Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Internetszolgáltatók


itep47

Recommended Posts

itep47

Csá.

mivel nem találtam megfelelõ topicot indítottam egyet. ha esezleg lenne töröljétek és tájékoztassatok pliz:)

új netem lesz és érdekelne h hol nézzek szét a fenti 4 mellett. ha tudnám h van e lannet lehetõség (a leendõ házunkban), nem lenne kérdéses. akk tvnetwork, de sztem nem lesz.

szal ezeken kívül mit ajánlotok meglesni?

szegeden. thx

Link to comment
Share on other sites

kogabunga

Csá.

mivel nem találtam megfelelõ topicot indítottam egyet. ha esezleg lenne töröljétek és tájékoztassatok pliz:)

új netem lesz és érdekelne h hol nézzek szét a fenti 4 mellett. ha tudnám h van e lannet lehetõség (a leendõ házunkban), nem lenne kérdéses. akk tvnetwork, de sztem nem lesz.

szal ezeken kívül mit ajánlotok meglesni?

szegeden. thx

nos, annyit biztosan tudok, TV NETWORKOT NE!!!! :D már nemazért, de amióta itt Lakiteleken a PR telekom üzemelteti és amióta a faluban kamerarendzsert építettet ki a tv network szerverére azóta kb 200-300 kbps-el kevesebbel jön minden... eddig csak 100al jött lassabban, de tegnap óta jó ha 100al szedek, holott 3 MB-s netért fizetünk... na ennyit errõl, nekem is jöhet tipp h milyen szolgáltató jön ki vidékre(Bács-Kiskun megye, Lakitelek, mint említettem), ami megfizethetõ és nem hal meg a net naponta

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Látom máshol is sz*r a Tvnetwork... :D Ma sem volt net 2-3 órán keresztül.

Ja itt is megvette a PR Telecom amúgy...

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Én Invitelt használok idestova egy éve. Egy rossz szavam nem lehet rájuk: a netem sebessége ritkán ingadozik. Ha megszakad, az szervizelés miatt van és egyrészt ritka (talán háromszor volt eddig) és hetekkel elõre szólnak.

T-Home nálunk teljes kudarc volt. Hétvégén haldoklott a (ha egyáltalán volt) net és egyébként is elég véletlenszerûen volt. A javításokról soha nem értesítettek, volt amikor egyhuzamban 3 napra is elment. Az ügyfélszolgálat meg tojt a fejünkre ilyenkor: bejelentettük, hogy nincs, az ügyfélszolgálatos pedig öt perc múlva kijelentette, hogy szerinte meg van netünk, mert a rendszerük nem jelez hibát. :lol: Ráadásul 1 MB-s net volt a max náluk, állítólag azért nem emelhették nálunk, mert a hálózat nem alkalmas rá itt. Aha, akkor az Invitelnél nagy mágusok lehetnek, mert fél évre az átiratkozás után megötszörözték a netünk. ;)

Persze ez nem szentírás, csak a saját tapasztalataim. Ez alapján én az Invitelt ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Invitellel egyetlen bajom az h a feltöltési sebességem kb 0. 30kb/s semmire nem elég, fõleg a torrentezést nehezíti ez meg.

Link to comment
Share on other sites

a880120

Invitellel egyetlen bajom az h a feltöltési sebességem kb 0. 30kb/s semmire nem elég, fõleg a torrentezést nehezíti ez meg.

Aha, ez nagy gondot okoz. Bár ez ugye nem az invitel hibája, hanem a sávszélességé :D Bezzeg az én idõmben, mikor még globonet volt. 0,5 Mbit-es nettel kezdtem :')

Halodé, majd súgok valamit.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Csak nekem szar a vidanet webmail felülete? Ezzel az üzivel hajit le a kis szemétláda:

HIBA:

ERROR: Connection dropped by IMAP server.

