Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Segítsetek (sw)


chrisnagy13

Recommended Posts

jagdtigger

Nekem egyik böngésző se csinál ilyet linuxon (FF, chromium, google chrome). Bár mondjuk én sötét témát használok lehet a világos bugos.....

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Kipróbáltam, nálam ugyanez van (Chrome 86.0.4240.193, Windows 10 Education 1803 Build 17134.1845, Intel Core i7-6700HQ, nVidia Quadro M1000M), annyi eltéréssel, hogy nálam legfeljebb 18%-ra ugrik fel a fórum böngészőfüléhez rendelt Chrome-processz. De egy logikai magot szépen beterhel gyakorlatilag 100%-on, és egy idő után a ventilátorzaj is megjelenik; ha kikattintok az ablakból, akkor meg hamar eltűnik. Bár ehhez már elég sok szöveget kell írnom, hogy zajongjon, ennyit még nem érez meg, amennyit most írok.

yT4VMyh.png

Szerintem egyszerűen szarul van megírva a fórum. Gondolom, csak ehhez a fostos szerkesztőablakhoz írtak vagy százezer sornyi processzorkímélő JS-t. A téma csak CSS, az aligha okozza ezt, amúgy én a sötétet használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Á, ezzel meg kell tanuljak együtt élni, akármilyen bosszantó is. Csak simán ültem az ágyon, ölemben a notebook, a háttérben az egyik fülön ment egy youtube videó és a húgomnak írtam valamit Messengeren. Nem volt forró, egyáltalán nem is fújtak a ventik, és egyszer csak beállt mint a gerely, az utolsó hangot végtelenítve tolva. Mindegy, az esetek 80%-ban nem hordozhatóként használom, és az asztalon sosem fagy. Még akkor sem, ha széthajtom valami játékkal. Érteni nem értem, de ez van. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Sokadik rész. :D 

Gyanús, hogy az aksi lesz a hunyó. Vagy még inkább a touchpad. Az nagyon gyanús. Ma lefagyott úgy, hogy 1) nem volt töltőre dugva, pedig eddig arra is gyanakodtam, hogy az a töltő, amit a hálószobában használok, azzal van valami; 2) nem szólt hang, pedig ez volt a másik gyanúsítottam még, bár elég gyenge próbálkozás, lévén asztali üzemmódban sokat szól a hang, mégsem fagy ki.

Kizárásos alapon két dolog maradt: a touchpad, amit csak ilyenkor használok, asztalnál ülve nyilván nem; és hogy az aksinak van valami baja, amitől időnként eldobja magát az egész gép. Sajnos nincs másik touchpad driver, azt már néztem.

---

Ezt most találtam. Egy próbát megér valamikor (csak ne volna 142 csavarral rögzítve az alja, és bár volna egy normális csavarhúzóm.)

image.png

Vagy mégsem:

image.png

Link to comment
Share on other sites

MailMan

@payskin Nekem Latitude 7400-as a céges laptopom, és az is szokott érdekes dolgokat produkálni... Néha pár másodperccel azután, hogy sleepre rakom (mindegy, hogy Start menüből, vagy csak lehajtom), újra elindul, és ezt eljátssza többször egymás után. Viszonylag gyakran megesik az is, hogy ugyan le van hajtva, és elvileg nem megy, mégis hangosan felbúg hosszú másodpercekre, aztán elhalkul, megint zúgni kezd, elhalkul (közben érezhetően melegszik) - néha fél órán keresztül produkálja ezt. Az is előfordult már, hogy hiába volt rádugva a dokkolóra, egyszerűen lemerült reggelre, aminek nem nagyon örültem, de szerencsére minden létfontosságú dolog el volt mentve. Eddig nem használtam hordozhatóként, de a történeted alapján fázok, mi lesz majd, ha újra be kell járni az irodába...

Bocsi, tudom, hogy ezzel nem vagy előrébb, csak az együttérzésemről akartalak biztosítani :D 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azért köszi, hogy megírtad, mert hosszú évek Lenovo Thinkpad használata után adtam esélyt a DELL-nek tavaly év elején. És egyre inkább úgy gondolom, ezt a hibát nem fogom elkövetni legközelebb. (Talán egy XPS-t, ha megnyerem a lottó 5-öst.)

