Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szeged


Calypsol

Recommended Posts

Calypsol

Az. Pl. ilyen roppant komoly feature-t, mint hogy a gyakorlat teljesítésének függvényében lehessen vizsgára jelentkezni (kb. 20 karakternyi programkód lenne), nem tud. Prog. infón (asszem az egész egyetemen egyedülálló módon...) ugyanis külön van az elõadás és a gyakorlat. Ha a gyakorlaton nincs meg a minimális követelmény, akkor nem mehetsz vizsgázni. Ezzel szemben (fõleg elsõben) rengeteg balf.sz van, aki sikertelen gyakorlattal menne vizsgázni. Úgyis kib*sszák a vizsgáról, ellenben egy helyet fölöslgesen foglalt.

Persze ehez az is kellene, hogy a kedves gyakorlatvezetõk még a vizsgaidõszak elõtt beírják a teljesítéseket...

Máshol is van olyan, ahol külön van, viszont ott a két teljesítés független egymástól, külön jegyet kap a delikvens gyakra és elõadásra.

Link to comment
Share on other sites

_DooM_

Máshol is van olyan, ahol külön van, viszont ott a két teljesítés független egymástól, külön jegyet kap a delikvens gyakra és elõadásra.

Arra gondoltam én is, hogy a teljesítés nem független.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Hol van az Egyetem utca 2?

(Most idõnként kaphattok majd tõlem ilyen értelmes kérdéseket... A BTK-sok is úgy szét vannak szórva a városban, mint a TTIK-sok?)

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Hol van az Egyetem utca 2?

(Most idõnként kaphattok majd tõlem ilyen értelmes kérdéseket... A BTK-sok is úgy szét vannak szórva a városban, mint a TTIK-sok?)

Hát, ha tudod, hogy hol van a TIK (sokat fogsz oda járni, ilyen modern épület üvegfallal, több emeletes, könyvtárakkal, géptermekekl, stb.), na azon a "tömbön" van, mert van mellette egy füves rész, az mellett pedig a BTK épülete, elõtte egy kis mellékutca, az Egyetem utca 2.

Ha mondjuk a Mars térrõl mész, akkor a legegyszerûbb, ha fogod a 11-es vagy 21-es buszt (ott áll meg elöl, ahol van a 2 hamburgeres, közte egy pékség, na kb a pékség mellett) és mész 2 megállót, a 2. lesz a Petõfi Sándor sugárút, ott leszállsz (ez az út max 3-5 perc, persze forgalomtól függ) és onnan csak át kell menni a keresztezõdésen és sétálsz kb fél-egy percet és már ott is vagy, jobbra lesz az épület.

Bocsi, ha túl bonyolult a válasz, vagy nem elég, szólj, megpróbálom rendesebben elmondani, vagy talán másvalaki megelõz és majd õ megteszi. :)

Amúgy nem, a BTK-sok annyira nincsenek szétszórva, van óra ott a BTK épületében, ott mellette a TIK-ben, a Zoltán utcában (az meg ott van, hogy ha a Mars térrõl fogsz egy 11-est vagy 21-est, az elsõ megállónál leszállsz), meg esetleg a JATE press épületében, az meg ott van az egyeteme utca túloldalán, a BTK épületével szemben, 20 mp gyalog a BTK-ból :D

Vagyis nekem anglisztikásként itt voltak óráim.

Jah, és jöjjenek nyugodtan a kérdések, anno nekem is sok volt, kisebb városból jövök, nem szoktam hozzá az ilyen nagy városokhoz, tájékozódási képességem a béka valaga alatt (de tényleg, nagyon rossz), aztán hamar belejöttem. :)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Köszi! Már jártam fél évet Szegedre, szóval a TIK-el, meg a TTIK-s épületekkel tisztában vagyok.

