Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


mr_zone

Recommended Posts

HD2

Huh, ez nem semmi! Mennyi ideig tartott ezt összehozni? :D Mindig meghozzák a kedvemet az ilyen képek, aztán amikor elindítanám a játékot baromi hamar el is száll a kedvem. Ha itt valamit össze akar hozni az ember, azért meg kell dolgozni. :)

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az a baj én magamban ráunok. Addig mindig eljutok h felépítem a házam de ezzel kifújt a dolog addig jut el hogy kibányászok a vasat csinálok belõlle csákányt azzal megint bányászok a csákány eltörik amit összeszedtem abból megint csak egy csákány lesz és nem haladok semmire mert mindig csak felélem az alapanyagokat.

Meg persze peaceful módban bányászok amióta a multkor találtam egy bányát ami kb 4 szintes volt és minden szintje 1 kocka vastag padlóból ált. Hát most jobb nekem azzal h szopatom magam szörnyekkel ilyen helyen?

Link to comment
Share on other sites

XCube

Huh, ez nem semmi! Mennyi ideig tartott ezt összehozni? :D Mindig meghozzák a kedvemet az ilyen képek, aztán amikor elindítanám a játékot baromi hamar el is száll a kedvem. Ha itt valamit össze akar hozni az ember, azért meg kell dolgozni. :)

Magát a kaput másfél óra alatt raktam össze de ebben a mapben van már legalább 500 órám :D (ez volt az elsõ térkép, amit elkezdtem játszani, azóta is ehhez térek vissza a legtöbbször :) ). Majd ha már úgy látom, hogy érdemes, akkor minden részét lefényképezem és videót is akarok készíteni róla.

Hát igen, ide kell az elszántság maximálisan. Az új térképeimen nincsenek ilyen extra dolgok, mert lusta voltam nekilátni bányászgatni :D . Egyébként ha beindul az építkezés, akkor már nem nagyon lesz hiány semmibõl, mert ahogy pótolsz egy nyersanyagot azzal zömében jön a többi is :) . Építkezéskor egyébként én is Peaceful módban dolgozom, hogy éjjel ne zavarjanak a szörnyek :D .

Az a baj én magamban ráunok. Addig mindig eljutok h felépítem a házam de ezzel kifújt a dolog addig jut el hogy kibányászok a vasat csinálok belõlle csákányt azzal megint bányászok a csákány eltörik amit összeszedtem abból megint csak egy csákány lesz és nem haladok semmire mert mindig csak felélem az alapanyagokat.

Meg persze peaceful módban bányászok amióta a multkor találtam egy bányát ami kb 4 szintes volt és minden szintje 1 kocka vastag padlóból ált. Hát most jobb nekem azzal h szopatom magam szörnyekkel ilyen helyen?

Halmozz fel készleteket és akkor lesz mindenbõl elég :) . Eleinte ne használd el a vasat csákányra, csinálj kõbõl, az is majdnem olyan jó :) . A barlangokba pedig csak merészen kell járkálni, az összes ellenfél kikerülhetõ vagy elbarikádozható (legyen nálad mindig valamilyen lepakolható nyersanyag, sóder, föld vagy ilyesmi) és úgyis kilyukadsz valahol a felszínen elõbb utóbb :) .

Link to comment
Share on other sites

geru45

A barlangokba pedig csak merészen kell járkálni, az összes ellenfél kikerülhetõ vagy elbarikádozható (legyen nálad mindig valamilyen lepakolható nyersanyag, sóder, föld vagy ilyesmi) és úgyis kilyukadsz valahol a felszínen elõbb utóbb :) .

Ez milyen jó ötlet, csak egy kis odafigyelés és simán eltudok kerülni bármilyen támad- SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ez milyen jó ötlet, csak egy kis odafigyelés és simán eltudok kerülni bármilyen támad- SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Igen, azokkal a rohadékokkal vigyázni kell :D . Elõlük csak elfutni lehet :) .

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Ezt építettem legutóbb :) . A felsõbb szinteken még hiányzik az üveg, éppen sül :D .

http://noob.hu/2011/06/13/javaw_02.jpg

Mi a fenén áll a torony? Olyan mintha lebegne, de látom valami van alatta.

Link to comment
Share on other sites

monster98

sziasztok.

még nagyon kezdõ vagyok a játékban és csak kérdezni szeretnék.

a redstone-t azt bányászni kell?

Link to comment
Share on other sites

XCube

sziasztok.

még nagyon kezdõ vagyok a játékban és csak kérdezni szeretnék.

a redstone-t azt bányászni kell?

Igen bányászni kell. Egészen mélyen van, leginkább láva környékén.

Mi a fenén áll a torony? Olyan mintha lebegne, de látom valami van alatta.

Azért tûnik úgy, mert lebeg :D .

Amit alul látsz az víz, azon keresztül lehet fel - le mászkálni a lépcsõ mellett.

Link to comment
Share on other sites

monster98

Köszönöm:)

Link to comment
Share on other sites

monster98

a sóderrel lehet valamit csinálni?:)

Link to comment
Share on other sites

XCube

a sóderrel lehet valamit csinálni?:)

sok haszna nincs. Én olyankor szoktam magammal vinni, ha felfedezõ útra indulok. Mivel ez is lehullik, mint a homok könnyen lehet vele magasból leereszkedni :) .

