Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Minecraft


mr_zone

Recommended Posts

payskin

Semmi gond. Csupa jó hír!

0) Volt a Travelling Merchant a spawnon! Nem volt izém, úgyhogy nem volt biznisz, csak a frászt hozta rám, mert először azt hittem boszorkány. Csak amikor harákolni kezdett a láma jöttem rá, hogy ez Merchant. 

1) Nagy nehezen, de hazataláltam. Felírom majd a koordinátát, hogy legközelebb (mert lesz legközelebb), egyszerűbb legyen.

2) Sikerült visszaszerezni a cuccokat a sírokból. Mivel továbbra sem engedett blokkot rakni a sírok alatti lávára, leöntöttem vízzel. Már csak a plafont kellett kiműteni, hogy felülről lehessen a sírra érkezni, és bingó! Meglett minden. 

3) Kalandoztam egy kicsit azon a területen, ahonnan a lávába lökő lövést leadó csonti jött, és találtam a víz alatt elhagyott bányát. De annyira szerteágazó az egész, hogy alig van egyenes, könnyen kivilágítható szakasz, amibe nem ágazik bele 5 irányból újabb és újabb járat... Ehhez komolyabb páncél meg fegyverzet kell majd.

4) Láttam raiding partyt... :O WTF?! Nem tudom, hogyan, de ott kolbászoltak felfelé a domboldalon a vízparttól elfelé, talán pont a spawn és a falu irányába. Nem vettek észre, én meg úgy húztam vissza a kuckómba, mint a vadlibák. 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Belenéztem a MineConba, továbbra is cringefest. Elképesztő, hogy egyetlen természetes kérdés, mondat, póz, mozdulat nincs az egész dologban, mindenki vagy előre megírt szöveget mond fel telepromterről vagy feszengve improvizál. Jeb továbbra sem tud két értelmes összetett mondatot elmondani angolul, Lady Agnest pedig kimondottan zavarja a beszédben, hogy annyira mosolyogni akar, hogy nem tud szavakat formálni. Borzalmas az egész.

A lényeg: Nether Update lesz.  Új biome-ok lesznek a Netherben új mobokkal. Ami nem világos idén sem, és valószínűleg nem véletlenül (tavaly is kavarták a szart ezzel kapcsolatban, most is ugyanez van), hogy ez most hogy viszonyul a méhes dologhoz. Hello Microsoft , valószínű itt is az lesz, hogy a méhes egy kisebb, főleg hibajavító frissítés lesz, és a komolyabb tartalmi frissítés (a Nether) meg majd jön jövő nyár elején...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Elég jónak ígérkezik, reméljük nem hoz magával túl sok bugot... :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

@payskin

Jól emlékszem hogy előző világban 4 slime chunkot ástál ki? Engem ez az egy is őrületbe kerget... (főleg kőcsákánnyal :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem, csak egyet. Lett volna több egymás mellett, de mire kiástam azt az egyet, annyi slime-om lett, hogy már igazából a farmot megépíteni sem lett kedvem.

De miért kőcsákánnyal? Jézus isten!

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A vas a gólemekhez kell, gyémántot meg nem akartam pazarolni(utólag jól tettem, nem találtam egyet se)....

Link to comment
Share on other sites

payskin

Elvileg nem lehet, minden chunkban kéne lennie. Vagy rohadt nagy pech, és a bedrock környékén van.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Vagy csak én nem emlékszem rá... :D (ha nagyon kevés volt akkor esélyes) Látom tevékenykedtél egy kicsit a nether-ben. (iskall frászt kapna kb... :D )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Utálja a dioritot? :D Ebből van a legtöbb a 3 közül, és ugyanúgy nem cseszi szét a Ghast. Majd építek belőle szép fehér folyosót az erődig. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ú, ez a srác jó! Elkezdem nézni...

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azt hittem már "ismered".... :blink:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, hát névről igen, de annyian vannak már, hogy már követni sem bírom. Az a baj, hogy most már egy ideje bohóckodnak, nem építenek, és amikor építenek, azt sem úgy, hogy abból bármit tanulni vagy ellesni lehetne. Meg rühellem, hogy tele vannak gyémánttal... Játékalapszabályokon nem változtatunk.

Iskallt, speciel, eddig sosem néztem, de most belenéztem 3-4-5 videójába, jött is az inspiráció, hogy kipucoljam az Ocean Monumentet, de ezt már megbeszéltük hétvégén. :D 

 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Azt én se értem miért nem kezdenek már új világot, gondolom kivárásra játszanak( 1.15).... Már mindent felépítettek amit akartak így nehéz újat alkotni. Bár az az építő háború ami iskall, scar(?), is azt hiszem grian között ment az nem volt piskóta :D .

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt mindenképp nézd meg. Egyrészt nagy nosztalgia a korábbi HermitCraft évadok iránt, másrészt el-ké-pesz-tő hogy a srác milyet fejlődött építésben az évek során.

