Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Duke Nukem sorozat


R.K.

Recommended Posts

XCube

Hát igen, de az elvárások már olyan szintûek lettek a STALKER-el kapcsolatban is, amit játék szvsz NEM TUD teljesíteni... a DNF-tõl most mindenki a megváltást várja majd, aztán ha ezzel megpróbálkoznának (fedezékrendszerrel, RPG elemekkel meg mindennel megtöltenék ami egyszerûen nem bele való), akkor meg "áhh ez nem is Duke már így", ha pedig ragaszkodnak a klasszikus játékmenethez, akkor az lesz belõle mint a Serious Sam HD-vel... nem arat majd nagy sikert, sajnos az annyira arcade, klasszikus játékok ideje már lejárt úgy 8-10 éve :( ). Én mindenesetre remélem hogy olyan lesz mint anno a 3D, csak szebb grafikával. Abból kéne csinálni egy új HD relase-t... mekkora lenne B).

Használj hozzá HRP -t é EDUKE 32 -t :) . Hihetetlenül feldobja.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Hát igen, de az elvárások már olyan szintûek lettek a STALKER-el kapcsolatban is, amit játék szvsz NEM TUD teljesíteni... a DNF-tõl most mindenki a megváltást várja majd, aztán ha ezzel megpróbálkoznának (fedezékrendszerrel, RPG elemekkel meg mindennel megtöltenék ami egyszerûen nem bele való), akkor meg "áhh ez nem is Duke már így", ha pedig ragaszkodnak a klasszikus játékmenethez, akkor az lesz belõle mint a Serious Sam HD-vel... nem arat majd nagy sikert, sajnos az annyira arcade, klasszikus játékok ideje már lejárt úgy 8-10 éve :( ). Én mindenesetre remélem hogy olyan lesz mint anno a 3D, csak szebb grafikával. Abból kéne csinálni egy új HD relase-t... mekkora lenne B).

SS és SSHD között grafikán kívül volt különbség?

Azt elhiheted, egy 1997-es és 2011-es játék között nem csak a grafika lesz más.

Link to comment
Share on other sites

Alex75

..". Változnak a korok, és kétlem, hogy a Duke Nukem név fel tud nõni ehhez a korszakhoz, és a mai generációnak is tud olyat nyújtani, amiért érdemes lenne megvenniük."

A mai generácio egy rakat retket megvett,és megvesz. Nem hiszem,hogy annak a generácionak a többsége akiröl te beszélsz, a tartalmas szorakozást keresné ezen a téren. Igy megvilágitva akár a dnf is lehet egy jo választás akár nekik is. Amugy ezeknek a gamereknek semmi sem felel meg igazábol,mert szinte mindn játék megjelenéskor csak a szokásos jo magyar fikkantás megy ugyis,azzal különbséggel,hogy itt a sok év várakozás után "miezretekamilettbelöllewazze" dumák lesznek majd többségével.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Eddig 13 évig csak a kiadók pénzét lopták, és a tényleges munka kimerült hamis screenshotok és trailerek termelésében, szóval ennél csak többet tudnak a Gearboxosok csinálni.

Bár kétlem, hogy egy ilyen játéknak manapság lenne-e még piaca.

Ezt a játékot már a címe eladja.

Mi lesz itt ha megjelenés elõtt egyszer csak megint elkezdik hogy hááát egy kicsit csúszik a játék, vannak apró finomításra szoruló problémák, de meglesz, és bumm megint 5év eltelik :lol:

DN szerintem már elérte azt a szintet hogy a PC-s társadalom 99%-a csak nevet rajta, és egyfajta morbid fekete humornak tekinti az egészet :D

Ha valami csoda folytán mégis megjelenik biztos rekord eladás lesz :lol:

De ha tényleg megjelenik, az a játéktörténelem legnagyobb pillanata lesz. :lol:

Én azt mondom, márcsak a neve miatt is hatalmas siker lesz, akármilyen szar lesz én tuti, hogy megveszem. Amúgy meg a Gearbox neve és eddigi játékai alapján joggal bízhatunk abban hogy minõségi játék lesz. Õk már rengeteg eltérõ stílusú FPS-t fejlesztettek (Halo 1 port, HL: Opposing Force, Blue Shift, James Bond Nightfire, Brothers in Arms sorozat, Borderlands) és mellesleg mindegyik jó game.

Én mindenesetre remélem hogy olyan lesz mint anno a 3D, csak szebb grafikával. Abból kéne csinálni egy új HD relase-t... mekkora lenne B). Vagy pedig még hiszünk a csodában, és bizony ütni fog.

Végülis van HD release: hiszen többféle rajongói mód van, ami szebbé varázsolja a játékot, a legjobb a polymer rendering-es mod. :) Lentebb találsz hozzá linket is.