Név és a jelszó biztos hogy stimmel.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Látom máshol is sz*r a Tvnetwork... :D Ma sem volt net 2-3 órán keresztül.

Ja itt is megvette a PR Telecom amúgy...

Debrecenben meg a Digi vette meg.

Link to comment
Share on other sites

_z0LEe_

Lehet hogy a debreceniek akkor jobban járnak egy kicsit. :)

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Lehet hogy a debreceniek akkor jobban járnak egy kicsit. :)

Debrecenben a TV Network szinte teljesen lannet alapú

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
UC

Hi!

UPC-sektõl szeretném kérdezni, hogy a Fiber kábelnetcsomagok dinamikus, vagy fix IP-vel mûködnek? (Remélem utóbbi, bár valószínüleg nem...)

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Mi érné meg jobban?

Mennék budapestre, de az albérletben jelenleg nincs internet. Lehetne bekötetni, de az 1 éves hûségnyilatkozattal járna (ami gáz, ha félév után elmennék), vagy van a mobilinternet, de az csak böngészésre lenne jó (de lehet, azzal is túllépném :lol: ), suliban gáz lenne a torrentezés, napközben csak a plafont bámulhatnám, ha nem találok olyaskit, akinél letölthetek ezt-azt (filmett).

Anyám erõsen ragaszkodik a mobilinternet mellet, de szerintem beköttetem, mert csak szerinte lehet suliban torrentezni.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Mi érné meg jobban?

Mennék budapestre, de az albérletben jelenleg nincs internet. Lehetne bekötetni, de az 1 éves hûségnyilatkozattal járna (ami gáz, ha félév után elmennék), vagy van a mobilinternet, de az csak böngészésre lenne jó (de lehet, azzal is túllépném :lol: ), suliban gáz lenne a torrentezés, napközben csak a plafont bámulhatnám, ha nem találok olyaskit, akinél letölthetek ezt-azt (filmett).

Anyám erõsen ragaszkodik a mobilinternet mellet, de szerintem beköttetem, mert csak szerinte lehet suliban torrentezni.

A mobil internetet szerintem kerüld. Fõleg torrnetezésre felejtõs.

Inkább T-Home.

Link to comment
Share on other sites

thewbie

Mi érné meg jobban?

Mennék budapestre, de az albérletben jelenleg nincs internet. Lehetne bekötetni, de az 1 éves hûségnyilatkozattal járna (ami gáz, ha félév után elmennék), vagy van a mobilinternet, de az csak böngészésre lenne jó (de lehet, azzal is túllépném :lol: ), suliban gáz lenne a torrentezés, napközben csak a plafont bámulhatnám, ha nem találok olyaskit, akinél letölthetek ezt-azt (filmett).

Anyám erõsen ragaszkodik a mobilinternet mellet, de szerintem beköttetem, mert csak szerinte lehet suliban torrentezni.

djuice-nál van elég jó mobilinternet

feltöltõkártyás, és megánként vesz le 5 ft-ot

hogyha okosan használod, pl aMSN, opera turbo bekapcsolva, akkor egyáltalán nem vészes ez a szám

Link to comment
Share on other sites

Warfoki

Mi érné meg jobban?

Mennék budapestre, de az albérletben jelenleg nincs internet. Lehetne bekötetni, de az 1 éves hûségnyilatkozattal járna (ami gáz, ha félév után elmennék), vagy van a mobilinternet, de az csak böngészésre lenne jó (de lehet, azzal is túllépném :lol: ), suliban gáz lenne a torrentezés, napközben csak a plafont bámulhatnám, ha nem találok olyaskit, akinél letölthetek ezt-azt (filmett).

Anyám erõsen ragaszkodik a mobilinternet mellet, de szerintem beköttetem, mert csak szerinte lehet suliban torrentezni.

