Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


mr_zone

Recommended Posts

payskin

Hát küzdöttem vele én is: a környező szigetek partjait szedtem fel kínomban, meg a távolabbi sivatagot pakoltam le. De nekem csak 3x3-as vizeket kellett körbekeríteni homokkal, utána tudtam már szivacsozni -- és még így is iszonyú sok kellett és sokáig tartott.

Az Optifine egy hete nem ment előre. Szégyenmozdony. :sad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Ez nagyon aranyos. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Eléggé, közbe optifine is megindult (74%).... (Még van 3 vizsgám így hétvégéig nem lesz időm foglalkozni vele.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ráérsz, hétvége óta megy a családi szerver 1.15.2-n. (Nem tudom, meddig fog tartani, ez megint egy ilyen n+1., valószínűleg hamvába haló kísérlet, de belementem. Már kb. 10x annyit toltam bele, mint az az összes többi családtag együttvéve. Egy hónapra van kifizetve, de ha nem öljük meg addig a sárkányt, nem hosszabbítom meg.)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
On 1/30/2020 at 12:18 AM, payskin said:

Egy hónapra van kifizetve

Hogy hogy nem hostolod inkább saját magad? Pár embernek nem kell annyi szufla, egy olcsó használt asztali gép simán elbír vele.

 

Ami a sajátomat illeti holnap estefele lelövöm és nem lesz elérhető, nem tudom meddig. (Kicsit átrendezem a dolgokat, mármint szoftveresen. Nem jó a jelenlegi felállás biztonsági szempontból.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nincs semmilyen asztali gép a környéken, amiről hosztolhatnám. Eredetileg egy VPS-t akartam, hogy azon építem ki a cuccot, aztán kiderült, hogy van olyan megfizethető szolgáltatás, ami egész jó a konfig, gombnyomásra lehet váltani a Spigotra vagy Paperre (nem mintha akarnék ilyet), magától készít mentéseket is, FTP-vel hozzá lehet férni, hogy datapackeket hozzáadj, szóval, kb. minden, amire szükség lehet. Győzött a lustaság. Olyan megoldás kellett, amit az öcsém át tud venni, ha én megunom és kiszállok.

Ha lelövöd a sajátod, a világot azért tedd el. Sok szép munka van benne, egyszer még jó lehet benne bolyongani. ;-) Sajnos a mostani világunk egy k nagy fenyő + akác + fekete tölgy végtelenség. Már lejártam a lábam és nem találtam semmit, egy rohadt sivatagot, mondjuk, 2000-en belül. 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
23 minutes ago, payskin said:

, a világot azért tedd el

Nem csak elteszem hanem azt terveztem ezt is állítanám vissza.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na ez így gáz, raknám vissza cuccokat erre csatolási hibával elszáll, lemezellenőrző épp rágódik rajta.....   (Ez kib@szott jó egyébként hogy rámásoláskor semmi gond nincs amikor kéne akkor meg beadja a kulcsot.... :annoyed: )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez milyen adattároló eszköz? o.O 

Alkottam a héten, megépítettem Pixlriffs 1-chunk szélmalomját. Egész jó lett, bár -- mivel nincs dzsungel, nincs állványzat sem --, jóval nehezebb túlélőben, mint kreatívban röpködve.

cQizHd1l.png

Nem bírtam tovább, megnéztem, mi a seedünk, és megnyitottam AMIDST-ban. Basszus, 3000-ig körbe csak szar van (főleg akác meg sötéttölgy), a pokolban az erőd olyan k messze van, hogy alig találtam haza. Nem dobott túl jót a gép. :-\

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Az egyik (eddig megbízhatónak tartott és nem is régi ill agyonhasznált) pendrive-om volt. Pont előtte formáztam :( . Na mindegy, tanúlság levonva, legközelebb inkább előások egy akármilyen merevlemezt még az is jobb.