És pár videó a PAX-os demóról:

(HD)

Pax 2010 demo gameplay 1 (SD)

Pax 2010 demo gameplay 2 (SD)

Link to comment
Share on other sites

Adi86

Keressetek f@szbookon :D.

Remélem bejön az optimizmusom és valóban jön a GB-os DNF!

Hát a DNF fórumán szóltak, hogy ácsi mi még nem fejeztük be a munkát és senki sem mondta hogy letesszük a lantot, ha emlékszel 1 vagy 2 hónappal ezelõtt híreztem ez ügyben. :)

Csak annyit azb egészhez, hogy 22:30 bejelentették hogy 2011-re megjelenik. B)

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

SS és SSHD között grafikán kívül volt különbség?

Azt elhiheted, egy 1997-es és 2011-es játék között nem csak a grafika lesz más.

Félreértettél. Arra utaltam hogy míg a Serious Sam annak idején hatalmas siker volt, most nem hogy akkora siker nem lett, de sokan kifejezetten taszítónak találták, mivel nem földhöz ragadt játék (reálisabb, úgy értem, viszont nem a környezetre, ellenfelekre gondolok). Mások az igények akkor mint ma, és ha a Duke hû lesz a régiekhez, ugyanaz lehet mint a SS-nél, viszont ha nem, a rajongók csalódhatnak... ezért aggódom érte, de bízok is a GearBox-ban.

Link to comment
Share on other sites

XCube

Tök viccesnek tartom, hogy csomóan a Borderlands -hez hasonlítgatják a játékot, holott ami eddig kész van belõle azt gyakorlatilag csak a 3DRealms csinálta :lol: . Persze benne van már a Gearbox keze is, de nagyon kis részben.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Félreértettél. Arra utaltam hogy míg a Serious Sam annak idején hatalmas siker volt, most nem hogy akkora siker nem lett, de sokan kifejezetten taszítónak találták, mivel nem földhöz ragadt játék (reálisabb, úgy értem, viszont nem a környezetre, ellenfelekre gondolok). Mások az igények akkor mint ma, és ha a Duke hû lesz a régiekhez, ugyanaz lehet mint a SS-nél, viszont ha nem, a rajongók csalódhatnak... ezért aggódom érte, de bízok is a GearBox-ban.

Duke közel sem SS szerû, de az igaz, hogy az a játékmenet manapság túl oldschool lenne, semmi történet, csak kulcskeresésbõl és öldöklésbõl állt a játék, sokszor a pályák sem függtek össze. Biztos hogy változtatnak a régi recepten, ez már a trailerekbõl is azért kiderült.

Link to comment
Share on other sites

Alex75

SS és SSHD között grafikán kívül volt különbség?

Azt elhiheted, egy 1997-es és 2011-es játék között nem csak a grafika lesz más.

Azért ez igen sok esetben nem igy van. Rengeteg játék jelent meg a közelmultban,ami nem sokban,vagy semmiben nem különbözik a tizen pár éve megjelentektõl tartalmában ..Persze hangzatos dumák vannak sokszor,de a rideg tény , hogy a legtöbb a " megyek oszt lövök" sémára épült.

Link to comment
Share on other sites

SaltyDave

Duke közel sem SS szerû, de az igaz, hogy az a játékmenet manapság túl oldschool lenne, semmi történet, csak kulcskeresésbõl és öldöklésbõl állt a játék, sokszor a pályák sem függtek össze. Biztos hogy változtatnak a régi recepten, ez már a trailerekbõl is azért kiderült.

Voltak trailerek? :o Nekem valami durván kimaradt :o. Gameplay-eket azokat láttam a kiállításról (többek között a PGO-n), de amik ott voltak abban egy nagy üres placcon rohangál egy boss körül, ami teljesen az oldschool Duke-ra (ezért volt az SS példa) hajaz, és ezért kérdõjeleztem meg hogy mekkora igény van rá.

Érdekelnének azok a videók amikben látni hogy ez azért más, gimmelinkplz.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Hát, lassan elhiszem, hogy jön, de azért nem vagyok teljesen lenyûgözve a látottaktól. Bár ha ezt ellensúlyozza a gazdagság és a hosszúság, akkor még lehet olyan játék, ami megéri a pénzét.

De a hype csak annyira volt jó nálam, hogy feltoljam a régi Duke3D-t, aztán végig is randalíroztam egy fejezetet B)

Link to comment
Share on other sites

Malleus

...akármilyen szar lesz én tuti, hogy megveszem.

Gratulálok.

