Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gitározás 2. Rész


Balee

Recommended Posts

kilipeti

:lol: Hát.. köszi, de csak a magad nevében beszélj... :( :ph34r:

És az a poén, hogy a kötelezõ 20-on kívül +11 órát vettem már. Rutin elõtt is a kötelezõ 10-en felül még 6-ot, de az sikerült elsõre.

Látom mások is küszködnek vele :)

Nekem megvolt 8 órából a rutin elsõre (egyet elsumákoltunk oktatóval)

viszont már a 4 pótórát vettem forgalmiból és még mindig kell legalább 2, de én úgy számolom hogy legjobb esetben is még 2x2 kell, ha nem több, a rohadék nem enged el vizsgázni, aszondja még nem jó. Végülis valamilyen szinten igaza van, dehát a rohadt életbe sose fogok tudni hibátlanul menni...

Az a baj hogy azért a 2 óra alatt legalább 3-4x csinálok olyan hülyeséget, amiért buktatnak, és az nagy baj.

Amúgy a legtöbb a vizsgáztatón múlik, ha gepárdzõs szinte biztos hogy meg tud buktatni, ha elnézõ akkor meg lazán átenged. Rutinon is állatólag, az új oktatóm szerint marhára nem úgy csináltam a dolgokat, mint kellett volna (állítólag 3-asig keleltt volna kapcsolni, szar a kormányzásom, kormányfogásom), sõt Y megfordulásnál kicsit nekiengedtem a padkának, mégis átengedett... Így legyen szerencsém a forgalmival is. Amúgy már a tököm tele van vele, nemakartam suliidõbe elhúzni az egészet, azthittem legkésõbb aug közepére meglesz...

Egyszerûen van amikor jól megy, van amikor nem. De ha az elején már van baj akkor az oktató ge.cizik velem, állandóan leb.asz mindenért és mégjobban leront. Eddig egyszer volt szerencsém megtapasztalni, hogy hibátlanul ment az elején, akkor ő is jobban állt hozzám, tulajdonképpen tökjó 2 órát mentünk, közbe ment a rádió dumáltunk, és tökjól tudtam figyelni mindenre mellette.

Egyébként meg szerintem egyáltalán nem csinálom rosszul a többiekhez képest, csak ugye az vizsgára kevés. <_<

Amúgy bocs, ezt már ki kellett adnom magamból :angry:

Sok szerencsét mindenkinek aki most készül letenni!

Amúgy Arwy, min buktál meg?

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Amúgy bocs, ezt már ki kellett adnom magamból :angry:

Sok szerencsét mindenkinek aki most készül letenni!

Semmi gond, láttunk itt már durvább ömlengéseket is :D

Még nem tuti, de lehet, hogy fel fogunk lépni az Underhangon novemberben a Rocktogonban... Majd ha biztosabbat tudok, jelzem :rolleyes: De a többi pesti lurkó is szóljon ám, ha koncertje van a városban, szívesen megnézem :D

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Mondjuk nekem az volt a szerencsem hogy nekem nem okozott különösebb problemat a vezetni tanulas ugyhogy nem voltak ilyen rossz elmenyeim hogy rosszul megy, leszur az oktato meg stb, mert csak ritkan kellett valamit kritizalnia. Elönyös ha az ember inkabb müszaki beallitottsagu bizonyos dolgokban. :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Úgy volt, hogy valami bolt vagy nem tudom mi hátuljából tolatott ki egy platós kocsi, bal oldalról teljesen elém. Én meg úgy gondoltam, hogy még el tudok csusszanni mögötte egyenesen tovább, azt hittem, hogy mivel tolat, majd lassít vagy valami, szóval hogy óvatos lesz. Sikerült is, szerintem kb. centiken vagy mm-eken múlott, de sikerült. És ez volt a hibám. Eredetileg úgy kellett volna csinálnom, hogy mivel nem láttam a vezetõt, következtetnem kellett volna arra, hogy õ se lát engem, és annak ellenére, hogy elsõbbségem volt, a veszélyhelyzetet észelve lassítva és szükség esetén megállva kellett volna azt biztosítanom, hogy ki tudjon tolatni. Kb. 5 méterrel utána volt a lámpa, pirosat kaptunk, és akkor mondta a vizsgabiztos, hogy cseréljek helyet az oktatómmal. És ennyi volt. :rolleyes: Ez amúgy kb. a vizsga 10. percében volt. De vicces volt, mert az oktató rossz útvonalat kezdett diktálni az elején, mert elnézte, szóval alapból érdekes volt, de ez a rész mindenképp benne lett volna, csak kb. 3 perccel elõbb jutottam volna oda, és akkor talán nem tolatott volna ki az a platós kocsi. De mindegy, akkor mást rontottam volna el.