Szóval akkor a 2 az a TIK melletti nagy épület (ha szembe állok a TIK-kel, akkor jobbra a fû mellett), amire ki van írva, hogy Radnóti is itt tanult? Mert akkor így világos, az emeletet meg a termet meg már csak sikerülni fog megtalálni. :)

Viszont ez a Zoltán utca nem túl világos nekem. Én buszon csak egyszer ültem fél év alatt, szóval trolival meg villamossal is eltudod magyarázni, hogy merre kell menni? (Asszem a 11-es, meg a 21-es nem troli...) A Mars tér az a buszvégállomás?

A JATE press épülete sem világos, de 20 mp alatt nem jutok messzire, szóval az általad leírtak alapján valószínûleg könnyen meg fogom találni. (A villamos sín mellette van? (Ha szembe állok vele, jobb oldalon.) És egy lépcsõn kell felmenni?)

Hát, én Pécsrõl megyek, az nagy város, de a tájékozódóm nem túl jó. Tavaly az Irinyi épületet nem találtam, és ott szerencsétlenkedtem az Aradi téren... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Köszi! Már jártam fél évet Szegedre, szóval a TIK-el, meg a TTIK-s épületekkel tisztában vagyok.

Szóval akkor a 2 az a TIK melletti nagy épület (ha szembe állok a TIK-kel, akkor jobbra a fû mellett), amire ki van írva, hogy Radnóti is itt tanult? Mert akkor így világos, az emeletet meg a termet meg már csak sikerülni fog megtalálni. :)

Viszont ez a Zoltán utca nem túl világos nekem. Én buszon csak egyszer ültem fél év alatt, szóval trolival meg villamossal is eltudod magyarázni, hogy merre kell menni? (Asszem a 11-es, meg a 21-es nem troli...) A Mars tér az a buszvégállomás?

A JATE press épülete sem világos, de 20 mp alatt nem jutok messzire, szóval az általad leírtak alapján valószínûleg könnyen meg fogom találni. (A villamos sín mellette van? (Ha szembe állok vele, jobb oldalon.) És egy lépcsõn kell felmenni?)

Hát, én Pécsrõl megyek, az nagy város, de a tájékozódóm nem túl jó. Tavaly az Irinyi épületet nem találtam, és ott szerencsétlenkedtem az Aradi téren... :lol:

Ja, az az a BTK, ha szembe állsz a TIK-el, akkor jobbra.

Csináltam egy képet, különbözõ színekkel jelöltem mindent, elmondom, mi micsoda, itt a kép:

http://kepfeltoltes.hu/100819/szeged_www.k...ltoltes.hu_.png

(fentrõl lefele:)

Barna: Mars tér, azon belül azon a részén áll meg a 11-es illetve a 21-es busz, kb 10 percenként felváltva közlekednek.

Kék: Zoltán utca, azon belül ott van az épület, nem tudom, hogy neked kell-e oda menni, anglisztikásoknak (meg talán jogot tanulóknak) kell.

Citromsárga: Kb. ott áll meg elõször a 11/21-es busz, onnan kell visszasétálni a Zoltán utcához, ha azzal a busszal mentél.

Narancssárga: Ott van a JATE Press, láthatod, ott van közvetlen mellette a BTK és a TIK (a zöld, füves rész).

Zöld: Ott van a 11/21-es busz 2. megállója, onnan kell visszasétálni a BTK / JATE Press / TIK épületébe, ha ezekkel a buszokkal jöttél.

Bár nem tudom, mennyire fogod használni ezeket, én az Öthalmi diáklakásokban laktam, most is odamegyek majd, az kint van a városból, de az onnan közlekedõ busz végállomása a Mars tér, ott szállok le mindig, onnan megyek ezekkel a buszokkal. Villamosokat nem nagyon használtam, néha az 1-es villamost, még ritkábban a 4-est, de inkább buszoztam / sétáltam. Ha pont olyan helyen vagy, ahol nem használod ezeket, legalább tudod, mi merre van.