Amúgy amit nem vágok, hogy ha jól láttam a videók alapján Duke-nál csak egyszerre két fegyver lehet mint minden mai f***om FPS-ben. Szal azért ez gáz. Az lenne a minimum, hogy egy egész arzenált vigyél magaddal, nem? :) El kéne dönteni, hogy az n+1-edik mai fps-t akarják megcsinálni, csak éppen Duke köntösben, vagy magát a Duke Nukem Forever-t...

Link to comment
Share on other sites

Cori

Gratulálok.

Amúgy amit nem vágok, hogy ha jól láttam a videók alapján Duke-nál csak egyszerre két fegyver lehet mint minden mai f***om FPS-ben. Szal azért ez gáz. Az lenne a minimum, hogy egy egész arzenált vigyél magaddal, nem? :) El kéne dönteni, hogy az n+1-edik mai fps-t akarják megcsinálni, csak éppen Duke köntösben, vagy magát a Duke Nukem Forever-t...

szerintem a teljes armory magaddal cipelése mindig is fun volt az oldschool fps-ekben :D imádtam :)

ebbe is belerakhatnák

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

szerintem a teljes armory magaddal cipelése mindig is fun volt az oldschool fps-ekben :D imádtam :)

ebbe is belerakhatnák

Alaap. Ahogy játszok a D3D-vel, jövök rá, hogy némi taktikus színezete is van ennek nehezebb fokozatokon: kisebb téren lehet szórni a golyókat, kis nyáladzó szörnyeknek ott a pisztoly, nagy távolságból már biztosabb a robbanófegyver, és ha szûkös az ammó, még mindig ott a fagyasztó és kicsinyítõ (csak tükör elõtt ne villogjunk :D), a tripbomb és a pipebomb meg tényleg elõvigyázatossági fegyver, szóval megadja a változatos pörgést, hogy minden van nálad, mert kell is. A különféle itemekrõl nem is beszélve (bár azok a Hereticben a legjobbak ^_^).

Link to comment
Share on other sites

fifaboy

Én vagyok vak vagy tényleg nem láttam gamestaron a duke hírt hogy 2011-ben most már tuti megfog jelenni a gearbox által és kidobtak jónéhány új gameplay videót a játékról+ azt mondták hogy még demó is lesz belõle? mind1 nagyon jó hír :D

Link to comment
Share on other sites

arazu

Ez már a sokadik ilyen hír volt az elmúlt 5 (lehet keveset mondok) évben.

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Üdv.

Lehet volt már errõl szó, de olvastam, hogy bétatesztelõnek is lehet jelentkezni.

http://www.gearboxsoftware.com/focus/

Csak nálam nem fogadja el a telószámot, state-et és zip kódot és arra gyanakszom, hogy egyelõre európában nem is lehetséges ez a regisztráció. :(

Link to comment
Share on other sites

csontee

még ha regisztrálnál is, nem hiszem, hogy néhanapján lenne kedved elrepülni texasba, csak azért, hogy játszass vele

You must be able to provide your own transportation to our office in Plano, TX.

You must be able to attend sessions during normal business hours (Mon-Fri, 10:00AM-6:00PM)

Link to comment
Share on other sites

Ripley

még ha regisztrálnál is, nem hiszem, hogy néhanapján lenne kedved elrepülni texasba, csak azért, hogy játszass vele

Naja :DD

Azóta már kicsit utánajártam.. hát akkor egy ideig nem lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Naja :DD

Azóta már kicsit utánajártam.. hát akkor egy ideig nem lesz. :)

Miért? Egy ilyen kis apróság gondot okoz? :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Miért? Egy ilyen kis apróság gondot okoz? :D :D

Hát, igen.. :( Nem is értem miért nem veszem ki a saját kis magánrepülõgépemet... :l

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
wYth-NRG

A most kiderült videóban szereplõ demó nagyon beteg, fõleg a vége. Kiderül, hogy maga DN játszik egy konzolon, ötletes :lol: Jah és a 2 bige, lol xD

Link to comment
Share on other sites

Ripley

A most kiderült videóban szereplõ demó nagyon beteg, fõleg a vége. Kiderül, hogy maga DN játszik egy konzolon, ötletes :lol: Jah és a 2 bige, lol xD

Blowjob után. ^^

Link to comment
Share on other sites

Ripley

Érdekesség, nem tudom hallottatok-e róla.

http://www.duke4.net/news.php?item.359.3

Tömören: ha minden igaz lesz UE3-as DN3D remake.

Nem rossz nem rossz, bár abból is már annyira remake készült (tudom nem Unreal 3.0 enginel).

Viszont tényleg kíváncsi leszek. Na de ez is mire elkészül.. :(

Mint a HL1 Black Mesa projectnek is kb. 2009re kellett volna kijönnie és azóta még csak hírfrissítést sem adtak ki. :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...