Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gitározás 2. Rész


Balee

Recommended Posts

LorDiablo

Na mi van, ráálltál a filmzeneírásra? :D Jók amúgy :)

LD! :D

Nahát régen láttam már ilyen kirk-es vicceket. :D

Sztem is jók a snajper féle zenék.

Link to comment
Share on other sites

-Dan-

Sziasztok!

Úgy döntöttem ideje egy szinttel feljebb lépni és a Cort Strato-m mellé új gitárt akarok venni magamnak így karácsonyra. Nagyjából megvannak már a jelöltek, de azért érdekelne a véleményetek :) Kb 100-110e áll rendelkezésre, mindenképpen Les Paul modell kellene.

Eredetileg egy Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro-ban gondolkoztam, de mostanában elkezdtem nézegetni a Vintage V100 szériákat is - bár ez utóbbival élõben még nem volt dolgom. Ahogy olvastam, anyaghasználatban kb ugyanazok, de a Vintage Wilkinson hangszedõi jobban teljesítenek. Ezzel szemben viszont az Epi-ben a Probucker-eket le lehet "felezni" és kb single-coil hangot is ki lehet hozni a humbuckerbõl, ha kell.

Mit gondoltok? Pár építõ jellegû véleményt elfogadnék :)

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Sziasztok!

Úgy döntöttem ideje egy szinttel feljebb lépni és a Cort Strato-m mellé új gitárt akarok venni magamnak így karácsonyra. Nagyjából megvannak már a jelöltek, de azért érdekelne a véleményetek :) Kb 100-110e áll rendelkezésre, mindenképpen Les Paul modell kellene.

Eredetileg egy Epiphone Les Paul Standard Plus Top Pro-ban gondolkoztam, de mostanában elkezdtem nézegetni a Vintage V100 szériákat is - bár ez utóbbival élõben még nem volt dolgom. Ahogy olvastam, anyaghasználatban kb ugyanazok, de a Vintage Wilkinson hangszedõi jobban teljesítenek. Ezzel szemben viszont az Epi-ben a Probucker-eket le lehet "felezni" és kb single-coil hangot is ki lehet hozni a humbuckerbõl, ha kell.

Mit gondoltok? Pár építõ jellegû véleményt elfogadnék :)

Nekem V100-as Vintage-em van, teljesen jó cucc. A nyaka valamivel vastagabb, de ritmusnak vagy akkordozáshoz tökéletes, szólózni lehet, hogy nehezebb rajta (bár amúgy sem tudok szólózni, szóval nem igazán mérvadó a véleményem). Ami biztos, hogy baromira tartja a hangolást, pedig ha épp olyanom van, akkor ugrálok C#-tõl standardig bármire.

Roland Microcube-bal kombinálom itthon, abszolút vállalható hangzást lehet kihozni belõle.

De nyilván ha van rá lehetõséged, akkor keress valami hangszerboltot és próbáld ki, annál jobb tapasztalatot sehonnan nem fogsz tudni szerezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MailMan

Bírom ezt a fószert :) Lenyomtam ezt a leckéjét, nem a legnehezebb szóló, de egyre gyorsuló tempóban (120->180 bpm) játszva jó volt arra, hogy kicsit megint formába lendüljek :D Meg hát az arpeggiózást sose árt gyakorolni.

Soy0J77FFPc

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Bírom ezt a fószert :) Lenyomtam ezt a leckéjét, nem a legnehezebb szóló, de egyre gyorsuló tempóban (120->180 bpm) játszva jó volt arra, hogy kicsit megint formába lendüljek :D Meg hát az arpeggiózást sose árt gyakorolni.

De nem vagy már kicsit idös az emo fázisodhoz? :unsure: :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

De nem vagy már kicsit idös az emo fázisodhoz? :unsure: :D

Azt nem mondtam, hogy azonosultam is a zenével... :D

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Bírom ezt a fószert :) Lenyomtam ezt a leckéjét, nem a legnehezebb szóló, de egyre gyorsuló tempóban (120->180 bpm) játszva jó volt arra, hogy kicsit megint formába lendüljek :D Meg hát az arpeggiózást sose árt gyakorolni.