 

Sajnos a helyreállítás sikertelen volt így megint új map sajnos. (Ha a factorio mentésem is el van kefélve kib@szott mérges leszek.[mármint még a mostanitól is jobban])

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Végeztem, minecraft szerver megy, 1.15.2. És persze hogy a factorio mentés is szét volt cseszve...... :dry:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja, durva. Különösen, hogy hozzányúltak a vas-arany-gyémánt status quo-hoz. Kíváncsi vagyok, mikor lesznek kész vele, és addig mi minden változik.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Év végére talán kész lesz.... :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pre2 van Optifine-ból, így 2 hónap várakozás után. Felraktam kipróbálni, olyan grafikai hibák vannak, öröm nézni és kevesebb az FPS, mint nélküle. Innen szép nyerni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Családi szerver, utolsó nap. Egy újabb elbukott kísérlet. Nem én akarok családi szervert csinálni, megint hallgattam rájuk, megint az a vége, hogy a hónapban én játszottam kb. 6 napot, az öcsém 8 órát, a legnagyobb kölyök 7-et, a középső 15-öt, a kicsi 4-et (mondjuk, tőle ez is sok volt). Szóval, ez így kabaré.

Utolsó napra összetrombitáltam őket, mondván sárkány most vagy soha. Öcsém nem jött (erős a gyanúm, hogy ő a legelején megsértődött valamin), a két nagyobbik gyerek igen. Már a héten megkeresem a Strongholdot, kiépítettem a netherben az átjárót, megnéztem délelőtt 3 videót sárkányölésről, elvégre nem minden nap jutok el idáig (konkrétan eddig egyszer öltem sárkányt). Szóval, rákészültem.

Nem nyert. De az nem kifejezés, inkább az EPIC FAIL.

Ott kezdődött, hogy jött a legidősebb srác, hogy adjunk neki XP-t, páncélt, meg mindent. Mondtam, hogy a lóf*, 2 hete megbeszéltük, hogy mindenki abban és azzal harcol, amit bányászott magának. A középső srác megszánta, adott neki gyémántot, én adtam neki jó íjat, meg a horgászásból megmaradt könyvekből varázsolgattak páncélt. Még főztem pár dolgot, de Ghast könnyünk nem volt, úgyhogy regenerálást pont nem tudtunk. Sebaj, volt Strength II meg Slow Falling, ilyenek.

Átmentünk.

A délelőtt megnézett 3 videóból egyikben sem rakta ki az ürgét a játék az End mellé. Na, minket kirakott. :facepalm: Mivel hárman voltunk, nem láttunk egymástól semmit, a legidősebb srác, aki a legizgágább, legtöbbet beszél, legfárasztóbb, ő rögtön leesett. Nálam nem volt cobble (ostoba, barom), így a középső srác kezdett el hidat építeni. Jött a sárkány, ránk b* egyet kis mérgező leheletet, le az épülő hídra. Ebbe a legnagyobb kölyök, aki épp eddigre ért vissza páncél, kard és minden nélkül, rögtön belehalt. A kisebbik még időben visszajött az obszidiánra, csak azt felejtette el mondani, hogy nem ért át a híddal a falig. :facepalm: Én meg úgy voltam vele -- nyilván fülemen is jött ki az adrenalin --, hogy ha megint jön a sárkány, le fog minket innen sodorni, úgyhogy előkaptam az üres üvegeket, elkezdtem begyűjteni a sárkány leheletet ezerrel, és amikor már csak pár lépés volt, megpróbáltam a maradékot átugrani, hogy elérjek a falig. Egyrész nem sikerült, kaptam a pofámra egy kis mérget, másrészt sikerült -- sikerült ott "landolni", ahol már nem volt híd. Le a voidba. Minden enchantolt páncéllal, tokkal-vonóval. 

Rage quit. Látni sem akartam többet a mapet.

A kölyköknek aztán sikerült pofán verni, mert felhívtak, hogy mit kell csinálni a tojással.

Csinálok egy utolsó mentést, és ennyi volt. A seed, egyébként, kakoscsiga volt, ritka egy szar map, nem nagyon érdemes rajta játszani, végtelen fenyőerdő, sok nyírfa meg sötét tölgy, nagyon kevés tisztás... 

Pár kép búcsúzóul:

Ez volt a főhadiszállás, a tisztás, ami viszonylag közel volt a kezdeti spawnhoz. Egyébként ekkor még tök jónak tűnt az egész a heggyel a háttérben. A hegy háta mögött volt egy őrtorony, kicsit messzebb, de sétatávolságra volt egy Woodland Mansion is. Úgyhogy itt telepedtünk le. 

