Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szeged


Calypsol

Recommended Posts

Tomina

Én is. :)

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Pöpec. Gyûlik a nép. Csak azért a topicban is legyen aktívkodás! :)

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Itt vagyok már a Károlyiba, nekem szokatlan, mert eddig még sehol nem voltam kolis, de gondolom idõvel majd csak hozzászokok.

Órák közül egyet kell még elintéznem(beszélnem kell a tanárral, hogy bõvítse a létszámot), meg majd a tesit kéne felvennem, de az ETR még nem jelzi, hogy fel tudnám.

Veletek helyzet?

Link to comment
Share on other sites

_L_

Na én most szerveztem egy mikrogs talit ( gbal65, vasmiska, én, meg egy gyerek még aki cask olvassa, nemtom reggelve van-e )

Ha gondoljátok akkor a rendeset megszervezem én :) Akár hozzánk is jöhetünk, nemzavarunk senkit, ha nemvagyunk olyan rohadt hangosak, de nem hiszem, hogy ezzel gond lenne :)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Hát én nekem egyelõre nagyon bejön az egyetem, esküszöm várom már a hétfõt :D

Két olyan gyorskérdésem lenne még, hogy:

1.Voltam a TIK-ben, de elvarázsoltságomnak köszönhetõen sehol nem találtam az alagsori termet, ahol hétfõn már kapásból elõadásom lesz reggel. Közvetlenül az ajtó mellett balra található lépcsõ vezetne le oda? Mert én ott nem láttam egyik táblán se kiírva, csak a mosdókat...

2. A PC termek ugyebár az Irinyi Épületben vannak, ami ezt takarná, ugye? MikaRoss (bár gondolom ismeritek egymást, szóval Márti) mindent megmutatott és elmondott már egyszer igazából, de a memóriám haldoklófélben van, és én már a Hõsök kapuja/Boldogasszony sgt. és a Tisza Lajos krt. felõl is megközelítettem már ezt az épületet, de csak ilyen kiírásokat találtam, hogy Irinyi fénymásoló, Lektorátus / IKI... (gondolom "nem látja a fától az erdõt" effektus játszik be nálam).

Calypsol te amúgy mit tolsz most, amin egyszerre van 11 kredit magyar meg 15 kr kémia?

Link to comment
Share on other sites

Calypsol

Hát én nekem egyelõre nagyon bejön az egyetem, esküszöm várom már a hétfõt :D

Két olyan gyorskérdésem lenne még, hogy:

1.Voltam a TIK-ben, de elvarázsoltságomnak köszönhetõen sehol nem találtam az alagsori termet, ahol hétfõn már kapásból elõadásom lesz reggel. Közvetlenül az ajtó mellett balra található lépcsõ vezetne le oda? Mert én ott nem láttam egyik táblán se kiírva, csak a mosdókat...

2. A PC termek ugyebár az Irinyi Épületben vannak, ami ezt takarná, ugye? MikaRoss (bár gondolom ismeritek egymást, szóval Márti) mindent megmutatott és elmondott már egyszer igazából, de a memóriám haldoklófélben van, és én már a Hõsök kapuja/Boldogasszony sgt. és a Tisza Lajos krt. felõl is megközelítettem már ezt az épületet, de csak ilyen kiírásokat találtam, hogy Irinyi fénymásoló, Lektorátus / IKI... (gondolom "nem látja a fától az erdõt" effektus játszik be nálam).

Calypsol te amúgy mit tolsz most, amin egyszerre van 11 kredit magyar meg 15 kr kémia?

1. Igen, az az a lépcsõ, és a mosdóktól a sarok felé vannak az alagsori termek (igazából 1 terem, csak szétszeparálható) bejáratai.

2. Igen, az lesz az. Hõsök kapujától balra van egy boltíves kapu, ott bemész, az lesz az Irinyi udvar, 3. lépcsõház 2. emelete pedig az Irinyi Kabinet (dolgoztam ott egy néhány évet :P).