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Úgy volt, hogy valami bolt vagy nem tudom mi hátuljából tolatott ki egy platós kocsi, bal oldalról teljesen elém. Én meg úgy gondoltam, hogy még el tudok csusszanni mögötte egyenesen tovább, azt hittem, hogy mivel tolat, majd lassít vagy valami, szóval hogy óvatos lesz. Sikerült is, szerintem kb. centiken vagy mm-eken múlott, de sikerült. És ez volt a hibám. Eredetileg úgy kellett volna csinálnom, hogy mivel nem láttam a vezetõt, következtetnem kellett volna arra, hogy õ se lát engem, és annak ellenére, hogy elsõbbségem volt, a veszélyhelyzetet észelve lassítva és szükség esetén megállva kellett volna azt biztosítanom, hogy ki tudjon tolatni. Kb. 5 méterrel utána volt a lámpa, pirosat kaptunk, és akkor mondta a vizsgabiztos, hogy cseréljek helyet az oktatómmal. És ennyi volt. :rolleyes: Ez amúgy kb. a vizsga 10. percében volt. De vicces volt, mert az oktató rossz útvonalat kezdett diktálni az elején, mert elnézte, szóval alapból érdekes volt, de ez a rész mindenképp benne lett volna, csak kb. 3 perccel elõbb jutottam volna oda, és akkor talán nem tolatott volna ki az a platós kocsi. De mindegy, akkor mást rontottam volna el.

Ja hat az ilyen nehez ügy mert elvileg neki kellett volna megallnia ha lat de persze attol meg nem jo ötlet bemenni möge hogy ö baja ha nem lat. Mondjuk meg szerencse hogy nem ment bele az autoba bar valoszinü hogy attol meg ö lett volna a hibas ha baleset lett volna belöle, mert olyan elöiras is van a kresz-ben hogy ilyen tolatasnal kell hogy alljon valaki a teherauto mögött ha nem lehet belatni az utat.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

A lényeg, hogy ne hibáztasd magad, legközelebb menni fog :)

Link to comment
Share on other sites

Snajper

ejjejjejj

De tuti az lett volna, hogy ha megállsz, akkor azért buksz meg mert feltartod a mögöttes forgalmat, és nem vagy tisztában az elsõbbségadási szabályokkal, meg aztán amúgy is kell a pénz (konkrétan ilyenért is húzták már meg egy ismerõsömet). Sajnos elkönyveltem magamban hogy mindenért bukás jár.

A KisTehén!gitár meg valszeg elúszott. Egész kellemesen tárgyaltunk az eladóval, nem is volt más érdeklõdõ, aztán normálisan megkérdeztem hogy lehet-e szó egy kis költségcsökkentésrõl (régi aszott húrok, és tokvétel miatt). Erre egy szó nélkül eltûnt, a hírdetést is levette... egy nemmel is megelégedtem volna :lol:

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Már megint a gitározás a fõ téma... :(

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

De tuti az lett volna, hogy ha megállsz, akkor azért buksz meg mert feltartod a mögöttes forgalmat, és nem vagy tisztában az elsõbbségadási szabályokkal, meg aztán amúgy is kell a pénz (konkrétan ilyenért is húzták már meg egy ismerõsömet). Sajnos elkönyveltem magamban hogy mindenért bukás jár.

A KisTehén!gitár meg valszeg elúszott. Egész kellemesen tárgyaltunk az eladóval, nem is volt más érdeklõdõ, aztán normálisan megkérdeztem hogy lehet-e szó egy kis költségcsökkentésrõl (régi aszott húrok, és tokvétel miatt). Erre egy szó nélkül eltûnt, a hírdetést is levette... egy nemmel is megelégedtem volna :lol:

Ja mondjuk ez ugyanolyan mint a zebranal ha gyalogos van a közelben es nem tudod hogy at akar-e menni, ha megallsz es megsem megy at akkor azert buktad, ha meg nem allsz meg es nem volt egyertelmü hogy nem akart atmenni akkor meg azert.