X7ujkSHh.png

Ugyanez a hegy felől nézve. Bal szélen, a vízesés mögött van az átjáró. Jobb oldalon pedig a sok virágos rét a méhészet, a mellette levő pár "mesterséges" fa, pedig egy elvarázsolt liget, ahol az enchanting room van.

j5WdxSoh.png

Megépítettem ezt a faék egyszerű mob farmot is. Az üvegezett buborékliftet megcsinálni az AFK ponthoz kb. 5x annyi ideig tartott. :D Viszont amíg a "lift" épült, telerakott két dupla ládát csonttal, nyíllal, zombihússal, fonállal, néha pók szemmel, néha pedig, ha banya akadt a horogra, akkor cukor, üveg és világító kőpor is volt a zsákmányban.

iJWBpsUh.png

Poén: egy aszimmetrikus eth0-clockkal működik -- kb. 60 másodpercig gyűjti a mobokat, és 10 másodpercre engedi ki a vizet, így sokkal hatékonyabb.

Sqaq17Rh.png

---

Apropó, Hermitcraftnak is vége van, már legalábbis a mostani évadnak, ment vagy másfél évet. Azt néztem, hogy eléggé megfogyatkozott a végére a társaság, egy csomóan kiégtek, kiszálltak. Xisuma is december vége óta tegnap csinált először videót, igaz, ő legalább mondta, hogy januárban szabadságra megy. Aztán ez elhúzódott februárra is. Szóval, nem tudom, mikor kezdik a következőt, de még 1.15-ön el akarják kezdeni. (Lehet, hogy megvárják az Optifine-t?! :biglol:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
20 hours ago, payskin said:

ritka egy szar map, nem nagyon érdemes rajta játszani, végtelen fenyőerdő, sok nyírfa meg sötét tölgy, nagyon kevés tisztás... 

Hat akkor az én szerveremé se nagyon fog tetszeni:

http://mineatlas.com/?levelName=6652706749728367198&seed=6652706749728367198&mapCentreX=20&mapCentreY=162&mapZoom=17&pos=&Player=true&Spawn=true&Likely+Villages=false&Ocean+Monuments=false&Jungle+Temples=false&Desert+Temples=false&Witch+Huts=false&Slime+Chunks=false

 

20 hours ago, payskin said:

Lehet, hogy megvárják az Optifine-t?! 

Lehet, elvileg 95%...

 

Közben végeztem a szerver teljes beállításával. Jelenleg 72 verziót tárol az óránkénti és 7-et a napi biztonsági mentésekből.

Edited by jagdtigger
Link to comment
Share on other sites

payskin
1 hour ago, jagdtigger said:

Hat akkor az én szerveremé se nagyon fog tetszeni:

Pedig ez helyből jobban néz ki azáltal, hogy van benne bőven sivatag és szavanna -- a miénkben 4000-ig (!!!) kellett menni, amíg találtam. De betöltöttem Amidstba... akarod tudni, hol van a legközelebbi dzsungel? :facepalm::D  Azt hiszem, indítok egy single playert csak úgy magamnak...

1 hour ago, jagdtigger said:

Lehet, elvileg 95%...

Már pre9 van (tegnap még csak 7 volt), de még mindig sok minden nem működik...

Quote

OptiFine 1.15.2_HD_U_G1_pre9
 - not working: shaders, antialiasing, anisotropic filtering and render regions
 - fixed Dynamic Lights with Smooth Lighting ON
 - fixed custom sky and fog colormaps
 - fixed Dynamic Lights not illuminating player
 - fixed Dynamic Lights with Smooth Lighting OFF
 - fixed connected glass panes
 - fixed CTM overlays
 - fixed Smart Animations for GUI overlay
 - fixed custom lightmap affecting the GUI
 - fixed disabled fog to affect all entities and block entities
 - fixed option sliders registering outside clicks
 - fixed CEM for baby horse and llama
 - fixed chunks not loading due to configured shaders
 - fixed Random Entities depending on view distance
 - fixed Custom Sky
 - fixed fog in the Nether 
 - fixed Smart Animations for entities on fire 
 - fixed option Graphics depending on Dropped Items
 - fixed Natural Textures and Better Snow
 - fixed visual artifacts when manually placing blocks
 - fixed buttons in Chat Settings screen
 - fixed render distance above 32
 - fixed lighting of magma blocks
 - fixed handheld item flicker with dynamic lights
 - fixed dynamic lights for block entities and particles
 - updated to 1.15.2
 - not compatible with Forge

