Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


mr_zone

Recommended Posts

XCube

Valaki használ közületek texture packokat?

Én az eldpackot próbáltam ki és egyből beleszerettem. Nagyon nagyot dob a játékon szerintem, kicsit fantasy hangulat lesz tőle.

Az eldpack is szimpatikus, de az én kedvencem a GeruDoku RPG pakk. Először Doku's RPG Pack néven indult csak a szerző ráhagyta, így más vette át a fejlesztést. Szerintem nézd meg, mert baromi jó. Én kicsit átvariáltam ízlésem szerint a terrain.png -t de alap verzióban is elég jó :) .

Jah és azt el is felejtettem, hogy az eredetinél egyel nagyobb felbontású (16x16 helyett 32x32 -es).

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Én már építettem egyet, jól mûködik csak nem ástam elég mélyre

Ennél nem kell ásni:

jfS_Y0mPA40

Link to comment
Share on other sites

XCube

Ennél nem kell ásni:

jfS_Y0mPA40

Vágom de nem akartam elcsúnyítani holmi lebegő izékkel a légteret :D .

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Valaki használ közületek texture packokat?

Én az eldpackot próbáltam ki és egybõl beleszerettem. Nagyon nagyot dob a játékon szerintem, kicsit fantasy hangulat lesz tõle.

Én a Coterie craft pakkot használom.

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Elkezdtem építeni egy 32 blokk átmérõjû gömböt :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

VSZM

Valaki elmagyarázná mi a jó ebben a játékban?

Link to comment
Share on other sites

kenderendre

Valaki elmagyarázná mi a jó ebben a játékban?

Elmagyarázni nem nagyon lehet, ez tipikusan az a játék amire ha elõször ránéz az ember, azt mondja rá, hogy sz*r, de ha kipróbálja, hosszú órákon át képes elõtte ülni.

Link to comment
Share on other sites

VSZM

Elmagyarázni nem nagyon lehet, ez tipikusan az a játék amire ha elõször ránéz az ember, azt mondja rá, hogy sz*r, de ha kipróbálja, hosszú órákon át képes elõtte ülni.

Értem. Akkor azt mondd el mit lehet ebben csinálni? Mert eddig amit láttam, ez olyan, mintha legóznék, vagy talán inkább olyan, mintha valamelyik 3D modellezõ programmal modelleznék. Vagy Unreal SDK-val szerkesztenék mapokat. Mi a különbség, azon kívül, hogy ocsmány az egész, és a textúrák is nagyon alacsony felbontásúak?

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Igen, olyan, mintha legóznál, csak itt majdnem minden 1x1 egység nagyságú és neked kell összeszedned az építõkockákat és elkészítened a kitermeléshez szükséges eszközöket. Pontosan nem tudom mennyi, de több, mint 100 fajta recept van. A grafikáját lehet tuningolni 256x256 textúra pakkokkal, akár bump mappal, van motion blur, dof, bloom és cell shader mod is.

Mit lehet csinálni? Bányászni, gyûjtögetni, építeni (akár elektromos szerkezeteket is), felfedezni, szörnyeket kaszabolni.

szerk:

befejeztem a gömböt:

[GSF] Picture

Teljesen üvegbõl készült, amihez minden egyes kockához homokot kellett kiégetni, plusz Puding!enet gyártani.

Link to comment
Share on other sites

HD2

Értem. Akkor azt mondd el mit lehet ebben csinálni? Mert eddig amit láttam, ez olyan, mintha legóznék, vagy talán inkább olyan, mintha valamelyik 3D modellezõ programmal modelleznék. Vagy Unreal SDK-val szerkesztenék mapokat. Mi a különbség, azon kívül, hogy ocsmány az egész, és a textúrák is nagyon alacsony felbontásúak?

Egyáltalán nem az a lényege, hogy hogy néz ki, használd a fantáziád, anélkül nem csak a grafika ronda, de játszani sem tudsz vele.