Tényleg jó arcnak tûnik, most nézem az Iron Man videóját, talán ebbõl végre sikerül megtanulni a szólót így kb. 8 év után :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Én meg kaptam egy furulyát a barátnőmtől :D (mármint... hangszert)

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Én meg kaptam egy furulyát a barátnõmtõl :D (mármint... hangszert)

:biglol: Cuki.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Csináltam egy metal feldolgozást a Papers, Please zenéjébõl :B

KbyjrNzF61A

Link to comment
Share on other sites

pjjones306

hello emberek!

rég jártam erre, mert egy lusta disznó vagyok, és mert elfelejtettem a jelszavam :D

ha érdekel valakit, van egy eladó Vox AC4 fej-ládám, ha innen kéri valaki, akkor kitalálhatunk egy fórumos kedvezményt rá :)

Tali lesz valamikor?

Link to comment
Share on other sites

LorDiablo

Csináltam egy metal feldolgozást a Papers, Please zenéjébõl :B

Fun cucc lett, nekem már kicsit sok benne az üveghang de lehet nem vagyok elég metál. :unsure: :D

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Fun cucc lett, nekem már kicsit sok benne az üveghang de lehet nem vagyok elég metál. :unsure: :D

Igen, más is mondta... egy csaj... :unsure: Szóval valószínûleg tényleg nem vagy elég metál! :D

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Üdv!

Valaki próbált már itt a POD HD széria közül valamit?

Szeretném lecserélni a Peavey Valvekingemet, mert egyszerûen nem elég metál, túl hangos még attenuatorral is, meg elegem van egy 20kg-os fejet egy mini vasútnyi pedál boardal cipelni. Plusz a HD-val tudnék itthon felvenni. Youtube videókba valahol nagyon jól szól valahol pedig borzalmas. Kíváncsi lennék esetleg személyes tapasztalatokra is milyen érzésben/hangzásban egy igazi csöves erõsítõhöz képest. Úgy tervezem hogy a 212-es ládámat valami ehx magnum 44 vagy ahhoz hasonlóval hajtom meg és a HD-t elõfokként használom majd.

Link to comment
Share on other sites

pjjones306

Üdv!

Valaki próbált már itt a POD HD széria közül valamit?

Szeretném lecserélni a Peavey Valvekingemet, mert egyszerûen nem elég metál, túl hangos még attenuatorral is, meg elegem van egy 20kg-os fejet egy mini vasútnyi pedál boardal cipelni. Plusz a HD-val tudnék itthon felvenni. Youtube videókba valahol nagyon jól szól valahol pedig borzalmas. Kíváncsi lennék esetleg személyes tapasztalatokra is milyen érzésben/hangzásban egy igazi csöves erõsítõhöz képest. Úgy tervezem hogy a 212-es ládámat valami ehx magnum 44 vagy ahhoz hasonlóval hajtom meg és a HD-t elõfokként használom majd.

Alapvetõen jólszolnak, bár az én ízlésemnek nagyon szintetikus a hangjuk. ha otthonra, szobába kell valami, nézd meg a Yamaha THR10X-et, azt eléggé be lehet vadítani, bár nem biztos hogy neked is tetszeni fog, lévén nem egyforma az ízlésünk(én csak nyáladzok egy valvekingért :D )

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Alapvetõen jólszolnak, bár az én ízlésemnek nagyon szintetikus a hangjuk. ha otthonra, szobába kell valami, nézd meg a Yamaha THR10X-et, azt eléggé be lehet vadítani, bár nem biztos hogy neked is tetszeni fog, lévén nem egyforma az ízlésünk(én csak nyáladzok egy valvekingért :D )

Szobába csak annyira kell hogy fel tudjak venni, ezért jobb a POD mert USB-n be tudom kötni. Plusz nem kell egy 20kg-os fejet plusz az egész pedál boardot cipelni (amihez még kéne egy midi looper is hogy ne kelljen táncolnom rajtuk, ha akarok valami hangzást rögtön). Nem mondom, hogy rossz a Valveking, de azt az anyabaszó metál hangzást akármit is csinálsz vele nem lehet belõle kiszedni. Nem is az baj, hogy nem elég a gain, hanem egyszerûen a torzítás szövete nem olyan, sosem lesz egy 6505 vagy mondjuk Fireball...