Suli alatt mit értesz? Gimi vagy egyetem (bocs, de nem vagyok képbe veled, de gondolom egyetem, ha felmerült, hogy fél évig maradsz :rolleyes: )? Pl. a PTE-en gyorsabb a wifi-s net, mint az én itthonim (8 gigás csomag lenn volt kb. másfél óra alatt, 1,1 MB/sec átlagsebességgel, ez több, mint a duplája az itthoni maximumnak). Egyébként a mobilnet lassú, a letöltés felejtõs. Böngészni, msn-ezni még jó, de mivel neked letöltésre is kell, nem kifejezetten javaslom. Szvsz érdemes inkább rendes netet bekötni, bár ha fél év után elmész, akkor kidobod a fél összeget az ablakon, de mobilneten nagyobb arányú letöltéssel szerintem sokkal jobban ráfizetsz még így is. De szerintem várj a kérdéssel, amíg ki nem próbáltad a sulis netet, lehet, hogy gyorsabb lesz, mint hinnéd.

Link to comment
Share on other sites

Tom575

Sziasztok! Be lett kötve ma a diginet. A probléma a vele, hogy routerrel nem lehet megosztani a netet, de ha nem routerrõl megy, mint például most, akkor teljesen jó. Elméletileg a szolgáltató nem tudja megtiltani, hogy több gépen is menjen a net routerrel. Már a routeren is be van állítva minden, felhasználónév, jelszó stb., nem tudja valaki mégis miket kéne beállítanom még, hogy normálisan menjen?

Link to comment
Share on other sites

Tom575

Sziasztok! Be lett kötve ma a diginet. A probléma a vele, hogy routerrel nem lehet megosztani a netet, de ha nem routerrõl megy, mint például most, akkor teljesen jó. Elméletileg a szolgáltató nem tudja megtiltani, hogy több gépen is menjen a net routerrel. Már a routeren is be van állítva minden, felhasználónév, jelszó stb., nem tudja valaki mégis miket kéne beállítanom még, hogy normálisan menjen?

Megvan, ne keresd :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Megvan, ne keresd :D

Le is írhatnád akár hogy hogy olddottad meg, csak hogy más esetlkeg tanuljon belõle.

Link to comment
Share on other sites

Tom575

Le is írhatnád akár hogy hogy olddottad meg, csak hogy más esetlkeg tanuljon belõle.

A másik géprõl állítottam be a routert és rögtön mûködött

Link to comment
Share on other sites

Tom575

A másik géprõl állítottam be a routert és rögtön mûködött

Egyébként a Digi korlátozza a torrenteket?

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Egyébként a Digi korlátozza a torrenteket?

Nem.

A UPC korlátozta régen, szinte csak a legújabb verziójú torrent kliensek mûködtek, azok se sokáig. Szerencsére már nem vészes a helyzet. A Diginek meg se kottyan

Nagyon gagyi ez a mobilnet. NAGYON. A 3 gigát simán átléptem másfél hét alatt.

Ezért úgy döntöttem, mivel látok itt digi maradványokat (a jellegzetes UTP-kábeles net), elõfizetnék rá, és a lakótársamat is megpróbálom beszervezni, neki WLAN-on osztanám meg. Nem láttam semmi utalást hûségnyilatkozatra.

Mennyi idõ alatt szerelik be? Vezetékek megvannak, a fõbérlõ csak UPC-rõl beszélt, de az 1 drágább, 2 jövõre máshol fogok tanyázni (remélhetõleg a budai diákhotelben), ami necces a hûségnyilatkozat miatt, 3 általában gagyibb.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Nem.

A UPC korlátozta régen, szinte csak a legújabb verziójú torrent kliensek mûködtek, azok se sokáig. Szerencsére már nem vészes a helyzet. A Diginek meg se kottyan

Nagyon gagyi ez a mobilnet. NAGYON. A 3 gigát simán átléptem másfél hét alatt.

