Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hitman sorozat


GTA007

Recommended Posts

wolfman8

Én most felfedeztem 1 érdekes dolgot:

A Contracts utolsó pályájánál ha megnézzük az Objectives-t, akkor nemcsak arról a felügyelõrõl (akit azon pályán kell kinyírni) lehet infót megnézni, hanem azokról is, akik 47 célpontjai voltak Párizsban (e célpontok megölése miatt akarják ugye elkapni 47-et a zsaruk).

E volt célpontok között van 1 Richard Delahunt nevû személy is.

A Blood Money operaszínházas pályáján van 1 célpontunk, akit színtén Richard Delahunt-nak hívnak, és az a pálya színtén Párizsban játszódik.

Véletlen? Vagy ez 1 kapcsolat lenne a Contracts és a Blood Money között?

Am. érdekes módon amikor már kinyírtam a 2 célpontot az operaszínházban és mennék ki a szép öltönyömben, a feketeruhás testõrök elkezdenek rám lõni! Pedig egyáltalán nem lettem leleplezve!

A Contracts intrójában pedig 47 lõtt sebbel tér vissza párizsi holteszobájába, és miközben megy be az ajtaja felé ezek a mondatok mennek le a fejébe: "Felismertek, belenéztek a szemembe. Mintha... de ez lehetetlen."

Ha ez így van akkor a 3 a 4 közben játszódik... Mert ugye a 4-nek Párizsban nincs vége. Lehet direkt így kitalált is, akkor grat a készítõknek, jól hangzik. :)

A név egyezés fura, viszont hogy Párizsban van a két momentum, az lehet véletlen. Mint az hogy szinte minden idegen támadás és világvége történet New Yorkban játszódik! :)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

C0w21Cvuq_A

Link to comment
Share on other sites

Malleus

Ha ez így van akkor a 3 a 4 közben játszódik...

Ez nagyon konkrétan így van, a Contracts a Blood Money párizsi pályája után játszódik. Még van is egy kis cutscene a párizsi pálya végén, hogy valaki követi 47-est (meg talán utána is említenek valamit, hogy 47-es felépült a sérüléséből? Ez már csak homályosan rémlik... szerk: megvan, Diana kérdezi tőle a következő cutscene-ben, hogy "How's that wound healing?".). Amúgy amikor kiderült, hogy lesz párizsi pálya a BM-ben, rögtön beindult a spekulálás, hogy kapcsolódik-e a C-hez - A BM-ben eljutva oda nekem rögtön nyilvánvaló volt. És szerintem is jópofa ötlet. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Ez nagyon konkrétan így van, a Contracts a Blood Money párizsi pályája után játszódik. Még van is egy kis cutscene a párizsi pálya végén, hogy valaki követi 47-est. Amúgy amikor kiderült, hogy lesz párizsi pálya a BM-ben, rögtön beindult a spekulálás, hogy kapcsolódik-e a C-hez - A BM-ben eljutva oda nekem rögtön nyilvánvaló volt. És szerintem is jópofa ötlet. :)

Egy kicsit még utána néztem és tényleg így van. 47 amint kijön az operaházból egy zsaru elkezdi követni és meglövi. Itt jön be a Contracts :)

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

szóval valójában lényegtelen milyen sorrendben játszom a részeket? hisz ha jól értem, a 3 helyetesítheti az elsõ részt miután remake (az elsõ rész térképe meg dolgai így is elég kaotikusak és nehéz is a játék.) vagy nem így van? és a 3 a 4ik rész közben játszódik a 2 meg késõbb.

mondjuk most a 2ben az orosz pályán anyázok picit,mert mindig van pár orosz katona aki megzavar,vagy útközben ismernek rám vagy bejönnek a házba ahonnan kiszedném a tábornokot. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

szóval valójában lényegtelen milyen sorrendben játszom a részeket? hisz ha jól értem, a 3 helyetesítheti az első részt miután remake (az első rész térképe meg dolgai így is elég kaotikusak és nehéz is a játék.) vagy nem így van? és a 3 a 4ik rész közben játszódik a 2 meg később.

Ez azért nem egészen így van. A 2 az 1 után, de a 3 előtt játszódik.

A 3 jelenidőben a 4 közben játszódik, de 47 a kapott lövése miatt elkezd leperegni előtte az élete, és visszaemlékezik az 1-ben történtekre (ezért valamennyire remake) . Ám a készítők nem mindegyik küldetést rakták be az egyből, sőt néhányat átalakítottak, a kivettek helyére pedig mást raktak be. Ezért lenne fontos, h játsz az első résszel is, mert a 3 nem 100%-ig remake...