Kicsit félek megvenni a POD-ot mert, hogy mondjam bennem van, hogy analóg akkor biztos jobb meg minden, meg félek, kicsit hogy mûanyag lesz nekem, de az a baj, hogy a jelenlegi cuccom meg nem elég sokoldalú.

Link to comment
Share on other sites

pjjones306

Szobába csak annyira kell hogy fel tudjak venni, ezért jobb a POD mert USB-n be tudom kötni. Plusz nem kell egy 20kg-os fejet plusz az egész pedál boardot cipelni (amihez még kéne egy midi looper is hogy ne kelljen táncolnom rajtuk, ha akarok valami hangzást rögtön). Nem mondom, hogy rossz a Valveking, de azt az anyabaszó metál hangzást akármit is csinálsz vele nem lehet belõle kiszedni. Nem is az baj, hogy nem elég a gain, hanem egyszerûen a torzítás szövete nem olyan, sosem lesz egy 6505 vagy mondjuk Fireball...

Kicsit félek megvenni a POD-ot mert, hogy mondjam bennem van, hogy analóg akkor biztos jobb meg minden, meg félek, kicsit hogy mûanyag lesz nekem, de az a baj, hogy a jelenlegi cuccom meg nem elég sokoldalú.

Usb, kombó, metál :D én most passzoltam el az enyémet, mert ismerõsnek kellett stúdióba :D Tajtiéknál szokott belõle lenni mindig, ki is lehet próbálni, én ott szerettem meg.

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Usb, kombó, metál :D én most passzoltam el az enyémet, mert ismerõsnek kellett stúdióba :D Tajtiéknál szokott belõle lenni mindig, ki is lehet próbálni, én ott szerettem meg.

Hû, ez nem rossz, egyáltalán nem rossz... Kár, hogy 108 ezer HUF :unsure:

Link to comment
Share on other sites

pjjones306

Hû, ez nem rossz, egyáltalán nem rossz... Kár, hogy 108 ezer HUF :unsure:

én 98-ért vettem mert a kirakottat hoztam el, amit elõtte vittek ki hangfoglalásra :D dea mostani fenderemmel is elégedett vagyok, amíg nem szerzek egy blackstart :D

most legalább van elõ és végfokcsövem, meg modellezés, meglepõen jól szól, csak hangszóró kellene bele másik, mert ez nem az igazi... a fenderes cleanek szépen átjönnek, metálból is némelyik, csak a marshallos hangzásoknál túl sok benne a magas... valamit ki kellene találnom ami költséghatékony, ugyanilyen fender szórót már találtam gitárshopon meghírdetve 15ért, csak nem tudom hogy mire lenne érdemes cserélni...

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Ola Englund a 10W-os ibanez kombómból is jó hangzást szedne ki :D

Amúgy ez meg próbára nem kevés meg koncertre? Egy hangos dobos mellett?

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Ola Englund a 10W-os ibanez kombómból is jó hangzást szedne ki :D

Amúgy ez meg próbára nem kevés meg koncertre? Egy hangos dobos mellett?

Szvsz ez nem próbára való, hanem stúdióba és otthonra :)

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Most nézem, csak, hogy ez kombó?:D Meg azt hittem legalább csöves, de látom, az oldlaukon, hogy a fény csak emulálja a csövek fényét :D

Link to comment
Share on other sites

pjjones306

Most nézem, csak, hogy ez kombó?:D Meg azt hittem legalább csöves, de látom, az oldlaukon, hogy a fény csak emulálja a csövek fényét :D

kombó, csak trükköztek a kis sunyik :D hifi szórók vannak benne, és rohadt jól(és nagyot, szobában beszélgetni nem fogsz mellette) szól :D de próbára kevés, viszont ha bekötöd a fejhallgató kimenetet keverőre, akkor szól :D amúgy ajánlom hogy próbáljátok ki, Tajtiéknál kint van ez is meg a butik is, mind a kettő állat :D

Edited by pjjones306
Link to comment
Share on other sites

Chaser

Hát Pécsen soha semmi nem szokott lenni, de fura módon Pellérden sem sok ami vagy 1000m2-en helyezkedik el :D

De ehhez kéne még lábkapcsoló is, POD 500x meg ugye egyben az is, úgyhogy egyenlõre az még mindig szimpatikusabb :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...