Szinte akármit meg lehet csinálni. Egy "õsemberként" kezdesz egy random generált (tehát nincs 2 egyforma) világban, ahol túl kell élned az éjszakákat, szerszámokat kell csinálnod, amikkel felgyorsíthatod a kitermelést (fa, szén, kõ, késõbb acél, vagy akár arany, gyémánt) fegyvereket, amikkel megvédheted magad, és egy házat, ahol elbújhatsz. De ez csak az általános játékmenet, lényegében akárhogy csinálhatod, és ha minden jól megy a végére szinte uralni tudsz egy elég nagy területet (azért nem az egészet, mert végtelen a bejárható terület). Az ellenségeket persze ki lehet kapcsolni, és akkor csak az építésre koncentrálhatsz, de zombikkal izgalmasabb a bányászás. :D

Ha érdekel akkor nézd ezeket végig, én itt kezdtem:

Van még egy rahedli ilyen rész, a végefelé már elég komoly dolgokkal. (Nether) :)

Aki tud angolul és ismeri az old spice reklámot. :D

"Hello, Gamers. Look at your house, now back to mine, now back at your house, now back to mine. Sadly, it isn't yours, but if you stopped playing overrated FPS' and started playing Minecraft, it could look like mine.

Look down, back up, where are you? You're in a mine that you built with your own hands!

What's in your hand? I have it. It's a pickaxe made from stone. Look again, THE PICKAXE IS NOW DIAMOND! Anything is possible when you play Minecraft!

I'm on a pig"

Link to comment
Share on other sites

XCube

Igen, olyan, mintha legóznál, csak itt majdnem minden 1x1 egység nagyságú és neked kell összeszedned az építőkockákat és elkészítened a kitermeléshez szükséges eszközöket. Pontosan nem tudom mennyi, de több, mint 100 fajta recept van. A grafikáját lehet tuningolni 256x256 textúra pakkokkal, akár bump mappal, van motion blur, dof, bloom és cell shader mod is.

Mit lehet csinálni? Bányászni, gyűjtögetni, építeni (akár elektromos szerkezeteket is), felfedezni, szörnyeket kaszabolni.

szerk:

befejeztem a gömböt:

http://filebeam.com/f4387bbd68b9290258095f76bb80409e.jpg

Teljesen üvegből készült, amihez minden egyes kockához homokot kellett kiégetni, plusz Puding!enet gyártani.

Már csak a közepébe kéne valami szoborféleséget készíteni :D . Persze így is elég látványos :) .

Mekkora izé már a fórum, hogy nem írhatod le azt, hogy fa.szén, mert Puding!én lesz belőle ögüü .

Link to comment
Share on other sites

Athesz

befejeztem a gömböt:

[GSF] Picture

Teljesen üvegbõl készült, amihez minden egyes kockához homokot kellett kiégetni, plusz Puding!enet gyártani.

Töltsd fel lávával. :D

Puding!om tök szar ez a farkas befogás , befogtam vagy hatot hogy tök aranyos meg pofás hogy ott vannak a ház körül erre ... elkezdtek fogyni O.O Puding!om ezek éhen halnak ! Magamnak is alig van elég hús nem hogy ezeket etessem, de majd a fenéket. :lol:

Trükk ha akartok víz alatt építkezni ússzatok le az aljára és kezdjetek el üvegbõl egy kockányi oszlopot építeni és fel teljesen a vízszint fölé , az üveg meg "levezeti" a napfényt és világos lesz lent is. :D

Azt tudtátok hogy ha éjjel nyitva hagyjátok az ajtót meg hagytok egy rakat lyukat a falon akkor oda gyûlik az össze állat? Tök poén h mire visszaérek a bányából vagy 20 állat ül a kályhám mellett * kardot elõ* :lol:

