Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános Metál Topic /hírek, új Albumok, Etc./


Warfare

Recommended Posts

MailMan

Praktikus :D

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Tirpak_Terminator

A Barn Burnert nem nagyon ismeri senki, pedig a most megjelent második lemezük az utóbbi évek egyik legjobb retró-metál albuma. Rendesen elmebetegek. A Dark Side Of The Barn nálam eddig az év dala:

Ce52vxZc20Q

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
MailMan

Inkább új Akerfeldt-szólólemez...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gagabol

Praktikus :D

"But do they sound evil?"->"No"->"Death metal" Höhh? :huh:

Egyébként beszerezhetõ az új Vader, kíváncsi leszek rá.

Link to comment
Share on other sites

Honi

Az Ulver milyen zenét tol? Valahol úgy olvastam, hogy eléggé változatos mûfajokban mozognak, mivel érdemes ismerkedni? úgy értem, van-e olyan albumuk, ami relatíve könnyen befogadható?

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Az Ulver milyen zenét tol? Valahol úgy olvastam, hogy eléggé változatos mûfajokban mozognak, mivel érdemes ismerkedni? úgy értem, van-e olyan albumuk, ami relatíve könnyen befogadható?

Az elsõ korszakukban három lemezt szültek, az elsõ lightos black metal (szerintem ideális a konkrét mûfajjal való ismerkedéshez), a második akusztikus-folkos-tisztaénekes, a harmadik album pedig annyira kõ nyers black metal, amennyire csak elképzelhetõ (állítólag egy erdei tisztáson vették föl az egészet, lol). Szóval ezek közül válaszd ki, melyik tûnik szimpinek, én az elsõ kettõt ajánlanám hirtelen.

A második korszakukban ('98-tól) áttértek az elektronikára, ambient, avantgárd meg ki tudja még milyen hatásokat elegyítve. Az én kedvencem innen a Silencing the Singing EP és a Lyckantropen Themes, ezeket javaslom ismerkedésre, meg talán a Shadows of the Sunt.

Link to comment
Share on other sites

Honi

okés, köszönöm, azt a folkos dolgot bepróbálom :) .

Link to comment
Share on other sites

Joey

RIP Jani Lane :(

OjyZKfdwlng&ob=av2e

Az egyik leglazább cock rock banda énekeseként vált halhatatlanná.

Link to comment
Share on other sites

MailMan
Újjáalakult a Black Sabbath, Ozzyval!!! :metal: :metal: :metal:
Link to comment
Share on other sites

Copiedname

Újjáalakult a Black Sabbath, Ozzyval!!! :metal: :metal: :metal:

Pont tegnap beszéltem egy barátommal, hogy milyen kár, hogy a Black Sabbathot soha nem láthattam. Mi minden nem változhat 24 óra alatt. Csak ne legyen fake.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Vagy mégse:

"Tony Iommi Comments on Today's Posts:

I’m saddened that a Birmingham journalist whom I trusted has chosen this point in time to take a conversation we had back in June and make it sound like we spoke yesterday about a Sabbath reunion.

Thanks to the internet it’s now gone round the world as some sort of “official” statement on my part, absolute nonsense. I hope he’s enjoyed his moment of glory, he won’t have another"

(A Sabbath fészbuk oldaláról)

Mondjuk nem cáfolta egyértelmûen, szóval fene tudja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Balu027

Elég jó felhozatal lesz most õsszel, szemezgessetek B)

Club202

Kapásból In Flames, Van Canto, Finntroll, Alestorm, Turisas, Guano Apes, Eluveitie, Dark Tranquillity, Hammerfall meg még sorolhatnám.

Link to comment
Share on other sites

Gagabol

Kint az új Opeth és nem szidta le még senki? :D Na akkor leírom én a véleményemet elsõnek.

1. hallgatás:Pff.Se hörgés, se metalos hangzás, mi a szar ez?Unalmas riffek, még unalmasabb prüntyögések...A Devil's Orchard jó szám, egyébként csalódás a lemez.