Most épp magyar BAL, kémia minor szakra járok. :)

Link to comment
Share on other sites

arazu

Remek, köszönöm. :)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

2. Igen, az lesz az. Hõsök kapujától balra van egy boltíves kapu, ott bemész, az lesz az Irinyi udvar, 3. lépcsõház 2. emelete pedig az Irinyi Kabinet (dolgoztam ott egy néhány évet :P).

Nekem elég volt fél évet lehúzni ott... Az ellenségem háta közepére se kívánom azt a helyet.... :lol:

Amúgy nekem a következõ hétvége pont nem jó, de hét közben szinte mindig okés, csak csütörtökön vagyok 8-ig... És ha az idõpont meg van, akkor szerintem a helyszínt már semmiség lesz kiválasztani. :)

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Arazu: Te mit fogsz tanulni? Albis leszel vagy kolis? Esetleg bejárós?

Link to comment
Share on other sites

arazu

TTIK - gazdaságinformatikus, egy relatíve korrekt albérletet fogtunk ki barátnőmmel a TIK-től nem messze..bejáráson is gondolkoztam volna, mert én bennem 20km után is erősen ég a honvágy, de kivitelezhetetlen ("otthon" 20 perc busz / 10 perc autóval az állomás, és onnan 110-120 km Szeged).

Holnapra, vagyis a szorgalmi időszak első napjára sok sikert az érintetteknek. :) Egyelőre egy deka okom sincs rá, de nagyon izgulok :D

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Egyelõre egy deka okom sincs rá, de nagyon izgulok :D

Izgulhatsz is...

Majd a 3. kalkulus gyakorlat elõtt és az elsõ prog.alap nagy ZH elõtt... ögüü

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

TTIK - gazdaságinformatikus, egy relatíve korrekt albérletet fogtunk ki barátnõmmel a TIK-tõl nem messze..bejáráson is gondolkoztam volna, mert én bennem 20km után is erõsen ég a honvágy, de kivitelezhetetlen ("otthon" 20 perc busz / 10 perc autóval az állomás, és onnan 110-120 km Szeged).

Holnapra, vagyis a szorgalmi idõszak elsõ napjára sok sikert az érintetteknek. :) Egyelõre egy deka okom sincs rá, de nagyon izgulok :D

Most, hogy így mondod, beugrott :D

Neked is, fura lesz mostantól egyetemistának lenni :]

Link to comment
Share on other sites

freezy

hajrá nektek holnap! :)

most hogy eljöttem szegedrõl baromira hiányzik:( amúgy én is megyek holnap,de csak pakolni meg lehet intézek ezt-azt..

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Elsõ nap langyi volt, de baromira tetszett :D

Összeismerkedtem egy rohadt jó fej sráccal és sikerült elintéznem, hogy felvehessem azt a tárgyat, aminél már betelt az összes idõpont :P

Meg el tudtam intézni szinte mindent(diák szerdán lesz). Órák közül 1 volt megtartva a 3-ból és az is 5 percig :D

Meg tudnám szokni, csak sajnos tudom, hogy késõbb meg meg fogom szponi :D

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Neked már ETR-ben írtak vissza diákra? Mert állítólag csak utána lehet átvenni, de ma is akkora sor állt ott. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

_George_

Neked már ETR-ben írtak vissza diákra? Mert állítólag csak utána lehet átvenni, de ma is akkora sor állt ott. :unsure:

Október végéig simán jó a régi diákod is az utazásra. Addigra meg csak elfogy az a sok ember. :)

Link to comment
Share on other sites

Tomina

Október végéig simán jó a régi diákod is az utazásra. Addigra meg csak elfogy az a sok ember. :)

Igen, csak azért jobb lenne minél elõbb megkapni.

Link to comment
Share on other sites

arazu

Izgulhatsz is...