Eleinte rengeteg bajom volt vele, főleg a dokkolással és főleg Linux alatt, aztán jöttek BIOS-frissítések, amik ezen némileg javítottak. Az olyan őrült baromságok, hogy dokkolóra rádugva vagy arról lehúzva nincs kép, nem kapcsol be -- ezek mostanra majdnem teljesen elmúltak (pont a múlt héten előadta egyszer, de olyan ritka, hogy már nem bosszantott fel). Szóval, próbálom én ezt nagyon szeretni, de... az a helyzet, hogy a DELL mintha elkezdett volna a megbízhatatlan fosszar irányba csúszni a minőségi skálán. Ez, amit összeolvastam ezzel a fagyással kapcsolatban, ez rémisztő, mert nagyon úgy tűnik, hogy valami alaplapi érintkezési hiba, amit jobbára cserével javítanak. Garanciális még a cucc egy évig, lehet, hogy megérné rátelefonálni egy DELL szervizre, hogy mit javasolnak.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
payskin

Gyerekek, vannak fejlemények! :D

Ma reggel 3x játszotta el velem (nem volt kedvem kikelni az ágyból, innen is tudok dolgozni, ha nagyon muszáj), töltőre volt dugva, húztam az egérmutatót a touchpaden, és a szokásos: egérmutató megállt, utolsó hang végtelenbe, procihűtő felpörög. Kikapcs, bekacs. Kicsit felb* magam, és megint rákerestem. És találtam egy hivatkozást egy DELL XPS-es fórumra, ahol hasonló problémával küzdöttek, és a megoldás az volt (beszartok): 

az Intel IGP driver eldugott szegletében, a Power fülön ki kell kapcsolni valami panelfrissítéses energiamegtakarítást. Ez csak a "plugged in" (tehát a töltős) módban van bekapcsolva, ami nagyon jó jel, mert aksiról 1-2 nagyon nagyon ritka esettől eltekintve szinte sosem fagy.

image.png

Kikapcsoltam hát. Ennek másfél órája, azóta nem fagyott le. Bekakkantok.

Mondjuk azt továbbra sem magyarázza meg, hogy ha asztalnál ülve dolgozom (nyilván ott is töltőn van), miért nem fordul elő, hacsak az nem a különbség, hogy ott nem a notebook kijelzője, hanem két monitor tolja a képet.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

24 órája nem fagyott le. Ma fél 7 óta dolgozom ágyból, közben zenét hallgatok, kb. 2 órája töltőn van, no problémo. 

Alapvetően örülünk, Vincent, de azért majd ráveszem magam az ellentesztre, és visszakapcsolom valamikor. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
pcmester

Nem mai dolog amivel próbálkozok: Windows 98 SE, SoundBlaster 16 ISA hangkártya. Nem virtális gép, hanem valódi régi hardver. ☺ A probléma az, hogy DOOM-ban nem akar MIDI zene lenni, de effektek vannak. Minden rendesen be van állítva, de zene nincs. :sad:

SET BLASTER=A240 I7 D0 H7 P300 T16

Vajon miért nem szól a zene a játékban? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
6 minutes ago, pcmester said:

Nem mai dolog amivel próbálkozok: Windows 98 SE, SoundBlaster 16 ISA hangkártya. Nem virtális gép, hanem valódi régi hardver. ☺ A probléma az, hogy DOOM-ban nem akar MIDI zene lenni, de effektek vannak. Minden rendesen be van állítva, de zene nincs. :sad:

SET BLASTER=A240 I7 D0 H7 P300 T16

Vajon miért nem szól a zene a játékban? :hmm:

Szia!

 

Teljes legjobb indulattal átirányítanálak oda, ahol tényleg tudhatják a választ, itt tedd fel inkább

https://prohardver.hu/tema/amd_k6-iii/friss.html

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Elnézést, sose voltam Probahardver felhasználó, nem vagyok ott regisztrálva, oda jöttem, amit már jól ismerek (vagyis ide). :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 minutes ago, pcmester said:

Elnézést, sose voltam Probahardver felhasználó, nem vagyok ott regisztrálva, oda jöttem, amit már jól ismerek (vagyis ide). :unsure:

Azért javaslom azt a helyet most számodra, mert ott egy csomó ember van, aki az említett topicban benne van a retroban, és sokkal hamarabb kapsz választ a kérdésedre mint itt. 

szvsz egy regisztrációt és komment bemásolást megér

heti szinten vannak a topicban ilyen problémák

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Picit nézegettem... Hú... ott "minden" is van. :smile: De vajon hogyan állnának hozzá, ha egy frissen regisztrált újonc első hozzászólásként egyenesen fejest ugrik a retro világ közepébe? :roll: Konkrétan én se ismerem a fórumot és ők se engem...

