavezni, de a lakasodtol tavol tartod.

Amikor te mesz vendegsegbe, a helyzet ugyan ez, kivalasztassz a keresoben egy orszagot, azon belul pontosan a varost, es irsz egy levelet az illetonek. Illik vmi nemzeti szuvenirt ajandekba vinni, de senki nem varja el, hogy fizess neki "kanape-dijat".

Szemelyes tapasztalatom pl. amikor lengyeleknel es cseheknel vendegeskedtem, erzesem szerint tulzasba vittek a vendegszeretetet (szlav lelek, kenyerso tradicio ugyebar), es emiatt nagy pofatlansagnak ereztem elmenni toluk fizetes nelkul,de akarmennyire is eroszakoltam, nem fogadtak el a penzt. Munchenben tavaly az Oktoberfest idejen jartam, akkor szinte vegig egyutt voltunk a fogadoinkkal, nagyon joba lettunk veluk.

Osszessegeben jo kis kozosseg, mindenki alapbol nagyon kedves a masikkal, a vendegjog elveit kovetve jarnak el.

Egy ilyen vendegseg utan csak ugy jelkepesen szokas feltuntetni egymas adatlapjan a latogatas megtetelenek tenyet, emelve ezzel a felhasznalo megbizhatosagi szintjet a tobbi tag szemeben. Ajanlom vagj bele, ha kalandvagyo es erdeklodo termeszetu vagy, s emellett nem szeretnel szembesulni az europai szallodaarak kellemetlen tenyezokent fennallo horribilis araival.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Lenyegeben minden fontos es informativ dolgot kozolnek veled ...

Jaaj, ez annyira tetszik. Nem tudom, hogy ki találta ki ezt az egészet, de nagyon jó ötlet.

Viszont még egy ideig nem fogok tudni belevágni, mert albis vagyok és ide nem nagyon fogadhatok senkit. Fene. :( Kell vennem egy lakást. :lol:

Köszi szépen a tájékoztatást, én is ajánlgatni fogom és megpróbálom minél hamarabb kipróbálni ezt az egészet! :)

Link to comment
Share on other sites

freezy

Pont megyünk a barátaimmal Olaszországba márciusban és couchsurfingelni fogunk: )

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Na, jó, megkérdem, ami a legjobban foglalkoztat ezzel kapcsolatban.

Olyat lehet, hogy én máshoz megyek, de én nem adok ki ágyat? Tudom, szemétség meg minden, de albérletesként nehéz lenne megoldani. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

freezy

Na, jó, megkérdem, ami a legjobban foglalkoztat ezzel kapcsolatban.

Olyat lehet, hogy én máshoz megyek, de én nem adok ki ágyat? Tudom, szemétség meg minden, de albérletesként nehéz lenne megoldani. :unsure:

Nem hiszem,hiszen ez a feltétele: ) A kölcsönös szállásnyújtás. Bár biztos lehet trükközni,hogy azt írod,hogy "most nem megoldható". Nem tudom ki ellenõrzi. De lehet van valami arányrendszer..de behatóbban tényleg nem tudom,hogy hogyan mûködik. Majd Boyar leírja vagy megkérdem egyik barátom,aki már járatos ebben és nyilatkozok. Vagy itt vagy személyesen:]

Link to comment
Share on other sites

Boyar

Na, jó, megkérdem, ami a legjobban foglalkoztat ezzel kapcsolatban.

Olyat lehet, hogy én máshoz megyek, de én nem adok ki ágyat? Tudom, szemétség meg minden, de albérletesként nehéz lenne megoldani. :unsure:

Igen, lehet, a "szabályok" nem tiltják... És még csak nem is számít szemétségnek!

(egyébként, lentebb errõl írtam is)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Igen, lehet, a "szabályok" nem tiltják... És még csak nem is számít szemétségnek!

(egyébként, lentebb errõl írtam is)

Óóó, köszi! (Bizonyára átsiklottam fölötte... Ne haragudj.)

Akkor így, ha most nyáron nem is, de valamikor lehet én is élek ezzel a lehetõséggel. :)

Miért tudnak errõl ilyen kevesen? Legalábbis az ismerõseim közül, szinte alig...

Link to comment
Share on other sites

Boyar

Óóó, köszi! (Bizonyára átsiklottam fölötte... Ne haragudj.)

Akkor így, ha most nyáron nem is, de valamikor lehet én is élek ezzel a lehetõséggel. :)

Miért tudnak errõl ilyen kevesen? Legalábbis az ismerõseim közül, szinte alig...

Dehogy haragszom..:)

Talán azért, mert a magyar(fiatal)ság kevésbé nyitott az idegen országok lakóival való kapcsolatokra, a vendégszeretet sem jellemzi talán annyira a magyar embereket a többi európai ország polgáraihoz képest. Meg hát ez a közösség is tipikusan ultramodernnek számító elvek által van vezérelve, a mi kelet-európai gondolkodásmódunk pedig túl konzervatív ahhoz, hogy ezeket elfogadja. Ez jellemzõ még a hozzánk hasonlóan "keletinek" vélt társadalmak tagjaira is (románok, szerbek, ukránok, oroszok!!) - náluk sem örvend nagyarányú népszerûségnek ez a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Biggeek

Barcelona!! A legjobb hely!