Igen, ott van egy megálló a BTK elõtt picivel, a 4-es villamos áll meg ott (idén tavasszal pont ott mentünk el a megálló mellett haverommal, kb 10 méterre voltunk, amikor az ottani fába belecsapott a villám, majd szívrohamot kaptunk :lol: ).

Amúgy nem a Mars tér a 11/21-es buszok végállomása, egyik végállomás az a Személyi pályaudvar, ott a sportos résztõl nem messze, a másik meg valahol Tarján víztoronynál van az egyiknek, a másiknak is arra, csak nem pont ott, ugyanis a Mars tértõl a Tarján fele eltér az útvonaluk, de lefele, a vasút fele teljesen megegyezik.

Remélem segítettem. :)

Szerk.: Valamiért nem engedte sehogy sem beilleszteni a képet, csak így... Amúgy másnak is meghal mostanában néha a GS fórum? Már hamarabb elküldtem volna a választ, de rányomtam a küldésre, elkezd tölteni, tölt, tölt, majd egyszer csak időtúllépésre panaszkodik... De más oldal bejön, szóval nem a netemmel van a baj.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Wáo. Köszi! Így már világos lesz, ha ott leszek! Köszönöm!

(Igen, a fórum nekem is vacakol néha...)

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Wáo. Köszi! Így már világos lesz, ha ott leszek! Köszönöm!

(Igen, a fórum nekem is vacakol néha...)

Nincs mit, ha bármi van, kérdezz, bár ma délutántól egészen hétfõig nem nagyon leszek munka miatt, de vannak itt még bõven, akik tudnak segíteni. :D

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Most jöttem haza a GTK gólyatáborából

Szeptembertõl mórás leszek. :)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Hol van Szegeden kulcsmásoló? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Hol van Szegeden kulcsmásoló? :lol:

Megfogtál. :D

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Megfogtál. :D

Nem azért. Komolyan kérdezem, mert az albérlet kulcsát le kéne másolni...

(Most, ahogy ezt írom eszembe jutott, hogy akár még Pécsen is megcsinálhatnám...) De Szegeden lenne jobb. Szóval?

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Nem azért. Komolyan kérdezem, mert az albérlet kulcsát le kéne másolni...

(Most, ahogy ezt írom eszembe jutott, hogy akár még Pécsen is megcsinálhatnám...) De Szegeden lenne jobb. Szóval?

Tess, ezt az oldalt ma láttam elõször, nagyon poén oldal :D (Amúgy nem fikázásképpen úgy linkeltem, csak kipróbálom. :) ).

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Király. :) Tovább is tudod mutatni, hogy mire klikkeljek, hogy elmondja, hogy trolival vagy villamossal, hogy jutok el oda, ahova kell? :lol:

Gondolom az első találatra gondolsz, amelyiknél a kép van.

Hát, ha a Mars Térrõl mész, akkor mondjuk a 11-es vagy 21-es busszal mész 1 megállót, és elsétálsz arra fele (mert nem tudom, arra mi megy, ha más tud pontosabbat mondani, lehet tud olyat, ami közvetlen odavisz). De szerintem gyalog se annyira vészes, ahol leszállnál a 11/21-esrõl, odáig kb 5-10 perc gyalog, meg az utána következő séta pedig sokkal rövidebbnek tűnik, 3-5 percnek.

Ha nem tudod pontosan, hol leszel, amikor leszállsz a buszról, nézd meg a képet, amit korábban linkeltem. :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Nem azért. Komolyan kérdezem, mert az albérlet kulcsát le kéne másolni...

(Most, ahogy ezt írom eszembe jutott, hogy akár még Pécsen is megcsinálhatnám...) De Szegeden lenne jobb. Szóval?

Nagyáruház, Mister Minit. :)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Köszi a tippeket. :) (Még nem fogytam ki a kérdésekbõl. :lol: Csak most egy se jut eszembe.)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Na, nézegettem, az ETR-t és kicsit belezavarodtam.