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
29 minutes ago, pcmester said:

Picit nézegettem... Hú... ott "minden" is van. :smile: De vajon hogyan állnának hozzá, ha egy frissen regisztrált újonc első hozzászólásként egyenesen fejest ugrik a retro világ közepébe? :roll: Konkrétan én se ismerem a fórumot és ők se engem...

Akkor itt az ideje kipróbálni ;) már ha valójában tényleg akarsz választ a kérdésedre... 

Ha valaki, ők tudni fogják a választ

Link to comment
Share on other sites

bcom
9 hours ago, pcmester said:

Nem mai dolog amivel próbálkozok: Windows 98 SE, SoundBlaster 16 ISA hangkártya. Nem virtális gép, hanem valódi régi hardver. ☺ A probléma az, hogy DOOM-ban nem akar MIDI zene lenni, de effektek vannak. Minden rendesen be van állítva, de zene nincs. :sad:

SET BLASTER=A240 I7 D0 H7 P300 T16

Vajon miért nem szól a zene a játékban? :hmm:

A240-et állítsd át A220-ra, az I7-et pedig I5-re. Legtöbb dos-os progi így tudta nálam kezelni a SB-t. 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

@bcom Ó, te lehetséges megoldások tudora. :s24: meg kellene néznem, hogy át tudom-e állítani, bár az A240 az alaplapi hangkártya maitt lett az, mert a 220 már foglalt, I7 is azért lett, mert azt még ki lehet választani a DOOM Setup-jában, ehhez már "tikitakizni" kellett az eszközökkel, hogy összejöjjön. :roll: Sajnos fogynak az erőforrások. :s40:

Emellett még az a további probléma, hogy ha kizárólag DOS módot bootolok, akkor a hangkártya "diagnose" programja mindenre errort ad, egyetlen paramétert sem tud beállítani, egyedül akkor sikerül végigmenni a beállításokon, ha rendes Win98 van indítva. :annoyed: Lehet, hogy emiatt is buknak dolgok? Egyáltalán DOS módban miért nem végezhető el a kártya konfigurálása? :hmm:

isa-sound-card-creative-soundblaster-vib
:arrow: A képen lévőhöz nagyon hasonló: Creative Soundblaster (Vibra?) 16 PnP (enyémen az IDE is rajta van).
Úgy kell minden szoftvert összevadászni hozzá, mert csak maga a csupasz kártya van meg, semmi több. :|

Link to comment
Share on other sites

bcom
30 minutes ago, pcmester said:

@bcom Ó, te lehetséges megoldások tudora. :s24: meg kellene néznem, hogy át tudom-e állítani, bár az A240 az alaplapi hangkártya maitt lett az, mert a 220 már foglalt, I7 is azért lett, mert azt még ki lehet választani a DOOM Setup-jában, ehhez már "tikitakizni" kellett az eszközökkel, hogy összejöjjön. :roll: Sajnos fogynak az erőforrások. :s40:

Emellett még az a további probléma, hogy ha kizárólag DOS módot bootolok, akkor a hangkártya "diagnose" programja mindenre errort ad, egyetlen paramétert sem tud beállítani, egyedül akkor sikerül végigmenni a beállításokon, ha rendes Win98 van indítva. :annoyed: Lehet, hogy emiatt is buknak dolgok? Egyáltalán DOS módban miért nem végezhető el a kártya konfigurálása? :hmm:

isa-sound-card-creative-soundblaster-vib
:arrow: A képen lévőhöz nagyon hasonló: Creative Soundblaster (Vibra?) 16 PnP (enyémen az IDE is rajta van).
Úgy kell minden szoftvert összevadászni hozzá, mert csak maga a csupasz kártya van meg, semmi több. :|

Bocs, a dosnál dosra win95-re és win98-ra gondoltam, mert ezeknél emlékszem, hogy a kartyáim 220-on szólaltak meg. Csak meg kéne próbálni átállítani 220-ra valahogy. IRQ lehet, hogy maradhat 7-en.

