Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Itt Jártam


MikaRoss

Recommended Posts

Lloth

Én most lengyelországban vagyok már kb. 3 hete (cserediák-program), és még ugyanennyit leszek itt. Nagyon szép helyek vannak erre. Építészeti szempontból is (elég vallásos nép a lengyel, csodaszép templomaik vannak), meg természeti szempontból is. Viszont, néha, ha nem lengyelül beszélnének az utcán, azt hinném, otthon vagyok. Az átlag lakóépületek, az emberek, a szokások nagyon hasonlóak. Valószínűleg a negyven év kommunizmus összehozott minket.

Cestochowa, egy zarándokhely

Checiny vár

Kilátás a Swientokrzyskie (Szent Kereszt) hegyről

A hétvégén Krakkóba megyek, azután meg talán Wroclawba, mindenki azt mondja, ezutóbbi is nagyon szép. :)

Ha tehetitek látogassatok el ide, nincs messze, az árak kb. ugyanolyanok, mint Magyarországon, viszont szép helyeket lehet látni.

Ja, ugyanebben az albumban láthatjátok a többi fotót is, mert nyilvános. :)

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Én most lengyelországban vagyok már kb. 3 hete (cserediák-program), és még ugyanennyit leszek itt. Nagyon szép helyek vannak erre. Építészeti szempontból is (elég vallásos nép a lengyel, csodaszép templomaik vannak), meg természeti szempontból is. Viszont, néha, ha nem lengyelül beszélnének az utcán, azt hinném, otthon vagyok. Az átlag lakóépületek, az emberek, a szokások nagyon hasonlóak. Valószínûleg a negyven év kommunizmus összehozott minket.

Cestochowa, egy zarándokhely

Checiny vár

Kilátás a Swientokrzyskie (Szent Kereszt) hegyrõl

A hétvégén Krakkóba megyek, azután meg talán Wroclawba, mindenki azt mondja, ezutóbbi is nagyon szép. :)

Ha tehetitek látogassatok el ide, nincs messze, az árak kb. ugyanolyanok, mint Magyarországon, viszont szép helyeket lehet látni.

Ja, ugyanebben az albumban láthatjátok a többi fotót is, mert nyilvános. :)

Beleférek még a bõröndbe? Amúgy mivel mentél ki? Vonattal vagy repülõvel? Én, mikor augusztusban voltam, akkor vonatoztam.

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Múlt héten Franciaországban, Val d'Allosban voltam síelni. Már jó néhány éve járok, ennek az útnak az volt a különlegessége, hogy fejkamerával vettem a lesiklások nagyját. A terv az, hogy zenére összevágok egy rövidebb videót a ~30 GB-nyi nyersanyagból, de párat azért változtatás nélkül is föltöltök.

íme két nyers videó ízelítõnek:

full HD:

GPS adatos:

http://contour.com/stories/skiing-in-val-d...seault-la-chaup

http://contour.com/stories/skiing-in-val-d...s-aimed-at-skis

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Holnap J-1-es vízuminterjú. Szoríjjatok, hogy ne vágjanak ki nagyon. :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Holnap J-1-es vízuminterjú. Szoríjjatok, hogy ne vágjanak ki nagyon. :D

Hová akarsz vele menni?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Hová akarsz vele menni?

Zusába dolgozni, de mint kiderült megyek is B)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Zusába dolgozni, de mint kiderült megyek is B)

Na az királyság! B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Cycl0ne28

Zusába dolgozni, de mint kiderült megyek is B)

Beférek még a bõröndödbe? Na de mindegy, én is lehet megyek a Nagy Almába egy fellépésre, ha minden jól megy. Egyébként én múlt héten voltam Bereg megyében. Szép, csak eldakotásodott.

Link to comment
Share on other sites

Lloth

Beleférek még a bõröndbe? Amúgy mivel mentél ki? Vonattal vagy repülõvel? Én, mikor augusztusban voltam, akkor vonatoztam.

Sajna a bõröndöm már így is teljesen tele volt (mikor hazajöttem, akkor még inkább, a sok kapott ajándék miatt), de Lengyelország azért nincs olyan messze, nem nagy tétel kijutni. Én is vonatoztam, mert a repülõ egy becsekkolt bõrönddel drágább lett volna, azzal szerintem akkor érdemes menni, ha csak rövid idõre mész, egy hátizsákkal, vagy ilyesmi. Szerintem nem volt rossz a vonatozás, éjszaka mentem, hálókocsiban, szóval kb. végigaludtam az utat. Reggel megérkezett Krakkóba a vonat, onnan meg még kb. két óra vonatozás volt Kielce, ahol elsõ héten laktam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BajuszGG

Murrikában B)

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Hol van a Trabant? :biglol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Cycl0ne28

Murrikában B)

[GSF] Picture

Mákos vagy... én is hajtok érte, hogy sikerüljön. De én nem munkába megyek, hanem jó esetben 2013 januárjában (nincs az olyan messze :)) fellépni egy kórussal. Nem is máshol, mint a Carnegie Hallban. Ahol én lakom, ott szervezõdött egy ca. 100 fõs amatõr kórus, melynek gerincét 16-17 éves gimnazisták adják, s szeptember 11-én koncertet adott. S ez alkalomból meghívtak minket a Nagy Almába. Nagy, még annál is nagyobb megtiszteltetés fellépni C. H.-ban. Nekem ezt beadja valaki öt évvel ezelõtt, akkor bizisten beküldtem volna a Lipótmezõre.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tomina

Pár kép az elmúlt 1 hónapról. :)

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

(Ha érdekel valakit, tudok még berakni párat.)

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Engem érdekel!

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Engem érdekel!

Neked nem rakok be, nézd meg FB... :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Pár kép az elmúlt 1 hónapról. :)

(Ha érdekel valakit, tudok még berakni párat.)

Jöhetnek :)

(A 3.-ik képen az mi lenne?)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Jöhetnek :)

(A 3.-ik képen az mi lenne?)

Bull Ring.

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Szept. 12 és 19 között Japán incl. Tokió és Fuji környékének meglátogatása. B)

Link to comment
Share on other sites

-StiF-

Ez az elsõ kép valami iszonyat ocsmány... Felhúznak egy iroda házat elé pedig valami ázsiai maszlagot. Okos. :fuu:

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Ez az elsõ kép valami iszonyat ocsmány... Felhúznak egy iroda házat elé pedig valami ázsiai maszlagot. Okos. :fuu:

Azért annyira nincs hozzá közel, meg én direkt így fényképeztem le. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tomina

Na, ma megjártam Londont is, szép kis kört tettünk a Temze körül. :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

New Yorkból úgyis mindenki Times Square-t, Empire State Building-et, Central Park-ot meg hasonlókat mutat, úgyhogy szakítok a hagyománnyal. Ímhol Bronx és a 215th street, D metró végállomás. Kicsit sok az örmény, török meg arab de amúgy ilyen Bp. VIII-X. ker.-re hajaz.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

New Yorkból úgyis mindenki Times Square-t, Empire State Building-et, Central Park-ot meg hasonlókat mutat, úgyhogy szakítok a hagyománnyal. Ímhol Bronx és a 215th street, D metró végállomás. Kicsit sok az örmény, török meg arab de amúgy ilyen Bp. VIII-X. ker.-re hajaz.

Építészeti stílusban nem mondanám. Erõsen látszik az a jellegzetes amerikai stílus.

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ímhol egy kis Alaszka, Denali NP is B)

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Építészeti stílusban nem mondanám. Erõsen látszik az a jellegzetes amerikai stílus.

Nyilván nem építészeti, hanem etnikai összetételre gondoltam -_-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...