Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alpha Protocol


jardo

Recommended Posts

jardo

Az Obsidian új, a közeljövõben játszódó kémes-titkosügynökös-dzsémszbondos játékában Michael Thorton-t, egy tökéletesen kiképzett, de tapasztalatlan fiatal tisztet alakítunk, akit rutinmunkára küldenek, de mégis hiba csúszik a számításokba... Ezt követõen minden a feje tetejére áll, s a mi feladatunk, hogy rendbe hozzuk a dolgokat, miközben egy zöldfülû ügynökbõl kell a világ egyik legjobb szuperkémét kiképeznünk.

Fejlesztõ: Obsidian Entertainment

Kiadó: SEGA

Megjelenés:

PC: 2010.05.28.

XBox360: 2010.05.28.

PS3: 2010.05.28.

Hivatalos oldal

Elõzetes a PC Dome-tól

Elõzetes a GameKapocs-tól

Link to comment
Share on other sites

-max-

Már jó ideje figyelem a fejlesztését, nekem eddig erõsen Ass Effect-klónnak tûnik (vazz', még a fejlõdésrendszer is egy-az-egyben ugyanúgy néz ki), aztán nem tudom, Chris ígérgetései (rengeteg döntéshozatal, statcentrikus játékmenet, stb) mennyire válnak be.

Link to comment
Share on other sites

Plata

Inkább az Akció vagy az FPS részlegben kellett volna ezt nyitni,kb annyira RPG mint a DOOM. :lol:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Inkább az Akció vagy az FPS részlegben kellett volna ezt nyitni,kb annyira RPG mint a DOOM. :lol:

Márpedig a játék RPG lesz, legalábbis hivatalosan. ;)

Már jó ideje figyelem a fejlesztését, nekem eddig erõsen Ass Effect-klónnak tûnik (vazz', még a fejlõdésrendszer is egy-az-egyben ugyanúgy néz ki), aztán nem tudom, Chris ígérgetései (rengeteg döntéshozatal, statcentrikus játékmenet, stb) mennyire válnak be.

Hát igen, a fejlesztõk nem is titkolják, hogy a Mass Effectre fog hasonlítani a játék. Ami önmagában nem biztos, hogy rossz dolog, csak akkor talán nem RPG-nek kellene hirdetni, hanem egy sima tps-akciónak. Meg effelé kellene elvinni az egész fejlesztést, és nem beleerõszakolni oda nem illõ, vagy tök felesleges dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Eddig vhogy nem sokat olvastam a játékról, de a Guru elõzetese meghozta hozzá a kedvem, nagy valószínûséggel majd meg is fogom venni. Nem hiszem hogy csalódnánk az Obsidian-ban.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Én is várom, jónak ígérkezik a modern környezetbe ültetett komoly(abb) rpg elemekkel tûzdelt játékmenet. Csak remélem, valóban így is lesz, és nem butítják el az egészet (elvégre multiplatform lesz a játék).

Link to comment
Share on other sites

-max-

Csak remélem, valóban így is lesz, és nem butítják el az egészet (elvégre multiplatform lesz a játék).

Attól függ, mit értesz butítás alatt. Sokkal statközpontúbb lesz, mint a Mass Effect, nem annyira a player-, sokkal inkább a karakterskillre helyezik a hangsúlyt. Ez azt jelenti, hogy a karid fejlõdése során elosztott pontoktól függ, milyen pontosan lõsz, és mekkorát sebzel egy adott fegyverrel. Utóbbit úgy tûnik, kicsit elrontották: ha nem vagy túl jó shotgunhasználó, akkor hiába lövöd arcon fél méterrõl egy SPAS 12-essel az ellenfeled, alig fogod megsebezni. Lelki szemeimmel már látom is, ahogy a sok consoletard fikázza a játékot a "béna" hitbox és sebzésrendszer miatt... :)

A dialógusokat viszont úgy tûnik, lebutították. Minden párbeszéd során van 2-3 választási lehetõséged, nem látod, mit mond a karaktered, csak a "stílusa" van kiírva (agresszív, professzionális, stb). Hát nem egy Planescape Torment-szintû dolog, az biztos...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

A dialógusokat viszont úgy tûnik, lebutították. Minden párbeszéd során van 2-3 választási lehetõséged, nem látod, mit mond a karaktered, csak a "stílusa" van kiírva (agresszív, professzionális, stb). Hát nem egy Planescape Torment-szintû dolog, az biztos...

ME-ben nem így volt? A Heavy Rain-ben így volt.

Nagyon várom. Nem RPG-ként, hanem egy jól kidolgozott akcióként, RPG és kaland elemekkel.

És XM8-as legyen benne! Vagy legalább egy FN2000 :D!

Link to comment
Share on other sites

-max-

ME-ben nem így volt? A Heavy Rain-ben így volt.

És azokra nem illik a "lebutított" jelzõ?

Amúgy igazad van: akciójáték lesz, dialógusokkal és minimális karakterfejlesztéssel. És ebben akár még jó is lehet.

Link to comment
Share on other sites

jardo

És azokra nem illik a "lebutított" jelzõ?

Amúgy igazad van: akciójáték lesz, dialógusokkal és minimális karakterfejlesztéssel. És ebben akár még jó is lehet.

Erre mondtam én is, hogy nem értem, miért rpg-ként reklámozzák, ha csak nagyvonalakban emlékeztet arra a mûfajra. Holott egy sima akciójátékként még valóban jó is lehet. Csak így az lesz, mint pl. a ME esetében, hogy az rgp rajongók éppen ezt fogják rajta számonkérni...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Erre mondtam én is, hogy nem értem, miért rpg-ként reklámozzák, ha csak nagyvonalakban emlékeztet arra a mûfajra. Holott egy sima akciójátékként még valóban jó is lehet. Csak így az lesz, mint pl. a ME esetében, hogy az rgp rajongók éppen ezt fogják rajta számonkérni...