2. hallgatás, beleolvasgatva a szövegekbe:Hm, van pár jó rész de meg se közelíti a régebbi albumokat.Érthetõ, hogy nem akarják ugyanazt játszani, de túl messze mentek az alapoktól.Egyáltalán nem opethes, még mindig csalódás.

3. hallgatás, olvasva a szövegeket, teljesen a lemezre koncentrálva: Aztabetyárkrvamindenit, hogy tûnt ez eddig unalmasnak?Összeállt az egész, minden a helyén van, és van valami baljós, egészen egyedi hangulata.Minden ízében Opeth, csak máshogy, mint eddig.Nem hiányzik se a hörgés, se a döngölõs hangzás, ez így jó ahogy van.A Devil's Orchard, az I Feel the Dark, a Famine, és a Marrow of the Earth tetszenek a legjobban eddig, de igazából egyben hallgatva az igazi a lemez.Csalódás helyett ott a helye az év végi listámon.

Link to comment
Share on other sites

Hares

Rohadtul nem volt idõm rákoncentrálni,nagyon sok dolgom van, és sok meghallgatnivalóm még azon kívül is...egyszer eljutok odáig,de az nem most lesz. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Leon121

Kint az új Opeth és nem szidta le még senki? :D Na akkor leírom én a véleményemet elsõnek.

1. hallgatás:Pff.Se hörgés, se metalos hangzás, mi a szar ez?Unalmas riffek, még unalmasabb prüntyögések...A Devil's Orchard jó szám, egyébként csalódás a lemez.

2. hallgatás, beleolvasgatva a szövegekbe:Hm, van pár jó rész de meg se közelíti a régebbi albumokat.Érthetõ, hogy nem akarják ugyanazt játszani, de túl messze mentek az alapoktól.Egyáltalán nem opethes, még mindig csalódás.

3. hallgatás, olvasva a szövegeket, teljesen a lemezre koncentrálva: Aztabetyárkrvamindenit, hogy tûnt ez eddig unalmasnak?Összeállt az egész, minden a helyén van, és van valami baljós, egészen egyedi hangulata.Minden ízében Opeth, csak máshogy, mint eddig.Nem hiányzik se a hörgés, se a döngölõs hangzás, ez így jó ahogy van.A Devil's Orchard, az I Feel the Dark, a Famine, és a Marrow of the Earth tetszenek a legjobban eddig, de igazából egyben hallgatva az igazi a lemez.Csalódás helyett ott a helye az év végi listámon.

Szerintem Damnation 2.0. :) Nagyon össze van rakva, igazi gyönyörûség. Nem hiányzik róla a metálozás, szerencsére nem azt vártam tõle, így nem is ért csalódás. Engem pont jó idõben, jó hangulatban kapott el, mikor este meghallgattam, és csak magam ismételve tudom mondani, hogy nagyon gyönyörû lett. ^_^

Link to comment
Share on other sites

MailMan

Szerintem Damnation 2.0. :) Nagyon össze van rakva, igazi gyönyörûség. Nem hiányzik róla a metálozás, szerencsére nem azt vártam tõle, így nem is ért csalódás. Engem pont jó idõben, jó hangulatban kapott el, mikor este meghallgattam, és csak magam ismételve tudom mondani, hogy nagyon gyönyörû lett. ^_^

Kifizetõdött az elõzetes pesszimizmusom, ugyanis kellemesen csalódtam :D Nem hiányzik annyira a hörgés, mint vártam, és dallamilag is rendben van a lemez. Elsõ hallgatásra talán az utolsó szám fogott meg rajta legjobban, de vannak rajta még emlékezetes pillanatok.

Link to comment
Share on other sites

Chaser

Hallgatta valaki az új Machine Head-ot? Unto The Locust

Elsõ hallásra nekem anno a Blackening jobban ütött, de ez is jó, majd többször végighallgatom azért

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Beszerezhetõ az új Mastodon lemez. Eddig még egyszer sem tudtak hibázni, az elõzetesen kiadott számok alapján pedig nem most kezdik el. Elég erõs év az idei, de egy év végi top 10-et minimum elvárok tõle. Mindjárt hallgatom is meg.

