Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Autó- és motorversenyzés


TaviG

Recommended Posts

jardo

Jaja, nem lenne rossz, ha Michelisz mellett Wéber Gábor is indulhatna. Fõleg, hogy jó versenyzõ mindkettõ, és idén is láttuk, hogy Michelisz igenis képes volt jó eredményeket elérni, sõt, sokszor csak a technika vagy egy másik versenyzõ butasága hiúsította meg a még jobb eredmény elérésében.

Link to comment
Share on other sites

UC

Jaja, nem lenne rossz, ha Michelisz mellett Wéber Gábor is indulhatna. Fõleg, hogy jó versenyzõ mindkettõ, és idén is láttuk, hogy Michelisz igenis képes volt jó eredményeket elérni, sõt, sokszor csak a technika vagy egy másik versenyzõ butasága hiúsította meg a még jobb eredmény elérésében.

Jaja, egyetértek. Ha ketten egymás segítésével és egy kicsit jobb technikai háttérrel indulhatnának, nagyon jó esélyeik lehetnének (utóbbit csak azért írom, mert lehet, hogy túl gonosz gondolat, de egy kicsit több volt a szokásosnál a technika ördöge Norbi esetében).

Ugyanakkor azért is támogatom nagyon a két autóval indulást, mert egyrészt Norbi idei hatalmas elõnye - az újoncértékelés - jövõre már nem fogja segíteni, hogy kitûnjön a tömegbõl, másrészt ha megnézzük a nagyobb, több autóval versenyzõ csapatok, akik mind régi, elképesztõen tapasztalt versenyzõk, nagyon, nagyon kemény ellenfelek és ugyan durván megy köztük a versengés, ügyesen összejátszanak ha szükséges. Egy megfelelõ, egymást támogató csapatsratégia - ahol nincs kedvenc, ahogy azt pl a F1-ben sokszor látjuk - nagyon fontos lenne, ha a WTCC-ben akarnak maradni. Gondolom ez rengeteg pénzt emészt fel, márpedig fel kell mutatni valamit, hogy finanszírozhassák a részvételt. Én mindenesetre nagyon drukkolok nekik elsõkörben azért,h ogy ezt összehozhassák. A képességük megvan hozzá, nagyon jó versenyzõk mindeketten :)

Link to comment
Share on other sites

UC

Norbi a japán hétvége elsõ futamán 5., a másodikon 8. lett (utóbbi megint a szokásos balszerencse, simén végezhetett volna akár 2-3 hellyel elõrébb is). Összesítésben viszont jelenleg a 10. helyre jött fel a bajnokságban, ami igen derék teljesítmény :) Nagyon jó verseny volt amúgy, hála az esõnek, de még durvábbat várjuk Macautól :)

Link to comment
Share on other sites

otamas

Olvastam egy interjút Raikkönennel:

"The helmet has a special meaning for many drivers. How important is it to you?"

"- It protects my head."

:lol:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Olvastam egy interjút Raikkönennel:

"The helmet has a special meaning for many drivers. How important is it to you?"

"- It protects my head."

:lol:

Azt hiszem, ez kicsit régebbi már, de tényleg k.urva nagy. :D

Jól példázza Kimi hozzáállását. :lol:

Link to comment
Share on other sites

UC

Most olvastam, hogy jövõre a Ford Focust szeretne indítani a BTCC-ben. Mint abszolút rajongója a kocsinak, nagyon bízom benne, hogy összejön. Aztán mehetnének tovább. Mondjuk, ha addig kijön az új Focus és az lesz a befutó az annyira nem örömhír, mert a míg mostani a kedvenc kocsim, az új már korántsem tetszik. De majd meglátjuk.

Addigis pár concept kép egy túraautó szabályok szerint megépített Focusról, hogy ne süllyedjen a topik. Az egyik a hátterem :rolleyes:

http://www.automobilesreview.com/pictures/...concept-02.html

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Valószínûleg a színei miatt, de ez így nekem nem tetszik :unsure: Bezzeg az RS500...