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Ahh, hogy legyen ON is, tegnap kipróbáltam egy másik (2. legjobb bnõmét már próbáltam) Stagg klasszikus gitárt (fogalmam sincs, milyen volt, de szerintem legalsó árkategória)... hát, gyerekek, no comment inkább... :unsure: De tábortûz mellé tökéletes persze. :)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Ahh, hogy legyen ON is, tegnap kipróbáltam egy Stagg klasszikus gitárt (fogalmam sincs, milyen volt, de szerintem legalsó árkategória)... hát, gyerekek, no comment inkább... :unsure: De tábortûz mellé tökéletes persze. :)

Ja bar tabortüz melle talan a femhuros jobban valo mert klasszikuson nem szol jol az ilyen pengetövel akkordozas ami tabortüznel szokott altalanosan menni. Ja meg ha a legolcsobb kategoria akkor legalabb jol jön ha elfogy a tüzifa. :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

Ja bar tabortüz melle talan a femhuros jobban valo mert klasszikuson nem szol jol az ilyen pengetövel akkordozas ami tabortüznel szokott altalanosan menni. Ja meg ha a legolcsobb kategoria akkor legalabb jol jön ha elfogy a tüzifa. :D

Jah, hát fõleg pengetõ nélkül próbáltam. :) De nem hiszem, hogy sokkal jobb lett volna azzal.

Link to comment
Share on other sites

Snajper

Ja mondjuk ez ugyanolyan mint a zebranal ha gyalogos van a közelben es nem tudod hogy at akar-e menni, ha megallsz es megsem megy at akkor azert buktad, ha meg nem allsz meg es nem volt egyertelmü hogy nem akart atmenni akkor meg azert.

A zebrából azt a verziót szeretem amikor meg kell állni egy keresztezõdésben a gyalogosok miatt. Ha nem állok meg akkor nem engedem át - bukás, ha megállok, akkor keresztezõdésben állok meg - bukás.

Ahh, hogy legyen ON is, tegnap kipróbáltam egy másik (2. legjobb bnõmét már próbáltam) Stagg klasszikus gitárt (fogalmam sincs, milyen volt, de szerintem legalsó árkategória)... hát, gyerekek, no comment inkább... :unsure: De tábortûz mellé tökéletes persze. :)

Az inkább a tábortûzbe való :lol:

Link to comment
Share on other sites

Arwy

A zebrából azt a verziót szeretem amikor meg kell állni egy keresztezõdésben a gyalogosok miatt. Ha nem állok meg akkor nem engedem át - bukás, ha megállok, akkor keresztezõdésben állok meg - bukás.

Így van... <_< B@sszák meg. -_-

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

A zebrából azt a verziót szeretem amikor meg kell állni egy keresztezõdésben a gyalogosok miatt. Ha nem állok meg akkor nem engedem át - bukás, ha megállok, akkor keresztezõdésben állok meg - bukás.

Probald meg elütni a gyalogost. :D Vagy lassan gurulni hogy megsem alljal meg teljesen. :D

Link to comment
Share on other sites

Snajper

Probald meg elütni a gyalogost. :D Vagy lassan gurulni hogy megsem alljal meg teljesen. :D

Hát addig oké, nem is a normál gyalogosokkal van a gond, hanem az ilyen 90 körüli ráérõs nénikkel... a kontinensvándorlás elbújhat mellettük.

Link to comment
Share on other sites

kilipeti

Probald meg elütni a gyalogost. :D Vagy lassan gurulni hogy megsem alljal meg teljesen. :D

az utóbbiban van az igazság. Nekem oktatóm úgy taníccsa hogy ha lelépett a járdáról akkor megállok, ha nem akkor meg nem, hiszen akkor hiába van a szándék, az gyalogoscsalogatás, hogy megálljak neki mikor a járdán kolbászol még. De remélem a vizsgán ez lesz a legnagyobb bajom :D

Nekem sincs nagy bajom ezekkel, főleg nem a vezetéssel, oktató is aszongya vezetni tudok csak közlekedni nem. Dehát most... Különben meg sokat ültem már kocsiban, tudom mikor hogy kell viselkedni, követem a szabályokat már ha észreveszem a táblákat, nem keveredek balesetveszélyes helyzetbe meg semmi, szal jól tolom sztem, bőven megállnám a helyem, csak ugye az kevés.

Amúgy Cort X11-rõl vélemény? Szerintem jóságos. EMG HZ pikápokkal, dábüllocking 2 trem, floyd alapú és ha be van lõve akkor nem hangolódik (ez amúgy majdnem mindenre igaz ahogy rájöttem, most egy ibanez grg170-es van nálam, valami irdatlanul nagyon gagyi tremolóval, nemtom pont milyen, de rendesen be van lõve, és egyáltalán nem hangolódik bárhogy nyúzom).