Kurzusfelvételnél járok és jobb oldalt van ilyen lehetõség kiválasztani, hogy Ciklus (a Képzés alatt). Ott azt írja ki, hogy 2009-2010-2[aktuális], de ha a másikat választom, az 2010-2011. De ha ezt választom, akkor ez a sor jelenik meg: "A "SZB-B-AN, Szabad bölcsészet BA_AN" képzésben a "2010-2011-1" ciklusban az ön állapota: Beiratkozásra vár". De a tantárgyfelvétel holnapután kezdõdik és akkor még nem leszek beiratkozva...

Melyiket kell akkor választani?

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Na, nézegettem, az ETR-t és kicsit belezavarodtam.

Kurzusfelvételnél járok és jobb oldalt van ilyen lehetõség kiválasztani, hogy Ciklus (a Képzés alatt). Ott azt írja ki, hogy 2009-2010-2[aktuális], de ha a másikat választom, az 2010-2011. De ha ezt választom, akkor ez a sor jelenik meg: "A "SZB-B-AN, Szabad bölcsészet BA_AN" képzésben a "2010-2011-1" ciklusban az ön állapota: Beiratkozásra vár". De a tantárgyfelvétel holnapután kezdõdik és akkor még nem leszek beiratkozva...

Melyiket kell akkor választani?

A 2010-2011-1-et kell mindenképp, az, hogy még az elõzõ szemesztert írja aktuálisnak azt jelenti, hogy nem nyitották még meg az újat, a 2010-2011-1-et. Holnapután kezdõdik a tárgyfelvétel, igen, de nem csak 1 napig tart, kb. szept. közepéig, ha jól emlékszem. :)

Szóval bõven lesz idõd leadni szabadon választható tárgyat, ha esetleg valamit felvettél, de megbántad. :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

A 2010-2011-1-et kell mindenképp, az, hogy még az elõzõ szemesztert írja aktuálisnak azt jelenti, hogy nem nyitották még meg az újat, a 2010-2011-1-et. Holnapután kezdõdik a tárgyfelvétel, igen, de nem csak 1 napig tart, kb. szept. közepéig, ha jól emlékszem. :)

Szóval bõven lesz idõd leadni szabadon választható tárgyat, ha esetleg valamit felvettél, de megbántad. :)

Nem az a problémája. Attól tart, hogy nem tud majd felvenni tárgyat.

Nagyon valószínûnek tartom, hogy lazán föl tudsz majd venni tárgyakat, viszont lezárni nem tudod a kurzusfelvételedet addig, amíg nem aktív a hallgatói státuszod az aktuális félévre.

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Nem az a problémája. Attól tart, hogy nem tud majd felvenni tárgyat.

Nagyon valószínûnek tartom, hogy lazán föl tudsz majd venni tárgyakat, viszont lezárni nem tudod a kurzusfelvételedet addig, amíg nem aktív a hallgatói státuszod az aktuális félévre.

Oké, köszönöm, akkor a 2010-2011-1-et választom majd.

Még azt akarom kérdezni, hogy aktív hallgatói státuszom akkor lesz, ha beiratkozom, vagy azt nekem kell az ETRben megcsinálni?

Plusz, ha valamit elbaltázok, akkor azt amíg tart a tárgyfelvétel ki tudom javítani, vagy vissza tudom csinálni, ugye?

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Oké, köszönöm, akkor a 2010-2011-1-et választom majd.

Még azt akarom kérdezni, hogy aktív hallgatói státuszom akkor lesz, ha beiratkozom, vagy azt nekem kell az ETRben megcsinálni?

Plusz, ha valamit elbaltázok, akkor azt amíg tart a tárgyfelvétel ki tudom javítani, vagy vissza tudom csinálni, ugye?