Grain egyórás búcsúvideóját néztem ma délután, azt mondta, jövő héten kezdenek (ami holnaptól van), úgyhogy sokat nem várnak vele, ezek szerint. Azt mindenképpen érdemes megnézni, hogy teszik el impulseSV-vel iskallt láb alól, sírva röhögős!!! Az a háttérsztori, hogy iskall egy árverésen sorsolta ki, hogy az utolsó epizódban ki ölheti meg (ennek a pontos történetét nem tudom, de valószínűleg Curse of Unbinding van a sárkányfejen, amit nem tud másképp levenni, csak ha meghal). Grian, impulse és azt hiszem FalseSymmetry licitáltak, impulse nyert. De Grian lefizette, hogy ő is részt vehessen benne. Iskall nem tudja, hogy fog meghani. Az az infó pedig neked is megvan, ha jól emlékszem, hogy szívből gyűlöli a... ;-) 

Odatekertem, kb. 8 perc. 

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 hour ago, payskin said:

 Azt hiszem, indítok egy single playert csak úgy magamnak...

Még nem csináltam semmi komolyabb projektet úgyhogy kezdhetek másikat ha gondolod, mondjuk ezzel a régebbi seed-el:

http://mineatlas.com/?levelName=5659585992785943318&seed=5659585992785943318&mapCentreX=-288&mapCentreY=76&mapZoom=15&pos=&Player=true&Spawn=true&Likely+Villages=false&Ocean+Monuments=false&Jungle+Temples=false&Desert+Temples=false&Witch+Huts=false&Slime+Chunks=false

 

1 hour ago, payskin said:

Azt mindenképpen érdemes megnézni, hogy teszik el impulseSV-vel iskallt láb alól, sírva röhögős!!!

Már láttam...:laugh:

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
12 hours ago, jagdtigger said:

kezdhetek másikat ha gondolod, mondjuk ezzel a régebbi seed-el

Az a baj, hogy ennél is csak -4000-nél van dzsungel. A másiknál 5000-nél volt, egyébként. :)

Viszont ezt néztem tegnap (hasra csapásra): makosguba (1570707880)

TUrWGCc.png

plain + szavanna + sivatag rögtön a spawn körül 3 faluval, balra nagy vízzel, víz túlpartján óriási mesával, 3 templomos dzsungellel, és a jobb alsó sarok felé az ocean monument gyakorlatilag "kint van a parton". Ez elég szimpatikus...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Úgy nézem az ocean monumenteken se fogunk "összeveszni"... :D Kész is van, a régit meg eltettem a biztonság kedvéért.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Griannal játszani... hát..., egy élmény lehet. :biglol:

Beköltözik Scar mellé a dzsungelbe, rájár a búzájára, az első lefelé ásásnál talál egy zombi-spawnert, kiépít egy alagutat Scar épülő bázisa mögé, és ráereszti a zombikat. :D

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát igen, igazi mókamester :D . Remélhetőleg ezúttal nem robbant ki egy háborút(úgy emlékszem ő volt az de meglehet hogy tévedek)....

Link to comment
Share on other sites

payskin

Megnéztem Keralis első részét -- valami egész elképesztő szinten fogalma nincs erről a játékról az ürgének. Lement a bányába, gondolom ásott órákon át, kiszedett egy stack gyémántot fortune nélkül. :facepalm:  Rossz volt nézni... Meg elment kalandozni, bejárt valami több ezer blokkot, talált egy csomó falut, de már az elsőnél tele volt az inventoryja. Innentől kezdve folyamatosan hajigálja el azokat a dolgokat, amiket korábban összeszedett.. Na mindegy.

Nincs most kedvem játszani,  valahogy motiválatlan vagyok, nem tudom, mit csináljak, mit építsek. Talán később... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...