Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Itt Jártam


MikaRoss

Recommended Posts

B4LINT

Úristen, mik nincsennek xD

Mondjuk nem fogalmaztam elég pontosan :D

Szal ilyen fél méter magas volt amúgy felfújva... engedtünk bele vízet, ez volt a hûtõ xD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cycl0ne28

Udrynban, Lengyelországban töltöttem egy nemzetközi tábor keretein belül 12 napot. Itt az eredeti tervek szerint 4 ország vett volna részt (német, magyar, lengyel, spanyol), de a hispánok helyett hangos azurri diákok érkeztek, Németország pedig nem képviseltette magát. Ennek az okát nem tudom, de valószínûnek tartom, hogy azért nem, mert a lengyelek utálják a németeket. Jó alkalom lett volna pedig a német nyelv gyakorlására, így azonban ezen nemzetek mellett maradt az angol nyelv, mint a kommunikáció nyelve. A tábor tagjai közül én voltam az egyik legidõsebb a magam 19 évével. Nagyon-nagyon népszerû voltam a táborban, mind az olaszok, mind a lengyelek körében, elsõsorban tanulékonyságom miatt. Sokan már az elsõ nap barátaim lettek, fõleg az olasz csajok voltak aranyosak, de nem voltak kivételek ebben a lengyelek sem. A lengyelek mosolyogtak reánk, mikor meghallották, hogy magyarul beszélünk. Sokszor emlegettem a híres mondást, amit minden lengyel és magyar ismer. A táborlakóknak egyik éjjel olyan teendõjük volt, hogy a tábortûz mellett dalokat tanítsanak. Én is próbáltam tanítani, totál fuccs a vége. Ezen kívül megpróbáltam néhány olasz leánynak megtanítani a Kossuth-nótát. Az sem sikerült. Emellett két olasz csajnak a magyar irodalom remekeit próbáltam bemutatni. Az sikerült, habár nem mindenkit. Még a tábortûz mellett megismerkedtem Franekkel, aki jó barát lett. Hosszasan ecseteltem neki Petõfit, Csokonait, Berzsenyit. Õ nekem Mickiewicz-csel felelt, s bemutatott nekem sok más jó lengyel költõt. Ebbõl következõen nem véletlen, hogy mindenkinek csak "Tanár Úr" voltam. S mikor beszéltem, mindenki lecsendesedett.

De nemcsak ebbõl állt a világ. Partiztam is, elég sokat, s ittam is a jó lengyel söröket és a vodkát. Egyszer ki is ütött az a Zubrówka.

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Még augusztusban voltam 3 hétig külföldön(Spanyolország, Olaszország, Franciaország, Szlovénia, Kanári-szigetek - a középsõ 3 csak átutazás), ha gondoljátok tudok fellõni pár jó képet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
B4LINT

Asszem, ebbe a Belgiumba bele fogok szeretni rendesen... alig másfél hete vagyok itt, de már most nagyon imádom. Január közepéig biztosan itt vagyok, de már gondolkodom a hosszabbításon (csak utána kell néznem, pontosan mik is a feltételek).

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Asszem, ebbe a Belgiumba bele fogok szeretni rendesen... alig másfél hete vagyok itt, de már most nagyon imádom. Január közepéig biztosan itt vagyok, de már gondolkodom a hosszabbításon (csak utána kell néznem, pontosan mik is a feltételek).

Csinálj majd képeket és igyál sok jó sört! Várjuk a beszámolókat. :)

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Ma jöttem meg Moszkvából. B) Vonattal mentünk úgy, hogy vonattal Miskolcra majd onnan külön busszal Kassára és onnan ZSSK-s gyorsvonattal 37 órán keresztül Moszkvába. Igazából nehéz szavakba önteni... Totál más világ. Grandiózus, monumentális és legalább 1 év kéne, hogy mindent felfedezzek. Csak, hogy érzékeltessem mirõl beszélek, az a kis piros szar ott én lennék. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Egy ismerõsöm pont tegnap ment Moszkvába. :)

Nagyon irigyellek titeket, marha jó lehet Moszkva. Véletlenül nincs olyan képed, amin a vörös téri székesegyház van?

Link to comment
Share on other sites

BajuszGG

Egy ismerõsöm pont tegnap ment Moszkvába. :)

Nagyon irigyellek titeket, marha jó lehet Moszkva. Véletlenül nincs olyan képed, amin a vörös téri székesegyház van?

Hogy a rõfbe ne lenne. :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

Csinálj majd képeket és igyál sok jó sört! Várjuk a beszámolókat. :)

Hát éppenséggel van egy ilyenem: http://critical-distance.blogspot.com/

Kép még nem készült túl sok, de a másik kitétellel nincs sok hiba :D

Link to comment
Share on other sites

Gurga

Hogy a rõfbe ne lenne. :D

Köszi! Nagyon jó a kép, asszem csinálok is belõle egy 16:10-es hátteret.

Utálom a csicsás, giccses dolgotat, de ez a templom mégis nagyon tetszik, gyönyörû.

Hát éppenséggel van egy ilyenem: http://critical-distance.blogspot.com/

Kép még nem készült túl sok, de a másik kitétellel nincs sok hiba :D

Elolvastam az eddigi postokat, nagyon jó. Várom az újabbakat!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lord_KROK

Hát éppenséggel van egy ilyenem: http://critical-distance.blogspot.com/

Kép még nem készült túl sok, de a másik kitétellel nincs sok hiba :D

Na asszem csatlakozom az olvasóidhoz :)

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

Képzeljétek hova megyek 2013 januárjában. 1 hétig leszek ott egy nagyon nagy amerikai városban, ahol egy négyszáz (!!!) fõs kórussal fogok fellépni. Melyik ez a város? NEW YORK! NEW YORK! A fellépésem helye sem lehet más, mint a Lincoln Center.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Képzeljétek hova megyek 2013 januárjában. 1 hétig leszek ott egy nagyon nagy amerikai városban, ahol egy négyszáz (!!!) fõs kórussal fogok fellépni. Melyik ez a város? NEW YORK! NEW YORK! A fellépésem helye sem lehet más, mint a Lincoln Center.