Edited by bcom
Link to comment
Share on other sites

pcmester

Valamiért a "diagnose" nem tudja 220-ra beállítani, pedig az eszközkezelő szerint nincsen ütközés. DOS módot bootolva egyáltalán nem végezhető el a kártya beállítása, csak Windowsban.

SET BLASTER=A240 I7 D0 H7 P300 T6

Egyenlőre ennyire sikerült jutnom. DOS driver nem engedi magát telepíteni még DOS módban sem, mert Windows-t érzékel.

flat,128x,075,f-pad,128x128,f8f8f8.u7.jp

Így akkor merre tovább?

Link to comment
Share on other sites

bcom

Dost hagyd a fenébe, win alatt próbálkozz. Más ötletem nincs. 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 hour ago, pcmester said:

Valamiért a "diagnose" nem tudja 220-ra beállítani, pedig az eszközkezelő szerint nincsen ütközés. DOS módot bootolva egyáltalán nem végezhető el a kártya beállítása, csak Windowsban.

SET BLASTER=A240 I7 D0 H7 P300 T6

Egyenlőre ennyire sikerült jutnom. DOS driver nem engedi magát telepíteni még DOS módban sem, mert Windows-t érzékel.

flat,128x,075,f-pad,128x128,f8f8f8.u7.jp

Így akkor merre tovább?

miért nem jó neked, ha Win alatt szól a kártya? 

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Hát, Windows alatt se tökéletes, mert sikerült ugyan konfigurálnom, de DOOM-ban minegy, hogy mit állítok be, egyszerűen nincs zene. Effektek vannak, de MIDI zene nincs. :annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
42 minutes ago, pcmester said:

de MIDI zene nincs. :annoyed:

Az úgysem olyan fontos :D 

 

Ha leírod pontosan milyen gép (mik vannak benne) akkor utánakérdezek neked... 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

pcmester

:type: A számítógép az alábbiakból áll össze:

  • Siemens Nixdorf Mainboard D990
  • Intel Pentium 150 MHz
  • 48 MB RAM (32 MB +16MB  modul)
  • 40 GB HDD C:\
  • 3½" floppy B:\
  • 5¼" floppy A:\
  • LG DVD meghajtó D:\
  • eredeti (hologramos) lemezről telepített magyar Windows 98 SE
  • alaplapra integrált Crysrtal WDM Audio hangkártya (használaton kívül, erőforásokat foglal)
  • TerraTec Base 1/64 Sound Controller ISA kártya (használaton kívül, erőforrásokat foglal)
  • régi DIN dugós billentyűzet a PS/2 csatlakozón
  • "ESCOM" COM port három gombos egér
  • "LiteOn" VGA monitor ('97-es gyátmány, gyönyörű kép)

Ha kellene még egyéb információ, csak kérdezz bátran. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
3 hours ago, pcmester said:

:type: A számítógép az alábbiakból áll össze:

  • Siemens Nixdorf Mainboard D990
  • Intel Pentium 150 MHz
  • 48 MB RAM (32 MB +16MB  modul)
  • 40 GB HDD C:\
  • 3½" floppy B:\
  • 5¼" floppy A:\
  • LG DVD meghajtó D:\
  • eredeti (hologramos) lemezről telepített magyar Windows 98 SE
  • alaplapra integrált Crysrtal WDM Audio hangkártya (használaton kívül, erőforásokat foglal)
  • TerraTec Base 1/64 Sound Controller ISA kártya (használaton kívül, erőforrásokat foglal)
  • régi DIN dugós billentyűzet a PS/2 csatlakozón
  • "ESCOM" COM port három gombos egér
  • "LiteOn" VGA monitor ('97-es gyátmány, gyönyörű kép)

Ha kellene még egyéb információ, csak kérdezz bátran. :smile:

Miért van két használaton kívüli hangkártya is a gépben? :blink:

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Az egyik az alaplapra van integrálva, az a "Crystal", egészen jól SB16 kompatibilitása van. Ez fix (alaplapon van).
De ha már sikerült szereznem egy másik hangkártyát is, ami a "TerraTec", gondoltam, hogy kipróbálom, hogy milyen MIDI-t tud nyújtani, és bent hagytam, hogy bármikor visszaválthassak rá, ha szeretnék.
Sőt, egy valódi SoundBlaster 16 remeket mégse hagyhattam ott, menni a hulladékba, így azt is megmentettem, azt próbálnám működésre bírni, elvégre világhírűek a SoundBlaster kártyák, vagy mi... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...