Pontosan. A Mass Effect-nél is ez volt a gond... könyörgöm, az egy egész élvezhetõ, filmszerû akciójáték némi (minimális) RPG-elemmel. Akkor meg mit jártatják a fejlesztõk a szájukat, hogy szerepjáték így, szerepjáték úgy... ezzel csak lejáratták magukat a régi BioWare-fanok elõtt. Az Alpha Protocol eredetileg jóval statközpontúbb lett volna, de egy új videó alapján kb Mass Effect 2-szintûre butították a rendszert - a fejlesztõk saját bevallása szerint úgy akarják megcsinálni az akciórészt, hogy egy, az RPG-mûfaját egyáltalán nem ismerõ profi FPS-gamer is gond nélkül végigjátszhassa, mintha egy sima shooter lenne... vond le a következtetést.

Link to comment
Share on other sites

jardo

Pontosan. A Mass Effect-nél is ez volt a gond... könyörgöm, az egy egész élvezhetõ, filmszerû akciójáték némi (minimális) RPG-elemmel. Akkor meg mit jártatják a fejlesztõk a szájukat, hogy szerepjáték így, szerepjáték úgy... ezzel csak lejáratták magukat a régi BioWare-fanok elõtt. Az Alpha Protocol eredetileg jóval statközpontúbb lett volna, de egy új videó alapján kb Mass Effect 2-szintûre butították a rendszert - a fejlesztõk saját bevallása szerint úgy akarják megcsinálni az akciórészt, hogy egy, az RPG-mûfaját egyáltalán nem ismerõ profi FPS-gamer is gond nélkül végigjátszhassa, mintha egy sima shooter lenne... vond le a következtetést.

Inkább nem akarom. :D Még a végén lebeszélném magam a játékról. :D

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Kedvemre való lesz ez :).

Csak a DRM ne lenne rajta, ugyanis azt fog kapni...

Link to comment
Share on other sites

-max-

Kedvemre való lesz ez :).

Csak a DRM ne lenne rajta, ugyanis azt fog kapni...

DRM (másolásvédelem) mindenképp lesz rajta, hülyék is lennének anélkül kiadni egy ilyen kaliberû játékot. Viszont úgy tûnik, a rosszabbik fajtából valót választottak...

Link to comment
Share on other sites

GustyX

DRM (másolásvédelem) mindenképp lesz rajta, hülyék is lennének anélkül kiadni egy ilyen kaliberû játékot. Viszont úgy tûnik, a rosszabbik fajtából valót választottak...

Az engem nem zavar, csak ne kellene neki folyamatos net kapcsolat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Alex75

Elsõ próbálkozásra nem tünik rosznak. Egy régi kedvencem jutott az eszembe róla a syphon filter, amivel még ps1-n játszottam.

Link to comment
Share on other sites

aluminiumtrioxid

Azért lássuk be, a Deus Ex is hasonló volt anno, aztán mégis minden idõk egyik legkiválóbb RPG-je lett... arról meg nem is beszélve, hogy Obsidian/ Chris Avellone még sosem okozott csalódást... PST-t meg nincs is értelme várni, szimplán megcsinálták egyszer minden idõk legjobb szerepjátékát, szerintem olyan 25 éven belül nem nagyon tud bárki akár azt megközelítõ színvonalút letenni az asztalra. Ráadásul jelenkorban játszódik a cucc. Szóval én bizakodom. (Igaz, DA/ME2-vel kapcsolatban is baromi nagy pofáraeséshez vezetett ez a hozzáállás, de kérdem én, hol van a Bioware egy ex-Black Isle-höz képest?)

Link to comment
Share on other sites

Balee

Nagyon jó a játék, 100%-osan olyan lett, mint amire számítottam, rengeteg a párbeszéd, többféleképpen kivételezhetõek a küldetések, jó a fejlõdésrendszer, de nagyon zavar, hogy a szövegek párbeszéd alatt baromi gyorsan eltûnnek, alig lehet elolvasni, így meg, ha vmit nem értek és még értelmezni is kéne..., egy csomó mindenrõl lemarad az ember.

Link to comment
Share on other sites

mark44

Elég gyengus értékeléseket kapott a játék, nem tom megér e 9 gigát :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Alex75

Nekem tetszik a játék. Lehet ,hogy nem a legmodernebb a látványvilága, mert ebbe kötnek bele szinte mindenhol, de a hangulata ott van. Több régi kedvencem is eszembe jut róla.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Nekem is tetszik. :)

És a graf se olyan szörnyû mint amennyire rinyálnak miatta.

Link to comment
Share on other sites

Gruffersten

Nagyon jó a játék, 100%-osan olyan lett, mint amire számítottam, rengeteg a párbeszéd, többféleképpen kivételezhetõek a küldetések, jó a fejlõdésrendszer, de nagyon zavar, hogy a szövegek párbeszéd alatt baromi gyorsan eltûnnek, alig lehet elolvasni, így meg, ha vmit nem értek és még értelmezni is kéne..., egy csomó mindenrõl lemarad az ember.

Engem leginkább a kódfejtés zavar, irritáló.Egyébként kicsit játszottam vele, nem tûnik rossznak

Link to comment
Share on other sites

Balee

Engem leginkább a kódfejtés zavar, irritáló.Egyébként kicsit játszottam vele, nem tûnik rossznak

Az nagyon szar igen, idegesítõ, elsõre sose sikerül és beindul a riasztó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...