2013-ban?

2001 szeptemberében majdnem eljutottam NYC-be, de jött néhány nem menetrend szerinti repülõ :(

Link to comment
Share on other sites

9K38IGLA

2013-ban?

2001 szeptemberében majdnem eljutottam NYC-be, de jött néhány nem menetrend szerinti repülõ :(

Örülj neki,legalább kimaradtál a kalamajkából.

Apropó kalamajka:nem is oly rég nekem is valóra válhatott volna a régi álmom csak hát az a fránya mizéria az útlevéllel közbevágott.Sebaj,majd jövõre irány a jó öreg Ukrajna,azon belül is Szevasztopol,Kijev és (dobpergés) a 30KM-es Zóna.

(Mielõtt akárki is részegnek/hülyének nézne közlöm vele:nem vagyok az.Utóbbiról papírom van az elõbbit meg tanúsíthatom jómagam is :D )

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Örülj neki,legalább kimaradtál a kalamajkából.

Apropó kalamajka:nem is oly rég nekem is valóra válhatott volna a régi álmom csak hát az a fránya mizéria az útlevéllel közbevágott.Sebaj,majd jövõre irány a jó öreg Ukrajna,azon belül is Szevasztopol,Kijev és (dobpergés) a 30KM-es Zóna.

(Mielõtt akárki is részegnek/hülyének nézne közlöm vele:nem vagyok az.Utóbbiról papírom van az elõbbit meg tanúsíthatom jómagam is :D )

Kimaradtam az igaz. De ha nem lett volna a Kalamajka akkor láthattam volna New Yorkot.

Na mindegy, hosszú még az élet :)

Szevasztapol? Jól elmész barátom :)

Link to comment
Share on other sites

9K38IGLA

Kimaradtam az igaz. De ha nem lett volna a Kalamajka akkor láthattam volna New Yorkot.

Na mindegy, hosszú még az élet :)

Szevasztapol? Jól elmész barátom :)

De akkor sem lesz már az amit láthattál volna... bár ki tudja :)

Szevasztopolba meg azért megyek/mennék mert van arrafelé egy-két múzeum amit érdemesnek tartok a megtekintésre.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

De akkor sem lesz már az amit láthattál volna... bár ki tudja :)

Szevasztopolba meg azért megyek/mennék mert van arrafelé egy-két múzeum amit érdemesnek tartok a megtekintésre.

Hát 2 torony már semmiképp nem lesz amit megnézhettem volna. :(

Szevasztapol mellesleg tengerparti város így talán még egy kis fürdõzés is belefér :D

Link to comment
Share on other sites

9K38IGLA

Hát 2 torony már semmiképp nem lesz amit megnézhettem volna. :(

Szevasztapol mellesleg tengerparti város így talán még egy kis fürdõzés is belefér :D

Kivéve ha a tél közepén megyek mert akkor garantáltan belefagyok a Fekete-Tengerbe :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Kivéve ha a tél közepén megyek mert akkor garantáltan belefagyok a Fekete-Tengerbe :D

AKkor meg korizhatsz rajta :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Elolvastam az eddigi postokat, nagyon jó. Várom az újabbakat!

STATICig én is megvagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lord_KROK

STATICig én is megvagyok.

Na most szinkronizáltam magam. Nov 12-ig pipa. Kár h nincs tovább

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Joszipovics

Idén volt az elsõ "komoly" külföldi kirándulásom Bécsbe, és furcsa élmény volt. Látatlanba az ember világvárost képzelt el, és egyáltalán nem szebb Budapestnél szerintem... kicsit kiábrándító.

Ezelõtt nyugaton sosem jártam, sõt Ukrajnán(ahová minden évben megyek egy hónapra) kívül csak egyszer voltam nagyon kis koromban Belorussziába. Hát ez van, de azért nem panaszkodhatok a szülõföldemre, Kárpátalja gyönyörû hely, csodás tájakkal. Túristáknak ajánlom a Saján tavat és annak környékét! :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Idén volt az elsõ "komoly" külföldi kirándulásom Bécsbe, és furcsa élmény volt. Látatlanba az ember világvárost képzelt el, és egyáltalán nem szebb Budapestnél szerintem... kicsit kiábrándító.

Ezelõtt nyugaton sosem jártam, sõt Ukrajnán(ahová minden évben megyek egy hónapra) kívül csak egyszer voltam nagyon kis koromban Belorussziába. Hát ez van, de azért nem panaszkodhatok a szülõföldemre, Kárpátalja gyönyörû hely, csodás tájakkal. Túristáknak ajánlom a Saján tavat és annak környékét! :)

A Hoffburgot és Schönbrun-t is megnézted?

Link to comment
Share on other sites

Joszipovics

Csak Schönbrunnt.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Csak Schönbrunnt.

Az pedig szép.

Mikor legelõször Bécsben jártam (még 89 vagy 90-ben) akkor nagyon ámultunk milyen szép és micsoda színvonalas város meg mekkora a tisztaság.

Már jó rég voltam ott legutóbb is, így megváltozott volna?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...