Link to comment
Share on other sites

OG

Töltsd fel lávával. :D

Puding!om tök szar ez a farkas befogás , befogtam vagy hatot hogy tök aranyos meg pofás hogy ott vannak a ház körül erre ... elkezdtek fogyni O.O Puding!om ezek éhen halnak ! Magamnak is alig van elég hús nem hogy ezeket etessem, de majd a fenéket. :lol:

Trükk ha akartok víz alatt építkezni ússzatok le az aljára és kezdjetek el üvegbõl egy kockányi oszlopot építeni és fel teljesen a vízszint fölé , az üveg meg "levezeti" a napfényt és világos lesz lent is. :D

Azt tudtátok hogy ha éjjel nyitva hagyjátok az ajtót meg hagytok egy rakat lyukat a falon akkor oda gyûlik az össze állat? Tök poén h mire visszaérek a bányából vagy 20 állat ül a kályhám mellett * kardot elõ* :lol:

Nemtom mi értelme van a farkasnak. Odamész full gyémánt cuccban és egy zombi sem tud leszedni, max a creeper, arra meg van taktika.

Ez a vizes dolgot nem is tudtam. Thx a tippet! :D Am Xray modban vanbrightness is, szóval fénnyel nincs baj.

Az MI-nek meg elég béna a útvonalkövetése, szóval megesik néha hogy beragadnak egy kis helyre. :D A legjobb mód az rá,hogy nagyobb területen kövezed le a terepet.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Trükk ha akartok víz alatt építkezni ússzatok le az aljára és kezdjetek el üvegbõl egy kockányi oszlopot építeni és fel teljesen a vízszint fölé , az üveg meg "levezeti" a napfényt és világos lesz lent is. :D

Azt tudtátok hogy ha éjjel nyitva hagyjátok az ajtót meg hagytok egy rakat lyukat a falon akkor oda gyûlik az össze állat? Tök poén h mire visszaérek a bányából vagy 20 állat ül a kályhám mellett * kardot elõ* :lol:

Kösz a vizes tippet, azt hiszem alkalmazni fogom :) .

Az állatok éjjel a fényre mennek, ugyanúgy odaugrálnak a felszíni lávatavakhoz, mint a házak nyitott ablakaihoz és ajtóihoz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CastleCRS

Gondolom ha egyszer sikerült a föld alatt meghalnom, aztán kidobott vhol, akkor nem nagy az esély, h "haza" találok?(ahol építettem házikot stb)

Link to comment
Share on other sites

mr_zone

Ha még nem csináltál ágyat, akkor arra a pontra rak vissza, ahol betett a világba, de hallottam olyan bugról, hogy teljesen máshova tesz be valakit.

Link to comment
Share on other sites

CastleCRS

Ha még nem csináltál ágyat, akkor arra a pontra rak vissza, ahol betett a világba, de hallottam olyan bugról, hogy teljesen máshova tesz be valakit.

Nálam akkor bugos, mert teljesen máshova tett vissza, de 1óra séta után visszataláltam.

Link to comment
Share on other sites

Athesz

Esetleg ha valakinek a minecraft nem elég pixeles :D

UGo7iMUcxLc

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

HOLY. FUCKIN. SHIT.

2c83y8ubU0M

Link to comment
Share on other sites

kenderendre

HOLY. FUCKIN. SHIT.

2c83y8ubU0M

Na ehhez már perverzség kell.

Hány órája lehet benne szerencsétlennek? :D

Tény hogy jól néz ki de nem állnék neki egy ilyennek az tuti.

Link to comment
Share on other sites

XCube

HOLY. FUCKIN. SHIT.

2c83y8ubU0M

Hát ez...... :o .

Erre egyszerûen nem tudok mint mondani. Hihetetlenül néz ki :) .

Link to comment
Share on other sites

redbul

Jóféle :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Pazar :) .

MfReRe1fzPo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
XCube

Ezt építettem legutóbb :) . A felsõbb szinteken még hiányzik az üveg, éppen sül :D .

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

XCube

Átépítettem a fõkaput és a falat is elkezdtem átalakítani :) .

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...