Menjen, aki még nem volt!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BajuszGG

Igazából nem találtam neki jobb helyet, de nincs valakinek véletlen tapasztalata az eXploreUSA nevû céggel? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Leo88
Igazából nem találtam neki jobb helyet, de nincs valakinek véletlen tapasztalata az eXploreUSA nevű céggel? :unsure:
huh, bakker ez érdekes. suliban nekünk van kirakva vmi hasonló cucc, de az nem hiszem, hogy pont ez lenne. csak ott is a USA-be lehet menni dolgozni. majd megnézem, hátha az.
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
Igazából nem találtam neki jobb helyet, de nincs valakinek véletlen tapasztalata az eXploreUSA nevû céggel? :unsure:

megnéztem. Elég jó egy valaminek tûnik.

Persze lehet h szélhámosok vagy hasonlók.

De így elsõ ránézésre én is szívesen kimennék.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

megnéztem. Elég jó egy valaminek tûnik.

Persze lehet h szélhámosok vagy hasonlók.

De így elsõ ránézésre én is szívesen kimennék.

++

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

++

Közben láttam, hogy az bp.-i amerikai - magyar nagykövetség honlapján is ajánlják õket, szóval annyira gagyi nem lehet. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Közben láttam, hogy az bp.-i amerikai - magyar nagykövetség honlapján is ajánlják őket, szóval annyira gagyi nem lehet. :unsure:

amúgy engme nagyon megfogott, cska az a gáz, hogy nem lehet úgy menni, hogy vkivel párban vag többen, hanem csak tök egyedül. úgy meg nem vagyok annyira bátor azért :D vajon ezek a nylevi tesztek mennyire lehetnek kemények?
Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

amúgy engme nagyon megfogott, cska az a gáz, hogy nem lehet úgy menni, hogy vkivel párban vag többen, hanem csak tök egyedül. úgy meg nem vagyok annyira bátor azért :D vajon ezek a nylevi tesztek mennyire lehetnek kemények?

Lehet menni többen és akkor még kedvezményt is kaptok... :unsure:

Ma voltam ezen a teszten, igazából olyan mint egy középfokú nyelvvizsga. Volt 10 ilyen aláhúzós mondatkiegészítés, meg 5, 4-5 mondatban kifejtõs kérdés. Aztán meg volt beszélgetés, hogy miért szeretnél kimenni, van-e már munkatapasztalatod, hogy viszonyulsz a gyerekekhez stb. Szóval igazán nem kihívás.

A kihívás az a rengeteg beszerzendõ doksiban lesz, mert kell 2 féle angol nyelvû iskolalátogatási, indexmásolat, önéletrajz angolul és magyarul, erkölcsi bizonyítvány, biometrikus útlevél, 3db ajánlólevél, angol nyelvû orvosi igazolás, 2 perces bemutatkozó videó... Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szerencsére a vízumot teljesen õk intézik, neked csak annyi a dolgod, hogy a vízuminterjún ne legyél gyökér/lekezelõ.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Lehet menni többen és akkor még kedvezményt is kaptok... :unsure:

Ma voltam ezen a teszten, igazából olyan mint egy középfokú nyelvvizsga. Volt 10 ilyen aláhúzós mondatkiegészítés, meg 5, 4-5 mondatban kifejtõs kérdés. Aztán meg volt beszélgetés, hogy miért szeretnél kimenni, van-e már munkatapasztalatod, hogy viszonyulsz a gyerekekhez stb. Szóval igazán nem kihívás.

A kihívás az a rengeteg beszerzendõ doksiban lesz, mert kell 2 féle angol nyelvû iskolalátogatási, indexmásolat, önéletrajz angolul és magyarul, erkölcsi bizonyítvány, biometrikus útlevél, 3db ajánlólevél, angol nyelvû orvosi igazolás, 2 perces bemutatkozó videó... Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szerencsére a vízumot teljesen õk intézik, neked csak annyi a dolgod, hogy a vízuminterjún ne legyél gyökér/lekezelõ.

És a ktgek hogyan alakaulnak? 200kból kijön?
Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

És a ktgek hogyan alakaulnak? 200kból kijön?

Hát inkább 300... :unsure: Fõleg a repjegy dob sokat, de Lufthansa most elég olcsón osztja a jegyeket arra az idõszakra. Mondjuk az ár persze relatív, mert ha spéci dokumentumok is kellenek, akkor az plusz költség de ha már megvan valami az mínusz.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

A kihívás az a rengeteg beszerzendő doksiban lesz, mert kell 2 féle angol nyelvű iskolalátogatási, indexmásolat, önéletrajz angolul és magyarul, erkölcsi bizonyítvány, biometrikus útlevél, 3db ajánlólevél, angol nyelvű orvosi igazolás, 2 perces bemutatkozó videó... Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szerencsére a vízumot teljesen ők intézik, neked csak annyi a dolgod, hogy a vízuminterjún ne legyél gyökér/lekezelő.