Vidd végig mindegyiket sorba, és akkor mindennel tisztában leszel :)

Link to comment
Share on other sites

_Greb_

Ez azért nem egészen így van. A 2 az 1 után, de a 3 elõtt játszódik.

A 3 jelenidõben a 4 közben játszódik, de 47 a kapott lövése miatt elkezd leperegni elõtte az élete, és visszaemlékezik az 1-ben történtekre (ezért valamennyire remake) . Ám a készítõk nem mindegyik küldetést rakták be az egybõl, sõt néhányat átalakítottak, a kivettek helyére pedig mást raktak be. Ezért lenne fontos, h játsz az elsõ résszel is, mert a 3 nem 100%-ig remake...

Vidd végig mindegyiket sorba, és akkor mindennel tisztában leszel :)

az elsõ rész végigjátszását megnéztem neten,story világos,tudom nem ugyanolyan mintha letolnám,de ha valamit nem úgy csinálok benne ahogy kéne bumm,mission failed. :unsure: a 2 is felKisTehén!ott most azzal hogy mindig pont ott terem egy rohadt orosz katona ahol nem kellene,így bele kezdtem a 3ba is,van egy olyan érzésem hogy ez a sorozat a részek folyamán egyre könnyebb lett. :blink:

az 1 az valami tiszta kaotikus és nehéz,ahhoz képest a 2 valamivel könnyebb a 3 meg eddig mégkönnyebb. :unsure:

igaz,most a 3ban 2 mapon is úgy mentem végig hogy megöltem mindenkit,csak az elõzõ részekben nem feltétlen lehet ezeket megcsinálni. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

van egy olyan érzésem hogy ez a sorozat a részek folyamán egyre könnyebb lett. :blink:

az 1 az valami tiszta kaotikus és nehéz,ahhoz képest a 2 valamivel könnyebb a 3 meg eddig mégkönnyebb. :unsure:

jól érzed ögüü

Link to comment
Share on other sites

-TT-

1 részt is imádtam, "Say hello to my little friend" meg a "Meat your brother" pálya az M134-el és a hatalmas 1000lőszeres tárral. B)

Ez a vicc h a mai játékok szinte alig nyújtanak ma már kihívást míg a Hitman esetében az 1-ben is bizony nekem is volt csak 20x -ra jöttem rá a megoldásra, és de rohadt jó érzés volt ha rájöttem 1-1dologra. :)

2-ben csak egy dolgot utáltam, h az a üveges altató szer nagyon rövid ideig hatott csak, és 1-2pálya épp ezért válik nehézkessé ha SA-ra szeretnénk elvégezni( érdekes h a 3-ba is mikor visszaemlékszik meg már tűt használ, míg ugye 1-be semilyen altató szerünk nem volt).

Link to comment
Share on other sites

wolfman8

Ez azért nem egészen így van. A 2 az 1 után, de a 3 elõtt játszódik.

A 3 jelenidõben a 4 közben játszódik, de 47 a kapott lövése miatt elkezd leperegni elõtte az élete, és visszaemlékezik az 1-ben történtekre (ezért valamennyire remake) . Ám a készítõk nem mindegyik küldetést rakták be az egybõl, sõt néhányat átalakítottak, a kivettek helyére pedig mást raktak be. Ezért lenne fontos, h játsz az elsõ résszel is, mert a 3 nem 100%-ig remake...

Vidd végig mindegyiket sorba, és akkor mindennel tisztában leszel :)

Bár végülis jó amit írsz, de most mégis pontosítanék mintegy "szerintem" típusban :P

Szerintem nem az élete pereg le elõtte, hanem visszagondol, hogy ha már felismerték, hogy lehetett ez? Hol rontott el valamit? És ahogy visszaemlékszik úgy játszhatjuk újra a pályákat.

Nem egészen az 1. részben történtekre emlékszik vissza, csak 2-3 küldetésre, a többi úgymond, új. És a remake pályák se ugyan olyanok, ahogy mondod, átalakították, mert SZERINTEM, ugye az ember felejt és olyanok a pályák ahogy vissza tud emlékezni. Mivel 3-4-5 évvel korábbi dolgokra az ember már nem tud visszaemlékezni tökéletesen, így vannak plusz lehetõségek és más megoldások is ezeken a pályákon.

Azért se vettem én ezt annó negatívumnak mikor elkezdtem vele játszani(sokak hõbörögtek érte), mert nem pontosan ugyan azok a pályák voltak, visszaemlékezés. Remélem lehet érteni. :)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

A 3-ba 12küldtetés közül 7db pálya visszaemlékezés az 1. részből, ott 5db az új pálya. Még érdekesség h mind a 7 "remake" rész egymást követi, és pont a magyar pályán jelenik meg Sergei szelleme is amiből tudhatjuk bizosan h csak visszaemlékezés. :) Amúgy 47-es valóban ott küzd az életéért mert nyilván sok vért vesztett, csak a doki menti meg, szóval egyfajta álom. Ráadásul az egész hitman3 nagyon sötét hangulatú, mintha minden pálya csak sötétben is játszódna, meg esőben. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

...és pont a magyar pályán jelenik meg Sergei szelleme is...