Így van, tudtommal csak akkor leszel aktív, ha beiratkoztál, illetve igen, amíg fel lehet venni tárgyakat, addig le is tudod adni azokat. Ha esetleg már most gondolkozol szabadon választhatón (azt hiszem, 10 kreditnyi kell a 3 év alapképzés alatt, kivéve, ha tanár leszel, akkor talán nem kell, de nem biztos. :unsure: ), akkor szerintem, ha felvettél egyet, és nem tetszik, vagy nem tudsz jegyzetelni órán, add is le, ne úgy állj hozzá, hogy majd megoldom, kérek jegyzeteket stb. Vagyis én már jártam így rosszul. :D Mert lehet, hogy nem tudsz szerezni jegyzetet, lehet, hogy tudsz jegyzetelni, de az kb. használhatatlan, mert a tanár pont nem azt kérdi, vagy nem úgy, stb. Legalábbis én ezt tanácsolom, saját tapasztalataim alapján. :)

Hmm, most néztem, holnap reggel 6-kor kezdõdik a kurzusfelvétel, nem tartom valószínûleg, hogy akkor felkelljek. :lol: De azért ma korábban lefekszem. Haverommal úgy csináljuk, hogy megpróbáljuk ugyanazokat, ugyanakkora felvenni, így ha unalmas is, legalább nem egyedül unatkozunk. Bár, amúgy sem, mert vannak rajtunk kívül mások is, de értitek. :D

Viszont, abban is tévedtem, hogy kb. Szept. közepéig lehet felvenni kurzusokat, valójában Okt. 1.-ig.

Calypsol: Jah, igaz, akkor ezt félreértettem. Lényeg, hogy javítottál. :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Oké, köszönöm, akkor a 2010-2011-1-et választom majd.

Még azt akarom kérdezni, hogy aktív hallgatói státuszom akkor lesz, ha beiratkozom, vagy azt nekem kell az ETRben megcsinálni?

Plusz, ha valamit elbaltázok, akkor azt amíg tart a tárgyfelvétel ki tudom javítani, vagy vissza tudom csinálni, ugye?

Rosszul mondtam, bejelentkezésre vár státuszra raknak majd beiratkozás után. Az aktivizálás automatikus, minden nap (kb. éjfélkor) az ETR leellenõrzi, hogy le van-e zárva a kurzusfelvételed, ha igen, és még nem vagy aktív, akkor aktív státuszba rak. Viszont a lezárás a kurzusfelvételi idõszak végéig bármikor fölnyitható újra, arra figyelj csak, hogy még a vége elõtt zárd le véglegesen + egyszer egy éjszakára, az aktiválás erejéig, ugyanis amíg nem vagy aktív, addig se matrica a diákra, se bérlet!

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Köszi, akkor majd igyekszem jól kalkulálni. (A tavalyi félév kalkulus után meg se fog kottyanni :lol: ) Én tuti felkelek holnap 6-kor. Mivel Pécsen lakok, jó órarendet kéne összehoznom, hogy haza tudjak majd járni. :)

Link to comment
Share on other sites

Csubi90

Rosszul mondtam, bejelentkezésre vár státuszra raknak majd beiratkozás után. Az aktivizálás automatikus, minden nap (kb. éjfélkor) az ETR leellenõrzi, hogy le van-e zárva a kurzusfelvételed, ha igen, és még nem vagy aktív, akkor aktív státuszba rak. Viszont a lezárás a kurzusfelvételi idõszak végéig bármikor fölnyitható újra, arra figyelj csak, hogy még a vége elõtt zárd le véglegesen + egyszer egy éjszakára, az aktiválás erejéig, ugyanis amíg nem vagy aktív, addig se matrica a diákra, se bérlet!

Jah, igaz, azt majd el is felejtettem, bár nem nekem írtad, de köszi ,hogy emlékeztettél. :D Le kell zárni 1x 24 órára, valószínûleg, felveszek mindent, amit kell, aztán lezárom, aztán késõbb úgyis tudok módosítani, ahogy te is írtad.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...