Úristen, ezeknek felét se tudnám beszerezni ...

pl 3db ajánlólevél? Honnan kitől?

A 2 féle iskolalátogatási se piskóta, vagy a biometrikus útlevél ...

Vízuminterjú ...

durva.

+ rengfeteg költség. A lóvét amit keresel azt már előre elköltöd a papírokra meg az utazásra.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Úristen, ezeknek felét se tudnám beszerezni ...

pl 3db ajánlólevél? Honnan kitõl?

A 2 féle iskolalátogatási se piskóta, vagy a biometrikus útlevél ...

Vízuminterjú ...

durva.

+ rengfeteg költség. A lóvét amit keresel azt már elõre elköltöd a papírokra meg az utazásra.

Hát az ajánlólevél nyilván minél fontosabb személytõl kell, manapság mindenki biometrikus útlevelet kap a vízuminterjú meg akkor ha nagyon gyökér vagy. Mondjuk ez utóbbitól fosok is, mert kell indexmásolat aztán BME-n annyira nem szórják a jó jegyeket és nem akarom, hogy azért utasítsák el a kérelmem mert szarok a jegyeim. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

+ rengfeteg költség. A lóvét amit keresel azt már elõre elköltöd a papírokra meg az utazásra.

Nem.

Mi is nézegettük a barátommal és kiszámoltuk, hogy visszajön, meg több is, mint amennyit mi költenénk. Csak most nem volt hirtelenjében 4-600ezer forintunk, úgyhogy elodázzuk az ötletet.

De mindenféle infónak örülnék én is, ezzel kapcsolatban! :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem.

Mi is nézegettük a barátommal és kiszámoltuk, hogy visszajön, meg több is, mint amennyit mi költenénk. Csak most nem volt hirtelenjében 4-600ezer forintunk, úgyhogy elodázzuk az ötletet.

De mindenféle infónak örülnék én is, ezzel kapcsolatban! :)

Hát én azt olvastam hogy 1500-1650$-t kapsz. Ami az oldal átváltója szerint ai árfolyamon 285000-313000ft közötti pént jelent 2 hónapra(!)

És asszem aztán vége a dalnak.

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hát az ajánlólevél nyilván minél fontosabb személytõl kell, manapság mindenki biometrikus útlevelet kap a vízuminterjú meg akkor ha nagyon gyökér vagy. Mondjuk ez utóbbitól fosok is, mert kell indexmásolat aztán BME-n annyira nem szórják a jó jegyeket és nem akarom, hogy azért utasítsák el a kérelmem mert szarok a jegyeim. :unsure:

És úgy néz ki akkor, hogy mész? Egyedül tervezed?

Hát én azt olvastam hogy 1500-1650$-t kapsz. Ami az oldal átváltója szerint ai árfolyamon 285000-313000ft közötti pént jelent 2 hónapra(!)

És asszem aztán vége a dalnak.

Nem 2k körül fizetnek, plusz kint lehet maradni napi 10 dollárért 2 hónap után és még kaphatsz bónuszt is?

Nem.

Mi is nézegettük a barátommal és kiszámoltuk, hogy visszajön, meg több is, mint amennyit mi költenénk. Csak most nem volt hirtelenjében 4-600ezer forintunk, úgyhogy elodázzuk az ötletet.

De mindenféle infónak örülnék én is, ezzel kapcsolatban! :)

Egyébként ~1000k-ból már önállóan is bõven ki lehetne jutni, úgy hogy bejárjátok a keleti és nyugati partot is. Azért mondjuk az mégis jobb, mint egy táborban szerencsétlenkedni, bár nyelvtanulás céljából talán annyira nem. Biztos az a 600? :unsure:
Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

És úgy néz ki akkor, hogy mész? Egyedül tervezed?

Ha nem KisTehén!arintanak meg sehol, akkor elvileg megyek és hát nem úgy ismerõssel, hanem van még több csóka is aki ebben a szezonban megy ki és majd velük. Persze nem tudom még melyik lágerbe kerülök, szóval lehet tök egyedül leszek magyar az egész kócerájban. :D

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Ha nem KisTehén!arintanak meg sehol, akkor elvileg megyek és hát nem úgy ismerőssel, hanem van még több csóka is aki ebben a szezonban megy ki és majd velük. Persze nem tudom még melyik lágerbe kerülök, szóval lehet tök egyedül leszek magyar az egész kócerájban. :D

Az merész teljesen 'egyedül' kimenni. Ha egy vki ismerős jönne velem én is habozás nélkül mennék, de így egy kissé meredek. Bár ha nem lenne ennyi nyűg a papírokkal lehet megpróbálnám magamban is. Majd ha már a folyamat végén jársz le tudnád írni, hogy kb. mik kellettek pontosan az egészhez, mennyi bajjal járt beszerezni és kb. mennyibe került?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...