Link to comment
Share on other sites

wdani

nagyon kiváncsi vagyok milyen számok lesznek a Made in Germany koncerten. tudja valaki? vagy vmi ötlet?

én összeállítottam miknek örülnék:

Du Hast

ITDW

Ich Will

Haifisch RAR 2010 verzió

Bestrafe Mich

Führe Mich

Reise reise

Stein um stein

Kaine lost

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

BadReligion

Beszerezhetõ az új Mastodon lemez. Eddig még egyszer sem tudtak hibázni, az elõzetesen kiadott számok alapján pedig nem most kezdik el. Elég erõs év az idei, de egy év végi top 10-et minimum elvárok tõle. Mindjárt hallgatom is meg.

Na, ezt a velemenyezest nagyon varom, mivel iszonyuan erdekel, hogy milyen lehet, de en megvarom, hogy majd a cd lejatszoba rakhassam a cuccot, ugyis itt jelenik meg elvileg leghamarabb (Hollandia) :) Amugy az eddig kiadottakat sem hallgattam meg, azt is az egesz albumra hagyom, szoval total elkepzelesem sincs, hogy merrefele mehettek az uj albummal, en eddig mindent imadtam toluk.

Link to comment
Share on other sites

oFF.

Na, ezt a velemenyezest nagyon varom, mivel iszonyuan erdekel, hogy milyen lehet, de en megvarom, hogy majd a cd lejatszoba rakhassam a cuccot, ugyis itt jelenik meg elvileg leghamarabb (Hollandia) :) Amugy az eddig kiadottakat sem hallgattam meg, azt is az egesz albumra hagyom, szoval total elkepzelesem sincs, hogy merrefele mehettek az uj albummal, en eddig mindent imadtam toluk.

Az eddigi legpszihedelikusabb és leglangyibb lemezük. Ahogy látom, azok fanyalognak leginkább miatta, akiknek már a Crack the Skye dallamosodása sem tetszett. Egy hallgatás után még nem igazán tudom elhelyezni az életművükben, meg nem is tudom, mit gondoljak róla, kell még neki pár hallgatás, de nem lett rossz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MailMan

Barátnõm vállal zenekaroknak logó- és borítótervezést, ha valakit érdekelne, dobjon nekem privit :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gagabol

Ahogy látom, azok fanyalognak leginkább miatta, akiknek már a Crack the Skye dallamosodása sem tetszett.

Azért nem egy Heritage szintû eltávolodás ez az alapoktól.Nem olyan elborult, mint az eddigiek de még bõven megvan benne a Mastodon-hangulat.

Én elsõ hallgatás után azt mondanám, hogy nagyon bivalyul nyit, a közepe felé ellaposodik, aztán a végén megint felerõsödik.De lehet, hogy többszöri végigpörgetés után tetszeni fog a többi szám is.Mindenesetre iszonyat jó témák vannak rajta, úgyhogy semmiképpen nem csalódás.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Az új Mastodon kib*szott nagy zene, ez a mai hozzáállás meg elég tré, akármi jön azt fikázni kell mert nem olyan mint a régi, könyörgöm bazmeg ha meg régi lenne akkor meg azt mondanátok rá ,hogy fos mert szar a hangzás :D az új Machine Headnek meg Opethnek sincs semmi baja, pedig egyiket se hallgattam nagyon az elmúlt 3 évben. Felõlem aztán szinti popot is mûvelhetne akármelyik banda a következõ albumon ,ha Ledér! jól csinálják akkor nem fogok belekötni ,hogy hú ez nem ilyen volt.. :D Zenét hallgassatok és ne azt nézegessétek ,h kik a tagok és eddig milyen zenét csináltak... akármelyik gitárost megkérdezhetitek, egy idõ után eléggé tele van a töke ,hogy ugyanazt a zenét nyomja és úgyis megpróbál más dolgokat csinálgatni, ha meg ezt nem a saját bandájában teszi meg hanem otthon az már rég gáz..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...