Döbbenet, hogy például az első térképe, a mob-sortere meg a béna vízparti házai (amik akkor ennyire nem tűntek bénának) még az 1. évadban voltak?! Emlékszem, hogy néztem azokat az epizódokat. Aztán a második évad sivatag eltakarítása, a Wasteland project, de arra már nem emlékeztem, hogy belülről milyen klasszul nézett ki az egész. Emlékeztem a horribilis aranyfarmra is, sőt, nincs benne a videóban, de vagy a 2., vagy a 3. évadban épített egy gigantikus birkanyíró farmot is.

A harmadik évad a kedvencem (azt hiszem az volt az amplified). Amikor azt a kis völgyzugot együtt kiépítették minden oldalról. Még velük volt Slipg8r, aki felhúzta azt az elképesztő központi épületet... akkor még nagyon szerettem Hermitcraftot nézni... A föld alatti bázisára is emlékeztem, csak a részleteire nem. A negyedik évadtól érezhető az elszakadásom... még a mesában épített fura tetejű házai megvoltak, de a 8 szögletű guardian farmja, az új volt. Elég jól néz ki... Az ötödik évadból annyi maradt meg, hogy a gombás szigeten nincsenek mobok és ha a micilinóleumot érdemes átalakítani fűre, mert nagyon szép zöld a fű. De a vulkánprojektjének még az elejét láttam, aztán vágás. A hatodikból pedig már gyakorlatilag semmit nem láttam. 1-1 részt, de nem őt, hanem a Welsknightot meg másokat néztem...

Kezdhetnének már egy újat, de szerintem az 1.15-ért nem fognak, max az 1.16-ért.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát igen, de én TangoTek bázisától hidaltam le:

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Aj, betelt a tárhely azzal, hogy elcammogtam 3000-ig? :D 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem, az SSD nagy része üres....


# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
#  SIGSEGV (0xb) at pc=0x00007fd488545943, pid=23631, tid=0x00007fd486f7e700
#
# JRE version: OpenJDK Runtime Environment (8.0_222-b10) (build 1.8.0_222-8u222-b10-1ubuntu1~19.04.1-b10)
# Java VM: OpenJDK 64-Bit Server VM (25.222-b10 mixed mode linux-amd64 compressed oops)
# Problematic frame:
# V  [libjvm.so+0x54e943]
#
# Failed to write core dump. Core dumps have been disabled. To enable core dumping, try "ulimit -c unlimited" before starting Java again
#
# If you would like to submit a bug report, please visit:
#   http://bugreport.java.com/bugreport/crash.jsp
#

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
jagdtigger

:biglol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Azóta már van második is, de arról nem csinált videót.  Khm...

Ami viszonylag tanulságos ebből a sztoriból, hogy amíg 1.14-en vagyunk, vissza kell venni az FPS-beállítást Unlimitedről, mert jobban fog menni úgy a játék.

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogy valami konkrét tartalom is legyen a játékról, szerintem ez valami hihetetlen k jól néz ki ezzel a kék üveggel:

VMDvWKR.png

:P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Én még csak a belsejét takarítom egyelőre... (rohadt idegesítő hogy a tejes vödör nem halmozható :dry: )

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ne tejes vödröt vigyél, hanem ajtót. (Meg persze Respirationt és Aqua Affinityt.) Ajtóval tudsz levegőt venni víz alatt, ami cheatnek cheat, de nem én írom a programot, én csak nézem, mások hogy játsszák. Simán megkerestem a három nagyot, pofánvertem őket karddal, és utána már csak idő és türelem és szivacs és homok kérdése, hogy kiszárítsd belülről az egészet. A végére hagytam az aranyszobát, na, abba annyi ilyen kis áramozó guardiant generált, hogy csak azzal a szobával szarakodtam másfél órát. 

A kép közepe felé látszik a conduit az üvegfal mögött: nagyon sokat segít, érdemes csinálni egyet. 96x96-os körzetében nem kell levegőt venni víz alatt, másrészt nappali világosság lesz, harmadrészt öli a közelébe úszó guardianeket, úgyhogy mini-farmként is egész jól funkcionál, amíg az ember falazgat a környékén.

LOL of the day: 1.14 bug! Silk Touch könyv úgy viselkedik, mintha Silk Touch volna rajta, ha azzal csapkodsz ki füvet, üveget, falombot. :D :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
14 hours ago, payskin said:

pofánvertem őket karddal

Én meg itt "csaltam", homokba fulladtak.... :blush:

Link to comment
Share on other sites

payskin
On 1/5/2019 at 11:58 PM, payskin said:

Ez -- szerintem, és töredelmesen be fogom jelenteni, ha kiderül, tévedtem -- render. Nem gameplay.

Kizárt dolognak tartom, hogy ez a cucc vagy egy ilyen cucc ezen a szinten kész legyen. Főleg úgy, hogy alapvetően a HyPixel szerverüzemeltetők hobbiprojektből volna szó. (Bár állítólag van mögöttük valami komolyabb támogatás. A weboldalon a Riot Gamest lehet olvasni, de valaki rebesgette, hogy benne van titokban a Blizzard is -- aztán persze lehet, hogy csak a hype-ot verik a háttérben.)

Majdnem egy évvel később féltucat blog poszton kívül semmi. A novemberiben 2021-re ígérik, hogy a játék játszható lesz. Gigakamu of the year.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...