Ezért úgy döntöttem, mivel látok itt digi maradványokat (a jellegzetes UTP-kábeles net), elõfizetnék rá, és a lakótársamat is megpróbálom beszervezni, neki WLAN-on osztanám meg. Nem láttam semmi utalást hûségnyilatkozatra.

Mennyi idõ alatt szerelik be? Vezetékek megvannak, a fõbérlõ csak UPC-rõl beszélt, de az 1 drágább, 2 jövõre máshol fogok tanyázni (remélhetõleg a budai diákhotelben), ami necces a hûségnyilatkozat miatt, 3 általában gagyibb.

VIgyázz, mert az h UTP net nyomokat találsz még nem jelenti azt h feltétlenül van Digi.

De Diginél nincs hûségnyilatkozat (bár asszem UPCnél is mehetsz anélkül de akkor drágább).

Link to comment
Share on other sites

-malvin-

Sajna pont nincs digi, de a szomszéd lépcsõházban van. :(

Bármi alternatíva? Akár a nagy hatótávú wifi is megfelelne, mert ez így nagyon gagyi.

UPC mennyi lenne hûségnyilatkozat nélkül?

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK

Sajna pont nincs digi, de a szomszéd lépcsõházban van. :(

Bármi alternatíva? Akár a nagy hatótávú wifi is megfelelne, mert ez így nagyon gagyi.

UPC mennyi lenne hûségnyilatkozat nélkül?

Látod? Mondtam h lehet h pont nicns Digi. Nekem is valami Wifi-s megoldás jutna elõször eszembe.

UPC többet én se tudok.

Esetleg ez

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
-moki-

Eh... bekaphatja a T-Home. Mióta "megduplázták az sávszélem" kész rémálom az internet. Eddig 8 megabites vonalam volt, 1 megabites feltöltéssel. Nem a legjobb, de minden betöltött, soha egy youtube, vagy egyéb stream nem akadt, még a HD videókat se kellett lepauseolnom, hogy töltsenek. A Speedtest.net is 8 megabites vonalnak látta.

Majd lejárt a hûségnyilatkozatom és váltottunk az új családi csomagra. 15 mbit le, 2 mbit fel. Mondom wow, minden olyan lesz majd, mint az álom (nekem ez nagy változásnak számít XD). Filmek lejönnek seperc alatt, nulla töltés... állat.

Erre a rideg valóság. A torrentek jönnek 1.7 mega per másodperccel, de minden más... undorítóan lassú. Speedtest.net tegnap 2, ismétlem 2 megabites vonalnak ismerte fel a netem. Youtube is nézhetetlen... 2 perces, 360p-s videókat is meg kell állítanom, hogy ne akadjon... a streameket meg el is felejthettem. Max a japán streameket tudom nézni, mert azoknál embertelenül durva a sávszél. Minden oldalnál várni kell, az ilyen durvább secucheckes oldalaknál meg fél perc is eltel, mire bejönnek <_<

Fogalmam sincs, hogy miért van ez... lecsekkoltam a gépem vírusok és malware után, de semmi. Minden tiszta. Xp alatt is ezt csinálja és Win7 alatt is.

Nah, szóval errõl lenne szó.

Most ugye itt azt írja, hogy garantált a másfél megabit. Szal ennek végülis megfelel a mostani sávszélem, nah de könyörgöm, akkor minek van ráírva az, hogy 15 megabites csomag? Fõleg úgy zavar ez engem, hogy tudom, hogy az elosztótól való helyzetem képes 8 megabit-re. Meg fõleg úgy, hogy a kibaxott torrentek meg majdnem 2 mega per sec-el jönnek.

Ugye a kábelnet super az, aminél 8 mbit a garantált. Most akkor azt mondjátok, hogy a régi családi csomagom számít most supernek? :lol: Ezt nem értem vazzeg. Szal akkor ha elõfizetek a superre, akkor olyan lesz a netem, mint régen és a torrentek jönnek majd vagy 10 mega per másodperccel? xD Menjenek a faxomba...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...