Link to comment
Share on other sites

monster98

sok haszna nincs. Én olyankor szoktam magammal vinni, ha felfedezõ útra indulok. Mivel ez is lehullik, mint a homok könnyen lehet vele magasból leereszkedni :) .

igaz,köszönöm:)

tudom hogy sokat kérdezek,de érdekel:)

az agyagtéglákat ugyan úgy kikell bányászni,mint a vasércet,aranyat,meg a többit,amibõl eszköz készíthetõ?

Link to comment
Share on other sites

XCube

igaz,köszönöm:)

tudom hogy sokat kérdezek,de érdekel:)

az agyagtéglákat ugyan úgy kikell bányászni,mint a vasércet,aranyat,meg a többit,amibõl eszköz készíthetõ?

Az agyagot a partmenti homokban találhatod meg, de a sivatagban is elõfordul néha. Szürke színû és lapáttal tudod "bányászni". Ebbõl tudsz téglát égetni, majd a téglákból tégla blokkokat craftolni.

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom a Minecraft WiKi -t. Ott mindent megtalálsz a játékról.

Ami fontos lesz így kezdésnél: Crafting, Blocks

Link to comment
Share on other sites

monster98

tényleg az utolsó kérdésem:ha esteleg kibányásztam az agyagot a homokból,és nemvettem észre hogy az az,akkor az inventorymban mi az angol neve?vagyis mit fog kiírni ha rávisszük a kurzort?

Link to comment
Share on other sites

XCube

tényleg az utolsó kérdésem:ha esteleg kibányásztam az agyagot a homokból,és nemvettem észre hogy az az,akkor az inventorymban mi az angol neve?vagyis mit fog kiírni ha rávisszük a kurzort?

Clay a neve. De nem hiszem, hogy véletlenül kibányásztad volna :D . Sajnos elég nehéz találni viszont elég feltűnő a sárga homokban a szürke agyag blokk :) . Egy csomóban úgy 10 - 15 blokk szokott lenni, egy blokkban pedig négy egység agyag van.

Link to comment
Share on other sites

monster98

Clay a neve. De nem hiszem, hogy véletlenül kibányásztad volna :D . Sajnos elég nehéz találni viszont elég feltûnõ a sárga homokban a szürke agyag blokk :) . Egy csomóban úgy 10 - 15 blokk szokott lenni, egy blokkban pedig négy egység agyag van.

oké,köszi mégegyszer:)

Link to comment
Share on other sites

XCube

oké,köszi mégegyszer:)

Nincs mit. Ha valami nem menne gyere és kérdezz nyugodtan. Ha alkottál valami szépet arról hozhatsz képeket :D .

Link to comment
Share on other sites

Athesz

a sóderrel lehet valamit csinálni?:)

Ki lehet égetni és üvegkocka lesz belõle.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ki lehet égetni és üvegkocka lesz belõle.

Az a homok -_- .

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Az a homok -_- .

Ja hogy az sóder.Felénk nem sötétszürke de ám legyen. :lol: Arra is mondtam volna sok mindent ha le nem fordítom csak azt nem h sóder.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ja hogy az sóder.Felénk nem sötétszürke de ám legyen. :lol: Arra is mondtam volna sok mindent ha le nem fordítom csak azt nem h sóder.

Azért a gravel szó bárhonnan nézzük sódert, kavicsot vagy fövenyt jelent :D . És nekem alapból az ugrott be, mikor először megkláttam. De nem vagyunk egyformák :) .

Egyébként rengetegféle sóder létezik, sokféle színben, nem érdemes általánosítani :D .

Link to comment
Share on other sites

monster98

emberek rájöttem mire való a sóder:D

ha bányászod akkor kiesnek belõle azok a fekete szénszerüségek(nem szén) ami az egyik alapanyaga a kovakõnek,amivel tüzet lehet rakni.

Link to comment
Share on other sites

XCube

emberek rájöttem mire való a sóder:D

ha bányászod akkor kiesnek belőle azok a fekete szénszerüségek(nem szén) ami az egyik alapanyaga a kovakőnek,amivel tüzet lehet rakni.

Ja igen, azt elfelejtettem mondani. Ami kiesik belőle az maga a kovakő, abból tudsz nyilakat (egy kova + egy fa pálca + egy toll) vagy tűzcsiholót (Flint & Steel - egy kova + egy vas) csinálni :) .

Link to comment
Share on other sites

monster98

csontokat,amiket a csonvázakból kapunk,azzal mitlehet csinálni?

Link to comment
Share on other sites

XCube

csontokat,amiket a csonvázakból kapunk,azzal mitlehet csinálni?

Több dologra is jók. Ha szeretnél háziállatot ezzel szelídítheted meg a farkasokat (jobb klikk rajtuk egy adag csonttal a kezedben). Egyébiránt a gyapjú színezéséhez is kell, néhány színanyagnak ez az egyik alapanyaga (konkrétan a csontpor, amit a csontból nyerhetsz).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...