Link to comment
Share on other sites

UC

Hát ez ízlés dolga, én pl odavagyok azért amikor a fehér dominál egy autó színében :) Elég kevesen vannak így rajtam kívül, szóval meg tudom érteni :)

Az RS500 szép nagyon, de ez nekem kifejezetten azért tetszik, mert 5 ajtós. Van valami fura disszonancia a túraautókban, túlontúl hétköznapiak, mégis gyönyörû versenykocsik. Ez fogott meg annak idején is bennük és ezért tetszik annyira ez is. :)

Link to comment
Share on other sites

hunocsi

Még ha nem is fehér-kék átmenet lenne, hanem csak fehér, akkor bejönne, én is szeretem a fehér kocsikat. A túraautókat meg szintúgy, Seatokat ott kedveltem meg(még anno Toledot, aztán késõbb a Leont is), Lacetti és Cruze is nagyon laza így versenykörülmények között... Na meg persze az Alfa :wub: BMW valahogy nem passzol oda, mert szép-szép, de õk azért alapból részben a versenyzésért és sebességért vannak, a többi gyártó azért annyira nem(mármint ha ezeket a Chevyket a Daewoo utódjának vesszük, hisz azok is; meg az Alfa régmúltját nem vesszük bele) :) De nekem a sportosabb autók(szóval például a Focus RS) még közelebb állnak a szívemhez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cycl0ne28

SZENZÁCIÓS GYÕZELEM MAKAÓBAN! Michelisz Norbert megnyerte a második futamot.

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

De kár,hogy nem láttam. Hatalmas grat,jövõre remélem beleülhet egy gyári seatba :)

Link to comment
Share on other sites

Cycl0ne28

De kár,hogy nem láttam. Hatalmas grat,jövõre remélem beleülhet egy gyári seatba :)

Ez már az volt!

Link to comment
Share on other sites

FeatSpade

Ez már az volt!

Félig-meddig. Privátként indultak volna, de végül berángatták őket gyárinak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kellerman

Mindjárt Dakar B) Hajrá Despres!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lord_KROK

Mindjárt Dakar B) Hajrá Despres!

Elkezdõdött már? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Kellerman

Már vége is :lol:

Link to comment
Share on other sites

jardo

Sainzot azért sajnálom, én bírom az öreget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jardo

Már csak 3 hét, és kezdõdik a NASCAR szezon Daytona-ban. B)

Errõl jut eszembe, van olyan hazai (vagy itthon is fogható) csatorna, ami közvetít? Utálok szarakodni a stream-mel, soha nem akar rendesen mûködni. :(

Link to comment
Share on other sites

Hanni

Már csak 3 hét, és kezdõdik a NASCAR szezon Daytona-ban. B)

Errõl jut eszembe, van olyan hazai (vagy itthon is fogható) csatorna, ami közvetít? Utálok szarakodni a stream-mel, soha nem akar rendesen mûködni. :(

Normál embernek nincs :(

Link to comment
Share on other sites

jardo

Normál embernek nincs :(

Ez alatt mit értesz? :unsure:

Ha csak ezen múlik, vállalom, hogy normálatlan legyek. :D

Link to comment
Share on other sites

Hanni

Ez alatt mit értesz? :unsure:

Ha csak ezen múlik, vállalom, hogy normálatlan legyek. :D

Ez alatt azt értem hogy nincs dinamikus tányéros antennád, és netkapcsolatos kódtörõd = nincs 3000 csatornád :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
jardo

Na, a Nationwide Series versenyén eddig a táv 1/5-én van túl a mezõny, de már most volt két baleset: egy kevésbé látványos, és egy nagyobb volumenû, látványosabb. De sérülés szerencsére nem történt.

Amúgy ha már Daytona és balesetek, épp 10 éve halt meg itt Dale Earnhardt Sr.

Más: a fõszponzor kapcsán egy csomó reklám van Danica Patrickkal. Bazz, ez a csaj nagyon szép. :unsure: :rolleyes: (Ez most csak úgy onnan jutott eszembe, hogy anno az NSO-n volt egy képsorozat róla, és ott baromi csúnyának tûnt. :ph34r: De közben k.urva jól néz ki. :wub:)

Link to comment
Share on other sites

jardo

1. Stewart

2. Bowyer +0.007

3. Cassil +0.056

4. Earnhardt Jr. +0.069

Azért ez nem gyenge befutó volt. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hanni

1. Stewart

2. Bowyer +0.007

3. Cassil +0.056

4. Earnhardt Jr. +0.069

Azért ez nem gyenge befutó volt. :rolleyes:

Nagyon kemény volt, kommentátorok mit toltak :lol: Nem is szélárnyékben futottak be, hanem konkrétan tolták befelé az elõttük lévõt :lol:

NASCAR >>>>> forma1

igen ezt mindig meg kell jegyeznem hiába hogy semmi közük egymáshoz B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...