Azt a szellemet én is láttam. De szerintem jobban hasonlít az elsõ rész utolsó pályáján lévõ Dr. Kovács-ra, mint a második rész Sergei-ére :)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Azt a szellemet én is láttam. De szerintem jobban hasonlít az első rész utolsó pályáján lévő Dr. Kovács-ra, mint a második rész Sergei-ére :)

1:10-nél. Egy az egybe Sergei-nek tűnik nekem, ráadásul sokkal jobban meg is lehet rá az oka 47-esnek rémálma legyen vele kapcsolatba, lévén a legjobb barátját rabolta el, 2. rész "főellensége".

A másik szellem a nem gyenge: link :D Ez már jó kérdés ki lehet, akár még Ort-Meyer-re is hasonlít.

Bírtam ezen a pályán a magyar szöveget, látszik dolgozik IO-nál 1-2magyar fejlesztő is. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

1:10-nél. Egy az egybe Sergei-nek tûnik nekem, ráadásul sokkal jobban meg is lehet rá az oka 47-esnek rémálma legyen vele kapcsolatba, lévén a legjobb barátját rabolta el, 2. rész "fõellensége".

A másik szellem a nem gyenge: link :D Ez már jó kérdés ki lehet, akár még Ort-Meyer-re is hasonlít.

Bírtam ezen a pályán a magyar szöveget, látszik dolgozik IO-nál 1-2magyar fejlesztõ is. :)

Talán neked van igazad :D

Am. én kíváncsi vagyok, h vajon mi történhetett Sergei társával (Aki a 2.rész intrójában Sergei-vel elmegy az elhagyatott Bukaresti Szanatóriumba, ahol ugye kinyírtuk Ort-Meyer-t) :)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Talán neked van igazad :D

Am. én kíváncsi vagyok, h vajon mi történhetett Sergei társával (Aki a 2.rész intrójában Sergei-vel elmegy az elhagyatott Bukaresti Szanatóriumba, ahol ugye kinyírtuk Ort-Meyer-t) :)

Az is lehet ő a másik Ghostface a Gellért(Gallárd) hotelben (Wikin is említik hitman-t :D ), vagy csak akit a másik szobában megöltek, kitudja, ezek már egyéni tippek. :) Azt vágjátok remélem h Mr. 17-re ők találnak rá élve, bezárva ott lent a földalatti klóngyárba, mondjuk engem az is érdekelne mit tudtak neki ajánlani velük dolgozzon, tudtommal 47-esen kívül az összes élve maradt klón hű volt Ort-Meyerhez, bár tény azok inkább a 48-ok voltak, és 47-esnél öregebbek közül talán csak a 17-es élte túl, hisz sok 47-es előtti klón meghalt. Mondjuk ilyen részleteket is csak az Enemy Withinből kaptam el netről. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Azt vágjátok remélem h Mr. 17-re õk találnak rá élve, bezárva ott lent a földalatti klóngyárba, mondjuk engem az is érdekelne mit tudtak neki ajánlani velük dolgozzon, tudtommal 47-esen kívül az összes élve maradt klón hû volt Ort-Meyerhez, bár tény azok inkább a 48-ok voltak, és 47-esnél öregebbek közül talán csak a 17-es élte túl, hisz sok 47-es elõtti klón meghalt. Mondjuk ilyen részleteket is csak az Enemy Withinbõl kaptam el netrõl. :)

Ezt nem is tudtam :unsure:

Bár tudhattam volna, hiszen ha jól emlékszem az elsõ rész végén (meg a 3 elején) lévõ kutatószobákban lehetett látni 1-2 készülõben lévõ, klónt :)

Sõt a szobában ahol lelõjük Ort-Meyer-t, ott volt egy kórházi ágy, azon pedig egy letakart ember. Lehet, h az volt Mr. 17 ? :unsure:

Gondolom nem volt más választása, hiszen Ort-Meyer halott volt, õ pedig ugyanarra született, amire 47. Az õ helyzetében én is ezt választottam volna :)

Az Enemy Within-t de jó lenne beszerezni :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Ezt nem is tudtam :unsure:

Bár tudhattam volna, hiszen ha jól emlékszem az első rész végén (meg a 3 elején) lévő kutatószobákban lehetett látni 1-2 készülőben lévő, klónt :)