Majd a 3. kalkulus gyakorlat előtt és az első prog.alap nagy ZH előtt... ögüü

Szabó T. hatalmas figura...ahogy hanyagul besétál a Nike cipőjében omg...nem lesz kalk2-m, de ha ő tartja v. tartaná, tuti benéznék rá (persze odáig el is kellene jutni). Dévényi se rosszabb amúgy, de nálam Szabó T. viszi a pálmát :D

Diákra 10-15 perc alatt sorra kerültem volna, de nincs még...illetve senki nem kapott. Az igénylőlap nyomkövető szerint "gyártási engedély" a státusza mindkét diákigazolványomnak. Igen, mindkettőnek, mert mint kiderült, az OM/NEFMI/akármi több alkalommal is küldött csekket, csak pont nem voltam otthon és édesanyám befizette a szűkös határidő végett...bottal lehet verni annak a pénznek a nyomát, de még egy k... értesítést se kaptam azóta (3-4 hete), hogy "hé öcsi, hibáztunk / már egyszer befizetted / érvénytelen az új-régi igénylésed"...na mindegy, csak legyen már postázva a HSZI-nek valamelyik.

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Nekem ott meg speciel nincs semmi :D

Pedig befizettük idõben is a csekket, meg igényeltem is a felvételi lap leadásakor.

Remélem azért meg fog jönni, mert ha nem valakit kinyírok :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Csak egyszerûen nem érkezett még meg egyetlen elsõévesnek sem...ez még nem a világ vége, nekem anno a fõsulin valamikor márciusban érkezett meg a diákom.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Márti! Láthattalak ma Újszegeden a Herman kolesz környékén? Buszon voltam, és így nem biztos, hogy te voltál az, de nekem úgy tűnt.:)

Link to comment
Share on other sites

MikaRoss

Márti! Láthattalak ma Újszegeden a Herman kolesz környékén? Buszon voltam, és így nem biztos, hogy te voltál az, de nekem úgy tûnt.:)

Elképzelhetõ...

A megállóban egy csajjal beszélgettem, a buszon meg egy szemüveges sráccal nyomorogtunk az elején... :lol:

Fene, hogy én még mindig nem tudom, ki vagy...

Link to comment
Share on other sites

JaniRazor

Csak egyszerûen nem érkezett még meg egyetlen elsõévesnek sem...ez még nem a világ vége, nekem anno a fõsulin valamikor márciusban érkezett meg a diákom.

És addig érdemes ideiglenes diákot kérni? Csak mert úgy hallottam, hogy van, hogy az késõbb jön meg, mint az állandó :unsure:

Link to comment
Share on other sites

freezy

És addig érdemes ideiglenes diákot kérni? Csak mert úgy hallottam, hogy van, hogy az késõbb jön meg, mint az állandó :unsure:

Nekem a jelenlegi iskolámban 10 perc alatt odaadták az ideiglenes diákot..annak elvileg nem szabad sok idõt igénybevennie.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Nekem a jelenlegi iskolámban 10 perc alatt odaadták az ideiglenes diákot..annak elvileg nem szabad sok idõt igénybevennie.

Az ideiglenes diák pár éve úgy nézett ki, hogy egy arckép nélküli, névvel el nem látott kis kék, egyetemi diákigazolványra hasonló kártyát kap az ember, mellette meg egy fényképes, lepecsételt papírt, amin ott az egy hónapos érvényesség és a kék kártya száma - amivel együtt érvényes. Ezen nincs érvényesítõ matrica sem, ha jól tudom. És mivel ezt nem kell rendelni, így ezt helyben, rögtön ki tudják állítani csak egy fotó kell rólad elvileg...ez még mindig így van? - válasz JaniRazornak is egyúttal.

Egyébként a neten és a TIK-ben azt lehet olvasni, hogy szeptember 23-ig érvényes a diák utazásra, de a villamoson a LookUp monitoron meg az volt kiírva, hogy szeptember 5-ig csak...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...