60ér láttam tokkal(ami magában 10) hevederrel, oszt újonnan 98 magában a gityó. Eléggé jó ajánlat. Ha valaki lecsapja elõlem megölöm :D

Link to comment
Share on other sites

serginho

gyerünk gyerekek,meglesz az...forgalom nekem is 3.ra lett meg,addig meg olyanokon csúsztam el,mint vasúti átjárón 30 helyett 37-tel,illetve körforgalom után 2 csíknyi helyen kellett átsorolni,de mikor kifelé jöttem villogtak h.jöhetek,hát a bal elsõ kerék megcsípte a vonal szélét,egybõl szólt is h.álljunk meg a parkolóban... :lol:

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Amúgy Cort X11-rõl vélemény? Szerintem jóságos. EMG HZ pikápokkal, dábüllocking 2 trem, floyd alapú és ha be van lõve akkor nem hangolódik (ez amúgy majdnem mindenre igaz ahogy rájöttem, most egy ibanez grg170-es van nálam, valami irdatlanul nagyon gagyi tremolóval, nemtom pont milyen, de rendesen be van lõve, és egyáltalán nem hangolódik bárhogy nyúzom).

60ér láttam tokkal(ami magában 10) hevederrel, oszt újonnan 98 magában a gityó. Eléggé jó ajánlat. Ha valaki lecsapja elõlem megölöm :D

Nekem nem tetszik az EMG HZ de ha neked tetszik veheted. Bar vannak olyanok is akiknek az ibanez INF pickup testszik :unsure: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Snajper

cort x 11

Ha most lenne Balunak netje, ajánlaná mint malac, de megteszem helyette én is. Van egy ilyen cucc a háztartásban és eléggé megéri az árát.

Link to comment
Share on other sites

MailMan
gyerünk gyerekek,meglesz az...forgalom nekem is 3.ra lett meg,addig meg olyanokon csúsztam el,mint vasúti átjárón 30 helyett 37-tel,illetve körforgalom után 2 csíknyi helyen kellett átsorolni,de mikor kifelé jöttem villogtak h.jöhetek,hát a bal elsõ kerék megcsípte a vonal szélét,egybõl szólt is h.álljunk meg a parkolóban... :lol:

Fogadjunk, hogy te se fizettél :D Ebben amúgy tényleg lehet valami, mert amelyik vizsgáztató akar, az az elsõ gyalogosnál, piros lámpánál, körforgalomnál talál benned hibát...

Nekem nem tetszik az EMG HZ de ha neked tetszik veheted. Bar vannak olyanok is akiknek az ibanez INF pickup testszik :unsure: :ph34r:

IPB Image

Hallgasd meg a számainkat, jó, azok mind Ibanez INF pickupokkal lettek fölvéve! Közöd semmi. (:D)

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Hallgasd meg a számainkat, jó, azok mind Ibanez INF pickupokkal lettek fölvéve! Közöd semmi. (:D)

Te meg majd probalj ki egy par gitart amiben inf hangszedö van es olyat amiben nem az van. Mult elötti penteken majdnem 6 orat voltam hangszerboltban mert kerestem valakinek jo elektromos gitart ugyhogy tudom miröl beszelek. :D High gain-ben egy jo erösitön eleg jo volt (Diezel Einstein-on teszteltem), de clean-ben meg ekves torzitassal lehet szepen hallani hogy elettelen, nem szep hangja van.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Te meg majd probalj ki egy par gitart amiben inf hangszedö van es olyat amiben nem az van. Mult elötti penteken majdnem 6 orat voltam hangszerboltban mert kerestem valakinek jo elektromos gitart ugyhogy tudom miröl beszelek. :D High gain-ben egy jo erösitön eleg jo volt (Diezel Einstein-on teszteltem), de clean-ben meg ekves torzitassal lehet szepen hallani hogy elettelen, nem szep hangja van.

Nyilván nem a világ legjobb hangszedõje, de azért függ attól is, mikor cseréltek húrt az adott gitáron, és milyet tettek rá :) Az elõzõ Ibanezemben lévõ EMG designed rosszabb volt.

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Használt fejhallgatót valaki? :unsure:

Jól jönne albérletben, meg anyám elõtt már nem nagyon merek nélküle gitározni. :(

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Nyilván nem a világ legjobb hangszedõje, de azért függ attól is, mikor cseréltek húrt az adott gitáron, és milyet tettek rá :) Az elõzõ Ibanezemben lévõ EMG designed rosszabb volt.

Ja de alapbol nekem egyik ibanez gyartotta hangszedö sem tetszett, ugyan van benne eleg magas hogy eleg jol szoljon magas torzitason de nagy mü hangja van mindegyiknek. Ugyhogy a legjobb dolog valami dimarzio vagy aktiv emg vagy seymour-ra cserelni. Egyebkent neztem az rg 321 aktiv hangszedös verziojat, az pl nem is volt rossz annak ellenere hogy az valami ibanez cucc volt, bar a clean aktiv pu-hoz hasonloan eleg hideg es kemeny hangu volt de metalgitarnak siman jo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...