Sőt a szobában ahol lelőjük Ort-Meyer-t, ott volt egy kórházi ágy, azon pedig egy letakart ember. Lehet, h az volt Mr. 17 ? :unsure:

Gondolom nem volt más választása, hiszen Ort-Meyer halott volt, ő pedig ugyanarra született, amire 47. Az ő helyzetében én is ezt választottam volna :)

Az Enemy Within-t de jó lenne beszerezni :rolleyes:

Az a vicc h ugye Ort- Meyer hívja a rendőrséget abban a hitben majd jól elkapják, de 47 már álcázta is magát, és azok se fedezik fel az intézet alatti klóngyárat. Így pár nappal később miután ugye majdnem minden klónt sikerül 47-esnek elintéznie, lemegy Sergei körülnézni a társával hátha találnak valamit ami sikerül is. Újabb jó kérdés amit még nem tudok: honnan tudták meg a titkos klóngyára kilétét vajon. :rolleyes: De valóban, melyik klón nem akarná eltenni láb alól 47-est, a világ legjobb bérgyilkosát, h átvegye az ő szerepét. Láthattuk a 4-be is mennyi ember próbálta álcázva magát rávetni 47-re, sőt ugye a piros ruhás csapos még párbajra is kihívja, hisz azt hiszi van esélye a megfontolt 47-es ellen. :rolleyes: EW meg fent ebook formátumban is bizonyos oldalakon, én is most szereztem be végre nemrég. :) Ha már könyvesboltban nem kapni sajnos itthon, nem marad más. <_< Lesz időm rá nyáron, átnyálazom részletesen egész angol szöveget, 300oldal. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Újabb jó kérdés amit még nem tudok: honnan tudták meg a titkos klóngyára kilétét vajon. :rolleyes:

Sergei társa hallott róla, és nyomozott utána, így találtak rá :)

Am. a 4-ben Leland is így tudta meg a klóngyár létezését, és az ott történt dolgokat, csak Sergei-ékkel ellentétben ők amikor megakarták tudni a pontos helyét a klóngyárnak, az ügyön lévő ügynöküket megölték. Gondolom 47 a 2. rész vége után bebiztosította a helyet Diana-val, h az olyanok, mint Sergei vagy Leland ne találjanak rá :)

Link to comment
Share on other sites

-TT-

Sergei társa hallott róla, és nyomozott utána, így találtak rá :)

Am. a 4-ben Leland is így tudta meg a klóngyár létezését, és az ott történt dolgokat, csak Sergei-ékkel ellentétben õk amikor megakarták tudni a pontos helyét a klóngyárnak, az ügyön lévõ ügynöküket megölték. Gondolom 47 a 2. rész vége után bebiztosította a helyet Diana-val, h az olyanok, mint Sergei vagy Leland ne találjanak rá :)

De végülis Leland emberei is bejutottak, és a klónozási aktákat ami kellett neki megszerezte valahogy, más különben nem tudta volna ugyanúgy leutánozni Ortmeyert, hisz 3klónt az õ ügynökségük is legyártott mint a 4-bõl kiderült. Meg mintha késõbb le is dózerolták volna az egész intézetet mindenstül Leland-ék úgy rémlik vmi háttérinfóból, más semmit ne tudjon meg az egésznek a létezésérõl se, hisz maguknak akartak mindent, átvenni Ortmeyer helyét a klónozási iparban, aki már ugyis jóideje halott, és az utolsó dolguk már csak maga, 47-es testének a megsemmisítése maradt volna. :rolleyes: Na tényleg át kell majd rágni a könyvet, az egyik legjobb sztorinak is tartom a hatalmas játékmenet mellett. :)

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

De végülis Leland emberei is bejutottak, és a klónozási aktákat ami kellett neki megszerezte valahogy, más különben nem tudta volna ugyanúgy leutánozni Ortmeyert, hisz 3klónt az õ ügynökségük is legyártott mint a 4-bõl kiderült. Meg mintha késõbb le is dózerolták volna az egész intézetet mindenstül Leland-ék úgy rémlik vmi háttérinfóból, más semmit ne tudjon meg az egésznek a létezésérõl se, hisz maguknak akartak mindent, átvenni Ortmeyer helyét a klónozási iparban, aki már ugyis jóideje halott, és az utolsó dolguk már csak maga, 47-es testének a megsemmisítése maradt volna.

Jah igen a végén tényleg bejutottak, csak az elsõ 1-2 próbálkozásnál haltak meg az ügynökei :)

Link to comment
Share on other sites

krisztian93

A hitman absolution történetérõl am tudunk vmit? vagy arrál még semmi hír?

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hát sajnos nem tok angolul. röviden letudnád írni mi van benne? vagy valaki más?

:(
Link to comment
Share on other sites

krisztian93

:(

ez mi???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...